nadchodzi noc ?

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

nadchodzi noc ?

Postautor: nadrozd » 30 lis 2015, 19:05

mam pytanie (mam nadzieje że nie bardzo głupie) ale przed chwila ten tekst mi sie nasunoł do rozważania....

Joh 9:4 bt4 "(4) Potrzeba nam pełnić dzieła Tego, który Mnie posłał, dopóki jest dzień. Nadchodzi noc, kiedy nikt nie będzie mógł działać."


cz w zwiazku z

Joh 11:9-12 pau "(9) Jezus im odparł: „Czy dzień nie ma dwunastu godzin? Kto chodzi za dnia, nie potyka się, gdyż widzi światło tego świata.[/b A jeźli kto chodzi w nocy, obrazi się; bo w nim światła nie masz. (11) To powiedziawszy, potem rzekł do nich: Łazarz, przyjaciel nasz, śpi; ale idę, abym go ze snu obudził.]"


tlumaczonym tez

Joh 11:9-12 bp "(9) Jezus odrzekł: Czyż dzień nie ma dwunastu godzin? Kto chodzi za dnia, nie potknie się, [b]bo widzi światło słoneczne.Kto zaś chodzi w nocy, potyka się, bo nie ma światła. (11) To rzekł. A potem mówi im: Nasz przyjaciel Łazarz zasnął, ale idę go obudzić"


tak sie zastanawiam czy ta noc Joh 9:4 bt4 z to okres miedzy śmiercią a zmartwychwstaniem ?
ja to zrozumiałem tak ze dopuki jesteśmy na ziemi żywi mamy pełnic wole ojca czas jest ograniczony , jest ważny i nie można go zmarnować......
dobrze zrozumiałem ?


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nadchodzi noc ?

Postautor: Samolub » 30 lis 2015, 19:59

Według mnie to chyba dobrze, chociaż noc ma też znaczenie osobiste chodzi tu o stan fizyczny bądź psychiczny człowieka, czas po śmierci lub też oznacza wydarzenia które nie pozwalają na działanie po Bożemu


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nadchodzi noc ?

Postautor: nadrozd » 01 gru 2015, 09:20

nowłąsnie to mozna na 2 sposoby zrozumieć.

ten drugi to taki że dzień to nowe zycie z Jezusem, a śmierc i ludzie martwi to ci co nie znaja Jezusa i czynia uczynki cielesne śmeirci.
bo Życie chrześcijanina jak i sam jezus jest określane jako swiatłość.....

tylko że do wierzacego łazaża z Joh 9:4 ... raczej sie ten nie odnosił ?

tzn nie mozna mu zażucic jakis bezbożności.....skoro był kumplem samego Jezusa.



Mam wiec takei założenie :

biorąc pod uwage
przypowieśc o łazażu i celniki z Łukasz 16,19-31
musiał bym przyjąc ze i ten drugi łazaż którego Jezus wskrzesił też trafił na łono Abrachamowe i go tam aniołowie zanieśli .
ale Jezus i tak nawet mimo to ze juz śmierdział go wskrzesił w ciele .... :zhm: ale potem przecież znowu zasnoł.....
to co wg tego zalożenia łazaż miał 2 zycia na ziemi i 2 razu umierał ? i był 2 razy na łonei Abrachamowym
:eek:

Czy takie założenei jest OK ?

Jeśli tak to Dlaczego łazaż nic nie opowiedział ? :nerwus:


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: nadchodzi noc ?

Postautor: sarks » 01 gru 2015, 17:10

O tym co opowiadał Łazarz mamy wspomniane tylko w apokryfach, to znaczy - wszystko co dzieje się po śmierci musi zostać tajemnicą.
Ja rozumiem słowa Jezusa z Ew. Jana bardziej dosłownie. Są powiedziane po tym jak On powiedział, ze na ślepym objawią się dzieła Boże i przed tym jak ze śliny uczynił błoto i nałożył na oczy ślepego. To znaczy uczynił cud uzdrowienia. Jeszcze w międzyczasie powiedział, że to On jest światłością (dniem) Po śmierci Chrystusa i aż do zesłania Pocieszyciela dla uczniów była noc. Nie czynili wtedy cudów nie uzdrawiali, nie mieli odwagi, ani siły, ani poznania żeby świadczyć, ani mocy złych duchów wyganiać.


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nadchodzi noc ?

Postautor: kontousunięte1 » 01 gru 2015, 22:49

W których Apokryfach ?Możesz wskazać?


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nadchodzi noc ?

Postautor: nadrozd » 02 gru 2015, 08:12

sarks pisze: Jeszcze w międzyczasie powiedział, że to On jest światłością (dniem) Po śmierci Chrystusa i aż do zesłania Pocieszyciela dla uczniów była noc. Nie czynili wtedy cudów nie uzdrawiali, nie mieli odwagi, ani siły, ani poznania żeby świadczyć, ani mocy złych duchów wyganiać.



wiesz co o tym też myslałem własnie troche ta 2ga intepretacja do tego nawiązuje. Jak by je połaczyc to może mamy sie za życia jeszcze o ducha starać prosic i go słuchac bo inaczej spimy ..... i chodzimy w ciemności.

WIelu ludzi mysli ze starczy powiedzieć "w Imieniu Jezusa to czy tamto" i czyniaa sobie z tego magiczna formułę :( .Ja mam wrazenie ze to za czasów apostolskich działało tak ze to Jezus osobiście albo przez ducha nakazywał to czy tamto... i ze to w tym sensie należty chyba nam o to sie starac.
Ja niestety jestem ciagle na etapie nawracania sie :(

wielu ludzi nazywa wiekami ciemnymi Średniowiecze..... i maja w pewnym sensie racje bo to byla masakra wtedy i duchowa również.
może wiec wszyscy wleżli w ciemny wiek ? Wyszliśmy z niego ? Ja czasem mam watpliwości. (ale może mam zaburzona percepcje bo mam trudniejszy okres bo niemoc mnie przygniata i sam troche w ciemności chodze ostatnio :( )


PS. zapodaj te apokryfy jak znajdziesz. CIekawe czy beda podobne relacje z dzisiejszymi.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości