Rockefeller chce wyłożyć pieniądze na odbudowę Świątyni

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 mar 2010, 18:53

Norbi pisze:3. Bóg nie zna przyszłości.
A) Jest tak albo dlatego, że przyszłość nie istnieje, albo...
B) Dlatego, że Bóg nie zna przyszłości nawet wtedy, gdy może być ona poznana.

Ja wierze, ze BOG ZNA PRZYSZLOSC- nic Go nie zaskoczy!
Upadek Adama nie byl zaskoczeniem :
1P 1:20 Bw „Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,”

Ap 13:8 Bg „I będą się jej kłaniać wszyscy mieszkający na ziemi, których imiona nie są napisane w księgach żywota Baranka zabitego od założenia świata.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 mar 2010, 18:55

ann_in_grace pisze:
Zbyszekg4 pisze:
ann_in_grace pisze:
Zbyszekg4 pisze:
ann_in_grace pisze:Twoja "teologia" wymyslila Boga, ktory MUSI zbawic wszystkich

Ja tak nie twierdze!! Bog niczego nie musi!!! I nie wszyscy beda zbawieni, niestety- bo odrzucili Boza laske i milosc...


Pojdzmy za ciosem - logicznie az do absurdu, ok?
Bog, ten dobry, kochajacy wszystkich Bog - wiedzial, ze go odrzuca, i nic nie zrobil? Stal jak sadysta, patrzac, jak ida na zatracenie? To ma byc "dobry" obraz?

Ten Dobry Bog zrobil to:
J 3:16-17 Bw „Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.(17) Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.”


A dwa wersety dalej:
18 Kto wierzy weń, nie będzie osądzony; ale kto nie wierzy, już jest osądzony, iż nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

:)

A czy ja nie podkreslam roli, znaczenia wiary?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 09 mar 2010, 19:03

Zbyszekg4 pisze:
Norbi pisze:3. Bóg nie zna przyszłości.
A) Jest tak albo dlatego, że przyszłość nie istnieje, albo...
B) Dlatego, że Bóg nie zna przyszłości nawet wtedy, gdy może być ona poznana.

Ja wierze, ze BOG ZNA PRZYSZLOSC- nic Go nie zaskoczy!

A ja napisalem, ze jest to PRZECIWWAGA do artykulu, ktorego autor do takich absurdow wlasnie sprowadza :-/


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 mar 2010, 05:33

ann_in_grace pisze:Nadal czekam na odpowiedz na:

Pojdzmy za ciosem - logicznie az do absurdu, ok?
Bog, ten dobry, kochajacy wszystkich Bog - wiedzial, ze go odrzuca, i nic nie zrobil? Stal jak sadysta, patrzac, jak ida na zatracenie? To ma byc "dobry" obraz?

Sprecyzuj pytanie- o jakie wydarzenie chodzi? Dzieki,pa- milego dnia :-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 mar 2010, 10:47

A co w temacie?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 mar 2010, 10:52

Zbyszekg4 pisze:Diabel bedzie zwiazany "lancuchem okolicznosci" (uzywamy takiego okreslenia) -te okolicznosci to brak kogokolwiek kogo by on mogl kusic (bo zywych osob nie bedzie przez millenium na spustoszonej ziemi); to bedzie ten wiazacy szatana "lancuch" (nie mozna mowic o rzeczywistym lancuchu bo diabel to duchowa istota i zaden materialny lancuch go nie zwiaze przeciez!).
Pozdrowko :-)
Ciekawe Teoria.

A Jezus Rzekł

(25) Jezus, znając ich myśli, rzekł do nich: Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, nie ostoi się. (26) Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam ze sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo? (27) I jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. (28) Lecz jeśli Ja mocą Ducha Bożego wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was królestwo Boże. (29) Albo jak może ktoś wejść do domu mocarza, i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże? I dopiero wtedy dom Jego ograbi. (30) Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; i kto nie zbiera ze Mną, rozprasza. Mat 12

Jezus już za swojego pobytu tu na ziemi stwierdza że może wypedzać demony bo .... jest mocniejszy od mocarza.
Dokonać mógł tego gdy mocarza jest związany.
Obecnie my także możemy demony wyganiać bo tenże jest zwiazany!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 mar 2010, 10:58

Zbyszekg4 pisze:
Norbi pisze:3. Bóg nie zna przyszłości.
A) Jest tak albo dlatego, że przyszłość nie istnieje, albo...
B) Dlatego, że Bóg nie zna przyszłości nawet wtedy, gdy może być ona poznana.

Ja wierze, ze BOG ZNA PRZYSZLOSC- nic Go nie zaskoczy!
Upadek Adama nie byl zaskoczeniem :
1P 1:20 Bw „Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,”

Ap 13:8 Bg „I będą się jej kłaniać wszyscy mieszkający na ziemi, których imiona nie są napisane w księgach żywota Baranka zabitego od założenia świata.


Predestynacja to na pewno porywający temat ....
Odniosę się tylko do apokalipsy


(8) Wszyscz mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka.


(8) I będą się jej kłaniać wszyscy mieszkający na ziemi, których imiona nie są napisane w księgach żywota Baranka zabitego od założenia świata.
"księgi żywota baranka zabitego" -mozna potraktować jako "tytuł" ksiegi


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 mar 2010, 16:12

ann_in_grace pisze:Chodzi o nie jakas indywidualna sytuacje, a o twoje pojmowanie Bozej dobroci, ktora wedlug ciebie tak czlowieka kocha, ze nawet gdy widzi jak ten sam Boga nie wybiera, bo "wolna" wola mu chce inaczej, to stoi ten Bog i sadystycznie, biernie sie temu przyglada. Prosze cie, wyjasnij, gdzie w tym dobroc?

Nie wiem czemu personifikujesz Boza dobroc i milosc i chcesz to jakos sobie przeciwstawic?... Nie wiem o co Ci chodzi (piszesz tez jakos niegramatycznie, ze trudno zrozumiec sens:"bo wolna wola mu chce inaczej").

Wierze, ze Bog jest DOBRY i MILUJACY -nie ma tu jakichs wydumanych konfliktow!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 mar 2010, 16:44

ann_in_grace pisze:Wedlug ciebie nie jest dobre ani sprawiedliwe, ze Bog wybiera ludzi do zbawienia. Przypominam, ze Biblia nie naucza, na podstawie jakich kryteriow to czyni. Uwazasz, ze to przeczy Bozej sprawiedliwosci, bo jakby automatycznie przeznacza wowczas Bog tych pozostalych na potepienie.
Ty uwazasz, ze czlowiek ma wolna wole i to na podstawie ludzkiego wyboru Bog zbawia tych, ktorzy Go wybrali.
Zatem stad moje powyzsze pytanie: skoro Bog wedlug twojej teologii jest taki dobry, to jak to jest mozliwe, ze pozwala tym, ktorzy go nie wybiora, ginac? Mozna to zaklasyfikowac jako bierna agresje, a nawet sadyzm. Czy moglbys mi to jakos wyjasnic? Wlasnie w swietle tego
Cytat:
Wierze, ze Bog jest DOBRY i MILUJACY

No wlasnie Bog tak szanuje nasza wolnosc, ze z bolem, ale dopuszcza by ktos Go odrzucil i zebral owoce tego wolnego wyboru!...

J 1:10-13 Bw „Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.(11) Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.(12) Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,(13) którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 mar 2010, 16:45

JaneX pisze:
Eliasz pisze:Obecnie żyjemy dokładnie w 1976 roku czasów ostatecznych.

Na jakiej zasadzie wyznaczyles ta date i kiedy wg ciebie nastapi koniec?

Dość proste, zauważ w którym roku Piotr powiedział, że tutaj jest to, co było zapowiedziane przez proroka Joela i od tego czasu policz kolejne lata, aż do dzisiaj. Co do drugiej części Twojego pytania to nikt z nas odpowiedzi nie zna ale wiemy, że Pan przyjdzie jak złodziej nocą, więc mamy być gotowi.
Essarts pisze:JaneX, Teoria Eliasza jest fałszywa,nie jest biblijna to teoria dktrynalna.tzw porwanie ksoicoła do nieba.Nie jest ona Biblijna,wiec jest fałszywa.
Tysiąclecie musi nastapic bo co z ludźmi którzy nie mieli sposobnosci poznania Boga??Np plemiona afrykańskie,do których nigdy nie dotarła Pismo Święte??

Essarts, powiedz mi co z plemionami afrykańskimi, które żyły 2000 lat przed Chrystusem i nigdy nie dotarło do nich Pismo Święte? Dlaczego z powodu plemion afrykańskich istniejących 2000 lat przed Chrystusem, z którymi Żydzi nie podzieili się Pismem Świętym, ma nastąpić dokładnie, literalnie, 1000 letnie królestwo na ziemii? Niestety właśnie taki nietrafiony argument użyłeś tak naprawdę.
setter pisze:Za tydzień Żydzi mają rozpocząc budowe. Może coś do rzeczy ? Macie jakieś nowe info

Jako amilenialijny to bym im nawet kamienie pomógł nosić gdybym tylko nie miał ważniejszych rzeczy do robienia na głowie ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 mar 2010, 16:52

Zbyszekg4 pisze:[...]
No wlasnie Bog tak szanuje nasza wolnosc, ze z bolem, ale dopuszcza by ktos Go odrzucil i zebral owoce tego wolnego wyboru!...

I przez całą wieczność będzie nieszczęśliwy aktywnie dręcząc dniem i nocą tych, których ukochał tak bardzo, a oni odrzucili tą miłość (oj tak, Chrystus wbrew obiegowej opinii będzie obecny w piekle -- Obj 14:10 i to sam Bóg wrzuci do jeziora ognistego tych co nie uwierzyli i bynajmniej nie znajdziesz w fragmentach mówiących o wrzucaniu do owego jeziora wzmianki jakby czynił to z bólem). Rozumiem, że nie masz dzieci? Zresztą nie do końca adekwatny byłby to przykład, gdyż Bóg daje nam serce mięsiste w zamian kamiennego i to On sprawia, że będziemy przestrzegać jego przykazań, a to oznacze też że tak naprawdę zmienia swoje dzieci i to jakie wybory czynią (poczytaj o tzw. kompatybiliźmie, może będzie Ci łatwiej zrozumieć).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości