nauczanie kobiet

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: nauczanie kobiet

Postautor: magda » 22 kwie 2018, 23:40

wydaje mi się z e w tych tekstach świadectwem nazywa sie co innego niż powszechnie jest mówione w zborach , Tu chyba chodzi o świadectwo o Jezusie czyli Ewangelię a powszechnie świadectwem uwaza się prywatne przeżycia ludzi których Bóg nawrócił, to jak wiele dla nich zrobił , ale są to prywatne rzeczy i takie jak kobieta chce to może mówić na chwałę Bożą oczywiście , nawet samarytanka z radosci ze spotkała Jezusa pobiegła i mówiła właśnie takie prywatne świadectwo co jej się prytrafiło i zawsze jest to na chwałę Bożą bo często ludzie usłyszawszy to chwlą Boga i sie nawracają. Natomiast nie powinna chyba nauczać ewangelii , nie ma w Biblii przykładu takiej kobiety nauczyciela co by jak apostołowie czy inni co z nimi chodzili też głosiła i nawracała,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości