Powrót nephilimów

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 18 sty 2012, 16:30

Lash pisze:
Hardi pisze:http://radtrap.wordpress.com/2012/01/17/statki-matki-i-odglosy-z-nieba/


A żona mówiła mi abym zbyt duzo grochówki nie jadł :oops:


Kapuśniaku.

Obrazek


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 18 sty 2012, 21:46

Lash pisze:Tak jak mówie miał mnie do 6-7 odcinka :)

No chyba wręcz przeciwnie. Zdaje mi się,że od tych odcinków zaczyna się tłumaczenie biblijne, któe mnie bardzo się podobało. Ale nie upieram się,może to było dalej.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 18 sty 2012, 21:51

Chcę wierzyć pisze:Porównuje krzyż Jezusa Chrystusa z jakimś modelem hiperprzestrzeni.

Chyba zupełnie nie zrozumiałaś intencji i tłumaczenia. Nikt Jezusa do żadnego modelu nie porównywał... On na podstawie obrazu namalowanego przez Goyę tłumaczył wielowymiarowość bryły...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 sty 2012, 10:02

kontousunięte1 pisze:
Lash pisze:Tak jak mówie miał mnie do 6-7 odcinka :)

No chyba wręcz przeciwnie. Zdaje mi się,że od tych odcinków zaczyna się tłumaczenie biblijne, któe mnie bardzo się podobało. Ale nie upieram się,może to było dalej.
nie pamiętam dokładnie co tam było ale własnie odjeżdzał od Biblii..


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 19 sty 2012, 12:52

Drobne sprostowanie.Pomyliłam malarzy. Chodzi oczywiście o Salvadora Dali a nie Goyę.Ale to w kwestii formalnej.
Lash, w jakiej kwestii odjeżdżał od Biblii. Oczywiście, każdy interpretuje inaczej, ale kto ma rację? Ja nie wiem. Może dlatego zbyt mocno w proroctwa nie wierzę, a właściwie nie roztrząsam ich. Co ma być to będzie...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 sty 2012, 14:53

kontousunięte1 pisze:Drobne sprostowanie.Pomyliłam malarzy. Chodzi oczywiście o Salvadora Dali a nie Goyę.Ale to w kwestii formalnej.
Lash, w jakiej kwestii odjeżdżał od Biblii. Oczywiście, każdy interpretuje inaczej, ale kto ma rację? Ja nie wiem. Może dlatego zbyt mocno w proroctwa nie wierzę, a właściwie nie roztrząsam ich. Co ma być to będzie...
Nie pamietam dokładeni widziłem to chyba z pół roku temu
Ale chyab najgorzebyło to ze tron Boga jest w orionie ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 06 wrz 2012, 14:56

Oglądnęłam. Nie zachwyciło mnie nic poza hiperwymiarowością i to tą od matematycznej strony.

Początek to spekulacje na temat wydarzeń rzekomych lądowań ufo. Wszystko oparte o informacje z prasy, zmieniane z czasem. Nic wiarygodnego. Teorie, ze rząd uznał coś za tajne, nie przekonują mnie, że chodzi tu o ufo. Raczej skłonna byłabym uwierzyć, że chodzi o jakieś eksperymenty naukowe, które są ściśle tajne. A pogłoskę, że to ufo (bazując na teorii dezinformacji) łatwo podać do prasy i tym przykryć prawdziwe prace badawcze. Nie przekonały mnie nawet próby odczytania tajnych dokumentów z fotografii Jamesa Bonda Johnsona na podstawie skanów. :-/

Dowodzenie biblijne jest dla mnie niespójne w sprawie tych rzekomych hybryd. Nic odkrywczego dla mnie nie było w temacie gigantów/nefilimów. Irytuje mnie tylko jedno. Człowiek ten poświęca sporo czasu na wyjaśnienie zagadnienia, kim są synowie Bozy. Porównuje użycie zwrotu "synowie Boży" w innych miejscach Biblii i dochodzi do wniosku, że to byli aniołowie. Jeszcze na dodatek ci upadli aniołowie. Ok, z tym można by się zgodzić. Ale dlaczego dalej, zgodnie z kontekstem Rdz.6 i analogicznym porównywaniem zwrotu "zbliżali się do nich", nie wnioskuje, że aniołowie ci współżyli z kobietami na ziemi, skąd też mieli dzieci - nefilimów. Wręcz przez cały wywód zaprzecza temu. Mówi, że aniołowie nie mogą się rozmnażać. Że tylko wcielają się w ludzkie postaci, że dokonują manipulacji w genach ludzkich - chyba np. podczas porwań ciężarnych kobiet. A Biblia daje jednoznacznie do zrozumienia, że to były dzieci córek Adama i synów Bożych.

Przyznaję, że uważam ufo za demoniczne manifestacje, ale argumenty tego pana mnie nie przekonują. Nie przekonał mnie, że nefilimowie powrócą, a wymienianie gatunków istot pozaziemskich uznaję już za śmieszne. Na "nie" przemawia jeszcze dla mnie fakt, iż znaczna część 11 odcinka to reklama własnej strony internetowej i własnych publikacji.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 wrz 2012, 15:06

Tak przypadkiem wczoraj grzebałem w necie i to znalazłem ... ciekawe ...


http://www.youtube.com/watch?v=XmMwo1Xzgus

jest to ciekawe szczególnie koło 7.30 do 9 minuty ... hmmm

ciekawe na ile to wiarygodny człowiek


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
robluk3822
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: robluk3822 » 06 wrz 2012, 20:16

Puritan pisze:A ja widziałem UFO przez okno.


A ja kiedyś leżałem w łóżku, które miałem zawsze pod oknem, tak , ze widziałem niebo przez mały lufcik, a że miałem strasznie trudną sytuację i czułem się okropnie, wręcz niespokojnie poprosiłem Boga o to, by mi pomógł i wtedy zobaczyłem na niebie światło podobne do gwiazdy, tylko kilka razy większe i się poruszało i zrobiło mi się ciepło i spokojnie...właściwie nikomu jeszcze o tym nie mówiłem. To było jakieś kilka lat wstecz


http://ok-word.com/ - Skuteczna nauka jezyka angielskiego.
Nowa
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2010, 11:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pomarańczowa kula

Postautor: Nowa » 26 kwie 2013, 23:12

Też widziałam UFO jako nastolatka-(razem z kuzynką).Świetlista kula pomarańczowa-(Słońce było "mniejsze" , jaśniejsze i po przeciwnej stronie)-przeleciała,zatrzymała się na chwilę i z niesamowitą prędkością odleciała w przeciwną stronę zmieniając kąt lotu o jakieś 45 stopni. Będę to pamiętać zawsze.Moja babcia widziała przed wojną UFO w kształcie cygara ze światełkami.Widziało to kilka osób w tym samym czasie.Również przed wojną babcia z sąsiadami widziała czerwony krzyż na niebie.Kilka lat temu 2-3 widziałam kilka dziwnych obiektów UFO ale jakby z chmur podświetlonych tworzyły coś na kształt litery V.Widziałam to jakąś minutę czekałam "co dalej" czy to UFO czy złudzenie ale zniknęło.Ale co do pomarańczowej kuli to wiem,że to było UFO(niestety).


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 27 kwie 2013, 11:28

Puritan pisze:
Ania pisze:do tej pory nie miałam wyrobionej opinii nt. UFO

A ja widziałem UFO przez okno.
Co ciekawe, identyczne UFO widziałem na kanale Discovery.
Wyglądało jak biały ołówek o długości kilkaset metrów lub więcej, który ciągle zmieniał pozycje. Był on ponad wieżowcami. Trwało to kilkanaście minut. Co to było? Zielonego pojęcia nie mam.

Imperator pisze:Ja i moja mama tez widzielismy UFO. W 1997.

Nowa pisze:Też widziałam UFO jako nastolatka-(razem z kuzynką).Świetlista kula pomarańczowa...

Chrześcijanie mieliby wierzyć w ufo? Nie wiem co widzieliście ale na pewno nie było tam żadnego ufo. Pamiętaj też że choćbyście widzieli "anioła światłości", to może to być również wg. biblii szatan przybierający taką postać, czyli demoniczne wizje ale na pewno nie ufo.
W głowie mi się nie mieści aby chrześcijanie wierzyli w ufo (New Age'owską nauka - ufologia) nie mającego żadnego uzasadnienia w biblii.
Hardi pisze:Chcę wierzyć, ale ty w dalszym ciągu nie rozumiesz chyba o co chodzi, albo nie wysłuchałeś tego, tam jest właśnie przedstawione UFO jako coś demonicznego, że za tym stoją siły ciemności, ale gość przedstawia to w rewelacyjny sposób, uzasadnia dlaczego itd. a nie tylko stwierdzenie faktu, że demonizm i koniec.

W rzeczy samej jest to demoniczna sprawa, bo innego wyjaśnienia niema.


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 27 kwie 2013, 12:14

InChrist pisze:W głowie mi się nie mieści aby chrześcijanie wierzyli w ufo

Najlepiej wszystko niezrozumiałe podciągnąć pod demony. Kiedyś światło żarówki i głos z radia też uważano za diabelskie dzieła. New Age nie ma tu nic do rzeczy. Zanim powstał ten ruch i pojęcie NA ludzie widywali niezidentyfikowane obiekty, a nawet setki lat temu malowali je na obrazach.


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 27 kwie 2013, 13:29

kontousunięte1 pisze:
InChrist pisze:W głowie mi się nie mieści aby chrześcijanie wierzyli w ufo

Najlepiej wszystko niezrozumiałe podciągnąć pod demony. Kiedyś światło żarówki i głos z radia też uważano za diabelskie dzieła. New Age nie ma tu nic do rzeczy. Zanim powstał ten ruch i pojęcie NA ludzie widywali niezidentyfikowane obiekty, a nawet setki lat temu malowali je na obrazach.

He he może jeszcze zaczniesz planować podróż misyjną aby zbawić te rzekome "ufo"? :lol:
Biblia nie uzasadnia istnienia innych cywilizacji jak tylko ludzi, którzy jedynie zostali stworzeni na obraz i podobieństwo Boże i aniołów. Więc jeśli nie są to aniołowie światłości odpowiedź nasuwa się jednoznaczna, że są to demony. A że nie mogą to być anioły Pana to rzecz oczywista, bo one z kolei ukazują się w konkretnym celu aby służyć wybranym Bożym, przekazując jakieś poselstwo, Słowo od Boga, lub pomóc uratować wierzących z jakiegoś ucisku jak apostoła Piotra z więzienia. A takie ujrzenie jakichś widoczków bez żadnego celu nie widzę w tym sensu! Prędzej jest to cel szatana, aby wierzący zaczęli zajmować się ufologią zamiast ewangelizacją, czytaniem Biblii, modlitwą a w konsekwencji zupełnie ich zwieźć. Poczytaj trochę więcej o New Age a zrozumiesz, że to są siły ciemności.


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 27 kwie 2013, 16:03

InChrist pisze:He he może jeszcze zaczniesz planować podróż misyjną aby zbawić te rzekome "ufo"?

He,he - na takim poziomie to możesz sobie pogadać z przedszkolakiem.
Demony nie potrzebują materialnych statków kosmicznych aby ci się pokazać.
InChrist pisze:Poczytaj trochę więcej o New Age a zrozumiesz, że to są siły ciemności.

Czytanie i zainteresowanie New Age SKOŃCZYŁAM jakieś 20-22 lata temu.Więc najpierw poznaj to co ja znam,a potem wyślij mnie do podstawówki.
Dla mnie zielonoświątkowcy to siły ciemności.Szczególnie jak zaczynają się tarzać po ziemi i bełkotać ponoć anielskim językiem .Tyle dyskusji z tobą w tym temacie.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 27 kwie 2013, 17:19

InChrist pisze:To i przedszkolaków zamierzasz deprawować new age'owską nauką?

InChrist pisze:O jakich statkach mowa? Ta widziałaś taki? Trze ba było wsiąść i polatać sobie.

Gdzie ja pisałam,że coś takiego widziałam?? :eek: :(
Zwidy zawsze były jak z "matką boską" na szybie

Dlaczego mnie obrażasz?Ulżyło ci? Wyżyłeś się?
InChrist pisze:A gdzie takich widziałaś na YT filmikach ?

Żenada.
InChrist pisze:Weź daj sobie na wstrzymanie i nie pomawiaj Braci i mojego kościoła bo sobie nie życzę!

Bywaj. Przez takich jak ty trzymam się od wszystkich kościołów z daleka.
Od ludzi też. Bo same żmije świętoszkowate.
Naubliżałeś,wyśmiałeś,przypisałeś mi wypowiedzi,których nigdy nie wymówiłam, a teraz przygotuj się do jutrzejszego zborowego spotkania.
Miłego tarzania. :]



Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości