Sluzba uwolnienia, kontrowersje wokol tematu!

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 06 paź 2012, 12:08

http://krotoszyn-charisma.pl/2011/07/pa ... lindner-2/

pastor Janusz Lindner – Jak pokonać ducha ubóstwa - Krotoszyn

55:20
- Powiedz
- aby mi się dobrze powodziło
Po to posłał Ojciec Syna swego na Golgotę
- Powiedz?
- po to posłał Ojciec Syna swego na golgotę, że bym był wolny duchowo
żebym był błogosławiony materialnie
żebym był uzdrowiony z moich chorób
ja to przyjmuję
ja wyrzekam się ducha sierocego i ducha ubóstwa
bo Bóg dał mi ducha synostwa
- Powiedz?
- jestem synem czy córką Boga najwyższego
we mnie jest duchowe DNA
natura Boska
może to Ci się bluźnierczo wydaje ale posiew Boży jest w nas


Czy po to Bóg swojego Syna posłał na golgotę? Oczywiście się czepiam.

Jan chrzciciel miał jakiegoś ducha ubóstwa?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 06 paź 2012, 14:01

Chcę wierzyć pisze:http://krotoszyn-charisma.pl/2011/07/pastor-janusz-lindner-2/

pastor Janusz Lindner – Jak pokonać ducha ubóstwa - Krotoszyn

55:20
- Powiedz
- aby mi się dobrze powodziło
Po to posłał Ojciec Syna swego na Golgotę
- Powiedz?
- po to posłał Ojciec Syna swego na golgotę, że bym był wolny duchowo
żebym był błogosławiony materialnie
żebym był uzdrowiony z moich chorób
ja to przyjmuję
ja wyrzekam się ducha sierocego i ducha ubóstwa
bo Bóg dał mi ducha synostwa
- Powiedz?
- jestem synem czy córką Boga najwyższego
we mnie jest duchowe DNA
natura Boska
może to Ci się bluźnierczo wydaje ale posiew Boży jest w nas


Czy po to Bóg swojego Syna posłał na golgotę? Oczywiście się czepiam.
Jan chrzciciel miał jakiegoś ducha ubóstwa?

Nie, nie czepiasz się, ale demaskujesz fałsz w nauce tego pastora!Dzięki Bogu, a poniekąd i Tobie, że oczy mi się w porę otwarły i przestałem słuchać jego kazań i je innym polecać!
Przepraszam za zamieszanie, ale może to i dobrze, że tak się stało bo więcej osób może być ostrzeżonych- np. przez te wykłady: http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... re=mh_lolz

PS. Też posłuchałem tego kazania, które tu cytujesz i też raziło moje uszy to co tu podałeś...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 07 paź 2012, 10:05

Chcę wierzyć pisze:Jan chrzciciel miał jakiegoś ducha ubóstwa?

a wiec uważasz że Bożą wolą dla jego dzieci jest to by żyły w ubóstwie ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 07 paź 2012, 10:22

Boża suwerenna wola kieruje każdego człowieka z osobna, jednym Bóg daje sławę i bogactwo a innym nie.
Wszyscy natomiast, bogaci i biedniejsi mają dążyć do uświęcenia i dziękczynienia, a swój stan uważać jako łaskę od Boga.
Fałszywie natomiast naucza sie, gdy zza kazalnicy naucza się o dobrobycie materialnym, jako coś, co się należy dziecku Bożemu po śmierci Chrystusa.

Tak samo, jak nie wszyscy są zawsze zdrowi - mimo przybicia Chrystusa do krzyża, a wraz z nim śmierci i chorób, tak samo nie wszyscy są i nie wszyscy będą bogaci.
Niebo otrzymamy dopiero po śmierci, tu natomiast trzeba ciężko pracować i znosić różne problemy, także materialne.
Nigdzie w Biblii nie jest napisane: "Będziecie mieli dobrze i lekko na ziemi", co innego po śmierci w niebie, gdzie nie będzie już żmudnej pracy ani łez.


.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 paź 2012, 17:38

markulus pisze:
Chcę wierzyć pisze:Jan chrzciciel miał jakiegoś ducha ubóstwa?

a wiec uważasz że Bożą wolą dla jego dzieci jest to by żyły w ubóstwie ?


1 Tymot 6:8 - Jeżeli zatem mamy wyżywienie i odzież, poprzestawajmy na tym.

Z jakiego ducha przemawiał Paweł? Czyją Ewangelię głosił Paweł?

Jakiego ducha się wyrzekają?

Oczywiście Paweł nie miał nic przeciwko temu aby ludziom się dobrze powodziło jeżeli nie jest to ze szkodą dla Ewangelii Chrystusowej.

Jakub 2:1 - Bracia moi, nie czyńcie różnicy między osobami przy wyznawaniu wiary w Jezusa Chrystusa, naszego Pana chwały.
2:2 - Bo gdyby na wasze zgromadzenie przyszedł człowiek ze złotymi pierścieniami na palcach i we wspaniałej szacie, a przyszedłby też ubogi w nędznej szacie,
2:3 - a wy zwrócilibyście oczy na tego, który nosi wspaniałą szatę i powiedzielibyście: Ty usiądź tu wygodnie, a ubogiemu powiedzielibyście: Ty stań sobie tam lub usiądź u podnóżka mego,
2:4 - to czyż nie uczyniliście różnicy między sobą i nie staliście się sędziami, którzy fałszywie rozumują?

PS 17:1 - Lepsza kromka suchego chleba i przy tym spokój, niż dom pełen mięsa, a przy tym kłótnia.

Wolisz słuchać Ewangelii w wersji American dream?

Jezus umarł z powodu naszych grzechów i przestępstw, z powodu naszej pazerności i wszelkiej chytrości i chciwości. To jest powód dla którego Ojciec posłał swojego Syna na Golgotę.

Abyśmy byli bogaci w łasce, we wszelkim poznaniu i mądrości która służy do życia w pobożności i do zbawienia.

2 Korynt 6:1 - A jako współpracownicy napominamy was, abyście nadaremnie łaski Bożej nie przyjmowali;
6:2 - mówi bowiem: W czasie łaski wysłuchałem cię, A w dniu zbawienia pomogłem ci; Oto teraz czas łaski, Oto teraz dzień zbawienia.
6:3 - Nie dajemy w niczym żadnego zgorszenia, aby służba nasza nie była zniesławiona,
6:4 - ale we wszystkim okazujemy się sługami Bożymi w wielkiej cierpliwości, w uciskach, w potrzebach, w utrapieniach,
6:5 - w chłostach, w więzieniach, w niepokojach, w trudach, w czuwaniu, w postach,
6:6 - w czystości, w poznaniu, w wielkoduszności, w uprzejmości, w Duchu Świętym, w miłości nieobłudnej,
6:7 - w słowie prawdy, w mocy Bożej; przez oręż sprawiedliwości ku natarciu i obronie,
6:8 - przez chwałę i hańbę, przez zniesławienie i przez dobrą sławę; jako zwodziciele, a jednak prawi,
6:9 - jako nieznani, a jednak znani, jako umierający a oto żyjemy; jako karani, a jednak nie zabici,
6:10 - jako zasmuceni, ale zawsze weseli, jako ubodzy, jednak wielu ubogacający, jako nic nie mający, a jednak wszystko posiadający.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 07 paź 2012, 18:08

Chcę wierzyć, czy Ty podpiszesz się pod takim zdaniem:
"Rodzina Boża to taka, która ma bardzo bogatego Ojca i bardzo biedne dzieci"?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 07 paź 2012, 18:44

a dlaczego to "bogactwo" ma być wyrażone w myśl pojmowania tego świata ?


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 paź 2012, 18:47

Małgorzata pisze:Chcę wierzyć, czy Ty podpiszesz się pod takim zdaniem:
"Rodzina Boża to taka, która ma bardzo bogatego Ojca i bardzo biedne dzieci"?


To zależy jak rozumiesz bogactwo.
Czy bogactwo to kamienie, złoto, budynki, świątynie, samoloty?

Czy to znaczy, że do któregoś tam wieku kiedy ludzie byli biedni nie byli bogatymi dziećmi Ojca?

Kolos 1:24 - Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
1:25 - Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
1:26 - tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
1:27 - Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 07 paź 2012, 19:12

Chcę wierzyć pisze:1 Tymot 6:8 - Jeżeli zatem mamy wyżywienie i odzież, poprzestawajmy na tym.

Z jakiego ducha przemawiał Paweł? Czyją Ewangelię głosił Paweł?

Jakiego ducha się wyrzekają?

Oczywiście Paweł nie miał nic przeciwko temu aby ludziom się dobrze powodziło jeżeli nie jest to ze szkodą dla Ewangelii Chrystusowej.

ubóstwo to brak wyżywienia i odzieży to po pierwsze Bóg uczy nas zaufania do siebie w każdej dziedzinie życia także finansowej to po drugie a po trzecie nie znam dziecka bożego modlącego się o ferrari czy inne porsche które ma być dodatkiem do willi z przysłowiowym basenem


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 07 paź 2012, 19:14

estel pisze:a dlaczego to "bogactwo" ma być wyrażone w myśl pojmowania tego świata ?


A ja tak nie powiedziałam :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 07 paź 2012, 19:16

Małgorzata pisze:
estel pisze:a dlaczego to "bogactwo" ma być wyrażone w myśl pojmowania tego świata ?


A ja tak nie powiedziałam :D


wiem wiem, ale takie było pierwsze moje odczucie. A dzisiaj tyle lewych "ewangelii" jest wokół, że już człowiek musi dokładnie analizować każdą wypowiedź, niestety.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 07 paź 2012, 19:37

estel pisze:
Małgorzata pisze:
estel pisze:a dlaczego to "bogactwo" ma być wyrażone w myśl pojmowania tego świata ?


A ja tak nie powiedziałam :D


wiem wiem, ale takie było pierwsze moje odczucie. A dzisiaj tyle lewych "ewangelii" jest wokół, że już człowiek musi dokładnie analizować każdą wypowiedź, niestety.


Chrystus powiedział, ze jesteśmy ubogaceni wszelkim Błogosławieństwem. :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 02 mar 2013, 22:26

Nie wiedziałam że tutaj toczy się dyskusja o kościele, który i ja z całego serca polecam. I chcę zaprotestować przeciwko temu negatywnemu osądowi jaki tutaj ze zdumieniem zobaczyłam... Właśnie zdałam sobie sprawę, że na tym forum żaden kościół ani żaden pastor, ani żaden inny sługa Boży by się nie ostał poddany pod subiektywne osądy niektórych.. pojąć nie mogę jak można tak bez żadnych oporów jechać sobie radośnie po wiernych sługach Bożych, oddanych i wiernych, nie mając pojęcia o ich życiu, służbie i charakterze.. obrzucać błotem oskarżeń..
Jeśli już Janusz Lindner jest dla was heretykiem, to nie wiem kto by nie był. Jego życie złożone całkowicie dla Boga i kościoła. On nie ma czasu w nocy spać.. Jego żona tak wierna w służbie, przez ich dom przewijają się ciągle jakieś tłumy i każdy jest ugoszczony, nakarmiony /fizycznie bądź duchowo/. Nawet będąc na kilkudniowych wakacjach raz w roku z żoną i dziećmi pastor ten usługuje gdzie się tylko pojawi potrzeba. Osobiście znam osoby które on przez swoją posługę i posłuszeństwo Bogu, wyrwał dosłownie ze szponów śmierci, w tym są 2 osoby z mojego byłego kościoła, które od lat zmagały się z opresją demoniczną a my nie potrafiliśmy pomóc, bo u nas nie było takiego rozeznania ani takiej służby... Dziś te osoby są zdrowe i szczęśliwe, żyją i służą na chwałę Pana. Ilość osób których pastor ten przyprowadził do Jezusa, myślę, że już liczy się nie na setki lecz na tysiące..
Tak prężnie działający kościół jak ten w Krotoszynie trudno znaleść w Polsce.. dzieci, młodzierz służą wspólnie z rodzicami, ewangelizacje, wieczory uwielbienia a nawet maratony uwielbienia, są tam normą Nawet w tej chwili w ten weekend taki maraton uwielbienia tam trwa... Uzdrowienia, uwolnienia dzieją się na porządku dziennym..
Gdybym nie znała osobiście tego kościoła, pewnie uwierzyła bym wam dzisiaj, bo jesteście jak zwykle bardzo przekonujący, ale ponieważ znam i widzę potworne kłamstwo w tym co tu niektórzy piszą nie mając pojęcia o czym piszą jestem po prostu przerażona tym jak człowiek w swej ślepocie może beztrosko prowadzić w Imię Boga kampanię przeciwko Bogu..To co tu piszą niektórzy bardzo zabolało mnie, bo znam tych ludzi i wiem jak ciężko pracują dla Królestwa i jak blisko Boga żyją.. Ten zbór i słudzy Pana tam są pod skrzydłami Boga i zapewniam was, że pozwalając sobie na taką beztroską gadkę - narażacie się Bogu..
Co sprawia, że tak łatwo jest dziś każdego zdeptać, oczernić, osądzić negatywnie.. Jak to możliwe, że chrześcijanin nie odczuwa niepokoju w sumieniu serwując tak lekko tę żałosną krytykę opartą na domniemaniach, i jakichś subiektywnych preferencjach?? Czy myślisz, że monitor komputera zasłoni cię przed Bogiem???
Może warto przestudiować sobie temat - czym jest bojaźń Boża..?
Może warto powstrzymać swój język od od złego, a wargi swoje od mowy zdradliwej i nie narażać się lekkomyślnie Panu...? Aby nie być zdziwionym któregoś dnia, że życie twoje legło w gruzach "bez powodu"..


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 02 mar 2013, 22:43

ola7 pisze:Jego życie złożone całkowicie dla Boga i kościoła. On nie ma czasu w nocy spać.. Jego żona tak wierna w służbie, przez ich dom przewijają się ciągle jakieś tłumy i każdy jest ugoszczony, nakarmiony /fizycznie bądź duchowo/. Nawet będąc na kilkudniowych wakacjach raz w roku z żoną i dziećmi pastor ten usługuje gdzie się tylko pojawi potrzeba

to akurat słaby argument na to czy ktoś jest zdrowy duchowo, znam ŚJ o których można powiedzieć to samo

ola7 pisze:Uzdrowienia, uwolnienia dzieją się na porządku dziennym..

możesz podać jakieś świadectwa i to takie które można zweryfikować :?:

ja jak najbardziej wierzę w to, że Bóg dzisiaj działa tak samo jak kiedyś, ale niestety często w ruchu wiary itp. wygląda to tak http://www.youtube.com/watch?v=_TGVtu8bLK0 czyli "uzdrowienia" bez uzdrowienia :-/

ola7 pisze:...kampanię przeciwko Bogu...

...narażacie się Bogu...


...Aby nie być zdziwionym któregoś dnia, że życie twoje legło w gruzach "bez powodu"..

to akurat klasyczna gadka niektórych sekt z ruchu wiary :-? nie, nie, nie, wy nie jesteście Bogiem... i dostrzeganie pewnych dziwnych niebiblijnych praktyk nie jest kampanią przeciwko Bogu...


ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 03 mar 2013, 08:12

Mi jako osobie sceptycznej ,której trudno uwierzyć w realność cudów w zgromadzeniach protestanckich w Polsce wydaje się ,że Hardi dobrze czyni informując o fałszywości tego co się tam dzieje
bo dzięki właśnie takiej postawie mogę zachować ostrożność i choć sympatyzuję nieco od dziecka z historią protestantów i ich nauczaniem na ile je miałem okazję poznać z książek i osobistych kontaktów z Świadkami Jehowy i zielonoświątkowcami z mojej okolicy
to wiem ,że do zielonoświątkowców chyba nie pójdę by uniknąć tych pseudo cudów
Może wreszcie się wybiorę do Świadków Jehowy
oni chyba w takie nadzwyczajne działania nie wierzą
Dziękuję Hardi :roll:
za pomoc w podjęciu decyzji :lol:
jeszcze się zastanowię - bo nie psuje mi trochę u nich stosunek do Jezusa Chrystusa
/ chyba nie jest dla nich osobą Boską/
ale to chyba nie jest aż tak ważne jak te złe praktyki modlitw o uzdrowienie na pokaz



Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości