David Wilkerson

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 02 wrz 2009, 22:08

Puritan pisze:
Norbi pisze:Rozumiesz jaką drogą zyskuje się szacunek?
A nie, że należy się bezwzględnie (wyjątek-rodzice)

Jak się chce to rozum sprytny wymyśli sobie wszelkie usprawiedliwienia dla grzechu i uśpienia sumienia.
Ale nie tędy droga Norbi...

Jakiego znowu grzechu i jakiego uśpienia sumienia Puritan?


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 02 wrz 2009, 22:46

Puritan pisze:szacunek do starszych lub jego brak wiele mówi o relacji osoby do Boga.

I jeszcze jedno.
Niech Twoja krótkowzroczność nie pomija tego w jaki sposób Turretin wyraża się o Wilkersonie, choć ten jest od niego duuużo starszy. Jak już to dostrzeżesz (w co szczerze wątpię) to wtedy do tego odnieś swoje powyższe słowa.

Moja reakcja była uzasadniona (postąpiłem dokładnie jak Turretin- "odpowiedz głupiemu według głupoty jego"), o czym napisałem na poprzedniej stronie.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 03 wrz 2009, 06:46

Turretin pisze:
Norbi pisze:
Ty mnie chłopcze nie rozśmieszaj :lol: :mrgreen:
Poczytaj może najpierw własne posty, a dopiero później zwracaj komuś uwagę na brak szacunku do kogokolwiek-- to raz.

Dwa-- to: "Odpowiedz głupiemu według jego głupoty, aby się nie uważał za mądrego".

Ale też nie zbyt często, ponieważ: "Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, abyś i ty nie upodobnił się do niego".

Teraz odnośnie szacunku:
"Miłością braterską jedni drugich miłujcie, wyprzedzajcie się wzajemnie w okazywaniu szacunku"Rz.12.10
Rozumiesz, co to znaczy WZAJEMNIE?


Daj przykład, Norbi. Pokaż, że nie jesteś typowym produktem sekty Kamińskiego i że mimo wszystko szanujesz starszych.

Jestem człowiekiem, a nie produktem (znów pogarda do KZ, którego---ZAPAMIĘTAJ---nie jestem członkiem).
Szacunek do ludzi starszych wyniosłem z domu, jednak proszę nie myl tego ze zgodą na "pewne zachowania".

To raz.
A dwa - Wilkerson jest dziadkiem od dawna, a może i pradziadkiem.
Mówienie do niego dziadzio Wilkerson jest raczej objawem symaptii, a nie braku szacunku.

Turretin, dobrze wiemy, że Tobie trudno jest cokolwiek napisać o kimś, nie obdarzając go przy okazji odpowiednim epitetem ;-)


"Początek mądrości jest taki: nabywaj mądrości, i za wszystko, co masz, nabywaj rozumu!
Ceń ją sobie wysoko, a ona zapewni ci szacunek, obdarzy cię czcią, gdy ją otoczysz miłością."Ks.P. 4.7-8


Daj przykład innym, Norbi. Zacznij od cierpliwości i znoszenia prztyczek. Bo jak na razie w niczym nie odbiegasz od typowego zachowania członka sekty KZ.

Staram się Turretin. Może nie zawsze mi wychodzi bo mam ostry temperament, ale staram się. Ciebie zachęcam do tego samego.

Rozumiesz jaką drogą zyskuje się szacunek?

Doskonale rozumiem.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 03 wrz 2009, 08:18

Norbi pisze: Jakiego znowu grzechu i jakiego uśpienia sumienia Puritan?


Brak szacunku do starszych tłumaczysz sobie tym, że oni na twój szacunek nie zasłużyli. Prawda jest taka, że nie każdy kto cię napomni czy opisze twoje poglądy jako niebiblijne jest twoim wrogiem, ale po prostu chce wyprowadzić z błędu takich ludzi jak ty właśnie.

Pomijając już twoje pieniactwa na temat takich kwestii jak kalwinizm czy Kalwin, to zachowujesz się jak rozwydrzone dziecko w piaskownicy, wyzywające wszystkich, którzy odebrali mu zabawkę.

Okazując brak szacunku do starszych (takich jak Turretin czy jj), a więc chrześcijan najbardziej uświęconych przez Boga, okazujesz, że masz w nosie wieloletnie działanie Boga w ich życiu i przez to zdradzasz brak bojaźni Bożej.

Norbi pisze:
Puritan pisze:szacunek do starszych lub jego brak wiele mówi o relacji osoby do Boga.

I jeszcze jedno.
Niech Twoja krótkowzroczność nie pomija tego w jaki sposób Turretin wyraża się o Wilkersonie, choć ten jest od niego duuużo starszy. Jak już to dostrzeżesz (w co szczerze wątpię) to wtedy do tego odnieś swoje powyższe słowa.

Moja reakcja była uzasadniona (postąpiłem dokładnie jak Turretin- "odpowiedz głupiemu według głupoty jego"), o czym napisałem na poprzedniej stronie.


Mój drogi, nie wciskaj mi kitu, że Turretin wyraża się pogardliwie o Wilkersonie, ty natomiast pyskujesz mu tak, jakbyś był największym mędrcem na forum (za którego niewątpliwie się uważasz) pouczającym jakiegoś głupiego siusiumajtka, podczas gdy to ty duchowo jeszcze jesteś w pieluszkach.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2009, 12:15 przez Puritan, łącznie zmieniany 1 raz.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 03 wrz 2009, 09:21

Turretin pisze:Daj przykład, Norbi. Pokaż, że nie jesteś typowym produktem sekty Kamińskiego i że mimo wszystko szanujesz starszych.

przeginasz przyjacielu z tym oskarżaniem o sekciarstwo ?
ale jak żeś taki prędki do osądzania to proponuję byś wykazał w punktach z jakiego powodu KZ nazywasz sektą lub pokornie poproś admina o warna - tak chyba będzie uczciwie co ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 03 wrz 2009, 09:34

Puritan pisze:Okazując brak szacunku do starszych (takich jak Turretin czy jj), a więc chrześcijan najbardziej uświęconych przez Boga, okazujesz, że masz w nosie wieloletnie działanie Boga w ich życiu i przez to zdradzasz brak bojaźni Bożej.

- od kiedy to miarą uświecenia jest staż w chodzeniu za Bogiem?
Chrystus powiedział
Mt 7:20 Bw "Tak więc po owocach poznacie ich."
Turretin ma bogatą wiedzę reszta niech zostanie milczeniem :-? smutne ale prawdziwe :-(
Puritan pisze:ty natomiast pyskujesz mu tak, jakbyś był największym mędrcem na forum (za którego niewątpliwie się uważasz) pouczającym jakiegoś głupiego siusiumajtka, podczas gdy to ty duchowo jeszcze jesteś w pieluszkach.

ehh całe szczęscie ze T Y L K O na forum a nie w realu kreujesz się na duchowego herosa - szkoda tych ludzi którzy w rzeczywistości mają lub będą mieli z Tobą do czynienia.
Zaryzykuję i stwierdzę - uważam ze Twoje codzienne duchowe zycie nie wyglada tak jak próbujesz tu nam imputować - to rodzi frustracje więc chociaż na forum trzeba sie wykazać ;)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 03 wrz 2009, 11:53

Puritan, ja rozumiem jednomyślność i wspólnote poglądów, ale nie warto się zniżać do stronniczości i takich zarzutów, jakie wytaczasz przeciwko Norbiemu, bo po pierwsze, Turretin nie potrzebuje adwokata i sam się świetnie broni, a po drugie - nie tylko w niczym nie ustępuje Norbiemu w "nieokazywaniu szacunku" i miotaniu sarkazmem, lecz go sporo wyprzedza....

Ty zaś wstawiając swoje uwagi zachowujesz się tak, jakbyś przecedział komara u Norbiego, a połykał wielbłąda u Turretina...

Droczą się bracia, niech im będzie, ale nie trzeba się wcinać i zgrywać arbitera, tym bardziej stronniczego, bo to brzydko wygląda - mówie ci to w miłości, bez najmniejszej pogardy czy coś. Taka uwaga od siostry w Panu. Pozdrówka.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 03 wrz 2009, 12:11

Rety, ja nie mam nic przeciwko Twoim uwagom, Turretin, przeciwnie - uważam, że to jest bardzo dobrze, że ktoś się nie boi nie słodzić ciągle wszem i wobec, i się nie wacha wskazywać na uchybienia - to jest bardzo potrzebne, szczególnie w dzisiejszych chorych czasach powszechnego stękania o miłości i zamiatania grzechów i wszelakiej nieprawości pod dywan, a moja powyższa uwaga w ogóle dotyczyła czegoś innego. Nie denerwuj się :)


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 03 wrz 2009, 12:12

Axanna pisze:bo po pierwsze, Turretin nie potrzebuje adwokata

Czy ja gdzieś adwokatuje za Turretinem? Nawet się na temat jego zachowania nie wypowiedziałem ani pozytywnie ani negatywnie, więc nie wiem skąd ta uwaga.

Bardzo ładnie upominam Norbiego - pozwala sobie na pełną wyniosłości mowę i myślę, że w bardzo właściwy sposób mu to wskazałem. Teraz czekać tylko na jego upamiętanie się. Gdybym mu nie powiedział tego, to mógłby pomyśleć, że wszystko jest z jego zachowaniem ok, a jest z nim bardzo niedobrze.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 03 wrz 2009, 12:16

Nie będę się kłócić, Puritanie - powiedziałam swoje zdanie, według którego powinieneś w takim razie "bardzo ładnie upomnieć" też Turretina - uwaga dotyczy wyłącznie Puritana, bo osobiście nie mam żadnych uwag, ani zastrzeżeń co do zachowania obu braci - jak Norbiego, tak i Turretina - bo są podobne :mrgreen:
Fajnie się ich czyta - obu :)



Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości