Pierwszy Protestancki serwis ogłoszeniowy ZACZYNAMY!

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 10 wrz 2012, 21:42

Imperator pisze:Ciekawa inicjatywa, ale moze lepiej zrezygnuj z takiego kodu

Kod:


<table align="center" border="0" width="990" cellspacing="0" cellpadding="0"><!--Tabela - układ strony -->



na rzecz CSS.

Powodzenia!


Czepiasz się.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 wrz 2012, 22:35

Adalbertus pisze:Czepiasz się.

U Imperatora to skrzywienie zawodowe zapewne ;-) Z drugiej strony każdy kto nadal musi/chce wspierać w swoich stronach również IE6 wie, że akurat layout oparty nadal na tabelach jest najbardziej przewidywalny... niestety. Wbrew klątwom wszystkich webmasterów. Z wiekiem na szczęście człowiek się uczy pragmatyzmu... a może to idzie w parze z cynizmem i zgorzkniałością? Ciężko powiedzieć.

Niemniej Adalbertus ma racje, czepiasz się Bracie :-) zwykły użytkownik nie ma najmniejszego pojęcia czy allegro jest oparte na tabelach czy na div-ach z CSS3 i gó^Wnic go to nie obchodzi ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
robluk3822
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: robluk3822 » 11 wrz 2012, 10:16

Dzięki za opinie, wszystkie wezmę pod uwagę


fantomik pisze:Widziałem kiedyś pierwszy projekt "graficzny" wyszukiwarki Google i nawet na tamte czasy było to niezwykle brzydkie. Nie od razu Rzym zbudowano jak to mawiają. Więc się nie zrażaj Robuluku tylko działaj dalej :)


Dzięki za pocieszenie, bo faktycznie wczoraj złapałem troszkę doła z tego powodu

Imperator pisze:Ciekawa inicjatywa, ale moze lepiej zrezygnuj z takiego kodu

Kod: Zaznacz cały


<table align="center" border="0" width="990" cellspacing="0" cellpadding="0"><!--Tabela - układ strony  -->



na rzecz CSS.

Powodzenia!


Najpierw sprawdzę, czy warto. W środę, albo czwartek wyślę listy do kilku zborów, przede wszystkim muszę wiedzieć, czy serwis się przyjmie. Jeśli się przyjmie i ludzie zaczną dodawać oferty, to będę pracował, by wszystko poprawiać i z czasem ulepszać, ale jeżeli okaże się, że serwis nie zyska na popularności, to nie widzę sensu, bym teraz poświęcał na takie rzeczy czas.

Adalbertus pisze:
Imperator pisze:Ciekawa inicjatywa, ale moze lepiej zrezygnuj z takiego kodu

Kod:


<table align="center" border="0" width="990" cellspacing="0" cellpadding="0"><!--Tabela - układ strony -->



na rzecz CSS.

Powodzenia!


Czepiasz się.


Nie no, uważam, to za dobrą radę i wiedziałem, ze kiedyś to zmienię, ale na dziś dzień, sama zmiana na CSS nic by nie zmieniła.


Dobra, tak jak pisałem wcześniej, pod koniec tygodnia wysyłam listy do zborów i zobaczymy, czy serwis się przyjmie i czy zacznie się coś w nim dziać


http://ok-word.com/ - Skuteczna nauka jezyka angielskiego.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 11 wrz 2012, 10:56

robluk3822 pisze:
Ian pisze:graficznie serwis nie jest zachęcający... takie serwisy były przed rokiem 2000. trzeba by coś z tym zrobić, bo w obecnej formie nie wróżę serwisowi popularności. a rejestracja i panel logowania to podstawa. już nie używa się ramek tylko divy.


Graficznie może i nie jest zachęcający, narazie na tyle mnie było stać, a zresztą uważam, ze do takiego serwisu nie wchodzi się, by oglądać grafikę, tylko oferty. I może faktycznie takie serwisy były przed rokiem 2000, ale dziś mamy 2012 i protestanci do dziś nie mieli swojego serwisu. Więc albo serwis się przyjmie, albo nie...no chyba, ze jest na tym polu jakaś konkurencja?

mam nadzieję że się przyjmie, ale nie wiem czy w obecnej formie, uważam że serwis wymaga przede wszystkim zmian wizualnych, aby był bardziej przyjazny dla użytkownika. nie mówię że od razu ma być drugie allegro, ale powinien dążyć w tym kierunku - upodabniać się do najlepszych.

robluk3822 pisze:Co do rejestracji i panelu logowania-po co?

uważam że ważniejsze od panelu logowania jest poprawa dizajnu, potem należałoby wprowadzić panel. jest wiele korzyści, gdyby nie było to inne serwisy tego typu nie miałyby panelu. a jak wiemy wszystkie takie serwisy panel logowania mają. chociażby dla bezpieczeństwa, chociażby po to żeby nie trzeba było za każdym razem wypełniać formularzy, żeby można było edytować/usunąć swoje ogłoszenie, itd.

robluk3822 pisze:Co do ramek, nie używam, serwis jest zbudowany na tabelach, a nie ramkach.
przepraszam, chodziło mi o tabele


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 wrz 2012, 14:39

robluk3822 pisze:Dobra, tak jak pisałem wcześniej, pod koniec tygodnia wysyłam listy do zborów i zobaczymy, czy serwis się przyjmie i czy zacznie się coś w nim dziać

Nawet jak się nie przyjmie to pomysł "zaparkuj" i zobacz czy może uda Ci się go jakoś "wyewoluować" w inny. Na tym to polega, każda porażka musi być postrzegana jako szansa na naukę, wyciągnięcie wniosków i musi motywować do działania dalej (podobnie jak Eddison, który zapytany czy nie czuł zniechęcenia tyloma próbami nim wynalazł żarówkę powiedział, że nie uważa jakoby nie udało mu się te 1000 razy nim wynalazł żarówkę, tylko znalazł 1000 sposobów na to jak nie wynaleźć żarówki).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 12 wrz 2012, 16:17

Moze i sie czepiam. :-) Ale i tak zycze powodzenia. Aha, jak ktos chce fajny pomysl na slubny biznes w sieci, to moge podac.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 wrz 2012, 16:24

Imperator pisze:Aha, jak ktos chce fajny pomysl na slubny biznes w sieci, to moge podac.

Samemu rozkręć :) Mogę pożyczyć Ci mój egzemplarz "The Startup Owner's Manual" Steva Blanka ;)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 12 wrz 2012, 20:13

fantomik pisze: Samemu rozkręć :) Mogę pożyczyć Ci mój egzemplarz "The Startup Owner's Manual" Steva Blanka ;)


Heh, dzieki! :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
robluk3822
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: robluk3822 » 12 wrz 2012, 20:27

Imperator pisze:Moze i sie czepiam. :-) Ale i tak zycze powodzenia.


"Kto mądry, niech słucha i pomnaża naukę, a rozumny niech zdobywa wskazówki"[przyp Sal. 1:5]
Tak jakby co do czego :-D Słucham :-D


http://ok-word.com/ - Skuteczna nauka jezyka angielskiego.
Awatar użytkownika
robluk3822
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pierwsze listy do zborów wysłane

Postautor: robluk3822 » 15 wrz 2012, 14:18

Wczoraj 14 września 2012r. wysłałem pierwsze listy do zborów zielonoświątkowych i ewangelicznych chrześcijan- zobaczymy co się będzie działo dalej.

Dodatkowo stonowałem trochę rażące kolory w serwisie, by był bardziej przyjazny.


http://ok-word.com/ - Skuteczna nauka jezyka angielskiego.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 15 wrz 2012, 17:39

robluk3822 pisze:Dodatkowo stonowałem trochę rażące kolory w serwisie, by był bardziej przyjazny.


Bardzo dobrze.
Chociaż jeszcze mam trochę wrażenie, że tam jest wszystkiego dużo
(ale to tylko tak z kobiecego pkt. widzenia :P )


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
robluk3822
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: robluk3822 » 17 wrz 2012, 18:29

Iv pisze:
robluk3822 pisze:Dodatkowo stonowałem trochę rażące kolory w serwisie, by był bardziej przyjazny.


Bardzo dobrze.
Chociaż jeszcze mam trochę wrażenie, że tam jest wszystkiego dużo
(ale to tylko tak z kobiecego pkt. widzenia :P )



ok, kobiecy punkt widzenia, jest dla mnie istotny, tak jak i punkt widzenia mężczyzny. Też uważam, ze jest za dużo i to zmienie. Dajcie mi kilka dni, bo własnie pracuję nad nową grafiką, a poza tym i tak wiem, ze ważne jest, by serwis był funkcjonalny. Zamierzam zrobić usuwanie ogłoszeń, które są przedawnione i kilka innych rzeczy....


http://ok-word.com/ - Skuteczna nauka jezyka angielskiego.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy Protestancki serwis ogłoszeniowy ZACZYNAMY!

Postautor: Hardi » 17 wrz 2012, 23:37

robluk3822 pisze:Myslę, że sprzedaż jakichkolwiek przedmiotow w gronie braci i sióstr,
jest o wiele bardziej wartościowa niż handel z ludźmi tego świata.

tego za bardzo nie rozumiem... gdy kupuję coś to chcę, aby to był produkt dobrej klasy i w dobrej cenie, nie do końca interesuje mnie to kto to sprzedaje (z wyjątkiem pasera itp.), jeśli chrześcijanin chce za jakiś produkt więcej niż człowiek ze świata, to sorki, ale ja kupię u tego ze świata...

robluk3822 pisze:handlując w gronie kościoła
mamy pewność, co do wiarygodności, uczciwości i jakości oferowanych
produktów

co do tego to mam odmienne zdanie nabyte przez doświadczenia

ps. to oczywiście nie zmienia faktu, że jest to pomysł z dobrych pobudek :)


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 17 wrz 2012, 23:49

teraz kolorystycznie ładniej to wygląda, dodaj koniecznie odstępy padding/margin


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
robluk3822
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: robluk3822 » 25 wrz 2012, 16:27

Ok postaram się i później sprawdzę co to jest ten padding/margin


http://ok-word.com/ - Skuteczna nauka jezyka angielskiego.

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości