Młodzieżowy portal założony przez protestantów TWÓJRUCH.NET

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Kornelia
Posty: 18
Rejestracja: 06 kwie 2012, 23:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lublin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Młodzieżowy portal założony przez protestantów TWÓJRUCH.NET

Postautor: Kornelia » 03 lis 2012, 11:39

Portal, który został założony by zmienić mentalność młodych ludzi w Polsce.
Inicjatywa pochodzi od grupy kilku protestantów z Lublina. Inspiracją była książka „Rób trudne rzeczy” autorstwa 19-letnich bliźniaków z Portland. Alex i Brett Harris stworzyli ruch „The Rebelution” – bunt przeciwko idei, że młodość to czas wakacji od odpowiedzialności. Oni zmieniają Amerykę, my chcemy zmienić Polskę.

CEL:

Chcemy stworzyć przestrzeń (nie tylko internetową!), w której młodzi ludzie o różnych światopoglądach mogliby się zorganizować i stworzyć kontrkulturę do „róbta, co chceta”.


Zapraszam na twojruch.net i do dołączania do społeczności:)


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 03 lis 2012, 15:51

Odmawiam.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 03 lis 2012, 22:27

Alkhilion pisze:Odmawiam


A co z tym nie tak?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 03 lis 2012, 22:44

Akurat chyba rozumiem objekcje Alkhiliona, i chyba go popieram...


Kornelia
Posty: 18
Rejestracja: 06 kwie 2012, 23:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lublin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kornelia » 07 lis 2012, 15:34

Poproszę o jakieś szczegóły, brzmicie enigmatycznie:D


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 07 lis 2012, 15:41

Kornelia pisze:Oni zmieniają Amerykę, my chcemy zmienić Polskę.


Mnie te slowa sie wydaja dziwne i nierealne.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Kornelia
Posty: 18
Rejestracja: 06 kwie 2012, 23:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lublin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kornelia » 07 lis 2012, 15:53

Oczywiście chodzi o konkretną grupę osób - zwracamy się do młodych. Może wydawać się nierealne jasne - ale to w Bożych rękach - po za tym, czemu nie mierzyć wysoko? Chyba takie nasze zadanie, nie?:)


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 08 lis 2012, 00:54

Imperator pisze:
Alkhilion pisze:Odmawiam


A co z tym nie tak?


Takie tam cielesne pop-chrześcijaństwo z rozdawnictwem pizzy, żeby tylko przyciągać kolejnych zainteresowanych.

Znajdziesz tam wszystkie swoje ulubione elementy:

1. Show-worship,
2. Hillsong,
3. Spiritual (wodzenie mocą itp).

Obrazek


mademoiselle
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2012, 19:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mademoiselle » 18 lis 2012, 20:06

skąd taki bezpodstawny atak, Alkhilion?
żadne pop chrześcijaństwo, a portal dla MŁODYCH NIEPRZECIĘTNYCH < nie tylko chrześcijan, ot i co.

celem jest zderzenie różnych światopoglądów młodych ludzi, miejsce do dyskusji i wyrabiania sobie własnych opinii na różne tematy.

protestanci są założycielami, jak pisane było kilka postów powyżej, ale nie jest to chrześcijańska strona, związana z jakimkolwiek wyznaniem. więc proszę Cię, przeczytaj najpierw i zorientuj się w temacie zanim zaczniesz komentować w głupi sposób.
pozdrawiam.


azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 18 lis 2012, 20:11

mademoiselle,

co to znaczy "zderzenie różnych światopoglądów"?
protestanci założycielami, ale nie jest to chrześcijańska strona, więc o co tam chodzi tak naprawdę wg Was ?


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 18 lis 2012, 21:09

Kornelia pisze:Oni zmieniają Amerykę, my chcemy zmienić Polskę


Wszystko ładnie i pięknie, ale takie zmienianie jest jak walka z rakiem za pomocą kremu do rąk.

Zmiany należy zacząć od siebie, wewnętrznie, i to na konkretnym fundamencie Chrystusa. Tu natomiast nie ma o Nim ani jednej wzmianki. Dlatego osobiście uważam, że ten portal jest "o wszystkim i o niczym zarazem" .

Jakie to ma znaczenie przez kogo jest założony ten serwis? Jakich protestantów? Bezrobotnych? Strajkujących? Green Peace? AA? Punków? Oni wszyscy też protestują...

Jeśli ta strona nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, to co ona tu robi?


.
mademoiselle
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2012, 19:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mademoiselle » 24 lis 2012, 01:15

doktorsky pisze:Jeśli ta strona nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, to co ona tu robi?


oceniasz, a nie zapoznałeś się ze stroną - ja to tak widzę. bo tego, o czym Ty piszesz (a co nie jest prawdą), ja nigdzie nie napisałam.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 24 lis 2012, 03:33

Kornelia pisze:Oni zmieniają Amerykę, my chcemy zmienić Polskę.

To by tłumaczyło dlaczego w Ameryce jest taki upadek moralny, pomieszanie chrześcijaństwa z buddyzmem i inne new ageowskie bzdety zamiast biblijnego chrześcijaństwa na którym był zbudowany tamten kraj :-/

mademoiselle pisze:portal dla MŁODYCH NIEPRZECIĘTNYCH < nie tylko chrześcijan, ot i co.

co znaczy "nieprzeciętnych" :?: sorki, ale taka gadka kojarzy mi się z zakompleksionymi frajerami, którym trzeba wmówić, że do czegoś się mogą przydać i właśnie z takim (jak to ładnie określił Alkhilion) cielesnym pop-chrześcijaństwem, do tego pranie mózgu i inne new ageowskie bzdety

mademoiselle pisze:celem jest zderzenie różnych światopoglądów młodych ludzi, miejsce do dyskusji i wyrabiania sobie własnych opinii na różne tematy.

protestanci są założycielami

prawdziwi protestanci wyznają między innymi zasadę sola scriptura tak więc jedynym autorytetem jest dla nich to co naucza Pismo Święte i jakie ono ma wyrobioną opinię na różne tematy więc nie potrzebują się zderzać z buddyzmem itd. i głoszą innym ewangelię o Jezusa... te zderzenia z innymi światopoglądami spowodowały, że np. w Skandynawii wielu młodych chrześcijan poszło w mistycyzm i nauki dalekiego wschodu, bo wyrobili sobie własne opinie na różne tematy zamiast kurczowo trzymać się tego co naucza Biblia i tą naukę przekazywać innym...


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 24 lis 2012, 09:21

mademoiselle pisze:oceniasz, a nie zapoznałeś się ze stroną - ja to tak widzę. bo tego, o czym Ty piszesz (a co nie jest prawdą), ja nigdzie nie napisałam


Przejrzałem sporo podstron serwisu zanim napisałem jak go postrzegam, nie widzę tam nic nadzwyczajengo, a o Chrystusie już nie wspomnę, bo nigdzie nie znalazłem o Nim wzmianki.
A jeśli nawet jest gdzieś, to do niej nie dotarłem - za dużo jest pospolitej treści.


.
mademoiselle
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2012, 19:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mademoiselle » 25 lis 2012, 22:21

Hardi pisze:te zderzenia z innymi światopoglądami spowodowały, że np. w Skandynawii wielu młodych chrześcijan poszło w mistycyzm i nauki dalekiego wschodu, bo wyrobili sobie własne opinie na różne tematy zamiast kurczowo trzymać się tego co naucza Biblia i tą naukę przekazywać innym...

no to chyba byli niewłaściwie utwierdzeni w swoich wcześniejszych przekonaniach. Biblia nie była dla nich wystarczającym autorytetem. nie wiem dlaczego wiążesz z tym sam fakt poznawania danych poglądów czy zjawisk...

a co z przykładem apostoła Pawła, który zanim zaczął głosić Słowo w danej społeczności najpierw zapoznawał się z jej kulturą (vide Ateny), aby jak najlepiej trafić z przekazem do konkretnej grupy ludzi?



Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości