Jak protestanci fałszują ewangelie

Jak postrzegamy Boga....
pustykieliszek
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2018, 17:06
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Niewidzialna TV
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jak protestanci fałszują ewangelie

Postautor: pustykieliszek » 28 sty 2018, 18:05

Co się dzieje z dzisiejszym protestantyzmem, i z kościołami. Co o tym myślicie?
https://youtu.be/M95pndPZ2Y8


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak protestanci fałszują ewangelie

Postautor: kontousunięte1 » 28 sty 2018, 19:43

Posłuchałam i nie bardzo wiem, co treść filmiku ma wspólnego z fałszowaniem ewangelii przez protestantów. Może jakoś rozwiniesz?


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak protestanci fałszują ewangelie

Postautor: polk » 29 sty 2018, 10:11

Filmik przedstawia zielonoświątkowców. To wspólnota, która powstała ok. 90 lat temu. To tak jakby ktoś pokazał filmik z "Kościoła Katolickiego Mariawitów", gdzie wierzą, że Maria to wcielony Bóg Ojciec a Duch Święty to ich założycielka Felicja Kozłowska.
I teraz pytanie: Co się dzieje z katolicyzmem?

PS. Coraz więcej zielonoświątkowców nie postrzega siebie jako protestantów (dodatkowe objawienia, nowe Słowa od Boga, zbawienie przez chrzest w wodzie jako dopełnienie nowego narodzenia, kult "przebudzenia" itd.)


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak protestanci fałszują ewangelie

Postautor: chwat » 29 sty 2018, 22:24

polk pisze:To tak jakby ktoś pokazał filmik z "Kościoła Katolickiego Mariawitów"

Czy wg Ciebie "Kościół Katolicki Mariawitów" należy do Kościoła katolickiego?


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak protestanci fałszują ewangelie

Postautor: polk » 01 lut 2018, 21:52

Czy wg. Ciebie zielonoświątkowcy (czyli ludzie uznające dodatkowe autorytety obok Biblii, przeczący tym samym podstawowej zasadzie Reformacji sola scriptura) "należą" do Kościołów Protestanckich?
Jeśli Twoja odpowiedź brzmi: Tak
To moja również brzmi: Tak, w takim razie Kościół Katolicki Mariawitów należy do Kościoła Katolickiego (pomimo, że w wielu kwestiach ma inne nauczanie).


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak protestanci fałszują ewangelie

Postautor: Dragonar » 02 lut 2018, 22:21

chwat pisze:
polk pisze:To tak jakby ktoś pokazał filmik z "Kościoła Katolickiego Mariawitów"

Czy wg Ciebie "Kościół Katolicki Mariawitów" należy do Kościoła katolickiego?

Znakomite pytanie. Niezależnie od odpowiedzi - kto ma prawo określać (i za pomocą jakich kryteriów) kto należy do Kościoła Katolickiego, a kto nie? :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak protestanci fałszują ewangelie

Postautor: chwat » 04 lut 2018, 18:23

Określa papież na podstawie kryteriów, które sam ustalił.
Prawidłowe zrozumienie tej krótkiej wypowiedzi wymaga wiedzy na temat funkcjonowania papiestwa, którą to wiedzę Dragonar jak sądzę posiada.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak protestanci fałszują ewangelie

Postautor: poselstwo » 04 lut 2018, 18:27

pustykieliszek pisze:Co się dzieje z dzisiejszym protestantyzmem, i z kościołami. Co o tym myślicie?
https://youtu.be/M95pndPZ2Y8


W takim razie gdyby bylo dane Ci ujżeć spotkania pierwszych chrześcijan w pelni Ducha, to obawiam się iż byś był zgorszony. :)


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak protestanci fałszują ewangelie

Postautor: Dragonar » 04 lut 2018, 20:30

chwat pisze:Określa papież na podstawie kryteriów, które sam ustalił.
Prawidłowe zrozumienie tej krótkiej wypowiedzi wymaga wiedzy na temat funkcjonowania papiestwa, którą to wiedzę Dragonar jak sądzę posiada.

Liczą się tylko żywi papieże, czy martwi również? :D


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak protestanci fałszują ewangelie

Postautor: chwat » 04 lut 2018, 21:48

Czy odpowiedzi mam udzielić Dragonarowi, czy jego martwym protoplastom?


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak protestanci fałszują ewangelie

Postautor: Dragonar » 04 lut 2018, 22:33

chwat pisze:Czy odpowiedzi mam udzielić Dragonarowi, czy jego martwym protoplastom?

Trochę kpisz, podczas gdy ja pytam serio. Chodzi mi o to, że dawni papieże mieli nieco węższą definicję katolika niż współcześni papieże.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak protestanci fałszują ewangelie

Postautor: chwat » 04 lut 2018, 22:53

Przepraszam, ale to Ty kpisz.
Chodzi o orzekanie w sprawie bieżącej, a Ty pytasz, czy pytać martwego papieża.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak protestanci fałszują ewangelie

Postautor: Dragonar » 05 lut 2018, 13:17

chwat pisze:Przepraszam, ale to Ty kpisz.
Chodzi o orzekanie w sprawie bieżącej, a Ty pytasz, czy pytać martwego papieża.

Naprawdę nie kpię, moje rozumowanie jest następujące:

1. Zdrowy rozsądek podpowiada mi, że definicja katolika oraz warunki, które musi spełnić dana osoba, my móc być nazwana katolikiem, nie powinny być zmienne i płynne.
2. Mam wrażenie, że papieże przed Janem XXIII mieli na ten temat inne zdanie niż papieże po Janie XXIII. Definicje i warunki przed Soborem Watykańskim II wydają się być ostrzejsze, radykalniejsze i klarowniejsze.
3. Mamy XXI wiek, ale - logicznie rzecz biorąc - jeżeli dwóch papieży publikuje dokument na tym samym poziomie autorytetu (np. oba są ex cathedra albo oba nie są ex cathedra), to zdanie żywego papieża (powiedzmy: Franciszka albo Benedykta XVI) nie jest wcale lepsze, niż zdanie martwego papieża (powiedzmy: Piusa IX).
4. Jeżeli zdania te różnią się, to które jest autorytatywne w XXI wieku? Można powiedzieć: (a) To późniejsze, bo Kościół jest żywy, rozwija się i uczy się - ale to nie zgadza mi się z punktem nr 1. Inne rozwiązanie: (b) To wcześniejsze, gdyż stanowi pewien ugruntowany przejaw Tradycji, a kiedy raz Kościół zdefiniował swoje stanowisko i je podtrzymał, nie wypada go zmieniać pod wpływem nowych czasów.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak protestanci fałszują ewangelie

Postautor: chwat » 05 lut 2018, 13:51

Dragonar pisze:definicja katolika oraz warunki, które musi spełnić dana osoba, my móc być nazwana katolikiem, nie powinny być zmienne i płynne.

Czy na danym przykładzie (Kościół Marawitów) definiowanie KK uległo zmianie i stało się płynne?


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak protestanci fałszują ewangelie

Postautor: Dragonar » 05 lut 2018, 13:56

chwat pisze:Czy na danym przykładzie (Kościół Marawitów) definiowanie KK uległo zmianie i stało się płynne?

Myślę, że tak. Dawniej istniały dwie kategorie: katolik oraz heretyk, a heretykiem był każdy, kto odrzucał choćby jeden element wiary katolickiej. Dziś definicja katolika jest szersza, w Kościele Katolickim mogą znajdować się w jakiś mistyczny sposób nie tylko starokatolicy, ale nawet prawosławni i protestanci. Trudno dziś uzyskać miano heretyka.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości