theWord

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 07 sty 2015, 23:16

Jeszcze się pytasz :mrgreen: Ale to już jak dla mnie wyższa szkoła jazdy ustawienie czegoś takiego. Jutro w takim razie pogrzebię w ustawieniach, skoro widzę, że się da.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 08 sty 2015, 09:54

Kamil M. pisze:Czy zadowoliłoby Cię coś takiego: http://prntscr.com/5ppno8 ?

Rozumiem, że po polsku nie ma? Szkoda...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 sty 2015, 18:01

Chwała Panu za ułatwienia w dostępie do Jego Słowa!

Ustawiłem sobie aż 15 przekładów Biblii w tym programie theWord (8 to całe Biblie, a 7 to tylko NT) oraz 10 komentarzy (nie wszystkie mają coś do powiedzenia, ale ewentualnie są).

Każdemu bym polecił ten program do dogłębnego studiowania Pisma Świętego!!!
Osobiście najbardziej cenię sobie to, że gdy się myszką najedzie na odsyłacz do wersetu paralelnego, to ten werset (lub wersety) od razu się wyświetla w rameczce obok!
Super sprawa: bez wertowania i klikania od ręki ma się dostęp do podobnych wersetów i to w liczbie większej niż w tradycyjnych, papierowych wydaniach!!
To naprawdę rozszerza zrozumienie Słowa Bożego, a gdy jeszcze jest dostępny sensowny komentarz- to cóż chcieć więcej?!?

Dziękuję Kamilowi M, że trochę mimochodem w SB wspomniał o tym programie, którego nie znałem, choć nowością to on nie jest...

Gdyby ktoś chciał zainstalować sobie, to służę pomocą...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 sty 2015, 18:52

A! jeszcze nadmienię, że theWord daje możliwość porównywania ze sobą dowolnej liczby przekładów, co dodatkowo uatrakcyjnia studiowanie Biblii...
Rewelacja!
Ponadto mnóstwo przeróżnych ustawień, opcji... Genialna rzecz!
Obrazek


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości