Po co Chrystus zstapil do piekieł?

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 07 wrz 2014, 15:00

Ligia pisze:Nie wkurzaj mnie! :evil: :D

Ja chce wiedziec, wiec jak cos wiesz wiecej, to sie podziel

Spokojnie! :lol:
Zapytałem, gdzie o piekłach czytasz w Biblii? bo ja w niej o czymś takim nie czytam i nie czytam, aby Pan Jezus poszedł do piekieł...
Jeśli Ty to wyczytałaś, to gdzie?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 07 wrz 2014, 15:09

W katolickim wyznaniu wiary jest: "wstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał..."itd. Może o to chodziło założycielowi tematu.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 07 wrz 2014, 15:20

kontousunięte1 pisze:W katolickim wyznaniu wiary jest: "wstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał..."itd. Może o to chodziło założycielowi tematu.

Założycielką tematu jest Ligia, więc może nam to wnet wyjaśnić...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 07 wrz 2014, 15:34

Zbyszekg4 pisze:Założycielką tematu jest Ligia, więc może nam to wnet wyjaśnić...

No tak, sorki, to kobieta, a ja przypisałam jej męskie atrybuty. ;-)
Też jestem ciekawa odpowiedzi Ligii.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 07 wrz 2014, 21:27

Zbyszekg4 pisze:Źle mnie oceniłaś, Magdo i sama się zastanów w co wierzysz!


Zbyszku to:

jesteś bardzo katolicki jak na adwentystę.

to żart a nie ocena:mrgreen:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 07 wrz 2014, 23:38

Zbyszekg4 pisze:
kontousunięte1 pisze:W katolickim wyznaniu wiary jest: "wstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał..."itd. Może o to chodziło założycielowi tematu.

Założycielką tematu jest Ligia, więc może nam to wnet wyjaśnić...


Tak, o to chodzi. Zatem czegos takiego nie ma w Biblii?... Czytam NT od niedawna


Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 07 wrz 2014, 23:40

Zbyszekg4 pisze:
Ligia pisze:W takim razei wszyscy urodzeni przed nim sa potepieni?

A skąd taki pomysł?!?
Przecież będzie dla wszystkich czas ich zmartwychwstania i czas rozrachunku- będą wśród nich potępieni, ale będą też wsród nich zbawieni... (zbawienie przez wiarę jest prawdą dla Starego i Nowego Testamentu; z tym, że ci pierwsi wierzyli w mającego przyjść Mesjasza, a ci drudzy wiarę swoją kierowali do Mesjasza, który już przyszedł)


A taki Indianin przed przybyciem konkwiastadorow to co? Bedzie sadzony wedlug sumienia swojego?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 wrz 2014, 00:10

Ligia pisze:A taki Indianin przed przybyciem konkwiastadorow to co? Bedzie sadzony wedlug sumienia swojego?


A nawet i po przybyciu konkwistadorów.

Rz 2:12 bw "Bo ci, którzy bez zakonu zgrzeszyli, bez zakonu też poginą; a ci, którzy w zakonie zgrzeszyli, przez zakon sądzeni będą;"

Mamy sumienie więc nie usprawiedliwia nieznajomość prawa Bożego ono jest w nas wpisane.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 wrz 2014, 10:25

Ligia pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Ligia pisze:I dalej nie wiem, na jakiej zasadzie oceniał dusze tam.

Wierzę, że na żadnej - bo Jezus w piekłach nie był.


Jak to?
Piekło będzie po sądzie ostatecznym, teraz jest miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie, nazywa się to po grecku hades, a po hebrajsku szeol. Stan ludzi w tym miejscu jest mniej więcej taki jak w historii bogacza i Łazarza. Pan Jezus był w hadesie ogłaszając swoje zwycięstwo nad grzechem i jest wielce prawdopodobne że wyprowadził z tego miejsca do okręgów niebieskich wierzących starego testamentu bo:

Mat 27: 52 I groby się otworzyły, i wiele ciał świętych, którzy zasnęli, zostało wzbudzonych;
53 I wyszli z grobów po jego zmartwychwstaniu, i weszli do świętego miasta, i ukazali się wielu.

Ponieważ nie ma więcej opisu szczegółów tego wydarzenia, dlatego napisałem prawdopodobne. Prawdopodobne jest też to, że zmartwychwstali stanowili pierwiastek pierwszego zmartwychwstania, oni zmarwtychwstali z Chrystusem. Z tego powodu miejsce "łono Abrahama" dzisiaj może nie istnieć w takim kształcie jak opisywał Pan Jezus w Łuk 16. Myśle ze jest to teraz "łono Chrystusowe", gdzie zbawieni z wiary oczekują na zmarwtychwstanie w czasie zabrania Kościoła.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 wrz 2014, 20:51

dzordan pisze:Isc do piekła tak bez sadu


No ale chyba to raczej o czyściec chodzi???Tam się człowiek ponoć doczyszcza bo Jezus go tak nie do końca oczyścił a to już doczyszczać się przed sądem można


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 09 wrz 2014, 17:24

Zachęcam do lektury strony na Wikipedii - być może to pomoże w odkryciu, iż istnieją różne punkty widzenia w tej sprawie: LINK. W pierwotnej, greckiej wersji Apostolskiego Wyznania Wiary, wyrażenie "zstąpił do piekieł" nie występuje - zostało dopisane później jako "κατελθόντα εἰς τὰ κατώτατα". Na razie przeszukuję internetowe słowniki grecko-angielskie i najwyraźniej słowo 'κατώτατα", które przetłumaczono jako piekło, można literalnie określić jako "najniżej", gdzieś w dół, do najniższego punktu - być może chodzi o uniżenie Chrystusa podczas Wcielenia. Wyrażenie "zstąpił do piekieł" można interpretować różnorako, w zależności od tego, jak rozumiemy następujące trzy fragmenty Pisma Świętego: 1P 3:18-20, 1P 4:6, Ef 4:8-10. Osobiście powstrzymam się od sądu, gdyż sprawa wydaje się trudna.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 wrz 2014, 20:08

dzordan pisze:magda, wszystkie Kobiety to prowokatorki ?
Napisałas to tak ze prawie uwierzyłem ze w ze piszesz serio.

pewnie chcesz zeybm napisał ze Jezusa poszedł do czyśca a za niego odprawiono msze odpustowa

Na moje to bibli amówi ze jezus był tego samego dnia w Raju z ŁOtrem.
tyle ze to co mówi biblia nijak do zadnej doktryny zadnego kosciola nie idzie dopsowac


Patrz jaka ze mnie gapa zapomniałam o tej mszy odpstowej :-/


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości