Sluzba uwolnienia, kontrowersje wokol tematu!

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 03 mar 2013, 09:36

chciałem napisać, że złe wnioski wyciągnęłaś bo po pierwsze niczego nie neguję, a jedynie proszę o świadectwa, ale dochodzę do wniosku, że to tylko lipna prowokacja z twojej strony :-/


ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 03 mar 2013, 09:54

No cóż chyba nie zrozumiałem Twoich intencji :-(
myślałem czytając Twoje posty / a czytałem ich sporo zanim zdecydowałem się zarejestrować/, że chcesz pomagać tu ludziom wskazując zagrożenia
w protestantyzmie współczesnym
przed podejmowaniem pochopnych decyzji
interesuję się historią więc wiem , że najlepszą obroną jest atak"-Carl von Clausewitz
nie musisz tego do mnie stosować ;-)
Już więcej się nie wypowiem o Twoich intencjach
najmocniej przepraszam :sweet:


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 03 mar 2013, 15:36

ul pisze:to wiem ,że do zielonoświątkowców chyba nie pójdę by uniknąć tych pseudo cudów
Może wreszcie się wybiorę do Świadków Jehowy


Istnienie pseudo cudów nie wyklucza istnienia cudów w ogóle. Bóg czynił cuda, czyni i będzie czynił. On jest niezmienny.

jeszcze się zastanowię - bo nie psuje mi trochę u nich stosunek do Jezusa Chrystusa
/ chyba nie jest dla nich osobą Boską/
ale to chyba nie jest aż tak ważne jak te złe praktyki modlitw o uzdrowienie na pokaz


Mylisz się w 100%. Jest dokładnie odwrotnie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 03 mar 2013, 20:28

piszesz
Mylisz się w 100%. Jest dokładnie odwrotnie.
Małgorzato
W czym się mylę ? :eek:
Rozmawiam ze Świadkami Jehowy od lat i nie zauważyłem by uważali Jezusa za osobę Boską
w Trójcy Świętej
Mnie to raczej przeszkadza
bo ja o ile wierzę / czasem wydaje mi się ,że Bóg istnieje/ to zakładam ,że Jezus jest Bogiem
który przyszedł w ciele
to mi trochę w relacjach z nimi przeszkadza
chyba ,że chodziło Ci o co innego ?
:-)


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 03 mar 2013, 20:40

ul pisze:jeszcze się zastanowię - bo nie psuje mi trochę u nich stosunek do Jezusa Chrystusa
/ chyba nie jest dla nich osobą Boską/
ale to chyba nie jest aż tak ważne jak te złe praktyki modlitw o uzdrowienie na pokaz

Zdaje się, że o tym pisała Małgorzata - to jest o wiele ważniejsze :-).


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 03 mar 2013, 21:12

ul pisze:piszesz
Mylisz się w 100%. Jest dokładnie odwrotnie.
Małgorzato
W czym się mylę ? :eek:
Rozmawiam ze Świadkami Jehowy od lat i nie zauważyłem by uważali Jezusa za osobę Boską
w Trójcy Świętej
Mnie to raczej przeszkadza
bo ja o ile wierzę / czasem wydaje mi się ,że Bóg istnieje/ to zakładam ,że Jezus jest Bogiem
który przyszedł w ciele
to mi trochę w relacjach z nimi przeszkadza
chyba ,że chodziło Ci o co innego ?
:-)


Boskość Chrystusa jest ważniejsza od jakiś tam praktyk.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 04 mar 2013, 09:55

Dziękuję
Mnie się też tak wydawało
ale po przeczytaniu wypowiedzi niektórych uczestników forum zacząłem mieć "mętlik " w głowie
:-/


ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 04 mar 2013, 10:20

Hardi pisze: możesz podać jakieś świadectwa i to takie które można zweryfikować

Świadectw nie będzie. Ponieważ świadectwa są ku zbudowaniu a nie do udowadniania czegoś.. tak więc pozostaje ci tylko znak Jonasza..

raczej uważam, że zanim ktoś napisze jakieś negatywne przypuszczenia /bo trudno to nawet nazwać opinią/ na temat jakiegoś kościoła czy liderów, powinien to co mu się wydaje.. wcześniej zweryfikować, być może wybrać się tam, porozmawiać, zobaczyć życie, posłuchać świadectw bezpośredniio od ludzi, a potem ewentualnie wypowiadać się na forum i to również z ostrożnością..

ul pisze:ale po przeczytaniu wypowiedzi niektórych uczestników forum zacząłem mieć "mętlik " w głowie

ul, a dla ciebie przestrogą w twoich poszukiwaniach niech będzie werset z księgi Jeremiasza "Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie, a od Pana odwraca się jego serce! "


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 04 mar 2013, 21:56

ola7 pisze:
Hardi pisze: możesz podać jakieś świadectwa i to takie które można zweryfikować

Świadectw nie będzie. Ponieważ świadectwa są ku zbudowaniu a nie do udowadniania czegoś..

A jednak Biblia naucza inaczej, po pierwsze Pan Jezus czynił cuda po to aby udowodnić, że jest od Boga tym obiecanym Mesjaszem, a po drugie mamy badać... I jakoś mnie nie dziwi, że nie chcesz podać świadectw :-?

ps. właśnie przez takich ludzi jak ty itp. antycharyzmaatycy mają pożywkę i się śmieją :cry:


ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 04 mar 2013, 22:29

Hardi pisze:ps. właśnie przez takich ludzi jak ty itp. antycharyzmaatycy mają pożywkę i się śmieją
w obrażaniu innych jesteś naprawdę świetny!
:-/


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 05 mar 2013, 20:22

ola7 pisze:
Hardi pisze: możesz podać jakieś świadectwa i to takie które można zweryfikować

Świadectw nie będzie. Ponieważ świadectwa są ku zbudowaniu a nie do udowadniania czegoś.. tak więc pozostaje ci tylko znak Jonasza..
Też bym chciała przeczytać te świadectwa, o których piszesz. Świadectwa są dowodem działania Boga i warto dzielić się nimi.


ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 05 mar 2013, 21:05

Kitka, z tobą bym się zapewne nimi podzieliła, ale na pewno nie tu na forum :]


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 05 mar 2013, 22:48

ola7 pisze:
Hardi pisze:ps. właśnie przez takich ludzi jak ty itp. antycharyzmaatycy mają pożywkę i się śmieją
w obrażaniu innych jesteś naprawdę świetny!
:-/

nie obrażam, a jedynie stwierdzam fakty... twierdzisz, że uzdrowienia są u was na porządku dziennym, proszę o jakieś świadectwa to się wypinasz na całe forum, i to ma być chrześcijańska postawa? widzę, że takie zachowanie w ruchu wiary to standard, wszyscy dużo gadają o uzdrowieniach, ale prawdziwych świadectw brak...


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 06 mar 2013, 06:42

ola7 pisze:Kitka, z tobą bym się zapewne nimi podzieliła, ale na pewno nie tu na forum :]

Dlaczego?!? Czy to jakaś tajemnica??? Nie bądź taka, że wspaniałe świadectwa budujące wiarę chowasz tylko dla siebie, a innym od nich wara...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 06 mar 2013, 11:37

nie chowam tylko dla siebie, można je znaleść na stronie tego kościoła..
lub zakupić sobie materiały ze szkoły uwolnienia, tam na płycie dvd są świadectwa ludzi, którzy pozwolili sfilmować swoje uwolnienia..
ja nie muszę być tu źródłem informacji, bo jak widzisz powyżej Zbyszku, gdy stanęłam w obronie liderów i kościoła którego nawet członkiem nie jestem ale znam ich od lat i szanuję bardzo, okazało się, że to ja jestem tą osobą przez którą
Hardi pisze: antycharyzmaatycy mają pożywkę i się śmieją..
..
i to pisze ta osoba, która kilka postów wyżej naśmiewa się właśnie z kościoła zielonoświątkowego, denominacji do której podobno sama należy... :-/

gdybyśmy rozmawiali tutaj w duchu pokoju i szukania prawdy, nie było by problemu ze świadectwami.. mogłabym opowiedzieć to co widziałam osobiście.. w tej jednak sytuacji nie zamierzam dostarczać nikomu argumentów do dalszego naśmiewania się z kościołów i liderów które z wilekim oddaniem i skutecznością służą od lat Królestwu Bożemu na chwałę Pana!
dla ludzi rozmawiających w takim duchu Jezus miał, jak wiadomo, tylko jedno świadectwo - znak Jonasza.. tak też i ja czynię..

Hardi pisze:twierdzisz, że uzdrowienia są u was na porządku dziennym...

raczej u was Hardi, nie u nas, to ty jesteś zielonoświątkowcem.. ja jedynie sympatykiem.. a zdaje się że rozmowa jest o kościele i pastorze kościoła zielonoświątkowego w krotoszynie.. ?
:O


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości