Czy istnieje w XXI wieku nieomylny pastor, prorok, wierzący?

Inne zagadnienia biblijne
Mamut
Posty: 130
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy istnieje w XXI wieku nieomylny pastor, prorok, wierzący?

Postautor: Mamut » 26 kwie 2013, 13:09

Jak w temacie: Czy istnieje w XXI wieku nieomylny pastor, prorok, wierzący?
Jak wygląda sprawa zwiększającego się poznania pastora, proroka, wierzącego w stosunku do nauczania wiernych lub sąsiadów?
Według Biblii w czym na pewno nie można się mylić?
Co za warunkowymi proroctwami jak np. w 1 Kronik 28;7
(7) I utwierdzę jego królestwo na wieki, o ile wytrwa w spełnianiu moich przykazań i wyroków, jak to jest dzisiaj.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 26 kwie 2013, 13:18

Mamut pisze:Czy istnieje w XXI wieku nieomylny pastor, prorok, wierzący?


Nie ma. Kazdy sie moze pomylic ale najwieksza sklonnosc do pomylek maja charyzmaniacy.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 26 kwie 2013, 15:48

Ja uważam, ze nie ma, ale niektórzy na tym forum mają takich nieomylnych idoli :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Mona Lisa
Posty: 329
Rejestracja: 16 paź 2012, 21:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy istnieje w XXI wieku nieomylny pastor, prorok, wierz

Postautor: Mona Lisa » 06 maja 2013, 15:21

Mamut pisze:Jak w temacie: Czy istnieje w XXI wieku nieomylny pastor, prorok, wierzący?
Jak wygląda sprawa zwiększającego się poznania pastora, proroka, wierzącego w stosunku do nauczania wiernych lub sąsiadów?
Według Biblii w czym na pewno nie można się mylić?
Co za warunkowymi proroctwami jak np. w 1 Kronik 28;7
(7) I utwierdzę jego królestwo na wieki, o ile wytrwa w spełnianiu moich przykazań i wyroków, jak to jest dzisiaj.



nie ma! :)
powiem wiecej, nawet etatowi krytycy wszystkich i wszystkiego też się mylą :D

nie rozumiem drugiego pytania...

w czym nie mozna sie pomylic...? dla mnie wazniejsza jest postawa, jesli ktos jest pyszny i nie przyjmuje w ogole do widomosci, ze moglby byc w bledzie to jest to dla mnie lampka ostrzegawcza.

ostatniego tez nie rozumiem. o co konkretnie pytasz?


Ponieważ mnie umiłował, wyratuję go, wywyższę go, bo zna imię moje. ps. 91
Mona Lisa
Posty: 329
Rejestracja: 16 paź 2012, 21:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mona Lisa » 06 maja 2013, 15:23

Imperator pisze:
Mamut pisze:Czy istnieje w XXI wieku nieomylny pastor, prorok, wierzący?


Nie ma. Kazdy sie moze pomylic ale najwieksza sklonnosc do pomylek maja charyzmaniacy.


w mysl zasady, ze kto nic nie robi nie popelnia bledow?


Ponieważ mnie umiłował, wyratuję go, wywyższę go, bo zna imię moje. ps. 91
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 maja 2014, 16:28

Test na to czy prorok pochodzi od Boga:


Amo 3:7 bw "(7) Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom."

test:

1. Deu 18:21-22 bw "(21) A jeśli powiesz w swoim sercu: Po czym poznamy słowo, którego Pan nie wypowiedział? (22) Jeżeli słowo, które wypowiedział prorok nie w imieniu Pana, nie spełni się i nie nastąpi, jest ono słowem, którego Pan nie wypowiedział, lecz w zuchwalstwie wypowiedział je prorok; więc nie bój się go."

2. Deu 13:1-5 bw "(1) Wszystko, co ja wam powiedziałem, starannie wypełniajcie. Nic do tego nie będziesz dodawał ani niczego od tego nie ujmiesz. (2) Jeśliby powstał pośród ciebie prorok albo ten, kto ma sny, i zapowiedziałby ci znak albo cud, (3) i potem nastąpiłby ten znak albo cud, o którym ci powiedział, i namawiałby cię: Pójdźmy za innymi bogami, których nie znasz, i służmy im, (4) to nie usłuchasz słów tego proroka ani tego, kto ma sny, gdyż to Pan, wasz Bóg, wystawia was na próbę, aby poznać, czy miłujecie Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej. (5) Za Panem, waszym Bogiem, pójdziecie i jego będziecie się bać, i jego przykazań przestrzegać. Jego głosu będziecie słuchać, jemu będziecie służyć i jego się trzymać."

3. Isa 8:19 bw "(19) A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga?Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?"

Tu dodam że zjawy Marii to też zmarły człowiek.

4. Act 17:11 bw "(11) którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają."

Zgodność proroctwa z Biblią. prawdziwy prorok będzie zadowolony jeśli go się z Biblią sprawdzi a fałszywy nie

5. 1Jo 4:1-3 bw "(1) Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat. (2) Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest. (3) Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie."

6. Mat 7:15-20 bw "(15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! (16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. (20) Tak więc po owocach poznacie ich."

A owoce są takie:

Gal 5:22-23 bw "(22) Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu."

We współczesnych kościołach musi być duch proroctwa bo to jest świadectwem że Jezus jest w tym kościele

7. Ap 19:9-10 bw "(9) I rzecze do mnie: Napisz: Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. I rzecze do mnie: To są prawdziwe Słowa Boże. (10) I upadłem mu do nóg, by mu oddać pokłon. A on rzecze do mnie: nie czyń tego! Jam współsługa twój i braci twoich, którzy mają świadectwo Jezusa, Bogu oddaj pokłon! A świadectwem Jezusa jest duch proroctwa."

Ap 22:9 bw "(9) I rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów księgi tej, Bogu oddaj pokłon!"

Proroctwa na czasy nasze ostateczne muszą być zgodne z Apokalipsą.

Traeba wierzyć prorokom

2Krn 20:20 bw "Wstawszy wcześnie rano, wyruszyli na pustynię Tekoa. A gdy wyruszali, Jehoszafat stanął i rzekł: Słuchajcie mnie, Judejczycy i mieszkańcy Jeruzalemu! Zawierzcie Panu, Bogu waszemu, a ostaniecie się! Zawierzcie jego prorokom, a poszczęści się wam."

Tylko gdzie ci współcześni prorocy?????????????????????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Staromodny
Posty: 64
Rejestracja: 29 maja 2014, 14:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Staromodny » 29 maja 2014, 17:31

Zależy co rozumieć po pojęciem "nieomylny" - czy same sprawy dogmatyczne i objawienia (czy to, co zobaczył było prawdą), czy też ogólną postawę życiową. Ja osobiście podchodzę z wielkim dystansem do różnorakich rewelacji, zwłaszcza tych typu "apokalipsa za tydzień bo xxxyyyzzz", gdyż nawet sam Jezus powiedział, że nie zna daty końca świata. Oczywiście należy go wyczekiwać, ale bez popadania w obłęd. Nikt poza Bogiem nie wie, kiedy to dokładnie nastąpi.

3. Isa 8:19 bw "(19) A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga?Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?"

Tu dodam że zjawy Marii to też zmarły człowiek.


Ja interpretuję to w ten sposób, że my za życia nie jesteśmy w żadem sposób w stanie komunikować się ze zmarłymi (chyba, że pozwoliłby na to Bóg - w co raczej wątpię), czyli jesteśmy definitywnie oddzieleni od tamtego świata i vice versa (swoją drogą ciekawe, czy zmarli mają możliwość obserwacji naszego wszechświata), a to całe porozumiewanie się ze zmarłymi wygląda de facto tak, że któryś z demonów widzi nadarzającą się okazję i podszywa się pod zmarłego.

Tylko gdzie ci współcześni prorocy?????????????????????

Niestety niewielu ma dar rozpoznawania dobra i zła. Skoro np. takie wróżbiarstwo w dalszym ciągu cieszy się ogromnym powodzeniem nawet wśród poważnych mogłoby się wydawać osób to znaczy, że lud będzie łykać nawet największe bzdury. A Ci z wybitną smykałką do interesów na tej kanwie tworzą jakieś dziwne wyznania ala mormoni czy jehowcy, w końcu na "rynku" jest wciąż dużo miejsca. To, co my możemy (i w sumie powinniśmy) robić, to zachęcać do weryfikacji rzeczy takich jak objawienia fatimskie czy jakieś zakopane złote płytki z wiedzą tajemną etc. z nauczaniem Pisma Świętego, które jasno i szybko się z tym rozprawia.

Gal. 1:8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!



Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości