Rockefeller chce wyłożyć pieniądze na odbudowę Świątyni

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 08 mar 2010, 18:29

Norbi pisze:Cóż.
Czytanie bez kontekstu, jest pretekstem

Kilka wersetów wcześniej Paweł wyjaśnia do kogo kieruje te słowa:

"Prawdziwa to mowa i w całej pełni przyjęcia godna, że Chrystus Jezus przyszedł na świat, aby zbawić grzeszników, z których ja jestem pierwszy.
Ale dlatego miłosierdzia dostąpiłem, aby na mnie pierwszym Jezus Chrystus okazał wszelką cierpliwość dla przykładu tym, którzy mają weń uwierzyć ku żywotowi wiecznemu. "
1 List do Tymoteusza 1:15-16

Więc Chrystus chce zbawienia i złożył okup za wszystkich, którzy mają weń uwierzyć [wybranych].

Wybacz, ale miedzy 1Tym. 1:15-16 a 2:3-6 jest taka "przerwa" ze mowienie o kontekscie jest przesadzone!
Powiedz co znacza slowa:
1Tm 1:15 Bw „Prawdziwa to mowa i w całej pełni przyjęcia godna, że Chrystus Jezus przyszedł na świat, aby zbawić grzeszników, z których ja jestem pierwszy.”

Czy poza grzesznikami, ktos jeszcze jest na swiecie?! Wiec po co Jezus przyszedl- kogo zbawic przyszedl, ilu ludzi?:
Rz 3:23 Bw „gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,”

Moze idzmy powoli- nie bede od razu pisal wiecej- wyjasnijmy te wersety, ok? :->


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 08 mar 2010, 20:12

Zbyszekg4 pisze:
Norbi pisze:Cóż.
Czytanie bez kontekstu, jest pretekstem

Kilka wersetów wcześniej Paweł wyjaśnia do kogo kieruje te słowa:

"Prawdziwa to mowa i w całej pełni przyjęcia godna, że Chrystus Jezus przyszedł na świat, aby zbawić grzeszników, z których ja jestem pierwszy.
Ale dlatego miłosierdzia dostąpiłem, aby na mnie pierwszym Jezus Chrystus okazał wszelką cierpliwość dla przykładu tym, którzy mają weń uwierzyć ku żywotowi wiecznemu. "
1 List do Tymoteusza 1:15-16

Więc Chrystus chce zbawienia i złożył okup za wszystkich, którzy mają weń uwierzyć [wybranych].

Wybacz, ale miedzy 1Tym. 1:15-16 a 2:3-6 jest taka "przerwa" ze mowienie o kontekscie jest przesadzone!


:O
Zbyszku, przecież to jest raptem 5 wersów wcześniej więc jest to kontekst najbliższy.
O egzegezie panoramicznej, która jeszcze więcej tłumaczy, nawet nie wspominałem ...

Paweł wyjaśnia do jakiej grupy kieruje swoje słowa.
Oczywiście można nie chcieć tego dostrzec ale wtedy się okaże, ze jeden fragment Pisma przeczy wielu innym, a wiadomo, Biblia sobie nie przeczy.



Zbyszeg4 pisze:Powiedz co znacza slowa:
1Tm 1:15 Bw „Prawdziwa to mowa i w całej pełni przyjęcia godna, że Chrystus Jezus przyszedł na świat, aby zbawić grzeszników, z których ja jestem pierwszy.”


Znaczą dokładnie to co jest napisane :lol:
Zauważ, że w innym miejscu Paweł pisze sam o sobie, że został wybrany do zbawienia przed założeniem świata. Jednak zanim został zbawiony był grzesznikiem.



Zbyszeg4 pisze:Czy poza grzesznikami, ktos jeszcze jest na swiecie?!

Tak- ludzie nowonarodzeni z Ducha, którzy nie są już grzesznikami :)




Zbyszeg4 pisze:Wiec po co Jezus przyszedl- kogo zbawic przyszedl, ilu ludzi?

Naprawdę nie wiesz jeszcze po co Jezus przyszedł?
Ilu zbawić? Hmm... tutaj już wchodzimy w kompetencje Boga, nie sądzisz?
No chyba, że Ty posiadasz jakieś jakieś osobiste objawienie od Ducha Świętego i znasz tą liczbę ;)



Zbyszeg4 pisze:Rz 3:23 Bw „gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,”


Amen! :-D
Każdy rodzi się z grzeszną naturą będącą w niewoli diabła.
Brak mu chwały Bożej, dlatego nawet jego najlepsze uczynki będą dla Boga jak skrwawiona szmata:

"(4)Oto Tyś zawrzał gniewem, bośmy grzeszyli przeciw Tobie od dawna i byliśmy zbuntowani.
(5) My wszyscy byliśmy skalani, a wszystkie nasze dobre czyny jak skrwawiona szmata. My wszyscy opadliśmy zwiędli jak liście, a nasze winy poniosły nas jak wicher.
(6) Nikt nie wzywał Twojego imienia, nikt się nie zbudził, by się chwycić Ciebie. Bo skryłeś Twoje oblicze przed nami i oddałeś nas w moc naszej winy. "

[Iz.64.4-6]


Zatem Zbyszku człowiek naturalny [grzesznik] w żaden sposób nie jest zdolny do tego by samemu wyrwać się z niewoli grzechu.

"Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym."
Ew. Jana 6:46

Nikt, znaczy nikt.
A twierdzenie, że Bóg pociąga wszystkich ludzi pozbawia sensu tych słów i reszty obszernych fragmentów Biblii :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 08 mar 2010, 20:52

Norbi,
ja nie wierze w predestynacje (bo Ty chyba tak) i nie chce mi sie pisac juz dzis o tym; pozdrawiam :-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 08 mar 2010, 22:51

ann_in_grace pisze:
Tego w adwentystycznej Biblii nie ma? Czy tez moze zakazano czytac?


To jest w kazdej Biblii, w oryginale, ale siegnac sie nie chce:



proorisav hmav eiv uioyesian dia ihsou cristou eiv auton kata thn eudokian tou yelhmatov autou
List do Efezjan 1:5, Septuaginta

(KJV)Having predestinated us unto the adoption of children by Jesus Christ to himself, according to the good pleasure of his will,

proorisav=predestinate

Ciekawe jest takze slowo uioyesian, ktore znaczy "adoptowac" "usynowic". Prawo bylo takie w tym czasie, ze adoptowanego, usynowionego nie mozna bylo wydziedziczyc nigdy. Mozna to bylo uczynic z wlasnym dzieckiem, ale nie z usynowionym.
Podsumowujac, predestynacja, to wybranie do usynowienia, ktorego nie mozna sie zrzec.
Albo inaczej: Nie istnieje mozliwosc utraty zbawienia. :)


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 09 mar 2010, 10:14

jj pisze:Ciekawe jest takze slowo uioyesian, ktore znaczy "adoptowac" "usynowic". Prawo bylo takie w tym czasie, ze adoptowanego, usynowionego nie mozna bylo wydziedziczyc nigdy. Mozna to bylo uczynic z wlasnym dzieckiem, ale nie z usynowionym.
Podsumowujac, predestynacja, to wybranie do usynowienia, ktorego nie mozna sie zrzec.
Albo inaczej: Nie istnieje mozliwosc utraty zbawienia. :)


piekne!

jeszcze takie perełki wklej :]


Awatar użytkownika
setter
Posty: 80
Rejestracja: 08 sty 2010, 20:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: setter » 09 mar 2010, 11:44

Za tydzień Żydzi mają rozpocząc budowe. Może coś do rzeczy ? Macie jakieś nowe info


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 mar 2010, 18:17

ann_in_grace pisze:
Zbyszekg4 pisze:Norbi,
ja nie wierze w predestynacje (bo Ty chyba tak) i nie chce mi sie pisac juz dzis o tym; pozdrawiam :-D


Ef 1
3 Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który nas ubłogosławił wszelkiem błogosławieństwem duchownem w niebieskich rzeczach w Chrystusie;
4 Jako nas wybrał w nim przed założeniem świata, abyśmy byli świętymi i nienaganionymi przed oblicznością jego w miłości.
5 Który nas przenaznaczył ku przysposobieniu za synów przez Jezusa Chrystusa dla siebie samego, według upodobania woli swojej,
6 Ku chwale sławnej łaski swojej, którą nas udarował w onym umiłowanym:
7 W którym mamy odkupienie przez krew jego, to jest odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski jego,
8 Którą hojnie pokazał przeciwko nam we wszelkiej mądrości i roztropności.
9 Oznajmiwszy nam tajemnicę woli swojej według upodobania swego, które był postanowił w samym sobie;
10 Aby w rozrządzeniu zupełności czasów w jedno zgromadził wszystkie rzeczy w Chrystusie, i te, które są na niebiesiech, i te, które są na ziemi;


Tego w adwentystycznej Biblii nie ma? Czy tez moze zakazano czytac?

:mrgreen: Bardzo smieszne :lol:
A tak na serio, to nie wierze w predestynacje bo mysl, ze z woli Bozej jedni ludzie zyja po to by byc zbawionymi, a inni z woli Bozej zyja tylko po to by byc "paliwem" w piekielnym ogniu, jest dla mnie jakas karykatura woli Bozej i Bozego charakteru pelnego milosci do KAZDEGO z ludzi (czy to z milosci Bog kogos z gory przeznacza na wieczne piekielne "solarium"?)

Wiem, ze sa teksty jakby sugerujace predestynacje, lecz ja je widze w kontekscie Osoby i Ofiary Jezusa Chrystusa, np.:
1P 1:18-21 Bw „wiedząc, że nie rzeczami znikomymi, srebrem albo złotem, zostaliście wykupieni z marnego postępowania waszego, przez ojców wam przekazanego,(19) lecz drogą krwią Chrystusa, jako baranka niewinnego i nieskalanego.(20) Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,(21) którzy przez niego uwierzyliście w Boga, który go wzbudził z umarłych i dał mu chwałę, tak iż wiara wasza i nadzieja są w Bogu.”

OTO NAJWIEKSZE PRZEZNACZENIE W DZIEJACH WSZECHSWIATA- Jezus jest podmiotem tego przeznaczenia, wybrania, przewidzenia!!...
Kto, PRZEZ WIARE PRZYJMUJE, akceptuje, uznaje zbawcze dzielo Pana Jezusa, ten automatycznie wchodzi w krag Bozego wybrania- wybrania, przeznaczenia do zycia wiecznego!

Tak to pojmuje, a uznanie Bozej wszechwiedzy pomaga mi zaakceptowac taki obraz naszego zbawienia (Bog zna koniec na poczatku, ale ta Jego wiedza nie determinuje, nie ogranicza naszych zyciowych wyborow!). Mozemy wybrac droge wiary lub droge niewiary, a ten wybor bedzie powiazany pozniej z konkretnymi owocami...
Serdecznie pozdrawiam :-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 mar 2010, 18:18

A co do predestynacji to znalazlem to:
http://apologetyka.com/teologia/predest ... destynacja


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 mar 2010, 18:37

ann_in_grace pisze:Twoja "teologia" wymyslila Boga, ktory MUSI zbawic wszystkich

Ja tak nie twierdze!! Bog niczego nie musi!!! I nie wszyscy beda zbawieni, niestety- bo odrzucili Boza laske i milosc...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 09 mar 2010, 18:44

Zbyszekg4 pisze:Mozemy wybrac droge wiary lub droge niewiary, a ten wybor bedzie powiazany pozniej z konkretnymi owocami...



Czytając Stary Testament, wielokrotnie możemy zauważyć, że Bóg daje człowiekowi wybór. :)
Dlatego w pełni rozumiem argumenty osób broniących koncepcji wolnej woli.
Na pierwszy rzut oka, faktycznie wygląda, że ową posiadali.
Lecz studiując dalej Biblię możemy się dowiedzieć, że w rzeczywistości dokonywali oni wyboru, ktory mogl byc skuteczny tylko w jedna strone.
Na przykład Paweł to wyjaśnia:


"(4) Lecz co mu głosi odpowiedź Boża? Pozostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem.
(5) Tak przeto i w obecnym czasie ostała się tylko Reszta wybrana przez łaskę.
(6) Jeżeli zaś dzięki łasce, to już nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską.
(7) Cóż zatem? Izrael nie osiągnął tego, czego skwapliwie szukał; osiągnęli jednak wybrani. Inni zaś pogrążyli się w zatwardziałości,
(8) jak jest napisane: Dał im Bóg ducha odurzenia; takie oczy, by nie mogli widzieć, i takie uszy, by nie mogli słyszeć aż po dzień dzisiejszy.
(9) A Dawid powiada: Niech stół ich stanie się sidłem, pułapką, kamieniem potknięcia i odpłatą.
(10) Niech oczy ich się zaćmią, by nie mogli widzieć, a grzbiet ich trzymaj zawsze pochylony."

Paweł rozumiał ich wybory, nam to trudniej przychodzi ;)

Zbyszekg4 pisze: A tak na serio, to nie wierze w predestynacje bo mysl, ze z woli Bozej jedni ludzie zyja po to by byc zbawionymi, a inni z woli Bozej zyja tylko po to by byc "paliwem" w piekielnym ogniu, jest dla mnie jakas karykatura woli Bozej i Bozego charakteru pelnego milosci do KAZDEGO z ludzi (czy to z milosci Bog kogos z gory przeznacza na wieczne piekielne "solarium"?)



Tak, dokladnie takie EMOCJE, pojawia się nam gdy słyszymy tą prawdę:



"(11) Bo gdy one jeszcze się nie urodziły ani nic dobrego czy złego nie uczyniły - aby niewzruszone pozostało postanowienie Boże, powzięte na zasadzie wolnego wyboru,
(12) zależne nie od uczynków, ale od woli powołującego - powiedziano jej: starszy będzie służyć młodszemu,
(13) jak jest napisane: Jakuba umiłowałem, a Ezawa miałem w nienawiści.
(14) Cóż na to powiemy? Czyżby Bóg był niesprawiedliwy? żadną miarą!
(15) Przecież On mówi do Mojżesza: Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, nad kim się lituję.
(16) [Wybranie] więc nie zależy od tego, kto go chce lub o nie się ubiega, ale od Boga, który okazuje miłosierdzie.

(17) Albowiem mówi Pismo do faraona: Po to właśnie cię wzbudziłem, aby okazać na tobie moją potęgę i żeby rozsławiło się moje imię po całej ziemi.

(Rzym 9 )
Ostatnio zmieniony 09 mar 2010, 18:59 przez Norbi, łącznie zmieniany 1 raz.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 09 mar 2010, 18:45

Zbyszekg4 pisze:A co do predestynacji to znalazlem to:
http://apologetyka.com/teologia/predest ... destynacja

Jako przeciwwaga...


Oto do jak niebezpiecznych i fałszywych wniosków może doprowadzić wiara w wolną wolę człowieka:



1. Największym atrybutem Boga jest miłość
A) Ten atrybut jest często wynoszony ponad inne Jego atrybuty i jest używany do interpretacji Boga w taki sposób, jakby był kosmicznym dżentelmenem, który chce, aby wszyscy byli zbawieni i narzeka nad ich stratą.


2. Ludzka wola jest prawdziwie wolna w wydaniu libertariańskim czyli:
A) Wola człowieka nie jest ograniczona przez jego grzeszną naturę lecz jest jednakowo zdolna do podejmowania wyborów między różnymi możliwościami.


3. Bóg nie zna przyszłości.
A) Jest tak albo dlatego, że przyszłość nie istnieje, albo...
B) Dlatego, że Bóg nie zna przyszłości nawet wtedy, gdy może być ona poznana.


4. Bóg podejmuje ryzyko
A) Ponieważ Bóg nie zna w sposób wyczerpujący przyszłości, musi podejmować ryzyko wobec ludzi, których przyszłe wybory wolnej woli nie są poznawalne.


5. Bóg uczy się.
A) Ponieważ Bóg nie zna wyczerpująco przyszłości, uczy się w miarę jak rzeczywistość przyszłości pojawia się.


6. Bóg popełnia błędy
A) Ponieważ Bóg nie wie wszystkiego i ponieważ ma do czynienia z wolną wolą stworzeń (których przyszłe wybory nie są Mu znane), Bóg może popełniać błędu w zajmowaniu się ludźmi. Zatem, Bóg zmienia odpowiednio swoje zdanie.


7. Bóg zmienia swoje zdanie.
A). Bóg może zmienić zdanie w zależności od tego, czego się uczy i co odkrywa w miarę jak ludzie działają. Zazwyczaj Bóg zmienia zdanie, gdy zostanie zaskoczony przez coś, czego nie planował lub nie oczekiwał.


Zatem mamy tutaj nieskończenie mądrego Boga wszechświata, który mów takie rzeczy jak:

* "Ooops"
* "Uh, oh."
* "Wow, to było zaskakujące."
* "Miałem nadzieję, że to zadziała.."
* Nie wyszło to na dobre, prawda? "
* "Następnym razem spróbuję to naprawić".
* "Odpowiedziałbym na twoją modlitwę, ale nie wiem, co się jeszcze wydarzy".


Jest to humorystyczny sposób zilustrowania istoty.
Bóg nie jest wszechwiedzący, robi błędy, uczy się i wzrasta. To wywołuje problem co do tego, czy należy ufać Bogu, który popełnia błędy.
Czy chciałby ktoś zaufać bogu, który robi głupstwa?[quote]


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 mar 2010, 18:46

ann_in_grace pisze:
Zbyszekg4 pisze:
ann_in_grace pisze:Twoja "teologia" wymyslila Boga, ktory MUSI zbawic wszystkich

Ja tak nie twierdze!! Bog niczego nie musi!!! I nie wszyscy beda zbawieni, niestety- bo odrzucili Boza laske i milosc...


Pojdzmy za ciosem - logicznie az do absurdu, ok?
Bog, ten dobry, kochajacy wszystkich Bog - wiedzial, ze go odrzuca, i nic nie zrobil? Stal jak sadysta, patrzac, jak ida na zatracenie? To ma byc "dobry" obraz?

Ten Dobry Bog zrobil to:
J 3:16-17 Bw „Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.(17) Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.”


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości