Sluzba uwolnienia, kontrowersje wokol tematu!

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 paź 2012, 09:59

Hardi pisze:Zbyszekg4, może omawia pewne skrajności, ale sam popada w takie, nie ma takiej opcji aby chrześcijanin był opętany.

Mówca - Janusz Lindner - wcale nie mówi o opętaniu wierzących chrześcijan (nie zrównuje opętania niewierzących ze stanem jaki może dotyczyć wierzącego).
On mówi o ewentualnym zdemonizowaniu czy inaczej związaniu chrześcijanina i to nie w całości jego osoby, ale w jakiejś jednej czy kilku dziedzin życia, np. sprawa może dotyczyć niemoralności bo chrześcijanin lubi sobie na stronach orotycznych w sieci serfować...

O tym jest mowa w II-gim wykładzie od minuty 30-tej: http://www.youtube.com/watch?v=OVBPjnlLE9c


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 paź 2012, 10:15

Chcę wierzyć pisze:2 cz. 1:11 Przekleństwa i choroby są efektem zdemonizowania. Jak jesteś chory to jest to efektem twojej nie wiary.
Tak bezpośrednio o ty nie mówi ale sugeruje.

Wysłuchałem wskazanej przez Ciebie części i nie znajduje się we skazanym przez Ciebie miejscu fragment jaki podajesz! Nic o tym nie ma; musiałeś się pomylić...

Jeszcze III części posłucham, ale muszę powiedzieć, że, po wysłuchaniu I i II części, mówca ma argumenty!
Podoba mi się, że uważa, że osoba nawracająca się raczej dostępuje samouwolnienia od złych mocy i nie potrzebuje pomocy z zewnątrz (samouwolnienie to nie coś co człowiek sam robi, ale tak nazwane jest Boże działanie w nawracającym się- to "samo" się dzieje, tak, że człowiek nawet nie wie o tym).
Pastor omawiając temat zniewoleń/związań/opresji demonicznych u chrześcijan również podkreśla samouwolnienie jako coś, co powinno mieć miejsce, gdy taka osoba zda sobie sprawę ze swego stanu, i woła do Boga o ratunek.
Ale, gdy taka osoba jest słaba, to potrzebuje pomocy ludzi rozeznających duchy i wyganiąjacych je!

Krytykuje, to już inny temat, zachowania tych, co to szukają na siłę demonów u innych i wszystko chcą gromić i z niewierzących wyganiać demony, mimo, że oni nie są tym zainteresowani by się nawrócić...
Jak dla mnie to temat nowy, ale omawiany sensownie i bez skrajności, przy raczej ich krytykowaniu (tych skrajności).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sluzba uwolnienia, kontrowersje wokol tematu!

Postautor: Lash » 01 paź 2012, 10:24

Lu-Ke pisze:http://krotoszyn-charisma.pl/kategoria/aktualnosci/page/2/
Straszliwie to długie.

nie wiem czy dałbym radę wysłuchać...

1. Pytania które ja mam to:
- czym sie rózni opętanie od opresji?
- czym sie różni atak od opresji?
- czym się różni wpływ i otwarcie się na demony od opętania?

2. Wierzę, że CHRZEŚCIJANIN nie może zostać opętany ale:
- uważam że chrześcijanin - może być atakowany przez demony.
- uważam że chrześcijanin - może być zwiedziony demonicznie na jakiś czas.
- uważam że chrześcijanin - może poprzez swoje otwarcie i na demoniczne nauki lub praktyki może cierpieć z tego powodu.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 paź 2012, 11:57

Lash pisze:Lu-Ke napisał/a:
http://krotoszyn-charisma.pl/kategoria/ ... ci/page/2/
Straszliwie to długie.

nie wiem czy dałbym radę wysłuchać...

Faktycznie długie, ale ciekawie przedstawione. Dałem radę wysłuchać... :-D

III-cia część to głównie praktyczna strona egzorcyzmów.
Mówca nie podał gdzie, ale w Polsce na północy kraju w jakiejś szkole duchowej uczono, że podczas egzorcyzmów należy/można szydzić z szatana i demonów, wyśmiewać się z nich na calego...
Jego odpowiedzią na to jest: To jest niedopuszczalne, niebezpieczne, głupie...

Tego typu praktyczna strona egzorcyzmów dominuje w tej, ale i w pozostałych częściach tych wykładów.

Lash pisze:1. Pytania które ja mam to:
- czym sie rózni opętanie od opresji?
- czym sie różni atak od opresji?
- czym się różni wpływ i otwarcie się na demony od opętania?

Nie wiem jak to rozgraniczać. Za mało znam temat, ale spróbuj zapytać mówcę: http://krotoszyn-charisma.pl/kontakt/zapytaj-pastora/
Tak intuicyjnie bym odpowiedział, że opętanie to coś poważniejszego niż wpływ, atak czy opresja... Może opętanie to takie całkowite rozpostarcie demonicznej władzy nad człowiekiem, a te inne rzeczy mają bardziej wyrywkowy charakter i dotyczą np. jednej sfery życia?...

Lash pisze:2. Wierzę, że CHRZEŚCIJANIN nie może zostać opętany ale:
- uważam że chrześcijanin - może być atakowany przez demony.
- uważam że chrześcijanin - może być zwiedziony demonicznie na jakiś czas.
- uważam że chrześcijanin - może poprzez swoje otwarcie i na demoniczne nauki lub praktyki może cierpieć z tego powodu.

Dlatego mówca nie używa wobec chrześcijan terminu opętanie!...

No tak, piszę tu i zaraz upomnienie dasz mi Lash :lol:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 paź 2012, 12:14

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Lu-Ke napisał/a:
http://krotoszyn-charisma.pl/kategoria/ ... ci/page/2/
Straszliwie to długie.

nie wiem czy dałbym radę wysłuchać...

Faktycznie długie, ale ciekawie przedstawione. Dałem radę wysłuchać... :-D

III-cia część to głównie praktyczna strona egzorcyzmów.
Mówca nie podał gdzie, ale w Polsce na północy kraju w jakiejś szkole duchowej uczono, że podczas egzorcyzmów należy/można szydzić z szatana i demonów, wyśmiewać się z nich na calego...
Jego odpowiedzią na to jest: To jest niedopuszczalne, niebezpieczne, głupie...

Tego typu praktyczna strona egzorcyzmów dominuje w tej, ale i w pozostałych częściach tych wykładów.

Lash pisze:1. Pytania które ja mam to:
- czym sie rózni opętanie od opresji?
- czym sie różni atak od opresji?
- czym się różni wpływ i otwarcie się na demony od opętania?

Nie wiem jak to rozgraniczać. Za mało znam temat, ale spróbuj zapytać mówcę: http://krotoszyn-charisma.pl/kontakt/zapytaj-pastora/
Tak intuicyjnie bym odpowiedział, że opętanie to coś poważniejszego niż wpływ, atak czy opresja... Może opętanie to takie całkowite rozpostarcie demonicznej władzy nad człowiekiem, a te inne rzeczy mają bardziej wyrywkowy charakter i dotyczą np. jednej sfery życia?...

Lash pisze:2. Wierzę, że CHRZEŚCIJANIN nie może zostać opętany ale:
- uważam że chrześcijanin - może być atakowany przez demony.
- uważam że chrześcijanin - może być zwiedziony demonicznie na jakiś czas.
- uważam że chrześcijanin - może poprzez swoje otwarcie i na demoniczne nauki lub praktyki może cierpieć z tego powodu.

Dlatego mówca nie używa wobec chrześcijan terminu opętanie!...

No tak, piszę tu i zaraz upomnienie dasz mi Lash :lol:



może uda mi się wysłuchać ... ale chyba najpierw przeczytam ta książke:

http://www.amazon.co.uk/Demolishing-Str ... 1860243711

Moja zona jest w połowie.
pierwszych kilkadziesiąt storn to polemika z i krytyka tego co czyni Peter Wagner i jego zespół :/

ale nie słyszałem relacji z dalszych czesci!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 01 paź 2012, 13:28

Zbyszku, już to przerabialiśmy

Nauka, że człowiek składa się z miliona pudełeczek, szuflad czy czegoś tam. I wiesz, ktoś Ci sugeruje że owszem mieszka w tobie Duch Święty ale jak masz wiele pudełeczek to w którym może mieszkać demon. Dodaj do tego przekleństwa pokoleniowe od 10 lat. Jak coś Ci się nie układa w życiu albo jesteś chory to może to oznaczać że ktoś od 10 pokoleń wstecz może uprawiał jakieś czary albo czytał horoskopy albo wypowiedział jakieś złe słowo o rodzinie.
Do czego to zmierza. Tak czy owak, Ty potrzebujesz uwolnienia. Bo jak byłeś w załóżmy w kinie na bajce z dzieckiem to wszystkie demony Holyywoodu w ciebie weszły albo wypowiedziałeś jakieś złe słowo i też jakiś demon w ciebie wszedł. Bujdy na resorach. Wszystko abyś tylko przyszedł.
Jak przyjdziesz to już w zasadzie jesteś kupiony.

Jak ktoś głosi bzdury to lepiej się trzymać z daleka.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 paź 2012, 14:03

Chcę wierzyć pisze:Zbyszku, już to przerabialiśmy

Nauka, że człowiek składa się z miliona pudełeczek, szuflad czy czegoś tam. I wiesz, ktoś Ci sugeruje że owszem mieszka w tobie Duch Święty ale jak masz wiele pudełeczek to w którym może mieszkać demon. Dodaj do tego przekleństwa pokoleniowe od 10 lat. Jak coś Ci się nie układa w życiu albo jesteś chory to może to oznaczać że ktoś od 10 pokoleń wstecz może uprawiał jakieś czary albo czytał horoskopy albo wypowiedział jakieś złe słowo o rodzinie.
Do czego to zmierza. Tak czy owak, Ty potrzebujesz uwolnienia. Bo jak byłeś w załóżmy w kinie na bajce z dzieckiem to wszystkie demony Holyywoodu w ciebie weszły albo wypowiedziałeś jakieś złe słowo i też jakiś demon w ciebie wszedł. Bujdy na resorach. Wszystko abyś tylko przyszedł.
Jak przyjdziesz to już w zasadzie jesteś kupiony.

Jak ktoś głosi bzdury to lepiej się trzymać z daleka.

Sugerujesz, że jak w nawróconym człowieku mieszka Duch Święty, to juz szatan nie ma dostępu do takiej osoby?- do żadnej sfery jego życia?; do żadnej dziedziny zyciowej duchowej czy cielesnej?...

Zacytuję Efez 4,25 do 5,21 gdzie padaja słowa: NIE DAWAJCIE DIABŁU PRZYSTĘPU i gdzie Paweł wymienia bardzo wiele sfer życia (szufladek, jeśli wolisz), prosząc aby w nich panował Boży porządek.
Co jednak, gdy da się diabłu przystęp? Czy on nie zakłóci jakiejś sfery życia chrześcijańskiego? I będzie gniew zadawniony, będzie kłamstwo, nieprzyzwoite słowo, itp. itd. (w tym kontekscie padają słowa o diable, ale na tym nie koniec...):

Eph 4:25-32 bw "(25) Przeto, odrzuciwszy kłamstwo, mówcie prawdę, każdy z bliźnim swoim, bo jesteśmy członkami jedni drugich. (26) Gniewajcie się, lecz nie grzeszcie; niech słońce nie zachodzi nad gniewem waszym, (27) nie dawajcie diabłu przystępu. (28) Kto kradnie, niech kraść przestanie, a niech raczej żmudną pracą własnych rąk zdobywa dobra, aby miał z czego udzielać potrzebującemu. (29) Niech żadne nieprzyzwoite słowo nie wychodzi z ust waszych, ale tylko dobre, które może budować, gdy zajdzie potrzeba, aby przyniosło błogosławieństwo tym, którzy go słuchają. (30) A nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym jesteście zapieczętowani na dzień odkupienia. (31) Wszelka gorycz i zapalczywość, i gniew, i krzyk, i złorzeczenie niech będą usunięte spośród was wraz z wszelką złością. (32) Bądźcie jedni dla drugich uprzejmi, serdeczni, odpuszczając sobie wzajemnie, jak i wam Bóg odpuścił w Chrystusie."
Eph 5:1-21 bw "(1) Bądźcie więc naśladowcami Boga jako dzieci umiłowane, (2) i chodźcie w miłości, jak i Chrystus umiłował was i siebie samego wydał za nas jako dar i ofiarę Bogu ku miłej wonności. (3) A rozpusta i wszelka nieczystość lub chciwość niech nawet nie będą wymieniane wśród was, jak przystoi świętym, (4) także bezwstyd i błazeńska mowa lub nieprzyzwoite żarty, które nie przystoją, lecz raczej dziękczynienie. (5) Gdyż to wiedzcie na pewno, iż żaden rozpustnik albo nieczysty, lub chciwiec, to znaczy bałwochwalca, nie ma udziału w Królestwie Chrystusowym i Bożym. (6) Niechaj was nikt nie zwodzi próżnymi słowy, z powodu nich bowiem spada gniew Boży na nieposłusznych synów. (7) Nie bądźcie tedy wspólnikami ich. (8) Byliście bowiem niegdyś ciemnością, a teraz jesteście światłością w Panu. Postępujcie jako dzieci światłości, (9) bo owocem światłości jest wszelka dobroć i sprawiedliwość, i prawda. (10) Dochodźcie tego, co jest miłe Panu (11) i nie miejcie nic wspólnego z bezowocnymi uczynkami ciemności, ale je raczej karćcie, (12) bo to nawet wstyd mówić, co się potajemnie wśród nich dzieje. (13) Wszystko to zaś dzięki światłu wychodzi na jaw jako potępienia godne; (14) wszystko bowiem, co się ujawnia, jest światłem. Dlatego powiedziano: Obudź się, który śpisz, I powstań z martwych, A zajaśnieje ci Chrystus. (15) Baczcie więc pilnie, jak macie postępować, nie jako niemądrzy, lecz jako mądrzy, (16) wykorzystując czas, gdyż dni są złe. (17) Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska. (18) I nie upijajcie się winem, które powoduje rozwiązłość, ale bądźcie pełni Ducha, (19) rozmawiając z sobą przez psalmy i hymny, i pieśni duchowne, śpiewając i grając w sercu swoim Panu, (20) dziękując zawsze za wszystko Bogu i Ojcu w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, (21) ulegając jedni drugim w bojaźni Chrystusowej."


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 01 paź 2012, 15:23

Jasne, że człowiek może zgrzeszyć/ulec grzechowi. Może też być kuszony przez własne pożądliwości przecież jesteśmy w ciele, które nie zostało jeszcze odrodzone. Ale grzech to nie małpka, która mieszka w ciele wierzącego. Pożądliwości nie wyzbędziesz się chociażbyś chodził na tysiąc seansów spirytystycznych bo to jest element fizjologii naszego ciała. Paweł wielokrotnie mówi o walce jaka się w nim toczy a przecież mógłby iść do egzorcysty i mieć to z głowy.

0:33 "Tam gdzie może wejść grzech, tam mogą wejść demony."

Grzech nie wchodzi w człowieka. Grzech to nie demony. Kto taką bzdurną definicję podaje? Nawet jeżeli założymy, że człowiek jest jak świątynia gdzie ciało to świątynia z której Jezus (Duch Święty w wierzącym) wypędził przekupniów ("demony"). To powiedz mi kto mieszka w człowieku wierzącym ochrzczonym Duchem Świętym skoro jeszcze tego nie zrobił?

pozostaje jeszcze aspekt legalny i nielegalny

0:34. "Gdybyśmy my byli doskonali w swoim duchu i w swoim ciele to powiedzmy co robią przekleństwa i choroby w naszym życiu. Ci co mówią o doskonałym i kompletnym zbawieniu człowieka mylą jedną prostą rzecz. Jest aspekt legalny i aspekt doświadczalny naszego odkupienia, naszego zbawienia. W aspekcie legalnym wszystko już się dokonało na krzyżu golgoty. W aspekcie legalnym są przebaczone nasze grzechy i sprawa grzechów i śmierci jest rozwiązana. W aspekcie legalnym w sińcach i ranach Jezusa jesteśmy uzdrowieni. W aspekcie legalnym uświęcona jest nasza dusza i my jesteśmy uświęcenie całościowo. Ale to jest aspekt legalny."

W aspekcie legalnym, wszystko się już dokonało. Czyli według niego aspekt legalny jest tylko wtedy gdy nie grzeszymy, nie chorujemy itd. Jeżeli coś takiego jak choroba ma miejsce to jesteśmy w aspekcie nie legalnym. Dalej mówi dobrze o potrzebie doświadczalnego przeżycia z Jezusem Chrystusem co oczywiście niestanie się po przez pomachanie ręką nad czyjąś głową ale przez Słowo Boże.
W aspekcie legalnym mamy nowe ciała i zmartwychwstaliśmy w Chrystusie. Ale te wszystkie aspekty legalizmu nie muszą wypełnić się w naszym życiu (nie mamy wszystkiego teraz). Ponieważ uzdrowienie człowieka wierzącego jest z łaski. Brak uzdrowienia czy choroba nie jest zawsze karą za grzech inaczej ludzie by nie umierali. Dosyć masz jeśli masz łaskę Pana.
W aspekcie legalnym chodzisz ulicami ze złota ale Paweł był chłostany, bity itd.

Kto łączy się z wszetecznicą staje się z nią jednym ciałem. Czy tu chodzi tylko części ciała, ręce, nogi, oczy. Czy także o ciało Chrystusa którego każdy człowiek wierzący jest częścią?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 01 paź 2012, 15:44

0:42 „Duch twardego snu”

Wygonili demona o nazwie duch twardego snu. Jak do tego doszli?
Co się okazało ten duch wyszedł ale za jakiś czas wrócił.

Mat 12:43 - Gdy zaś duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, ale go nie znajduje.
12:44 - Wtedy mówi: Wrócę do domu swego, skąd wyszedłem, i przyszedłszy, zastaje go opróżnionym, wymiecionym i przyozdobionym.
12:45 - Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem duchów innych gorszych niż on, i wszedłszy mieszkają tam; i bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż pierwotny. Tak będzie i z tym złym pokoleniem.

Demony tylko wracają kiedy dom jest pusty tzn. nie ma w nich Ducha Świętego. Nie chciałbym aby ta osoba sobie pomyślała sobie, że nie ma Ducha Świętego bo chce jej się spać.
Ale taki jest fakt.
Źle przeprowadzone egzorcyzmy powodują, że człowiek musi wracać i wracać i nic się w jego życiu nie zmieni.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 paź 2012, 16:06

Chcę wierzyć, nie podejmuję się dalszej dyskusji- jak dla mnie materia jest zbyt śliska i nie chciałbym komus coś źle napisać.
Faktem jest, że są ludzie potrzebujący egzorcyzmów, a czy są wśród nich chrześcijanie, to sprawa dyskusyjna...
Dziękuję za pisanie- kończę nim ktoś mi punk karny da... :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 01 paź 2012, 16:28

Zbyszekg4 masz rację. Człowiek wierzący może być związany. Człowiek stojący za kazalnicą też może być związany.
Nawet ktoś może wyganiać demony i może być związany.

Po prostu musimy stanąć ze smutnym faktem. Nie każdy wierzący człowiek nawrócił się i pokutował i otrzymał Ducha Świętego.
Prosty przykład - kiedy Piotr głosił wśród Żydów podczas kiedy jeszcze słuchali tego, oni otrzymali Ducha Świętego. On nie musiał nawet rąk nakładać i się modlić z nimi. Żydzi żyli według zakonu oni byli przygotowani do tego. Ja oczywiście nie mówię że ktoś musi się obrzezać ale oni nie grzeszyli tak bardzo.
Co natomiast działo się w Samarii? Samaria przyjęła Słowo Boże ale musiał jeszcze tam jechać Piotr jeszcze z kimś aby tam dokończyć pracę. My jesteśmy w takiej "Samarii" a może nawet jeszcze gorzej.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 01 paź 2012, 21:56

Mi pralka nie do końca wiruje. Co zrobić?


Sprawdzić czy są drożne: wąż odpływowy i odpływ.
Sprawdzić i wyczyścić filtr pompy.

Jeżeli to nie pomoże, to wezwać fachowca.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 01 paź 2012, 22:44

Chcę wierzyć pisze:Zbyszekg4 masz rację. Człowiek wierzący może być związany. Człowiek stojący za kazalnicą też może być związany.
Nawet ktoś może wyganiać demony i może być związany.

E tam na gorący piec muchy nie siadają :)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 02 paź 2012, 17:18

Niestety jego nauki przesiąknięte są Haginem i innymi. Jak za tym pójdzie o ile już tego nie zrobił to nie będzie już odwrotu. Szkoda tylko ludzi którzy tam są w tym zborze.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 paź 2012, 18:24

Chcę wierzyć pisze:Niestety jego nauki przesiąknięte są Haginem i innymi.

W tych wykładach ("Musimy rozeznawać"): http://tiny.pl/hnt6h jest o Haginie i o tych innych i muszę przyznac Ci rację, że lepiej jednak od Janusza Lindnera trzymać się na dystans (na pewno on nie jest skrajnym w swych naukach- sam wiele skrajnosci tępi- ale lepiej na dystans...).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości