Siódmy dzień aż do dziś?

Inne zagadnienia biblijne
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Siódmy dzień aż do dziś?

Postautor: betme » 08 maja 2016, 15:56

Zbyszekg4 pisze:Tak to widzę, że jesteśmy wszyscy zaproszeni i wezwani do skorzystania z Bożego odpoczynku - odpoczynku od naszych wysiłków mających dać nam zbawienie, bo jednak tego nie dadzą! Zamiast starań o zdobycie zbawienia swoimi siłami, mamy odpocząć poprzez wiarę w Chrystusa.
Czytajmy Hebr 4 - tam to widać, że do odpoczynku wchodzą ci, co wierzą!...

Natomiast co do dzieła stworzenia dokonanego przez Boga, to jest ono dokonane i Boży odpoczynek po nim miał miejsce w konkretny dzień: siódmy!:
Heb 4:3-4 bw
(3) Albowiem do odpocznienia wchodzimy my, którzy uwierzyliśmy, zgodnie z tym, jak powiedział: Jak przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do mego odpocznienia, chociaż dzieła jego od założenia świata były dokonane.
(4) O siódmym dniu bowiem powiedział gdzieś tak: I odpoczął Bóg dnia siódmego od wszystkich dzieł swoich.


Ja rozumiem to tak jak Ty, ale zarzut ŚJ jest taki, że siódmy dzień się nie zakończył tak jak kończyło się sześć dni stworzenia.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Siódmy dzień aż do dziś?

Postautor: magda » 08 maja 2016, 16:11

No własnie wygląda na to ze był ten 7 dzień odpoczynku Boga po stworzeniu świata a teraz bedzie jakis odpoczynek po w ogóle wszystkim


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Siódmy dzień aż do dziś?

Postautor: betme » 08 maja 2016, 22:39

jak dla mnie Objawienie Jana 20 uzupełnia wejście do Królestwa. To będzie piewsze zmarychwstanie, nikt od Jezusa jeszcze nie zmartwychstał. I słowa "jeden dzien jak tysiac lat, a tysiąc lat jak jeden dzień" bardziej by mi tu pasowały (ale nie koniecznie). W ciagu jednego dnia, lub w ciągu tysiąca lat będziemy sądzić z Bogiem niewiernych. Po dniu, lub po tysiącu lat szatan ostanie wypuszczony, by zaatakować Raj w którym ieszkaja zmartwychwstali. Wówczas Bóg zmiażdy ich i spali na Ziemi.

Jak zaznaczam, nie wykluczam tu związku Hebr, Psalmu i Objawienia, ale łączyć to z odpocznieniem dnia siódmego powodowałoby jakiś matrix. Nie o o chyba w Biblii chodzi...

Jak Adam mógł żyć jeden dzien, a zarazem 930 lat?


libertus
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2010, 16:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Siódmy dzień aż do dziś?

Postautor: libertus » 24 lip 2016, 11:31

Bóg Wszechmogący szabat - sobota dzień odpoczynku ustanowił w trosce o nasze zdrowie (Rdz 2,2-3)


Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Siódmy dzień aż do dziś?

Postautor: Thor » 24 lip 2016, 17:52

chciałbym zauważyć, że cytat pochodzi z przekładu Nowego Świata, a więc Świadków Jehowy. W hebrajskim w zasadzie nie istnieją czasy gramatyczne jakie spotykamy w językach nowożytnych. Raczej mamy tryb dokonany i niedokonany. Nie ma w tym obszarze dowolności czy niejednoznaczności jeśli chodzi o stronę czasownika. Przekład ŚJ jest po prostu nieudanym i być może nawet manipulatorskim przekładem....


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Siódmy dzień aż do dziś?

Postautor: kontousunięte1 » 24 lip 2016, 18:04

Oczywiście, że ŚJ mają zmanipulowany przekład. O ile się nie mylę to była kiedyś dyskusja na forum o tym przekładzie.



Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości