jak poznać czy się jest wybranym ?

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 26 mar 2014, 23:25

Moim zdaniem, z perspektywy człowieka nie ma sensu pytanie o bycie wybranym - bo doprowadzi to tylko do niebiblijnego fatalizmu (tak jak PanJestMocaMoja podał na przykładzie tej niewierzącej osoby). Należy jednocześnie z drżeniem swoje zbawienie sprawować, jak i ufać, że wszystko jest w rękach Pana - a więc, gdy zwątpimy jak Piotr chodzący po wodzie z Jezusem, to wiedzmy, że Chrystus nie powie "nie masz wiary, więc spadaj, top się", ale złapie nas, wyciągnie i zgani za małą wiarę ;-).


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: Imperator » 22 gru 2015, 02:11

Talmid pisze:no właśnie jskie są objawy wskazujące na wybranie ?


Ostatnio na kazaniu moj pastor zdal podobnie brzmiace pytanie retoryczne. Na ktore sam odpowiedzial po chwili.

Wiesz, ze jestes wybrany kiedy wierzysz w Chrystusa.

Czy wierzysz w Chrystusa Talmid?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: kontousunięte1 » 22 gru 2015, 10:34

Wczoraj w dziale "wartościowe kazania" podałam link do tego tematu.Nauczanie długie,dwuczęściowe,ale ja nie żałuję tego czasu. Może kogoś zainteresuje.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: Dragonar » 28 gru 2015, 23:11

fauxpas pisze:Moim zdaniem, z perspektywy człowieka nie ma sensu pytanie o bycie wybranym - bo doprowadzi to tylko do niebiblijnego fatalizmu (tak jak PanJestMocaMoja podał na przykładzie tej niewierzącej osoby). Należy jednocześnie z drżeniem swoje zbawienie sprawować, jak i ufać, że wszystko jest w rękach Pana - a więc, gdy zwątpimy jak Piotr chodzący po wodzie z Jezusem, to wiedzmy, że Chrystus nie powie "nie masz wiary, więc spadaj, top się", ale złapie nas, wyciągnie i zgani za małą wiarę ;-).

Samo to, że człowiek boi się o swoje zbawienie i zadaje pytanie o swoje wybranie jest ziarenkiem, z którego może wykiełkować świadectwo o wybraniu tej osoby przez Boga. Troska o sprawy Ducha jest przejawem działania Ducha Świętego, skoro martwy duchowo człowiek w ogóle się nimi nie przejmuje.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: magda » 29 gru 2015, 00:23

Doktorski dlaczego chcesz zmieniać regulamin , strasznie bedzie jeśli te forumowe trolle bedaą pisać w dziaalch dla protestatow i nigdzie nie da sie poważnie pogadac a temat taki jak tej to bardzo pasuje do dziłu dla poszukujących i mozna tam go przenieść i nie bedzie problemu. No a co do czym sie objawia wybranie , Ja to odczułam jakąć taką obsesją na temat Boga , głód słowa Bożego chciałam ciagle o Bogu czytać wiedzieć wszystko chłonełam to i to stało się najważniejsze dla mnie , Mimo ze jeszcze zyłam jak człowiek ze świata i nawet nie wiedziałam dokad sie udać z tym wszystkim , chłonełam Biblię na okrągło i próbowałamm no na poczatku wrócić do KRK ale sie nie dało bo tam ne pasowałam katolików nie obchodziły gadki o Bogu, i to ciągłe , no świadków intresowało i to by mi odpowiadało ale nie zeby studiować ich literaurę Ja chciałam Biblie i Boga i tak sobie żyłam ale dopiero sie zdecydowałam na przyjście do Jezusa po wielu latach takich jakby poszukiwań. Ale Bóg mnie wybrał włąśnie wczesniej tylko ja nie umiałam do niego przyjsć nie chciałam też zrezygnować ze światowego życia i chciałam jedno i drugie mieć co było niemożliwe a Bg mnie ciągle naciskał i coraz bardziej pociągał do sibie. Ja to czułam że zrobiłam się inna jakiś oszołom biblijny się ze mnie zrobił Bóg był najważniejszy. No np w pracy wiele ludzi pracowało a tylko ja jedna miałam ochote gadać o Bogu i wyglądam na oszołoma z tym. tak to wyglądao. Jak tak masz to cię Bóg wybrał i pociaga do siebie .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: konto skasowane » 29 gru 2015, 09:04

A to dawno temu już pisałem, we wrześniu ;) Nie protestanci także mogą być pomocni i dawać dobre wskazówki, jednak przez brak możliwości nie mogą tego robić. Została wprowadzona jednak możliwość "awansu" dla zasłużonych nie protestantów, którzy otrzymali taką możliwość. Są to użytkownicy, którzy nie wykłócają się, nie prowokują, nie są złośliwi, lecz starają się być pomocni i uprzejmi. W tej chwili taką możliwość mają Zbyszek oraz Kamil ;)


.
szajla11
Posty: 85
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: szajla11 » 29 gru 2015, 09:10

temat stary ale tez własnie tak odczuwam

ola7 pisze:po pierwsze co oznacza "wybrany" (εκλεκτοι)

wielu jest powołanych ale niewielu wybranych - Mat.20,16
tym którzy Go przyjęli dał prawo stać się dziećmi Bożymi - J.1,12

tak więc, jeśli ktoś przyjmuje Boże zaproszenie, Bóg po pierwsze zradza Go /ożywienie ducha/ przez Ducha Świętego /dotknięciem Ducha?/ i człowiek ten staje się dzieckiem Bożym, bo zrodzonym z Boga /nie tylko stworzenie/
jest to moment zbawienia
biblia mówi że w tym momencie wydarza się wiele niezwykłych rzeczy z człowiekiem /oprócz zrodzenia ducha/ np. właśnie wybranie..

być wybranym oznacza tyle co stać się Bożą "własnością", zapieczętowanym na dzień odkupienia /J 7,39; 2 Kor 1,22; Ef 1,13/, kimś kto nie należy już do świata i jest posadzony w okręgach niebieskich /w rzeczywistości duchowej/, zaakceptowany przez Boga /Ef 1,6 KJ/, usprawiedliwiony /Dz 13,39 Rz 3,26 5,1 1 Kor 6,11 Tt 3,7/, pojednany z Bogiem /Rz 5,10; 2 Kor 5,18-19/, a nawet uwielbieni /Rz 8,30/..

Jak to się objawia.. przede wszystkim tym, że odtąd masz bliską relację z Bogiem, rozmawiasz z Nim w duchu, rozróżniasz gdy On mówi, zaczynasz rozumieć wiele nowych rzeczy, praw rządzących światem..
Z ludzkich odczuć - pragniesz Boga, chcesz być blisko, jesteś zakochany /również w emocjach/, chcesz ciągle rozmawiać o Bogu i masz mnóstwo pytań.. widzisz, że otworzył się przed tobą całkiem nowy rozdział, nowy fascynujący świat o którym wcześniej nie wiedziałeś że jest.. to cię pochłania.. :)

Z czasem "zakochanie" przeradza się w dojrzałą miłość /pod warunkiem że dojrzewasz.. a to już w dużym stopniu zależy od ciebie/, relacja z Bogiem staje się stabilna i bardzo trwała, tak jak w małżeństwie, które przeszło przez wiele prób.. Wtedy masz wyryte na sercu, że Bogu warto ufać.. Masz pokój i odpocznienie, bo wiesz, że On cię wspiera we wszystkim.. :-D


Dodam jeszcze ze otwieraja sie oczy , bynajmniej ja zobaczyłam swiat inaczej.Zobaczyłam jak wokół jest pięknie tak jak bym na nowo przejrzała na oczy. Poza tym ciagły glód wiedzy o Bogu , poprzez czytanie Pisma Świętego , szukanie np. takich społecznosci jak ta, chęć przebywania wśród ludzi którzy tak samo czują.
Wręcz wewnetrzny nacisk na szukanie prawdy, mówienie o tym. Powolne rozluznianie sie więzi z ludzmi , którzy myslą , czuja inaczej jak my , nie majacymi żadnej więzi z Bogiem.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: Samolub » 29 gru 2015, 10:22

Osobiście mi takich ludzi nie jest ani troche żal.
A wspolnota ludzi wierzących to jest wspaniałe doświadczenie cząstka Krolestwa Bożego na Ziemi jaką można doświadczać. Podobne myślenie, brak negatywnych energii w powietrzu. Zaufanie, mile relacje, dajesz i bierzesz, czysty zysk i wzrost. Lepsze nastawienie i emocje... oczywistym jest to ze okolo Zborow kraza hieny, a niektorzy znajduja jakis zysk w Ewangelii. No to kwestia tego jak się bedą rozliczać potem, bo robiac tak raczej nie wierza w Boga.

A osobiscie powiem, ze takie miejsca w sieci jak to uwielbiam. Wiele wspanialych ludzi tu poznalem, a jestem dopiero pare miesiecy. Czuje tez relacje z innymi, bardzo się ciesze ze moge tu wpadać bo takich miejsc i forow w sieci jest niewiele.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: magda » 29 gru 2015, 14:22

Kżdy kogo Bóg wybierze ma taka właśnie potrzebę mówienia o Bogu , i przebywania z takimi samymi ludźmi c też chca tego i dla których w życiu Bóg to number one . tak sie to czuje i głód słowa Bożego. A tez potem dochodzi cheęć nawrócenia innych, ja to sie złoszcze jak napotykam opór bo chciałabym wszystkich ponawracać a tu zamiast chęci nawrócenia twardy mur. Doktorski to super ze i zbych i Kamil mogą z nami brać udział we wszystkich dyskusjach , sa na prawde bardzo pomocni.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: Samolub » 29 gru 2015, 14:54

Tez się ciesze, jestem za tym by zrobić wyjątki : )
Magda, a skad Ty takie rzeczy wiesz?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
szajla11
Posty: 85
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: szajla11 » 29 gru 2015, 14:58

magda pisze:Kżdy kogo Bóg wybierze ma taka właśnie potrzebę mówienia o Bogu , i przebywania z takimi samymi ludźmi c też chca tego i dla których w życiu Bóg to number one . tak sie to czuje i głód słowa Bożego. A tez potem dochodzi cheęć nawrócenia innych, ja to sie złoszcze jak napotykam opór bo chciałabym wszystkich ponawracać a tu zamiast chęci nawrócenia twardy mur. Doktorski to super ze i zbych i Kamil mogą z nami brać udział we wszystkich dyskusjach , sa na prawde bardzo pomocni.


Właśnie chęć nawrócenia innych , którzy patrzą na człowieka jak na ..wariata ;-)
Właśnie ludzie nie chcą słuchać , czytać, myśleć !

Samolub, napisałeś ze nie żal Ci tych ludzi..a mi własnie ich jest bardzo żal bo nie poczuli nigdy w sercu Bożej miłości , nie zrozumieli ze Bóg naprawde sie o nich troszczy. To sa naprawdę ,,biedni, nieszczęśliwi' ludzie.


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: hmhmm » 29 gru 2015, 15:10

@szajla11
Wygrałaś, bye bye


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: Samolub » 29 gru 2015, 15:18

Szajla11 zalezy o kim dokladnie mowimy.
Bo ja nikogo nie potępiam, to tak jakbym potępił siebie.

Nie żal mi będzie tych, których potępi Bóg.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
szajla11
Posty: 85
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: szajla11 » 29 gru 2015, 15:31

Samolub pisze:Szajla11 zalezy o kim dokladnie mowimy.
Bo ja nikogo nie potępiam, to tak jakbym potępił siebie.

Nie żal mi będzie tych, których potępi Bóg.


No i wszystko jasne :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: magda » 29 gru 2015, 15:42

Samolub pisze:Magda, a skad Ty takie rzeczy wiesz?


Że niby jakie bo nie wiem czego to się tyczy


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości