Rapture delusion

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rapture delusion

Postautor: KAAN » 08 sty 2009, 14:35

ann_in_grace pisze:http://whitehorsemedia.com/products/details.cfm?prod=13
Troszke nizej na stronie sa filmy/pliki audio (po angielsku). Uwaga, video 2 urywa sie za wczesnie, polecam audio.
Szczegolnie zapraszam braci Wolnych...
Dziękuję za zaproszenie :) , posłuchałem pierwszego wykładu i ładnie mówi ten brat ale nie dostrzega drobnej róznicy pomiedzy powtórnym przyjściem a przyjściem na obłoki po Kościół. Będą dwa wydarzenia w historii : paruzja i epifania, z czego nie każdy wie o paruzji :)
Ale jestem przekonany że każdy wierzący zbawiony zostanie mile zaskoczony, kiedy Pan powoła go do swojego królestwa zanim umrze cieleśnie. Może spotkamy się na obłokach kiedy pan przyjdzie po Kościół, Ann :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 sty 2009, 15:07

ann_in_grace pisze:Nie posluchales... Tradycja jednak silniejsza :(
To nie tradycja, bo jeśli chodzi o tradycyjność myślenia to bracia wolni mają tego czegoś najmniej, chodzi o szerokość spojrzenia na Biblię i zwrócenie uwagi na szczegóły proroctw. W pierwszym wykładzie dużo zajmował się wykładowca Mat 24 i słusznie zauważył wiele elementów powtórnego przyjścia Pana, ale nie brał pod uwagę szczegółów z proroctw ST i listów apostolskich i Apokalipsy, tam trzeba trochę szerzej pomyśleć i złożyć do kupy kilka faktów związanych z paruzją i epifanią. Tradycjonalizm w myśleniu charakteryzuje starsze ruchy chrześcijańskie, które nie mogą wyzwolić się z pewnych schematów myślowych. Ruch braterski jako młody ruch w Kościele nie jest obciążony wiekowymi schematami i w swoim rozwoju korzystał z dużego dorobku wielu bożych ludzi którzy badali przesłanie Słowa Bożego w kontekście historii świata. Dlatego bracia wolni mają przywilej poznania bardziej szczegółowo planów Bożych i tym bardziej cieszymy się z tego, że Bóg objawia nam tajemnice których inni nie znają. To jest tak jak w małżeństwie, im bardziej małżonkowie się kochają tym mniej mają przed sobą tajemnic :)

Ef 5:29 Albowiem nikt nigdy ciała swego nie miał w nienawiści, ale je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus Kościół,
30 Gdyż członkami ciała jego jesteśmy.
31 Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem.
32 Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rapture delusion

Postautor: jj » 08 sty 2009, 15:10

ann_in_grace pisze:http://whitehorsemedia.com/products/details.cfm?prod=13

Troszke nizej na stronie sa filmy/pliki audio (po angielsku). Uwaga, video 2 urywa sie za wczesnie, polecam audio.

Szczegolnie zapraszam braci Wolnych...

Gdzies juz kiedys trafilem na to, moze za twoim posrednictwem, nie pamietam. Nie pamietam tez tresci i musze sobie odnowic w wolnej chwili.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 sty 2009, 22:44

Poczytałem jeszcze kilka artykułów, autor sądzi że 70 tygodni Daniela już się wypełniło, nie będzie 7 letniego wielkiego ucisku a szatan związany w czasie milenium to pewien obraz braku możliwosci zwodzenia ludzi umarłych - narodów aż do sądu ostatecznego.
Chyba dobrze zrozumiałem Ann?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości