Biblia Gedeonitów

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
macio_men
Posty: 144
Rejestracja: 23 lis 2013, 18:29
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Biblia Gedeonitów

Postautor: macio_men » 17 cze 2014, 17:59

Znalazłem w domu Nowy Testament i Psalmy wydane przez Gedeonitów.
I mam pytanie: czy jest to jakieś specjalne tłumaczenie, czy tożsame z innym np Biblią warszawską?
I czy można to wydanie czytać?

http://biblia.wiara.pl/doc/1740691.Co-z ... Gedeonitow

Bo niektórzy przestrzegają............... :P (Swoją drogą bardzo ciekawy komentarz pod artykułem) ;)


Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstałŁk 24, 5-6
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 17 cze 2014, 18:13

Gedeonitki zawierają Biblię Warszawską.

macio_men pisze:I czy można to wydanie czytać?


Och, nie! Należy je zakopać. Przynajmniej tak przeczytałem na pewnym forum (którego nazwę pomińmy litościwie zasłoną milczenia ;-) ).

:-P


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 cze 2014, 20:26

macio_men pisze:Znalazłem w domu Nowy Testament i Psalmy wydane przez Gedeonitów.
Całkiem dobry przekład Biblii Warszawskiej. Polecam.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości