Rockefeller chce wyłożyć pieniądze na odbudowę Świątyni

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
setter
Posty: 80
Rejestracja: 08 sty 2010, 20:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: setter » 02 kwie 2010, 01:21

z 29.03.10:

Mało znane izraelskie ugrupowanie ultraprawicowe Nasza Ziemia Izrael rozpoczęło w niedzielę kampanię na rzecz wzniesienia na Wzgórzu Świątynnym (Meczetów) w Jerozolimie świątyni żydowskiej na miejscu świątyń muzułmańskich.
Na Wzgórzu Meczetów, które jest dla muzułmanów trzecim po Mekce i Medynie najważniejszym sanktuarium islamu, znajdują się dwa święte meczety: Al-Aksa i Meczet Skały.

Na tym płaskim pagórku, który wyznawcy judaizmu nazywają Wzgórzem Świątynnym, ekstremiści z ugrupowania Nasza Ziemia Izrael (Erec Israel Szelanu) chcą wznieść trzecią świątynię żydowską jako zapowiedź nadejścia Mesjasza.

W przeddzień święta Paschy, które rozpoczyna się dzisiaj wieczorem, rozpoczęli oni kampanię propagandową: na niektórych autobusach kursujących w Jerozolimie pojawiły się afisze "Niech zostanie wzniesiona Świątynia naszych dni".

Rabin Szalom Dow Wolpo, przywódca nowo powstałego ruchu ekstremistycznego głosi, że Izrael "z niecierpliwością oczekuje nadejścia Mesjasza i odbudowy Świątyni".

"Arabowie i prezydent Obama dobrze wiedzą, że sanktuarium powstanie na Wzgórzu Świątynnym, na miejscu budynków, które się obecnie tam znajdują".

Inny lider ugrupowania, Baruch Marzel, powiedział, że "kampania jest legalna i ma być przesłaniem wobec Arabów".

Ugrupowanie Nasza Ziemia Izrael zostało utworzone w 2008 roku przez Marzela i rabina Wolpo jako "odpowiedź na osłabienie ugrupowań skrajnej prawicy w Izraelu".


Katia
Posty: 14
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Katia » 03 sty 2013, 13:44

Puritan pisze:Praktycznie wszyscy uznawani komentatorzy biblijni utożsamiają świątynię Bożą z Kościołem, a nie ze świątynią w Jerozolimie. Jednym z takich komentatorów jest Matthew Henry:

„zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga” (2 Tesaloniczan 2:4)

Tak jak Bóg był w dawnej świątyni i był tam wielbiony, a teraz jest w kościele, będąc razem z nim, tak też wspomniany tutaj antychryst jest uzurpatorem władzy Boga w kościele Chrześcijańskim, który rości prawo do boskich zaszczytów. Do kogo bardziej pasuje ten opis, jeśli nie do biskupów Rzymu, dla których dano najbardziej bluźniercze tytuły, takie jak: Dominus Deus noster papa - "Nasz Pan Bóg papież", Deus alter in terrâ - "Inny Bóg na ziemi"; Idem est dominium Dei et papæ - "Panowanie Boga i papieża są tym samym"?

http://www.ccel.org/ccel/henry/mhc6.xiv.iii.html



Witam :)
ja pierwszy raz na forum :)
mam pytanie - w jakich katolickich dokumentach (w polskim języku) można znaleźć wymienione tytuły papieża?

Pozdrawiam :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 sty 2013, 17:54

Katia pisze:mam pytanie - w jakich katolickich dokumentach (w polskim języku) można znaleźć wymienione tytuły papieża?

Tutaj: http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/dunkel/antychr4.htm jest następujący tekst:
"Papieże przybrali tytuł "Ojca Świętego", choć Pan Jezus zakazał używać tego terminu w sprawach duchowych: "Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie" (Mt.23:9). W XIII wieku doszło do tego, że jeden z tytułów papieskich brzmiał "Pan Bóg nasz papież" (łac. Dominus Deus noster papa".(17) Papiestwo postawiło siebie w miejscu Chrystusa, zastępując nauki i Prawa Boże własnymi, dowodząc władzy nad duszami ludzi nawet po ich śmierci (nauka o odpustach i czyśćcu), a nie podlegając niczyjemu osądowi. Pius IX wymusił na soborze dogmat o nieomylności papieskiej, nie bacząc że nieomylność jest wyłącznym atrybutem Boga. W encyklice z 20 czerwca 1894 Leon XIII zadeklarował: "Na tej ziemi zajmujemy miejsce Boga Wszechmocnego,"(18) domagając się "tak zupełnej uległości i posłuszeństwa woli Kościoła i papieża, jak wobec samego Boga".(19)"

Przypisy nr 17, 18, 19 to:
17. Ks. dr Sz. Włodarski, Zarys dziejów papiestwa, Warszawa, 1961, s. 73.

18. The Great Encyclical Letters of Pope Leo XIII, New York: Benziger, 1903, s. 304.

19. Encyklika "Chief Duties of Christians", 10 styczeń 1890, cyt. w: C. Mervyn Maxwell, God Cares, t. 1, Boise, Idaho: Pacific Press, 1981, s. 131.

A więc bluźniercze tytuły papieża to historyczny fakt (dziś skrzętnie ukrywany!).
Pozdrawiam :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 03 sty 2013, 23:14

wywalcie te moje posty z pierwszych stron tego tematu bo mi wstyd :oops:

ehh i pomyśleć, że niecałe 3 lata temu sam wierzyłem w takie rzeczy i pisałem takie niebiblijne rzeczy... ;) warto czytać Biblię bez pryzmatu ludzkich nauk które ktoś zasiał :)


Katia
Posty: 14
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Katia » 03 sty 2013, 23:31

Zbyszekg4 pisze:
Katia pisze:mam pytanie - w jakich katolickich dokumentach (w polskim języku) można znaleźć wymienione tytuły papieża?

Tutaj: http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/dunkel/antychr4.htm jest następujący tekst:
"Papieże przybrali tytuł "Ojca Świętego", choć Pan Jezus zakazał używać tego terminu w sprawach duchowych: "Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie" (Mt.23:9). W XIII wieku doszło do tego, że jeden z tytułów papieskich brzmiał "Pan Bóg nasz papież" (łac. Dominus Deus noster papa".(17) Papiestwo postawiło siebie w miejscu Chrystusa, zastępując nauki i Prawa Boże własnymi, dowodząc władzy nad duszami ludzi nawet po ich śmierci (nauka o odpustach i czyśćcu), a nie podlegając niczyjemu osądowi. Pius IX wymusił na soborze dogmat o nieomylności papieskiej, nie bacząc że nieomylność jest wyłącznym atrybutem Boga. W encyklice z 20 czerwca 1894 Leon XIII zadeklarował: "Na tej ziemi zajmujemy miejsce Boga Wszechmocnego,"(18) domagając się "tak zupełnej uległości i posłuszeństwa woli Kościoła i papieża, jak wobec samego Boga".(19)"


Przypisy nr 17, 18, 19 to:
17. Ks. dr Sz. Włodarski, Zarys dziejów papiestwa, Warszawa, 1961, s. 73.

18. The Great Encyclical Letters of Pope Leo XIII, New York: Benziger, 1903, s. 304.

19. Encyklika "Chief Duties of Christians", 10 styczeń 1890, cyt. w: C. Mervyn Maxwell, God Cares, t. 1, Boise, Idaho: Pacific Press, 1981, s. 131.

A więc bluźniercze tytuły papieża to historyczny fakt (dziś skrzętnie ukrywany!).
Pozdrawiam :)


hmm.. ale właśnie chodzi mi o to, żeby nie cytować autorów protestanckich, ale rzetelne, katolickie źródła. Zostałam dziś posądzona o zmyślanie w tym temacie i chcę się podeprzeć katolickim źródłem o tytułach papieża. Czy macie może konkretne informacje? Chodzi mi też o tytuł "VICARIUS FILII DEI", który - mam takie wrażenie - występuje tylko w opracowaniach protestanckich. Proszę podać w jakich KATOLICKICH dokumentach występuje.

Przypomnę może o jakie tytuły jeszcze mi chodzi:
Dominus Deus noster papa - "Nasz Pan Bóg papież",
Deus alter in terrâ - "Inny Bóg na ziemi";
Idem est dominium Dei et papæ - "Panowanie Boga i papieża są tym samym"

w jakich KATOLICKICH dokumentach występują te tytuły?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 04 sty 2013, 06:52

Katia, załóż temat w dziale dostępnym dla katolików to może którys odpowie- jest tu taki jeden znawca literatury katolickiej...

Przypisy jakie podałem to chyba po części katolickie źródła.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Katia
Posty: 14
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Katia » 04 sty 2013, 12:05

Zbyszekg4 pisze:Katia, załóż temat w dziale dostępnym dla katolików to może którys odpowie- jest tu taki jeden znawca literatury katolickiej...

Przypisy jakie podałem to chyba po części katolickie źródła.


Dziękuję za podpowiedź, w najbliższym czasie tak właśnie zrobię :)



Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości