Czy Judaszowi zostało wybaczone?

Inne zagadnienia biblijne
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czy Judaszowi zostało wybaczone?

Postautor: wyczekujący » 09 wrz 2019, 19:13

Co o tym myślicie, no bo z jednej strony Judasz żałował za to, że wydał Jezusa. Zwrócił srebrniki. Ale z drugiej strony zabił się. Czy Judasz wierzył w Jezusa? Czy żałował za to że wydał człowieka za nic, czy za to że wydał Syna Bożego?


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Judaszowi zostało wybaczone?

Postautor: chwat » 09 wrz 2019, 20:12

Gdyby wierzył w Jezusa i w odpuszczenie grzechów, to by się nie zabił. Judasz nie miał nadziei. Jego myślenie skończyło się na błędzie, który popełnił. Nie uwierzył w obietnice dobrego Boga, który wybacza nam błędy.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Judaszowi zostało wybaczone?

Postautor: KAAN » 09 wrz 2019, 21:20

wyczekujący pisze:Co o tym myślicie, no bo z jednej strony Judasz żałował za to, że wydał Jezusa. Zwrócił srebrniki. Ale z drugiej strony zabił się. Czy Judasz wierzył w Jezusa? Czy żałował za to że wydał człowieka za nic, czy za to że wydał Syna Bożego?
Judasz jest nazwany w Biblii synem zatracenia, co wskazuje na jego potępienie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Valzer
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:04
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Judaszowi zostało wybaczone?

Postautor: Valzer » 09 wrz 2019, 21:27

Jana 17, 12
Gdy byłem z nimi na świecie, ja zachowywałem ich w twoim imieniu. Strzegłem tych, których mi dałeś, i żaden z nich nie zginął prócz syna zatracenia, żeby się wypełniło Pismo.


Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i wspólnota Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi. Amen.

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości