jak poznać czy się jest wybranym ?

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: Samolub » 01 sty 2016, 13:59

kontousunięte1 Amerykanie to sojusznicy ? X D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: kontousunięte1 » 01 sty 2016, 14:07

Samolub pisze:kontousunięte1 Amerykanie to sojusznicy ? X D

:rotfl: :rotfl: najważniejsi przecież :eek: :lmao:


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: Samolub » 01 sty 2016, 14:24

To ja oglaszam niepodleglosc wobec Polski, robie se co se zechce


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: magda » 01 sty 2016, 17:24

Ja nie mówię ze juz inna wojn sie nie przydarzy a tylko ekonomiczna, Owszem może sie zdarzyć konflikt zbraojny, A zabezpieczyc to sie chyba w takim wypadku nie da, juz conieco miałam do czynieniaz wojnaą , i jest taki chaos że trudno cokolwiek wtedy przewidziec. Schron dobra rzecz bo amiętam że nie miałam gdzie schować dzieci jak strzelali z moździerzy i leciało to niewidomo gdzie i gwizdało , a mnie włosy ze strachu na całym ciele stawały i literalnie a nie w przenośni. Oby jednak nie było tego czegoś , bo nie ma nic gorszego od tego. My sobie oglądamy horrory i nas nie rusza jak ktos z piłą lata i przezyna jakis tam ząbi na pół ale jak wysiadłam z samochodu i pośliznęłam sie na krwi i lezał jakis gościu bez głowy w realu to mnie przeraziło i to strasznie nie do opisania. Trzeba proroctwa Apokalipsy jeszcze poczytać czy będzie coś takiego. No osadzenie Babilonu to pewne że niedługo Jest apokalipsa czytana na YT i zaraz właczm posłuchać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: Samolub » 01 sty 2016, 17:55

Magda ale Ty już osadzilas Babilon, wielu ludzi go osadziło jako zło, matkę obrzydliwości i wszetecznice =D Luter dawno temu hah
Chyba chodzi o upadek taki pełny z rozkładającego się trupa robactwo wychodzi już natrętnie. Znaki końca według mnie raczej przyjdą tak niepostrzeżenie w twarzach ludzi. Jako proces powolny, tak jak pod Stalingradem... na koncu bylo jedzenie psów, trupów etc.

Ja tam nie bede się chował w jakims schronie, ani taki badziew robic czy tam myslec o wojnie bo po co mi to? ;P


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: magda » 01 sty 2016, 20:37

Bailon został osadzony w Apokalipsie a nie przeze mnie , ja tylko obserwuję rozwój wydarzeń , mogę sie mylić ale nie sadzę ze az tak bardzo. Chyba nigdy w Historii Babilon -Watykan nie bratał sie z wrogami Jezusa i to tak oficjalnie , widocznie już antychryst tak zaślepił i podporządkował sobie ludzi że tego widziec i oponować nie będą jak widzisz po naszych dyżurnych mnichach. Nigdy też w Historii antychryst nie próbował się podlizać protestantom i siegacć po nowonarodzone dzieci Boże , Jak widzisz to sa nowe rzeczy i bardzo widoczne do czego dazy antychryst, do jednej religii pod swoim przewodnictwem , pełnej dogmatów niweczących dzieło Jezusa , Już np stwierdzenie ze Żydów nie nalezży nawrecać bo zbawienie maja na zasadzie cielesnej przynaleznosci do narodu wybranego , to pokazuje że można ominać ofiare Jezusa i wcale golgota nie była taka konieczna, I to samo znajdzie na Islam ze nie trzeba ich nawracać i że nie potrzebują ofiary i Jezusa , to działania bardzo wyraźne nie zakamuflowana bo już wygrał żaden katolik nie podda tego w wątpliwosść bo katolicy w wiekszosci do niego należą a jeśli są tacy co im sie to nie spodoba bo wierza w jezusa i należa do wybranych to tacy wyjdą z Babilonu.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: Samolub » 01 sty 2016, 23:02

Znaczy... nie powiedziałbym że to wrodzy Jezusa którzy z nim walczą, nie wierzą w Niego jako syna Bożego, mają wątpliwości i to mocno rozdmuchane (to ogólnie o Judaistach bez omawiania jakiś mniejszych grupek)
No to przecież widzę że się podlizują, nawet KRK zmieniają pod Protestantów, żeby nie było to oni wcale tacy nieustępliwi nie są. To w prymacie Papieża, niektórych herezjach tak... ale w innych rzeczach to modelują tą plastelinę, czego owocem są przed soborowi bo KRK mocno przyspieszył różne zmiany.

No z tym że Zbawienie jest z przynależności do Izraela czy Zakonu (dzis) jeśli ktoś tak mówi to głosi AntyEwangelie
Na islam to Objawienia w Fatimie może wykorzystają. Ja wiem czy wyjdą... dla przeciętnego Katolika to może być piękny przykład wiary w jednego Boga, ekumenia czy zdolności przełamywania barier. A takie rzeczy własnie najbardziej oddziałują na ludzi którzy dążą do pokoju czy zgody, blokując im możliwość poznania Ewangelii, a nawet wkrótce głoszenia że Jezus też jest nie potrzebny. Czym innym jest jeszcze oficjalne stanowisko czym innym praktyka czy wierzenia ludzi na danym terenie bo z Katolikami to jest różnie... czyli taki Mega Kościół jest możliwy. To tak jakby Protestanci zachwycali się Katolickim Kościołem Katolickim w Warszawie gdzie ludzie mają lekkie ciągoty do Reformacji czy też jest trochę inny wystrój, albo inne działają grupy świeckie... to taki przeciętny Protestant pomyśli że to jest porządku, ale przecież co innego będzie w Lublinie czy na wsi. Czy w Meksyku, no to taka ściema i taki kameleon.

Osobiście to nigdy nie biorę na poważnie tego co mówi Franciszek czy Krk głosi.
A tu stary filmik ; D z Tonym Palmerem który zginął na motocyklu w Anglii, pochodzi z RPA i był charyzmatycznym Anglikaninem na usługach Franciszka. Wcześniej Anglikaninem nie był, więc pewnie Franko posyłał go na misje, a potem było spięcie jakieś czy problem i kolesia usunęli. A krążą pogłoski że była to mistyfikacja, zwróćcie uwage na modlitwe Palmera ^^"

https://www.youtube.com/watch?v=hN9dnSwVDTQ

Fajnie mówi, jak gdyby miał specjalne posłannictwo =D od Eliasza hah
A jak fajnie tłumaczy 2 tys lat chrześcijaństwa i ze zwróceniem serc synów (Protestantów) do ojców (Katolików) aby byli jedno ! :lol-above:
A Protest się zakończył według niego, gdyż jeden z podpunktów Lutra został z KRK już ustalony.
Przesłanie jest proste, więcej ludzi odśrodkowo ma rozbijać Protestantyzm i budować mosty
A potem Franciszek, czy on jest pijany? :lmao: Franciszek z głębi serca do braci Protestantów, w języku serca, bardzo prostym bardzo autentycznym, tylko dwie zasady:
Kochaj Boga ponad wszystko i innych bo to bracia i siostry i możemy iść razem. Ale to tak serio On w to wierzy... jesteście naiwni on się smieje z Protestantów że robi ich w konia i tyle :lol-above: to są wsztstko pionki szatana i tyle, Palmer, Copeland

A potem na scenę wpada pan nawiedzony Kenneth Copeland i zaczyna Belegeciu Bolomacia steropalokomapadelo boble ikemblino male kale kompara :lol-above: .... szybkie losowanie, losowego wersetu ^^" a potem spontaniczne przesłanie do Franciszka
Jak widać nie jest to zbytnio ogarnięty Zbór i ludzie w nim to taka papka, oni nawet nie wiedzą gdzie jest Europa

słaby teatr, czy oni zdają sobie sprawę z tego że to widać? :lmao:


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: magda » 02 sty 2016, 01:12

Oglądałam tego gościa on miał ponoś przeciagnać na strone katolików protestantów ale coś nie tak i go załatwili tak jak tego Wojciechowskiego czy jak mu tam było no kilku sobie tam Watykan zaciukał tkich niewygodnych gości. ostatnio nie liczę co sie działo dawnymi czasy i ilu załatwili.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: Samolub » 02 sty 2016, 01:46

No Magda... przecież to nawet nie trzeba myśleć przecież widać że kręcą: stresują się, dają dziwne sugestie, widać że oddali dusze szatanowi, widać że zwodzą tych ludzi w tamtym Zborze i na codzień widzą że to im się opłaca, władza odbiła
Zwodziciele działają w różnych Kosciołach, a jak widać oddać chcą władze pod Franciszka. Motywacje mogły być różne...

No niestety nie uda im się bo Duch Święty jest bardziej przenikliwy. A jak będą chcieli zrobić krzywdę Kościołowi to sam, głód, śmierć na nich spadnie. Bóg jest za Zbawionymi w Chrystusie, skoro Proroctwa się spełniają to i Pan dotrzyma innych obietnic jeśli Kościół będzie w potrzebie i tyle. Czego się tu bać, tylko śmiąc z błaznów, Apostołowie też ich widzieli, a nawet ich umysł dzięki Duchowi Świętemu dostrzegali wiele zagrożeń na swoje czasy, czasy przyszłe i ostateczne i chwała Panu.

A co by się nie działo i jakie kryzysy by nie przychodziły to Jezus dał nam Zbawienie z Łaski i będziemy wysławiali Naszego Pana bo znamy go z bardzo dobrej strony i znamy Jego naturę.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: magda » 02 sty 2016, 10:08

Po tym można poznać że sie jest wybranym że my to zło widzimy. Dla ślepych na przykład Wojtyła jest wspaniały i świety a dla tego który widzi zło i fałsz jest to człowiek olewajacy Jezusa bratajacy sie z jego wrogami pogańskimi kultami całujący koran i kanonizujący ewidentnych zbrodniarzy . Widzisz róznicę między ślepym jak to widzi i taka osba której Bóg otworzył oczy???


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: niebieska777 » 09 sty 2016, 14:14

Zawsze dziwiłam się kalwińskiemu podejściu i nie mogłam tego zrozumieć.
Dziś nagle mnie olśniło :

Może Bóg wybrał WSZSYTKICH ale tylko niektórzy okażą że ZASŁUGUJĄ NA WYBRANIE BO SĄ WIERNI BOGU IDĄ ZA JEZUSEM I CHCĄ WZIĄĆ JEGO ZBAWIENIE


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: niebieska777 » 09 sty 2016, 14:16

magda pisze:Po tym można poznać że sie jest wybranym że my to zło widzimy. Dla ślepych na przykład Wojtyła jest wspaniały i świety a dla tego który widzi zło i fałsz jest to człowiek olewajacy Jezusa bratajacy sie z jego wrogami pogańskimi kultami całujący koran i kanonizujący ewidentnych zbrodniarzy . Widzisz róznicę między ślepym jak to widzi i taka osba której Bóg otworzył oczy???


ZGADZAM SIĘ W PEŁNI. Ja np. nie mogę wręcz słuchać o Wojtyle jak trochę poczytałam/pooglądałam już jako bardziej świadoma... nie mówię że sama jestem idealna ale po prostu żal mi ludzi którzy jadą do Rzymu całować relikwie a nie wiedzą jak bardoz sie mylą. Boję się wypowiedzieć choć słowa na ten temat bo w PL =LINCZ


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: konto skasowane » 09 sty 2016, 14:21

Nie może tak być, bo to by oznaczało że na zbawienie można zapracować a te jest darem łaski, czyli niezasłużonym podarunkiem.


.
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: niebieska777 » 09 sty 2016, 14:22

ALE to chyba az tak sie nie kłóci z nimi


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak poznać czy się jest wybranym ?

Postautor: niebieska777 » 09 sty 2016, 14:23

dr.sky pisze:Nie może tak być, bo to by oznaczało że na zbawienie można zapracować a te jest darem łaski, czyli niezasłużonym podarunkiem.

absolutnie nie chodziło mi o zapracowanie sobie. Z katolicyzmu już wyrosłam. Mówiłam jedynie o pójsciu za Jezusem i pozwoleniu Mu siebie zbawić Jego łaską poprzez wiarę.


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości