Cuda cuda, cuda wszędzie

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Cuda cuda, cuda wszędzie

Postautor: Psrus » 10 sty 2013, 18:37

e [Dzisiaj 17:49] Cosmo [i]: Nie podoba mi się Stary Testament, nie podobają mi sie cuda, nie podoba mi sie rozstapienie sie morza czerwonego, nie podoba mi sie pomieszanie jezykow, same cuda cuda cuda, przeszlosc to niekonczace pasmo cudow?
e [Dzisiaj 17:51] Cosmo [i]: dlaczego nic w Starym Testamencie nie moglo sie wydarzyc zgodnie z natura i rzeczywistoscia? Nawet laski sie w weze zamienialy. Czemu dziś nikt nie zamienia lasek w węże?
e [Dzisiaj 17:52] Cosmo [i]: mi sie to nie podoba. poza tym Bog w ST jest brutalny i bardzo surowy
[Dzisiaj 17:57] Rembov [i]: I już Ci pisałem dlaczego "Bog w ST jest brutalny i bardzo surowy".
e [Dzisiaj 18:01] Cosmo [i]: nie pytam katolika. idź do swojego działu
[Dzisiaj 18:01] Małgorzata [i]: Cosmo, a jest coś, co ci sie podoba?
e [Dzisiaj 18:07] Cosmo [i]: gadający wąż, cudowne pomieszanie języków, spalenie Sodomy, żona Lota zamieniona w słup soli, niespalające się krzaki, drewniane laski przemieniane w węże, rozstąpienie się morza, manna z nieba, zatrzymane słońce, Jonasz w rybie i wiele wiele innych, ciągłe znaki, w stylu "kładzenia runa", kadzidełka, obrzedy, ofiary, ciągłe Boże interwencje, sądy, skazywanie na śmierć, cudowne zgony, cudowne zjawiska na niebie i ziemi itd.
e [Dzisiaj 18:07] Cosmo [i]: i pomimo tego mam uznawać Biblię za źródło historyczne
[Dzisiaj 18:07] Rembov [i]: ShoutBox jest dla WSZYSTKICH.
[Dzisiaj 18:08] Rembov [i]: A ty jesteś na drodze do ateizmu.
e [Dzisiaj 18:08] Cosmo [i]: ale ja nie chce odpowiedzi od ciebie wiec nawet sie nie sil
e [Dzisiaj 18:09] Cosmo [i]: Małgorzata, Biblia moim zdaniem jest kompletnie nieracjonalna, jak jakieś science fiction.
e [Dzisiaj 18:10] Cosmo [i]: Rembov, nie jestem w drodze do ateizmu, wierze w Boga opisanego w Biblii ale mam problemy w zrozumieniu i przyjeciu do wiadomosci tych niemal niedorzecznosci opianych w Biblii o ktorych mowie.
[Dzisiaj 18:12] Rembov [i]: To jest pierwszy krok: Uznać to, co zapisano w Biblii za niedorzeczności.
e [Dzisiaj 18:14] Cosmo [i]: a ty widziałeś kiedyś gadające zwierze albo człowieka zamienionego w słup soli? Podaj mi takie przypadki współcześnie, a uznam że to wszystko jest w porządku i uwierzę bez problemu.
[Dzisiaj 18:18] Rembov [i]: Przepraszam, ale czy ty wierzysz we wszechmoc Boga? Że "dla Boga nie ma nic niemożliwego"?
e [Dzisiaj 18:21] Cosmo [i]: wierzę, ale nie chcę wierzyć że historia to ciągłe pasmo cudów
[Dzisiaj 18:22] Rembov [i]: Cosmo, dlaczego? Bo "to niemożliwe"?
[Dzisiaj 18:23] Rembov [i]: Bóg nie może czynić cudów?
e [Dzisiaj 18:25] Cosmo [i]: a czy dzis masz jakies cuda? limit sie wyczerpal czy co? jakos nie ma w mediach doniesien ze morze sie rozstepuje albo ze zwierze w zoo rozmawia ze zwiedzajacymi
e [Dzisiaj 18:27] Cosmo [i]: Jak my mamy powaznie badac historie w tym historie naturalna, kiedy wszystko to cuda cuda cuda cuda cuda. Wszystko bedziemy wyjasniac cudami? Roznorodnosc jezykow - cud. Moze rasy ludzkie tez powiecie ze cud?
e [Dzisiaj 18:27] Cosmo [i]: Dzisiaj nie mamy cudow. Dlaczego mamy podchodzic do przeszlosci w tak nadprzyrodzony sposob kiedy dzis rzeczy sie maja w swposob naturalny.
[Dzisiaj 18:28] Rembov [i]: Dzisiaj też mamy cuda, ale ponieważ dzieją się w KK, to pewnie ich nie uznasz.
e [Dzisiaj 18:28] Cosmo [i]: Ja bym nie chcial klasc runa przed Bogiem, zsylac na wrogow Bozy gniew, prosic Boga o ich cudowny zgon, o objawienia, o niezwykle zjawiska i znaki. Wole Pana Boga w cichosci jak teraz. Czy ten sam Bog?
[Dzisiaj 18:31] Rembov [i]: Ten sam. Wyjaśniałem Ci dlaczego w ST działął inaczej.
e [Dzisiaj 18:32] Cosmo [i]: a najgłupszą rzecz jaka w Biblii znalazlem to jest chyba sadzawka z Duchem poruszajacym wode i uzdrawiajacym ludzi.
e [Dzisiaj 18:33] Cosmo [i]: czemu dzis nie ma takich sadzawek? Uzdrawiajacych ludzi?

Chcialbym uslyszec powod dla ktorego mialbym uznac za racjonalne przyjac to wszystko do wiadomosci.
Chcialbym sie tez dowiedziec dlaczego Bog w ST jest surowy i brutalny.
Poza tym uwazam ze Bog jest zmienny. wiele nakazow sie zmienialo. raz cos bylo grzechem a raz nie. w ST posiadano naloznice, a z NT wynika ze to grzech. Na poczatku stworzenia mozna bylo popelniac kazirodztwo, a pozniej uznane to zostalo jako grzech. Itd., itd.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 10 sty 2013, 19:29

Nie jestem na tyle kompetentny, aby w pełni odpowiedzieć na Twoje pytania, lepiej zrobi ktoś starszy i bardziej doświadczony. Powiem tylko, że akceptacja cudów w historii świata zależy głównie od indywidualnego podejścia do rzeczywistości. Nie jest wcale tak, że jedynie racjonalizm i naturalizm są słusznymi poglądami. To po prostu jedne z wielu sposobów patrzenia człowieka na otaczający go świat, nieuwzględniających zjawisk nadprzyrodzonych, czyli cudów. Jako wierzący, ufający we wszechmoc Boga, uważamy, że historia świata to nie pasmo przypadkowych wydarzeń, lecz żywa historia autorstwa kreatywnego Stwórcy, który również aktywnie w niej uczestniczy, przyczynowo-skutkowe arcydzieło. Poza tym, widziałem gdzieś film, nawet chyba na Discovery Channel, w którym mówiono, że jak najbardziej Exodus mógł się wydarzyć. Znalazłem też coś takiego.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SzalonyJogurt » 10 sty 2013, 19:44

Co do przeszłości to jest bardzo dużo informacji, wystarczy poszukać. Np. http://www.youtube.com/watch?v=8tDtYKuEMso Bardzo ciekawy filim, mówi o rozstąpieniu morza, górze Synaj, wypłynięciu wody ze skały i innych rzeczach.

W dzisiejszych czasach też się przecież dzieje mnóstwo cudów. Możliwe, że jakby je wszystkie spisać to by się może i więcej ich zebrało niż w Biblii. Jeśli nie wierzysz to jest taki film pt. "Palec Boży". Dość ciekawy, choć widziałem tylko krótki kawałek, nie wiem jednak gdzie go można znaleźć aktualnie.


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Cuda cuda, cuda wszędzie

Postautor: okidoki » 10 sty 2013, 21:01



"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 11 sty 2013, 15:52

Chcialbym sie tez dowiedziec dlaczego Bog w ST jest surowy i brutalny.


Co do Starego Testamentu. Izrael po przez proroków otrzymywał polecenia co dokładnie maja czynić i nic po za tym co zostało im nakazane nie powinni robić. Izrael miał otrzymać ziemię obiecaną w wyznaczonych granicach a nie cały świat jak niektórzy próbują interpretować.
Mojżesz wchodził do świątyni i tam otrzymywał na bieżąco wskazówki. Później Bóg przemawiał do Izraela przez proroków.

Bóg dziś jest taki jaki był Jezus więc nie ma co oczekiwać że ktoś zamieni się nagle w słup soli.

Jan 12:47 - A jeśliby kto słuchał słów moich, a nie przestrzegał ich, Ja go nie sądzę; nie przyszedłem bowiem sądzić świata, ale świat zbawić.

a ty widziałeś kiedyś gadające zwierze albo człowieka zamienionego w słup soli? Podaj mi takie przypadki współcześnie, a uznam że to wszystko jest w porządku i uwierzę bez problemu.


Znaki i cuda nie sprawią że człowiek zacznie wierzyć.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 25 sty 2013, 01:02

jeden cud raz na 200-300 lat to jeszcze nie pasmo.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 25 sty 2013, 12:37

Alkhilion pisze:jeden cud raz na 200-300 lat to jeszcze nie pasmo.

jakie co 200-300 lat? :O
Przecież znacznie częściej się pojawiły cuda w ST


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 25 sty 2013, 20:45

Iv pisze:
Alkhilion pisze:jeden cud raz na 200-300 lat to jeszcze nie pasmo.

jakie co 200-300 lat? :O
Przecież znacznie częściej się pojawiły cuda w ST


Ile lat minęło między Potopem a wyjściem Izraelitów z Egiptu?


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 26 sty 2013, 21:09

Alkhilion pisze:
Iv pisze:
Alkhilion pisze:jeden cud raz na 200-300 lat to jeszcze nie pasmo.

jakie co 200-300 lat? :O
Przecież znacznie częściej się pojawiły cuda w ST


Ile lat minęło między Potopem a wyjściem Izraelitów z Egiptu?

A zdajesz sobie sprawę ile rzeczy się działo pomiędzy?


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 27 sty 2013, 00:48

Cosmo pisze:
Alkhilion pisze:
Iv pisze:
Alkhilion pisze:jeden cud raz na 200-300 lat to jeszcze nie pasmo.

jakie co 200-300 lat? :O
Przecież znacznie częściej się pojawiły cuda w ST


Ile lat minęło między Potopem a wyjściem Izraelitów z Egiptu?

A zdajesz sobie sprawę ile rzeczy się działo pomiędzy?


Ile?


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 27 sty 2013, 00:54

Cosmo pisze:dlaczego nic w Starym Testamencie nie moglo sie wydarzyc zgodnie z natura i rzeczywistoscia?

Poczytaj Ewangelie i Dzieje Apostolskie, a zobaczysz, że tamte cuda wcale nie są mniej spektakularne niż cuda np. Eliasza.

Po co te niewytłumaczalne cuda? Aby nie dało się ich po ludzku wytłumaczyć :-)

Charles H. Spurgeon pisze:„Gdy obrobisz je swoim dłutem, zbezcześcisz go” Wyjścia 20,25

Ołtarz Boga miał być wybudowany z nieociosanych kamieni, by nie było w nim widać żadnego śladu ludzkich umiejętności czy pracy. Ludzka mądrość uwielbia przycinać i rozmieszczać wedle swojego upodobania doktryny krzyża w system bardziej sztuczny i bardziej zgodny ze zdeprawowanymi gustami upadłej natury ludzkiej; jednak zamiast ulepszać ewangelię, ludzka mądrość zanieczyszcza ją, aż staje się ona inną ewangelią i przestaje być prawdą Bożą. Wszystkie zmiany i poprawki Słowa Pańskiego to skaza i zanieczyszczenia.

[...]

Drżący grzeszniku, odrzuć swoje narzędzia i upadnij na swoje kolana w pokornym błaganiu, zaakceptuj Pana Jezusa jako swój ołtarz i swoje pojednanie, i spocznij wyłącznie w Nim. Wielu zdeklarowanych chrześcijan może znaleźć ostrzeżenie z tekstu tego poranka odnośnie doktryn, w które wierzą. Pośród chrześcijan jest zbyt wiele skłonności by starać się rozwiązać i pogodzić prawdy objawienia; jest to forma braku szacunku i niewiary; oprzyjmy się tym skłonnościom i przyjmijmy prawdę tak, jak ją znajdujemy. Cieszmy się, że doktryny Słowa są nieociosanymi kamieniami, i dlatego są surowcem, który nadaje się do budowania ołtarza dla Pana.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 27 sty 2013, 16:10

Alkhilion pisze:
Cosmo pisze:
Alkhilion pisze:
Iv pisze:
Alkhilion pisze:jeden cud raz na 200-300 lat to jeszcze nie pasmo.

jakie co 200-300 lat? :O
Przecież znacznie częściej się pojawiły cuda w ST


Ile lat minęło między Potopem a wyjściem Izraelitów z Egiptu?

A zdajesz sobie sprawę ile rzeczy się działo pomiędzy?


Ile?

'Nie wiem nie liczyłem' :puppyeyes:
:] :roll:


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 29 sty 2013, 02:14

Cosmo pisze:
Alkhilion pisze:
Cosmo pisze:
Alkhilion pisze:
Iv pisze:
Alkhilion pisze:jeden cud raz na 200-300 lat to jeszcze nie pasmo.

jakie co 200-300 lat? :O
Przecież znacznie częściej się pojawiły cuda w ST


Ile lat minęło między Potopem a wyjściem Izraelitów z Egiptu?

A zdajesz sobie sprawę ile rzeczy się działo pomiędzy?


Ile?

'Nie wiem nie liczyłem' :puppyeyes:
:] :roll:


Rady AJ działają.

http://www.youtube.com/watch?v=ucE05W3W8WA


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cuda cuda, cuda wszędzie

Postautor: krecik » 25 kwie 2016, 11:39

Dawno nie byłem na tym forum, zajrzałem gdyż chciałbym poznać Waszą opinię w kwestii współczesnych uzdrowień ciała. Bo uważam w większości zarejestrowanych tutaj użytkowników za ekspertów znających dość dobrze przesłanie Biblii.

Szczególnie mam na uwadze takich nauczycieli, z którymi się zetknąłem, jak :
Torben Sondegaard, Tood White, Andrew Wommack.
Tomasz Kmiecik, Leszek Korzeniecki.

Czy według Was (zdaję sobie sprawę z odmiennych stanowisk ) do uzdrowienia TEGO ŚMIERTELNEGO CIAŁA potrzebna jest tylko wiara ?
Intryguje mnie ten poniższy fragment :
„ Tak więc po owocach poznacie ich.  Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.  W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?  A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.  „
[Mt 7;20-23].
Wysłuchałem trochę nauczania powyższych braci w Chrystusie, za takich ich nadal uważam. Lecz mam dylemat, czy czasami ten fragment biblijny nie pasuje do nich ?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cuda cuda, cuda wszędzie

Postautor: Puritan » 25 kwie 2016, 12:59

krecik pisze:Szczególnie mam na uwadze takich nauczycieli, z którymi się zetknąłem, jak :
Torben Sondegaard, Tood White, Andrew Wommack.
Tomasz Kmiecik, Leszek Korzeniecki.

Wysłuchałem trochę nauczania powyższych braci w Chrystusie, za takich ich nadal uważam. Lecz mam dylemat, czy czasami ten fragment biblijny nie pasuje do nich ?

To nie są żadni bracia. To są oszuści bez cienia wątpliwości.

Skometnowałem kiedyś reklamę z Aliansu Ewangelicznego:
„Zapraszamy was na konferencję z Toddem White’em, dotyczącą uzdrawiania chorych na ulicach z Miłością Ojca”.

Sprawdziłem kim jest Todd White – jest to charyzmatyczny uzdrowiciel, który np. wydłuża nogi ludziom na ulicach. Jest to tak niedorzeczna praktyka, że nawet nie widzę potrzeby zajmować miejsca takiej praktyce w tym artykule. Ale w sumie nie ma się czego innego spodziewać po Kościele Bożym w Chrystusie (do którego należy m.in. zbór Spichlerz w Warszawie), który organizuje tę konferencję.

https://purytanin.wordpress.com/2015/08 ... ngeliczny/

Ten film dokumentalny wyjaśnia metody używane przez uzdrawiaczy: https://www.youtube.com/watch?v=iuP5uOI7Xwc

Korzeniecki sprowadza złoty pył z nieba podczas nabożeństw i tak dalej. Zwodziciele pełną gębą zwodzący naiwniaków wykorzystując braz rozeznania wśród pastorów ewangelicznych tolerujących takie praktyki.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość