Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Jak postrzegamy Boga....
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Postautor: Pankracy » 19 kwie 2021, 12:13

Mowa oczywiscie o Zydach wyznajaczych rabiniczny judaizm bo wiadomo oczywiscie z istnieje wspolnoty chrzescijanskich Zydow.

Wedlug mojego rozumienia nie, bo ich bóg nie ma syna i ich bóg ma dopiero zeslac mesjasza. Pozatym ich bóg daje zbawienie tym którzy wypelniaja halache, przestrzegaja szabatu, paschy, koszernosci, obrzezania...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Postautor: KAAN » 19 kwie 2021, 12:35

Pankracy pisze:Mowa oczywiscie o Zydach wyznajaczych rabiniczny judaizm bo wiadomo oczywiscie z istnieje wspolnoty chrzescijanskich Zydow.

Wedlug mojego rozumienia nie, bo ich bóg nie ma syna i ich bóg ma dopiero zeslac mesjasza. Pozatym ich bóg daje zbawienie tym którzy wypelniaja halache, przestrzegaja szabatu, paschy, koszernosci, obrzezania...
Ja osobiście uważam ortodoksyjny judaizm jako religię będącą bezpośrednią kontynuacją judaizmu opisanego w NT. Jest w nich takie samo postrzeganie Pana Boga jak i otwarta wrogość do Pana Jezusa. Dla mnie wstrząsającym jest głos rabina Aarona Cohena jak blisko jest Słowa Bożego ST i jak dobre jest zrozumienie stanu Izraela w obecnych czasach. Nie mogę zrozumieć dlaczego taki człowiek jeszcze nie uwierzył w Pana Jezusa, jest mu tak blisko do prawdy.

https://www.youtube.com/watch?v=KKcroJFD_-4


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Postautor: Riddick » 19 kwie 2021, 20:59

Pankracy pisze:Mowa oczywiscie o Zydach wyznajaczych rabiniczny judaizm bo wiadomo oczywiscie z istnieje wspolnoty chrzescijanskich Zydow.

Wedlug mojego rozumienia nie, bo ich bóg nie ma syna i ich bóg ma dopiero zeslac mesjasza. Pozatym ich bóg daje zbawienie tym którzy wypelniaja halache, przestrzegaja szabatu, paschy, koszernosci, obrzezania...

Nie, religia żydowska nie czci Boga, czy kananejskiego bożka jahwę, w dodatku jest to bóg, który daje się oszukiwać, o czym jest cała literatura talmudyczna, który tylko żydów uczynił ludźmi, a reszta to zwierzęta, których panem jest wyznawca religii żydowskiej. Religię żydowską zapoczątkowali faryzeusze, którzy nie mogli się pogodzić z faktem, że Chrystus przyszedł i wypełnił proroctwa, dlatego odrzucili Pismo Święte, przyjmując pierwszeństwo talmudu, z kanony Pisma wyrzucili część ksiąg, a wiele z nich zafałszowali, zmieniając cytaty mówiące o Panu Jezusie. Biblijny judaizm zakończył się. W Apokalipsie jest mowa o tych, którzy podają się za Judejczyków, a nimi nie są stanowiąc synagogę szatana. Jak dla mnie perfekcyjny opis żydów, wraz z ich wszystkimi kłamstwami na temat Boga i czcią składają jahwie. Z tego też powodu nie brałbym udziału w modlitwie z żydem, ponieważ są to wyznawcy szatana.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Postautor: Pankracy » 19 kwie 2021, 21:11

A propos oszukiwania. Zydowski Bóg daje nakazy ktore mozna obejsc np w szabat nie wolno wykonywac zadnej pracy, rowniez zatrzymac windy a wiec windy automatycznie zatrzymuja sie nq kazdym pietrze ;)
A ultraortodoksyjne Żydówki nie moga odkrywac wlosow wiec chodza w perukach...


toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Postautor: toronto blessing » 19 kwie 2021, 21:42

Jak najbardziej żydzi czczą tego samego Boga co my chrześcijanie tylko żyją w innym starym przymierzu,a to że wierzą nieprawidłowo nie zmienia faktu że chodzi o tego samego Boga.
Ale przyjdzie czas że się nawrócą,Izrael się nawróci,przywództwo religijne Izraela nawróci się i wyzna Jezusa jako mesjasza i zbawiciela,bo bez tego ponowne przyjście Jezusa jest niemożliwe.
Mówił o tym sam Jezus że tak będzie,że to się stanie.
To dotyczy przyszłości.
A teraźniejszość....
Szatan wie że jego końcem jest powtórne przyjście Jezusa,więc zrobi wszystko żeby przywódcy Izraela nigdy nie uznali Jezusa i żeby nigdy w niego nie uwierzyli.
Szatan robi wszystko żeby zatrzymać powtórne przyjście Jezusa, jak... ?
A no tak że przez długie lata historii szatan używał tkzw chrześcijan,albo można powiedzieć narody chrześcijańskie do prześladowania żydów, aby zgorszyć żydów Jezusem i całym chrześcijaństwem.
Żydzi są zgorszeni chrześcijaństwem i historią prześladowań żydów przez narody uważające się za chrześcijańskie.
Więc szatan przez te dwa tysiąclecia używał chrześcijan aby oddalić żydów od Jezusa tak aby kompletnie byli zgorszeni chrześcijaństwem i samym Jezusem.
Ale myślę że przyjdą dla Izraela tak ciężkie czasy że, wszystkie narody będą przeciwko nim i prześladowania powrócą i będą być może jeszcze gorsze jak te które znamy z historii.
A wtedy jedyna pomoc jaka przyjdzie będzie ze strony chrześcijan i prawdziwego kościoła i przez to Bóg ich dotknie i się nawrócą.
Nie wiemy kiedy to się stanie, ale nawrócenie Izraela a zwłaszcza jego przywódców religijnych jest warunkiem powtórnego przyjścia Jezusa.


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Postautor: Pankracy » 20 kwie 2021, 07:05

toronto blessing pisze:Jak najbardziej żydzi czczą tego samego Boga co my chrześcijanie tylko żyją w innym starym przymierzu,a to że wierzą nieprawidłowo nie zmienia faktu że chodzi o tego samego Boga.

Dla mnie zmienia. Bo skoro przymierze zostalo wypelnione przez Jezusa to jak ktos moze nadal w nim zyc. Skoro Bog dal Jezusa aby w nim bylo zbawienie.
Skoro Żydzi nie uwierzyli to zwrocil sie do pogan jasno czytamy w Biblii.

Ja zgadzam sie z Riddickiem ze ten biblijny judaizm sie "skonczyl" a dzisiejszy judaizm rabiniczny to inny twór, ludzki tak jak islam.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Postautor: magda » 20 kwie 2021, 12:40

Pankracy pisze:A propos oszukiwania. Zydowski Bóg daje nakazy ktore mozna obejsc np w szabat nie wolno wykonywac zadnej pracy, rowniez zatrzymac windy a wiec windy automatycznie zatrzymuja sie nq kazdym pietrze ;)
A ultraortodoksyjne Żydówki nie moga odkrywac wlosow wiec chodza w perukach...


Nie tylko windy ale nawet w hotelu papier toaletowy jest już pourywany na kawałki , dobrze ze mozna go chociaż użyć ;)


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Postautor: toronto blessing » 20 kwie 2021, 15:58

Pankracy pisze:
toronto blessing pisze:Jak najbardziej żydzi czczą tego samego Boga co my chrześcijanie tylko żyją w innym starym przymierzu,a to że wierzą nieprawidłowo nie zmienia faktu że chodzi o tego samego Boga.

Dla mnie zmienia. Bo skoro przymierze zostalo wypelnione przez Jezusa to jak ktos moze nadal w nim zyc. Skoro Bog dal Jezusa aby w nim bylo zbawienie.
Skoro Żydzi nie uwierzyli to zwrocil sie do pogan jasno czytamy w Biblii.

Ja zgadzam sie z Riddickiem ze ten biblijny judaizm sie "skonczyl" a dzisiejszy judaizm rabiniczny to inny twór, ludzki tak jak islam.


To jest bardzo ciekawa kwestia.
Dla nas jest nowe przymierze jak jest napisane że ,,stare przemineło wszystko stało się nowe,, ale .....Paweł w Galacjan pisze
,,A oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić,,
więc to czy stare przymierze juz nie funkcjonuje dla kogoś kto żyje w zakonie to nie jest takie oczywiste.
Poza tym gdzieś chyba czytałem że niewierzący poganie będą sądzeni na podstawie zakonu i przykazań tylko teraz nie mogę sobie przypomnieć gdzie to napisane.
To w co wierzą dzisiaj żydzi może być troche odjechane,ale ...ja na to nie patrze,patrze na to co Paweł pisze o przeszłości i przyszłości Izraela w Rzymian.


11:1
Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina.
11:2
Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył.
11:7
Cóż więc? Czego Izrael szukał, tego nie osiągnął, ale wybrani osiągnęli; pozostali zaś ulegli zatwardziałości,
11:8
Jak napisano: Zesłał Bóg na nich ducha znieczulenia, dał im oczy, które nie widzą, i uszy, które nie słyszą, aż do dnia dzisiejszego.
11:9
A Dawid powiada: Niechaj stół ich stanie się dla nich sidłem i siecią, i zgorszeniem, i zapłatą;
11:10
Niech zaćmią się ich oczy, aby nie widzieli, a grzbiet ich pochyl na zawsze.
11:11
Mówię tedy: Czy się potknęli, aby upaść? Bynajmniej. Wszak wskutek ich upadku zbawienie doszło do pogan, aby w nich wzbudzić zawiść.
11:12
Bo jeśli ich upadek stał się bogactwem świata, a ich porażka bogactwem pogan, to o ileż bardziej ich pełnia ?

11:15
Jeśli bowiem odrzucenie ich jest pojednaniem świata, to czym będzie przyjęcie ich, jeśli nie powstaniem do życia z martwych?
11:16
A jeśli zaczyn jest święty, to i ciasto; a jeśli korzeń jest święty, to i gałęzie.
11:17
Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego,
11:18
To nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie.
11:19
Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony.
11:20
Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż.
11:21
Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie.
11:22
Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty.
11:23
Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie.
11:24
Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne,
o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą.


Jesli powiązać to ze słowami Jezusa kiedy rozmawia z uczonymi w piśmie i faryzeuszami i mówi na koniec
,,Powiadam wam: Nie ujrzycie mnie, aż nastanie czas, kiedy powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim,,

To oznacza że Izrael się nawróci i Jezus powróci kiedy przywództwo Izraela(religijne,polityczne) uzna że Jezus przyszedł od Boga.


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Postautor: Riddick » 20 kwie 2021, 16:05

toronto blessing pisze:
Pankracy pisze:
toronto blessing pisze:Jak najbardziej żydzi czczą tego samego Boga co my chrześcijanie tylko żyją w innym starym przymierzu,a to że wierzą nieprawidłowo nie zmienia faktu że chodzi o tego samego Boga.

Dla mnie zmienia. Bo skoro przymierze zostalo wypelnione przez Jezusa to jak ktos moze nadal w nim zyc. Skoro Bog dal Jezusa aby w nim bylo zbawienie.
Skoro Żydzi nie uwierzyli to zwrocil sie do pogan jasno czytamy w Biblii.

Ja zgadzam sie z Riddickiem ze ten biblijny judaizm sie "skonczyl" a dzisiejszy judaizm rabiniczny to inny twór, ludzki tak jak islam.



Tak,dla nas jest nowe przymierze jak jest napisane że ,,stare przemineło wszystko stało się nowe,, ale .....Paweł w Galacjan pisze
,,A oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić,,
więc to czy stare przymierze juz nie funkcjonuje dla kogoś kto żyje w zakonie to nie jest takie oczywiste.
Poza tym gdzieś chyba czytałem że niewierzący poganie będą sądzeni na podstawie zakonu i przykazań tylko teraz nie mogę sobie przypomnieć gdzie to napisane.
To w co wierza dzisiaj żydzi może być troche odjechane,ale ...ja na to nie patrze,patrze na to co Paweł pisze o przeszłości i przyszłości Izraela w Rzymian

Tak Bóg zwrócił sie do pogan,ale czy odrzucił żydów ? Nie bo Paweł pisze w Rzymian;

11:1
Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina.
11:2
Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył.
11:7
Cóż więc? Czego Izrael szukał, tego nie osiągnął, ale wybrani osiągnęli; pozostali zaś ulegli zatwardziałości,
11:8
Jak napisano: Zesłał Bóg na nich ducha znieczulenia, dał im oczy, które nie widzą, i uszy, które nie słyszą, aż do dnia dzisiejszego.
11:9
A Dawid powiada: Niechaj stół ich stanie się dla nich sidłem i siecią, i zgorszeniem, i zapłatą;
11:10
Niech zaćmią się ich oczy, aby nie widzieli, a grzbiet ich pochyl na zawsze.
11:11
Mówię tedy: Czy się potknęli, aby upaść? Bynajmniej. Wszak wskutek ich upadku zbawienie doszło do pogan, aby w nich wzbudzić zawiść.
11:12
Bo jeśli ich upadek stał się bogactwem świata, a ich porażka bogactwem pogan, to o ileż bardziej ich pełnia ?

11:15
Jeśli bowiem odrzucenie ich jest pojednaniem świata, to czym będzie przyjęcie ich, jeśli nie powstaniem do życia z martwych?
11:16
A jeśli zaczyn jest święty, to i ciasto; a jeśli korzeń jest święty, to i gałęzie.
11:17
Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego,
11:18
To nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie.
11:19
Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony.
11:20
Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż.
11:21
Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie.
11:22
Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty.
11:23
Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie.
11:24
Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne,
o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą.


Jęsli powiązać to ze słowami Jezusa kiedy rozmawia z uczonymi w piśmie i faryzeuszami i mówi na koniec
Powiadam wam: ,,Nie ujrzycie mnie, aż nastanie czas, kiedy powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim,,

To oznacza że Izrael się nawróci i Jezus powróci kiedy przywództwo Izraela(religijne,polityczne) uzna że Jezus przyszedł od Boga.

Po pierwsze w Biblii nie ma żydów, tylko Judejczyczy, zarówno w Nowym Testamencie jak i w drugiej połowie Starego. Jak dla mnie jeśli pojawią się Judejczycy to spoko, ale wyznawcy religii żydowskiej, którzy nawet pochodzenia nie mają judejskiego, w dodatku są wyznawcami pogańskich bogów, jak dla mnie nie ma racjo bytu twierdzenie, że wierzą w tego samego Boga co Chrześcijanie. Ja na przykład nie wierzę w Boga, który posługuje się pogańską gwiazdą i który traktuje nie-żydów jak zwierzęta i pozwala żydom oszukiwać ich i nawet mordować, bo nie-żydzi nie mają duszy. Jeżeli wierzysz w żydowskiego boga, powodzenia, ale ja nie.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Postautor: Pankracy » 20 kwie 2021, 16:58

To że Izrael sie nawroci to o niczym nie swiadczy. to znaczy nie swiadczy o tym ze obecnie czcza tego samego co chrzescijanie Boga.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Postautor: KAAN » 20 kwie 2021, 17:38

Riddick pisze:Po pierwsze w Biblii nie ma żydów, tylko Judejczyczy...
To nieprawda, wyjaśnienie w wątku: viewtopic.php?p=566732#p566732


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Postautor: Riddick » 20 kwie 2021, 22:46

KAAN pisze:
Riddick pisze:Po pierwsze w Biblii nie ma żydów, tylko Judejczyczy...
To nieprawda, wyjaśnienie w wątku: viewtopic.php?p=566732#p566732


Oczywiście, że prawda co wyjaśnione w odnośnym wątku. Dodam tutaj tylko, że przeraża mnie żydofilia, która stawia żyda czyli synagogę szatana tam, gdzie być nie powinna, czyli wśród Bożego ludu. Jest to bardzo nieodpowiedzialne, w dodatku posiadające konsekwencje w wieczności


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Postautor: toronto blessing » 21 kwie 2021, 00:12

Przecież Paweł pisał w Galacjan o sobie i Piotrze że są żydami,więc jaki problem ?,określenie żyd wystepuje w Piśmie dość często więc dla mnie jest równoznaczne z Izraelitami,może są jakieś różnice pochodzące z pewnych okresów używania tych nazw,ale dla mnie nie ma to znaczenia.
Sami nazywamy siebie chrześcijanami chociaż to określenie nie padło z ust Jezusa tylko powstało później,czy to dla Boga problem ? Żaden


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Postautor: KAAN » 21 kwie 2021, 07:41

Riddick pisze: Dodam tutaj tylko, że przeraża mnie żydofilia, która stawia żyda czyli synagogę szatana tam, gdzie być nie powinna, czyli wśród Bożego ludu.
To co piszę nie ma nic wspólnego z żydofilią, to po prostu stwierdzenie faktów, żydofobia niczego nie wyjaśnia, a jest niezrozumieniem NT i historii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Zydzi czcza tego samego Boga

Postautor: Riddick » 21 kwie 2021, 09:45

KAAN pisze:
Riddick pisze: Dodam tutaj tylko, że przeraża mnie żydofilia, która stawia żyda czyli synagogę szatana tam, gdzie być nie powinna, czyli wśród Bożego ludu.
To co piszę nie ma nic wspólnego z żydofilią, to po prostu stwierdzenie faktów, żydofobia niczego nie wyjaśnia, a jest niezrozumieniem NT i historii.

Oczywiście, że ma, skoro umieszczasz ich w miejscy im absolutnie nienależnym. Nie zauważyłem, abyś stwierdzał fakty, natomiast zauważam ignorowanie faktów, historii, i świadectw Pisma byleby tylko uprawomocnić okupację Izraela przez wyznawców religii żydowskiej. Rozumiem, że niektórzy protestanci z nienawiści do rzymskokatolicyzmu zwrócili się w stronę żydów, upatrując w tym jedyną alternatywę, ale moim zdaniem lepiej jest zwrócić się w stronę Chrystusa i Pisma. Słowa Pana Jezusa w Apokalipsie upewniają mnie co do stanowiska prezentowanego wielokrotnie na tym forum.
Poza tym, nie wiem co ma do rzeczy żydofobia, skoro nikt tutaj się żydów nie boi. Mówienie prawdy na temat żydów nie jest strachem przed nimi, wręcz przeciwnie patrząc na obecne czasy. Nawet pokuszę się, że stanowisko prezentujące prawdę na temat kłamstw żydowskich to żydoalethia, jak już trzymamy się terminologii greckiej.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości