jak poznać czy się jest wybranym ?

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: Samolub » 09 sty 2016, 15:17

niebieska777 pisze:
magda pisze:Po tym można poznać że sie jest wybranym że my to zło widzimy. Dla ślepych na przykład Wojtyła jest wspaniały i świety a dla tego który widzi zło i fałsz jest to człowiek olewajacy Jezusa bratajacy sie z jego wrogami pogańskimi kultami całujący koran i kanonizujący ewidentnych zbrodniarzy . Widzisz róznicę między ślepym jak to widzi i taka osba której Bóg otworzył oczy???


ZGADZAM SIĘ W PEŁNI. Ja np. nie mogę wręcz słuchać o Wojtyle jak trochę poczytałam/pooglądałam już jako bardziej świadoma... nie mówię że sama jestem idealna ale po prostu żal mi ludzi którzy jadą do Rzymu całować relikwie a nie wiedzą jak bardoz sie mylą. Boję się wypowiedzieć choć słowa na ten temat bo w PL =LINCZ


Wojtyła ;P
Pierwszy reżimowy sekciarz
Nasz.... Papież Polak, wzgledy w świecie i Watykanie, taki żart tylko ludzie mogli wymyśleć

Franciszek i tak już Wojtyłe przebił, kiedyś mała dziewczynka zapytała Karola czy może modlić się do swego małego braciszka który umarł. Zgadnijcie co powiedział... a co by Katolicy pomysleli jakby zabronił ? To szef korpo był

Mnie sam widok Franciszka denerwuje, oni tylko chłoną miłość ludzi i absorbują chwałę należną Chrystusowi. I ten człowiek będzie bezczelnie szczerzył niedługo zęby w Krakowie... =D

Niech na nich padnie blady strach


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: magda » 09 sty 2016, 16:18

dr.sky pisze:Nie może tak być, bo to by oznaczało że na zbawienie można zapracować a te jest darem łaski, czyli niezasłużonym podarunkiem.


Podarunek czyli ŁASKA jest dana darmo ale przeba ja wziać lub odrzucić dlatego Jezus daje darmo ale woła
Joh 7:37 bw "A w ostatnim, wielkim dniu święta stanął Jezus i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije."
Można przyjsć i mozna nie przyjsc po podarunek , Mozna go wziac a można olać tak uzż jest . Bóg zawsze dawał człowiekowi wolny wybór

Mojżeszowa.30.15.19-20.15.Patrz!Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło.19.Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię.Połóżyłem dziś przed Tobą życie i śmierć,błogosławieństwo i przekleństwo.Wybierz przeto życie,abyś żył,ty i twoje potomstwo

I my mamy ten wybór uwierzyć Bogu czy iść za tym światem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: Samolub » 09 sty 2016, 16:51

Niebieska to obejrzyj ;P

https://youtu.be/Inzfpoos-eo


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: niebieska777 » 09 sty 2016, 19:02

noobejrzałam ale nie za bardzo rozumiem ten filmik'


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: Samolub » 09 sty 2016, 19:40

niebieska777 pisze:noobejrzałam ale nie za bardzo rozumiem ten filmik'


No nawet Katolicy niektorzy nie uznaja Wojtyły, a co dopiero przed soborowi.
Chodzi mi o zachowanie ludzi, ona ma prawo swoje poglady wyrazac na ulicy, a oni atakuja ta kobiete a argumenty maja takie ze skoro ich Kosciol popiera i wyswieca ich Koscielnych to sa to osoby swiete... doprawdy?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: magda » 09 sty 2016, 19:59

Ale to okropne jak ci katolicy wcale nie rozumieja nic a nic z Ewangelii dla nich ważny jest to co kosci,oł powie i świeci katoliccy . Oni wcale nawet w przybliżeniu nie zbliżaja sie do Jezusa . Tak na tym przykładzie katolików widać ze nie są wybrani.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: Samolub » 09 sty 2016, 20:18

No to Magda obejrzyj nowe pokolenie Katolickich utuberów :lmao: bo tam o "bozi" dyskutują, dodam że są to ludzie z dużych polskich miast i bogatszych rodzin, wzór dla mojego i młodszego pokolenia.
To są owoce nauczania KRK ?

Rembov, Sahcim zamiast mnie wychowywać to zabierzcie się za edukowanie swoich braci i sióstr... no chyba że mnie za heretyka macie


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: magda » 09 sty 2016, 23:03

No właśnie ta bozia . jak byłam mała to w ogóle nie wiedziałam że jest jakis óg a wiedziałam ze jest "bozia" i ta bozia to kobieta z dzieciątkiem i to wielka krzywda tak nauczyć dziecko.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: niebieska777 » 10 sty 2016, 11:09

U mnie był przynajmniej rodzaj męski "Boziuś" a osobno byla "Matka Boska" która ciągle miała tajemnice (chodziło o rózaniec, ale jak usłyszłam tajemnice to się zastanawiałam, co ona ukrywa)


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: kontousunięte1 » 10 sty 2016, 11:13

niebieska777 pisze:U mnie był przynajmniej rodzaj męski "Boziuś" a osobno byla "Matka Boska" która ciągle miała tajemnice (chodziło o rózaniec, ale jak usłyszłam tajemnice to się zastanawiałam, co ona ukrywa)

:rotfl: :rotfl: Dobre. To tylko pokazuje,jak tzw.laikat pojmuje nauki krk. A najgorsze jest to,że księża udają,że jest wszystko ok i nie ma sprawy.


Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: niebieska777 » 10 sty 2016, 11:18

kontousunięte1 pisze:
niebieska777 pisze:U mnie był przynajmniej rodzaj męski "Boziuś" a osobno byla "Matka Boska" która ciągle miała tajemnice (chodziło o rózaniec, ale jak usłyszłam tajemnice to się zastanawiałam, co ona ukrywa)

:rotfl: :rotfl: Dobre. To tylko pokazuje,jak tzw.laikat pojmuje nauki krk. A najgorsze jest to,że księża udają,że jest wszystko ok i nie ma sprawy.


kontousunięte1 zapraszam założyłam nowy temat bo nie bedziemy tu takiego offtopa robić

viewtopic.php?f=16&t=14660


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość