Ciało Jezusa

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: nadrozd » 04 cze 2017, 08:30

nie rozumiem właśnie pojęcia ciało duchowe.:)

rozumiem pojecie człowiek duchowy i cielesny tak bo duchowy żyje wg ducha cielesny wg ciała.
ale to tylko na poziomie zachowania sposobu myslenia osobowości rozumiem.
CIeleśnie nie rozumiem.


Tak samo jak nie rozumiem celu przemiany ciałą inaczej niż fizyka i matematyka ,
gdyby przy pochwceniach nie było mowy o przemianie ciała to bym pewnie miedzy bajki włożył.
Bo dla mnie połaczenia miedzy atomami przy czyms takim ale też sprawa przejścia do innej przestrzeni przecież próżnia nie jest więc to transport w osi Y do góry po prostu . dzieje się cos więcej bo musi.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 04 cze 2017, 08:36

nie rozumiem właśnie pojęcia ciało duchowe.:)

Tak jak człowiek duchowy to nie żaden duch tylko człowiek prowadzony Duchem świętym
tak ciało duchowe to nie ciało duchowe w sensie niematerialne tylko podległe Duchowi świętemu
Poza tym Paweł podaje tam za przykłady ciała materialne.Musi być przemienione bo jest "grzeszne",śmiertelne itd :P

sieje się ciało podległe zmysłom – powstaje ciało podległe duchowi. Jeżeli istnieje ciało podległe zmysłom, to musi również istnieć ciało podległe duchowi.(BP)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Zbyszekg4 » 04 cze 2017, 09:46

nadrozd pisze:No i własnie.... mojzesz czeka na zmrtwychwstanie ciala ....dopiero... a jednak sie pojawil...na gorze tabor....
Jest w tym jakas zagadka / tajemnica.... bez jasnego wyjasnienia.

W Liście Judy jest wzmianka o sporze nt ciała Mojżesza, spór wiódł szatan... - czy uważasz, że wygrał i ciało Mojżesza dalej w glebie? Uważam inaczej: szatan przegrał ten spór i Mojżesz w ciele jest już żywy - dlatego był widziany na Tabor (jako pewien symbol tych, co zmartwychwstaną i wejdą do Królestwa Bozego); Eliasz nie umarł (symbolizuje tych, co żywo doczekają paruzji Jezusa); był tam też przemieniony, w chwale, Jezus...
Razem to była taka miniatura Królestwa Bożego, z Chrystusem jako Królem i 2 przedstawicielami ludzkimi, z 2 grup).

To dlatego Jezus mógł kilka dni wcześniej rzec, że niektórzy zobaczą Królestwo w chwale, nim umrą... Jan, Piotr i Jakub zobaczyli, bo byli na tej górze...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 04 cze 2017, 09:52

Co do Judy to wiesz on jest oparty o pewną historie ze "ST".
I wiesz ciało nie zawsze należy interpretować literalnie.
W imię kogo "ochrzczeni" zostali Izraelici?

"jak bowiem w jednym ciele mamy wiele członków, a nie wszystkie członki spełniają tę samą czynność - podobnie wszyscy razem tworzymy jedno ciało w Chrystusie, a każdy z osobna jesteśmy nawzajem dla siebie członkami" (Rz 12, 4-5).

Eliasz nie umarł (symbolizuje tych, co żywo doczekają paruzji Jezusa); był tam też przemieniony, w chwale, Jezus...

Takich symbolizacji to se można wymyślać od groma.
Według Biblii wszyscy prorocy pomarli.
Widzenie dotyczyło przyszłości.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Zbyszekg4 » 04 cze 2017, 10:06

Jaśku, czyli Eliasz umarł jak każdy z ludzi?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 04 cze 2017, 10:25

Zbyszekg4 pisze:Jaśku, czyli Eliasz umarł jak każdy z ludzi?


Pewnie w końcu gdzieś tak.Eliasz był wielkim mężem Bożym,ale też grzesznikiem.
Do niebios Bożych nie mógł w skażonym ciele wstąpić
i Jezusa wyprzedzić też nie mógł.

Poza tym gdyby gdzieś tam był
to by przyszedł on,a nie Jan w jego duchu..
Już pomijam sprawę listu itd.Jeszcze kilka wersetów.



A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone.

Wszyscy oni poumierali w wierze, nie otrzymawszy tego, co głosiły obietnice, lecz ujrzeli i powitali je z dala(hbr 11)

Gdzież jest człowiek, który by żył i nie oglądał śmierci I wyrwał duszę swoją z krainy umarłych ?(Psalm 89)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Zbyszekg4 » 04 cze 2017, 10:39

Niech Ci Janku ktoś inny wytłumaczy jak to Eliasza Biblia ukazuje, bo mi nie uwierzysz... ;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: nadrozd » 04 cze 2017, 11:19

Zbyszekg4 pisze:
nadrozd pisze:No i własnie.... mojzesz czeka na zmrtwychwstanie ciala ....dopiero... a jednak sie pojawil...na gorze tabor....
Jest w tym jakas zagadka / tajemnica.... bez jasnego wyjasnienia.

W Liście Judy jest wzmianka o sporze nt ciała Mojżesza, spór wiódł szatan... - czy uważasz, że wygrał i ciało Mojżesza dalej w glebie? Uważam inaczej: szatan przegrał ten spór i Mojżesz w ciele jest już żywy - dlatego był widziany na Tabor (jako pewien symbol tych, co zmartwychwstaną i wejdą do Królestwa Bozego); Eliasz nie umarł (symbolizuje tych, co żywo doczekają paruzji Jezusa); był tam też przemieniony, w chwale, Jezus...
:?: Razem to była taka miniatura Królestwa Bożego, z Chrystusem jako Królem i 2 przedstawicielami ludzkimi, z 2 grup).

To dlatego Jezus mógł kilka dni wcześniej rzec, że niektórzy zobaczą Królestwo w chwale, nim umrą... Jan, Piotr i Jakub zobaczyli, bo byli na tej górze...


Chyba teraz zaczynam rozumiec.
Ma sens to co piszesz..... Fajne spostrzezenia.


Soprawy z Mojżeszem nie kumam tak do konca..nasuwa sie pytanie . Czy on juz nie zmartwychwstanie w ciele razem z innymi ? Ale to co napisales ma sens.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2017, 11:28 przez nadrozd, łącznie zmieniany 1 raz.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 04 cze 2017, 11:27

Ma sens to co piszesz

Niestety nie bardzo i w oderwaniu od całościowego kontekstu Pisma..

Soprawy z Mojżeszem nie kumam tak do konca

Przeczytaj Zachariasza 3..


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: nadrozd » 04 cze 2017, 11:31

Jako koncepcja jest sensowne.
To co zbyszek napisal. Jest niewatpliwe jakis obraz paruzji 2/grup ludzi. W st jeszce .


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 04 cze 2017, 11:34

Jest życzeniowa i sprzeczna z resztą Pisma.
Juda nawiązywał do Zachariasza 3
a nie pisał historie o zmartwychwstaniu.
(wybacz Zbyszku :shy: )


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Zbyszekg4 » 04 cze 2017, 12:20

Jaśku, jak Ty negujesz wniebowzięcie Eliasza, to... nie mam więcej pytań o Twoją teologię i z miejsca ją odsuwam na bocznicę (sorry Batory)...

Nadrozd, myślę, że Mojżesz nie potrzebuje już zmartwychwstania - wszak do nieba nie mógł by wejść w śmiertelnym ciele (1Kor 15), a skoro żyje to już "tak mu zostanie"... (dogmatu nie tworzę, ale też nie zamykam oczu na to co napisano; oczywiście nie słuchając Janka)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 04 cze 2017, 12:38

Jaśku, jak Ty negujesz wniebowzięcie Eliasza, to... nie mam więcej pytań o Twoją teologię i z miejsca ją odsuwam na bocznicę (sorry Batory)...

A możesz mi pokazać gdzie Jasiek neguje "wniebowzięcie Eliasza"?
Negowałem wniebowzięcie Eliasza do Niebios Bożych.
Chyba nie muszę tłumaczyć różnicy?
Mam nadzieje,że nie napisałeś
tego złośliwie..
Nadrozd, myślę, że Mojżesz nie potrzebuje już zmartwychwstania - wszak do nieba nie mógł by wejść w śmiertelnym ciele (1Kor 15), a skoro żyje to już "tak mu zostanie"... (dogmatu nie tworzę, ale też nie zamykam oczu na to co napisano; oczywiście nie słuchając Janka)

Według tego co piszesz Mojżesz pierwszy stał się nowym stworzeniem,
został obdarzony przed Jezusem nieśmiertelnością itd.
Można powiedzieć,że Jezus też został
wniebowzięty :)

(51) I stało się, gdy się wypełniły dni, aby był wzięty w górę, że się on na to udał, aby szedł do Jeruzalemu. (52)(Łukasza 9)

(11) I rzekli: Mężowie Galilejscy! przecz stoicie, patrząc w niebo? Ten Jezus, który w górę wzięty jest od was do nieba, tak przyjdzie, jakoście go widzieli idącego do nieba. (12)(Dzieje 1)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Zbyszekg4 » 04 cze 2017, 12:44

Janku, szanuję Cię wiec poczekam aż ktoś Ci wyjaśni sprawę Eliasza, bo mnie nie dasz wiary.
Miłego popołudnia :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: KAAN » 04 cze 2017, 12:44

Janek pisze:
Zbyszekg4 pisze:Jaśku, czyli Eliasz umarł jak każdy z ludzi?

Pewnie w końcu gdzieś tak.Eliasz był wielkim mężem Bożym,ale też grzesznikiem.
Do niebios Bożych nie mógł w skażonym ciele wstąpić
i Jezusa wyprzedzić też nie mógł.
Ale mógł być w każdej sekundzie swojego życia oczyszczony na podstawie wiary jak Abraham. Eliasz przebywa z Bogiem podobnie jak Henoch który także nie zmarł w ciele ale zabrał go Bóg.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości