Opętanie i nie tylko

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Opętanie i nie tylko

Postautor: Samolub » 30 paź 2016, 18:16

Da się poznać, może oddziaływać.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Opętanie i nie tylko

Postautor: niebieska777 » 30 paź 2016, 18:18

Samolub, aleś wylewny :-P tez mnie interesuje ten temat, może trochę więcej szczegółów...


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Opętanie i nie tylko

Postautor: Samolub » 30 paź 2016, 18:35

Dar rozeznania duchów pomaga rozpoznać osobę opętaną bądź jakie sfery psychiki osobowości są w danym momencie kontrolowane przez złego ducha.

Oprócz tego różne poszlaki o tym świadczą.

Np osoba można stracić pewien aspekt osobowości/uczuć który zajmuje demon. Nie koniecznie całkowicie traci kontrolę nad sobą, wtedy zły duch się ukrywa i subtelnie np może oddziaływać też na innych ludzi.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Opętanie i nie tylko

Postautor: niebieska777 » 30 paź 2016, 18:53

a jak to wygląda w praktyce? jakies przykłady?


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Opętanie i nie tylko

Postautor: Samolub » 30 paź 2016, 19:24

Sprecyzuj pytanie.
W praktyce wszystko raczej jest bardzo złożone


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Opętanie i nie tylko

Postautor: niebieska777 » 30 paź 2016, 21:07

no jak to wygląda, jak taki ktoś się achowuje , po czym to poznać itd.
wiesz że wstawiasz po dwa takie same posty?


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Opętanie i nie tylko

Postautor: Samolub » 30 paź 2016, 21:21

Wiem- zduplikowały się. Nie wiem jak, skoro nie potrafisz poznać to jak Ci mam wytłumaczyć jak? =D

normalnie tak jak chleb wybierasz w sklepie i jest chrupiący, albo widzisz że ktoś się spieszy to wyczuwasz jego pośpiech, wyczuwasz zadowolenie u kogos, negatywne emocje itd. To tak samo wyglada dar rozeznania duchów, mi czasami się układają jakies fakty w glowie, coś układa się w całość i czasami samo spływa jak światło z nieba. Nie ma czegoś takiego jak prosta odpowiedź, szczególnie że demony raczej starają się nie ujawniać. Więc naprawdę spektrum jest ogromne, im wiecej analizujesz, wiesz i nabierasz pewności tym łatwiej potem łączysz fakty. Czasem jedno słowo gdzieś przypadkowo wrzucone nie związane z tematem niesie odpowiedź na inne pytanie. Mi się to zawsze układa w 100% informacje, czasami dodatkowo coś się wgra podczas snu, czasami przeczucie, czasami dedukcja.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
AnnaMaddalena
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2016, 21:25
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Opętanie i nie tylko

Postautor: AnnaMaddalena » 13 lis 2016, 21:45

Z tego co wiem, są różne stopnie dręczeń - opętanie to najcięższe stadium. Protestanci twierdzą raczej zgodnie, że człowiek nowonarodzony nie może być opętany. Ale może dostępować innych rodzajów dręczeń, które można pomylić z opętaniem. Spotkałam się wielokrotnie z twierdzeniem, że duch chrześcijanina należy do Boga, a dręczenia rozgrywają się na płaszczyźnie duszy (psychiki, emocji, uczuć...). To jest nieustanna walka duchowa, o której mowa w Liście do Efezjan (rozdz.6).
Opętanie oznacza, że dana osoba nie jest w stanie uznać, że należy do Boga, jej duch i ciało są we władaniu zła i manifestuje się to na różne sposoby oczywiście, w każdym razie taka osoba nie będzie w stanie wyznać, że Bóg czy Jezus są panem tej osoby. Dlatego uważa się, że wierzący chrześcijanin nie może być opętany.



Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości