Pytanie do ewangelików

Inne zagadnienia biblijne
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Pytanie do ewangelików

Postautor: wyczekujący » 30 sie 2019, 19:36

Gdzie u was jest biskup oraz diakon? Pytanie głównie do Kościoła wolnych Chrześcijan


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do ewangelików

Postautor: KAAN » 30 sie 2019, 22:01

wyczekujący pisze:Gdzie u was jest biskup oraz diakon? Pytanie głównie do Kościoła wolnych Chrześcijan
KWCh to nie ewangelicy :) , u nas nie ma biskupów, diakonów, pastorów; to są stanowiska w hierarchii kościelnej. Natomiast są u nas bracia starsi (presbyteros), bracia którzy pomagają starszym (diakonos), są też bracia pełniący służbę pasterską (poimenes), nauczyciele (didaskalos), nadzorcy, albo opiekunowie(episkopos), ewangeliści(euanggelistes). To są wszystko dary duchowe do pełnienia służby.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do ewangelików

Postautor: KAAN » 01 wrz 2019, 15:19

wyczekujący pisze:kościoły ewangelikalne jak baptyści, kwCh są moim zdaniem OK, ale jedno mi nie daje w nich spokoju - brak biskupów i określenia kto jest diakonem, kto prezbiterem a kto biskupem. Jest w Biblii napisane jaki powinien być biskup i diakon, to dlaczego w tych kościołach nie ma takich stanowisk?
W Biblii jeś źle przetłumaczone, tłumaczyli to ludzie związani z luteranami którzy mają hierarchię i mają biskupów. Nie przetłumaczona greckich terminów znaczeniowo ale dostosowano do tego jak wyglądało chrześcijaństwo w dwudziestym wieku. Biblia uczy że są bracia starsi (presbyteros) wsród których są bracia nadorujący zbór, organizujący działalność zboru (episkopos), są bracia pomocnicy (diakonos) i inni obdarowani różnorodnymi darami Ducha.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do ewangelików

Postautor: Pankracy » 01 wrz 2019, 17:46

Wszystko jest zle, zle przetłumaczone, zle napisane itp bo nie zgadza sie ze stanowiskiem kościołów braterskich ;) Tylko jak sie zgadza ti jest wtedy dobrze


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do ewangelików

Postautor: Noemi » 01 wrz 2019, 20:34

Pankracy faktom nie zaprzeczysz i nie chodzi w tym przypadku tylko o stanowisko zborów braterskich tylko o realia


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do ewangelików

Postautor: KAAN » 01 wrz 2019, 20:48

Pankracy pisze:Wszystko jest zle, zle przetłumaczone, zle napisane itp bo nie zgadza sie ze stanowiskiem kościołów braterskich ;) Tylko jak sie zgadza ti jest wtedy dobrze
Nie wszystko jest złe, ale trzeba zdawać sobie sprawę z realiów. Na tym polega wzrost chrześcijanina że poznaje coraz dokładniej prawdę Słowa i odkrywa prawdziwe znaczenie. Wszystkie tłumaczenia mają pewne wady, dlatego studiując Słowo korzystam z kilkunastu różnych przekładów, posiłkuje się słowniekiem Stronga, leksykonami, komentarzami, słucham co maja do powiedzenia inni bracia i dlatego zgadzam się ze stanowiskiem milionów braci rozproszonych w zborach braterskich na całym swiecie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do ewangelików

Postautor: Pankracy » 02 wrz 2019, 15:19

KAAN pisze:Wszystkie tłumaczenia mają pewne wady, dlatego studiując Słowo korzystam z kilkunastu różnych przekładów, posiłkuje się słowniekiem Stronga, leksykonami, komentarzami, słucham co maja do powiedzenia inni bracia i dlatego zgadzam się ze stanowiskiem milionów braci rozproszonych w zborach braterskich na całym swiecie.


No widzisz a ja tej samej zasadzie mogę powiedzieć ze zgadzam sie z milionami luteran, i nie tylko luteran, na całym świecie co do kwestii biskupstwa. Bo ni3 widze w biblii nic co by jej przeczyło


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do ewangelików

Postautor: KAAN » 02 wrz 2019, 15:51

Pankracy pisze:
KAAN pisze:Wszystkie tłumaczenia mają pewne wady, dlatego studiując Słowo korzystam z kilkunastu różnych przekładów, posiłkuje się słowniekiem Stronga, leksykonami, komentarzami, słucham co maja do powiedzenia inni bracia i dlatego zgadzam się ze stanowiskiem milionów braci rozproszonych w zborach braterskich na całym swiecie.
No widzisz a ja tej samej zasadzie mogę powiedzieć ze zgadzam sie z milionami luteran, i nie tylko luteran, na całym świecie co do kwestii biskupstwa. Bo ni3 widze w biblii nic co by jej przeczyło
To twój problem, nic na to nie poradzę że luteranie tak samo uznają hierarchię kościelną jak katolicy i znakomita większość chrześcijaństwa. Większość nominalnego chrześcijaństwa to odstępcy od prawdy Ewangelii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do ewangelików

Postautor: Noemi » 02 wrz 2019, 17:29

Riddick pisze:
KAAN pisze:Wszystkie tłumaczenia mają pewne wady, dlatego studiując Słowo korzystam z kilkunastu różnych przekładów, posiłkuje się słowniekiem Stronga, leksykonami, komentarzami, słucham co maja do powiedzenia inni bracia i dlatego zgadzam się ze stanowiskiem milionów braci rozproszonych w zborach braterskich na całym swiecie.

Najzabawniejsze jest to, że tyle wysiłku wkładasz tylko po to, by najczęściej spełzły one na niczym. Bo wszystkie tłumaczenia, na jakich się opierasz, idę o zakład, że to tłumaczenia z aramejskiego, z tekstów masoreckich. Posługiwanie się przekładami ze złego źródła, w celu odnalezienia prawdy, jest jak próba uzyskania prawdziwego pieniądza z matryc, które powstały ze sfałszowanej formy. Choćby nie wiadomo jak by się kto nie zaklinał, z czegoś takiego prawdziwego niczego nie będzie. Szkoda.
Swoją drogą, wydaje mi się, że KAAN dodał mnie do ignorowanych. Być może jego nieumiejętność konfrontacji z faktami powoduje milczenie.


Riddick pochlebiasz sobie i swojej wiedzy aż nadto ,z reguły pycha chodzi przed upadkiem ,więc troszkę pokory by cie się przydało



Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości