Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: Imperator » 05 sie 2016, 15:30

n.ellie pisze:Gdyby Słowo Boże było takie łatwe do zrozumienia, to czemu jest tyle różnych interpretacji, a każdy twierdzi że jest prowadzony przez Ducha Świętego?


Dobre pytanie. Pełnia Bożego objawienia, dotycząca wszystkiego co jest istotne dla Jego własnej chwały, jest albo bezpośrednio przedstawiona w Pismie Swietym, albo też może zostać w sposób naturalny wywiedziona z Pisma. Niczego do Pisma świętego dodać nie można, czy miało by się to opierać na ponownym objawieniu Ducha, czy też na ludzkiej tradycji.

Jednakże z drugiej strony wewnętrzne oświecenie przez Ducha Bożego jest konieczne do właściwego zrozumienia tego, co Pismo Święte objawia. Stad roznice, bo niektorzy Ducha Bozego nie maja.

Co wiecej, nie wszystko w Piśmie Świętym przedstawione jest z taką samą jasnością, nie dla wszystkich jest tak samo jasne. Jednakze sprawy, które są istotne dla zbawienia człowieka, które musi on poznać, w które powinien wierzyć, i którym winien być posłuszny, są tak jasno przedstawione i wytłumaczone w różnych miejscach, że zarówno wykształceni, jak i niewykształceni mogą osiągnąć wystarczające ich zrozumienie, jeśli odpowiednio posłużą się zdrowym rozsądkiem.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: kontousunięte1 » 05 sie 2016, 16:33

Z Torunia jest Pan Piernik z naszego forum. Może na pw mu napisz (chyba w tej chwili jest na urlopie). Ja ci radze do baptystów iść. Masz gwarancję dobrego nauczania. Ten konkretny zbór jest pod względem nauk super zdrowy.


Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: n.ellie » 05 sie 2016, 16:50

kontousunięte1 pisze:Z Torunia jest Pan Piernik z naszego forum. Może na pw mu napisz (chyba w tej chwili jest na urlopie). Ja ci radze do baptystów iść. Masz gwarancję dobrego nauczania. Ten konkretny zbór jest pod względem nauk super zdrowy.


kontousunięte1, taką decyzję mam podjętą mam za sobą kilka maili z pastorem Michałem.(Nie)stety są wakacje i w weekendy zazwyczaj w Toruniu mnie nie ma. Mam nadzieję, że tej niedzieli dotrę na Poznańską


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: kontousunięte1 » 05 sie 2016, 16:56

Dotrzyj, kochana. Z serca ci życzę. :flower: :buzki:


Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: n.ellie » 05 sie 2016, 17:31

Imperator pisze:
n.ellie pisze:Gdyby Słowo Boże było takie łatwe do zrozumienia, to czemu jest tyle różnych interpretacji, a każdy twierdzi że jest prowadzony przez Ducha Świętego?


Dobre pytanie. Pełnia Bożego objawienia, dotycząca wszystkiego co jest istotne dla Jego własnej chwały, jest albo bezpośrednio przedstawiona w Pismie Swietym, albo też może zostać w sposób naturalny wywiedziona z Pisma. Niczego do Pisma świętego dodać nie można, czy miało by się to opierać na ponownym objawieniu Ducha, czy też na ludzkiej tradycji.

Jednakże z drugiej strony wewnętrzne oświecenie przez Ducha Bożego jest konieczne do właściwego zrozumienia tego, co Pismo Święte objawia. Stad roznice, bo niektorzy Ducha Bozego nie maja.

Co wiecej, nie wszystko w Piśmie Świętym przedstawione jest z taką samą jasnością, nie dla wszystkich jest tak samo jasne. Jednakze sprawy, które są istotne dla zbawienia człowieka, które musi on poznać, w które powinien wierzyć, i którym winien być posłuszny, są tak jasno przedstawione i wytłumaczone w różnych miejscach, że zarówno wykształceni, jak i niewykształceni mogą osiągnąć wystarczające ich zrozumienie, jeśli odpowiednio posłużą się zdrowym rozsądkiem.


Czyli można uznać, że każdy swoim tempem dochodzi do Objawienia? Czy można mieć całe życie rozterkę np. gdzie dusza trafia po śmierci albo czy w ogóle jest nieśmiertelna?


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: Samolub » 07 sie 2016, 04:14

Jak bedziesz po smierci to się dowiesz gdzie idziesz, albo sobie zapewnisz pewność Zbawienia z Łaski. Z tego co kojarzę jesteś Nowo Narodzona wiec Zbór już Cie nie zbawi? To już wiesz, wiec idz do Zboru ktory pomaga Ci zyc, daje możliwości poznawania dalej Pisma oraz ludzi. Zbór ma służyć ludziom Nowo Narodzonym, Poszukujacym itd. A skoro już Duch Święty Cię prowadzi to Twoje unikalne doswiadczenia oraz wnioski są koordynowane prosto z Nieba.

I tyle :lmao:
Halleluja


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: fantomik » 09 wrz 2016, 19:45

n.ellie pisze:Od pewnego czasu zastanawiam się, w życiu którego zboru uczestniczyć. Na początku myślałam o KEA, ale z tym całym "ekumenizmem" chyba coś jest nie tak.

Pamiętaj, że wszystko zależy od lokalnej społeczności (zresztą jak w większości denominacji). Są dobre konfesyjne zbory Luterańskie wśród tych liberalnych. Jednakże jeśli blisko Ci do baptystów z Torunia to również mogę polecić mimo że odwiedziłem ich tylko raz (jak odwiedził ich D.A. Carson) to nauczanie mięli bardzo mocno osadzone w Piśmie Świętym i zrobili na mnie niezwykle dobre wrażenie.

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: n.ellie » 09 wrz 2016, 20:16

fantomik pisze:...

Już trochę czasu minęło od mojego powitania na tym forum. ;-)
Na dzień dzisiejszy uczęszczam do zboru baptystów i nie widzę powodu, by szukać czegoś innego. Toruńskie KEA jest w oficjalnej ekumenii z KRK, prawosławnymi i Kościołem Polskokatolickim, w ramach tego są wspólne modlitwy (o jedność chrześcijan). Ponadto ta parafia to nie było to, czego szukałam, choć kazania, na których byłam nie były złe.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: fantomik » 09 wrz 2016, 20:28

n.ellie pisze:
fantomik pisze:...

Już trochę czasu minęło od mojego powitania na tym forum. ;-)
Na dzień dzisiejszy uczęszczam do zboru baptystów[...]

Chwała Panu, bardzo dobry reformowany zbór (jak na baptystów ;))

Pozdrawiam w Chrystusie,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: Michał » 10 wrz 2016, 12:01

Ja też do baptystów i też nie widzę potrzeby szukania czegoś innego. Pierwszy zbór protestancki, z jakim miałem do czynienia i po sporym czasie postanowiłem do niego na dobre wrócić. :-)

Warszawscy baptyści oficjalnie wyszli z ekumenii, ale parę lat temu nabożeństwo tygodniowe w "tygodniu modlitw o jedność chrześcijan" wyglądało tak, że kazanie wygłosił biskup (zwierzchnik) Kościoła Zielonoświątkowego, a do udziału pozapraszono ludzi z najrozmaitszych kościołów (z katolickim włącznie) - ja nie deminizuję takich imprez, po prostu za bardzo nie widzę w nich sensu.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
lgwelder
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2016, 17:35
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem przeciwnikiem teorii ewolucji. Interesują mnie bardzo poglądy kreacjonistów amerykańskich. Pozdrawiam :)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: lgwelder » 14 wrz 2016, 20:54

Uważam, ze ekumenizm nie powinien polegać na pole pytaniu się po ramieniu i mówieniu wszyscy macie rację Ale przekonajcie mnie, że nie mam racji bo tak rzeczywiście uważacie i dajcie mi odpowiedzieć


Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: n.ellie » 15 wrz 2016, 13:44

Efendi pisze:
Michał pisze:ja nie deminizuję takich imprez, po prostu za bardzo nie widzę w nich sensu.


Ja tam ekumenie bardzo popieram :) - W gronie kościół ewangelikalnych ;)


Także popieram.

A co myślicie o wspólnej modlitwie z katolikami i prawosławnymi w sprawie prześladowanych chrześcijan?


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: Imperator » 15 wrz 2016, 13:55

n.ellie pisze:A co myślicie o wspólnej modlitwie z katolikami i prawosławnymi w sprawie prześladowanych chrześcijan?

Jestem przeciwny takim wydarzeniom na poziomie instytucji, ale jak chcesz sie wspolnie pomodlic z jakas osoba z KRK lub prawoslawna to prosze bardzo. Byle twoi partnerzy modlitewni nie modlili sie do Maryi, swietycz, czy aniolow - co trzeba najpierw ustalic. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: n.ellie » 15 wrz 2016, 13:59

Imperator pisze:
n.ellie pisze:A co myślicie o wspólnej modlitwie z katolikami i prawosławnymi w sprawie prześladowanych chrześcijan?

Jestem przeciwny takim wydarzeniom na poziomie instytucji, ale jak chcesz sie wspolnie pomodlic z jakas osoba z KRK lub prawoslawna to prosze bardzo. Byle twoi partnerzy modlitewni nie modlili sie do Maryi, swietycz, czy aniolow - co trzeba najpierw ustalic. :-)


Oczywiście modlitwa tylko do Boga :)
Bardziej mi chodzi o sytuację jak np. organizacja Open Doors prosi o modlitwę za prześladowanych chrześcijan i do wspólnego przedsięwzięcia zgłaszają się także katolicy.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: Imperator » 15 wrz 2016, 14:07

n.ellie pisze:Bardziej mi chodzi o sytuację jak np. organizacja Open Doors prosi o modlitwę za prześladowanych chrześcijan i do wspólnego przedsięwzięcia zgłaszają się także katolicy.


Czy katolik moze przyjsc na baptystyczne nabozenstwo? Czy ktos mu zabroni sie modlic na glos jak sa "modlitwy z sali"? Czy to juz bedzie ekumenia? :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości