Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: alessa » 26 wrz 2016, 10:16

Z tego kontekstu znowu wynika że mowa o ludziach przestępujących prawo, idących drogą zatracenia, tak jakby z góry określony jest końcowy los ich duszy. śmierć ciała, drugie zmartwychwstanie i druga śmierć, czyli całkowite unicestwienie jak to jasno opisuje księga objawienia. Aniołowie śmierci to nie aniołowie wiecznego życia w męczarniach


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego
Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"
Obrazek
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: alessa » 26 wrz 2016, 10:45

Odkładając Biblię na bok...
Dziecko które wzięło na imprezie narkotyki i nie przeżyło albo osoby niewierzące np., miały by za to być torturowane przez wieczność. Ta teoria nie może przemawiać do nikogo kto zachował choćby resztki zdrowego rosądku. Bóg nie byłby żadną miłością i nawet Hitler nie sięgałby mu do pięt pod względem okrucieństwa. Unicestwienie jest i tak ogromną karą (a raczej wyborem), dlatego Bóg rozpacza nad każdym odwracającym się od dawcy wiecznego życia


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: kontousunięte1 » 26 wrz 2016, 11:14

Bo Bóg jest nie tylko miłością, ale i sprawiedliwością.
Twój kościół tego nie naucza, a szkoda.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 26 wrz 2016, 11:46

alessa pisze:W Biblii nigdzie nie czytamy o nieśmiertelności duszy,
Ja nie odnoszę się do nieśmiertelności duszy, ale do piekła i do faktu takiego że człowiek zostanie wrzucony do piekła jeśli się nie nawóci.

za to o drugim zmartwychwstaniu i drugiej śmierci-tak.
Przeczytaj jeszcze raz wersety które podałem, a także Łuk 16:19-31. Dowiesz się co oznacza śmierć.
Pytanie do ciebie, czy człowiek nie zbawiony, upadły jest żywy czy nie?
alessa pisze: Życie wieczne jest tylko przez.. i w Jezusie a 'ogień ich męki który będzie się unosił na wieki wieków' jest marnym argumentem na nigdy niekończące się tortury i może równie dobrze wskazywać na wieczną pamiątkę tego co stało się z bezbożnymi
To samo się tyczy wiecznej kazni i ognia piekielnego
Słowo Boże nie jest marnym argumentem, jest świadectwem, że każdy kto nie jest zbawiony znajdzie się w piekle na wieczność, a jego cierpienia się nie skończą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 26 wrz 2016, 11:51

alessa pisze:Odkładając Biblię na bok...
Nie da się odłożyć Biblii na bok, twoja ideologia którą tu piszesz opiera się o fakt odłożenia Biblii na bok. Biblia jasno uczy o wiecznej egzystencji ludzi; jedni są zbawieni i żywi duchowo, inni są potępieni i martwi duchowo.
Sąd ostateczny powoduje że cały czlowiek jest wrzucony do piekła, z ciałem duchem i duszą. Jest martwy duchowo po zmartwychwstaniu na sąd tak samo jak każdy dzisiaj żyjący nienawrócony człowiek. Czy martwi duchowo ludzie dzisiaj są martwi w ciele?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: alessa » 26 wrz 2016, 12:39

kontousunięte1 pisze:Bo Bóg jest nie tylko miłością, ale i sprawiedliwością.
Twój kościół tego nie naucza, a szkoda.


Wuko, z całym szacunkiem, ale nie wiesz czego naucza mój kościół bo od lat nie wynurzyłaś nosa poza to forum. Mówisz o sprawiedliwości ludzkiej


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: alessa » 26 wrz 2016, 13:00

KAAN pisze:
alessa pisze:W Biblii nigdzie nie czytamy o nieśmiertelności duszy,
Ja nie odnoszę się do nieśmiertelności duszy, ale do piekła i do faktu takiego że człowiek zostanie wrzucony do piekła jeśli się nie nawóci.

Pośrednio się odnosisz, bo piszesz że człowiek w niebie lub w piekle żyje wiecznie, a nawet w oddzieleniu od Boga.

za to o drugim zmartwychwstaniu i drugiej śmierci-tak.
Przeczytaj jeszcze raz wersety które podałem, a także Łuk 16:19-31. Dowiesz się co oznacza śmierć.
Pytanie do ciebie, czy człowiek nie zbawiony, upadły jest żywy czy nie?

Nie zrozumiałam dobrze ale jeśli po 'upadły' następuje przecinek, to nie jest żywy (duchowo już). Trzeba teraz tylko poczekać na ostateczne osądzenie tych martwych duchowo ludzi, żeby wszystkie sprawy okazały się jawne

alessa pisze: Życie wieczne jest tylko przez.. i w Jezusie a 'ogień ich męki który będzie się unosił na wieki wieków' jest marnym argumentem na nigdy niekończące się tortury i może równie dobrze wskazywać na wieczną pamiątkę tego co stało się z bezbożnymi
To samo się tyczy wiecznej kazni i ognia piekielnego
Słowo Boże nie jest marnym argumentem, jest świadectwem, że każdy kto nie jest zbawiony znajdzie się w piekle na wieczność, a jego cierpienia się nie skończą.


Nie jest marnym argumentem jeśli bierze się pod uwagę wszystkie przykłady Biblijne a nie tylko wersety, które w oderwaniu od całości oznaczają dokładnie to co dany człowiek chce w nich zobaczyć


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: kontousunięte1 » 26 wrz 2016, 13:21

alessa pisze:
kontousunięte1 pisze:Bo Bóg jest nie tylko miłością, ale i sprawiedliwością.
Twój kościół tego nie naucza, a szkoda.


Wuko, z całym szacunkiem, ale nie wiesz czego naucza mój kościół bo od lat nie wynurzyłaś nosa poza to forum. Mówisz o sprawiedliwości ludzkiej

Z całym szacunkiem, ale skoro podajesz się za katoliczkę, to ja wiem czego ten kościół naucza.
Czy jesteś kolejną osobą, która ściga mnie i śledzi?, a także rozważa dzieciństwo moich dziadków :roll: No to powodzenia.
Nie, mówię o sprawiedliwości boskiej, o takiej, jak naucza Biblia. Twój kościół uczy tylko o miłosierdziu i o czyśćcu z którego można wyjść za odpowiednią kasę dawaną księżom (skrót myślowy).
W Biblii jest pełno nauki o sprawiedliwości Bożej, ale skąd ma katolik wiedzieć, skoro jej nie czyta?


alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: alessa » 26 wrz 2016, 13:25

KAAN pisze:
alessa pisze:Odkładając Biblię na bok...
Nie da się odłożyć Biblii na bok, twoja ideologia którą tu piszesz opiera się o fakt odłożenia Biblii na bok. Biblia jasno uczy o wiecznej egzystencji ludzi;

czyli jednak nauka o nieśmiertelności

jedni są zbawieni i żywi duchowo, inni są potępieni i martwi duchowo.
Sąd ostateczny powoduje że cały czlowiek jest wrzucony do piekła, z ciałem duchem i duszą.

Więc człowiek który nie żyje, z duszą która umarła, jak może wiecznie palić się w piekle

Jest martwy duchowo po zmartwychwstaniu na sąd tak samo jak każdy dzisiaj żyjący nienawrócony człowiek. Czy martwi duchowo ludzie dzisiaj są martwi w ciele?


Są, dlatego nie będą żyć wiecznie
Jest tylko zmartwychwstanie do życia wiecznego lub wiecznego potępienia


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: alessa » 26 wrz 2016, 13:37

Wuko, nie jestem katoliczką. Zresztą oni nauczają o Bożej miłości i sprawiedliwości. Tylko że ta sprawiedliwość prawie zawsze kończy się w piekle a ta teoria właśnie od nich pochodzi


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 26 wrz 2016, 13:49

alessa pisze: bo piszesz że człowiek w niebie lub w piekle żyje wiecznie, a nawet w oddzieleniu od Boga.
Nie żyje wiecznie, masz zaimplementowane w swojej świadomości niewłaściwe rozumienie terminów. Wieczna egzystencja to nie życie wieczne.
za to o drugim zmartwychwstaniu i drugiej śmierci-tak.
Przeczytaj jeszcze raz wersety które podałem, a także Łuk 16:19-31. Dowiesz się co oznacza śmierć.
Pytanie do ciebie, czy człowiek nie zbawiony, upadły jest żywy czy nie?
Nie zrozumiałam dobrze ale jeśli po 'upadły' następuje przecinek, to nie jest żywy (duchowo już).
No właśnie; nie jest żywy a jednak chodzi rozmawia, je, pije, a nawet ma duchowe przeżycia itd. Z punktu widzenia ciała jest żywy, a tak na prawdę to żywy trup duchowy. Rozumiesz to? Egzystencja nie oznacza życia, bo życie jest społecznością z Bogiem, a śmierć duchowa to oddzielenie od Boga. Martwy duch nie powoduje że człowiek jest martwy w ciele, oddzielenie duszy od ciała powoduje śmierć ciała i to jest stan chwilowy, bo każdy musi zmartwychwstać, jedni do wiecznego życia, a inni na wieczną śmierć.

alessa pisze:
Słowo Boże nie jest marnym argumentem, jest świadectwem, że każdy kto nie jest zbawiony znajdzie się w piekle na wieczność, a jego cierpienia się nie skończą.
Nie jest marnym argumentem jeśli bierze się pod uwagę wszystkie przykłady Biblijne a nie tylko wersety, które w oderwaniu od całości oznaczają dokładnie to co dany człowiek chce w nich zobaczyć
Więc zobacz prawdziwy przekaz Słowa i nie odkładaj na bok Biblii, która uczy że jeśli się nie narodzisz na nowo nie możesz ujrzeć Królestwa Bożego i na wieki będziesz cierpieć w piekle.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 26 wrz 2016, 13:53

alessa pisze:
KAAN pisze:Czy martwi duchowo ludzie dzisiaj są martwi w ciele?

Są, dlatego nie będą żyć wiecznie
Jest tylko zmartwychwstanie do życia wiecznego lub wiecznego potępienia
Twoja odpowiedź przeczy rzeczywistości, miliony martwych duchowo ludzi chodzi wokoło ciebie, są żywi ciałem, a nawet gdybyś dalej się upierała że sa martwi w ciele to tym bardziej potwierdziłabyś, że śmierć nie jest brakiem egzystencji i świadomości.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: alessa » 26 wrz 2016, 15:42

KAAN proszę Cię...
Żyje ale nie żyje, egzystuje a nie żyje, zmartwychwstaje na wieczną śmierć w której trochę żyje...
'masz zaimplementowane w swojej świadomości niewłaściwe rozumienie' martwego duchowo człowieka a śmierci duszy.
W Biblii nie ma przykładów żyjącego ciała w oderwaniu od duszy a nawet są one określeniem całego człowieka;
"Bóg przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza dech życia, i człowiek stał się duszą żyjącą”, bez tego nawet by nie wstał, czytamy np. o duszy wykonującej pracę . Jest tam też o tym, że dusza się zniecierpliwiła, rozdrażniła, nie mogła zasnąć, odczuwała strach albo była przygnębiona.Lub „Niech każda dusza będzie podporządkowana władzom zwierzchnim” albo „Za dni Noego (...) niewiele osób, to jest osiem dusz, zostało bezpiecznie przeprowadzonych przez wodę”. Nic w tych wersetach nie sugeruje, że dusza jest jakimś niematerialnym pierwiastkiem, który może żyć w oderwaniu od ciała. Wrogów Mojżesza zamierzających odebrać mu życie nazwano ‛mężami, którzy nastawali na jego duszę’, ‛Syn Człowieczy przyszedł po to, by dać swoją duszę [życie] jako okup w zamian za wielu’. Eliasz i Jonasz prosili żeby ich dusza umarła bo duszą jest sam człowiek.
Jozue 11:11 I każdą duszę, która w nim była, wybili ostrzem miecza, wydając je na zagładę. Nie pozostało nic, co oddycha, a Chacor spalił ogniem.

To już prędzej dusza da radę żyć bez ciała niż samo ciało bez duszy; „I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle.”
Więc co egzystuje w piekle jeśli dusza jest już martwa? Duch który pochodzi od Boga czy samo ciało?
"Jesteśmy więc pełni ufności i wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana."


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 26 wrz 2016, 16:08

alessa pisze:KAAN proszę Cię...
Żyje ale nie żyje, egzystuje a nie żyje, zmartwychwstaje na wieczną śmierć w której trochę żyje...
Przekręcasz moje twierdzenia celowo, żeby sprawić wrażenie, że ty piszesz logicznie i poprawnie. Jak mnie prosisz to jeszcze raz napiszę, że nie rozumiesz czym jest życie w duchu i w ciele. Żyjąc teraz w ciele nie musisz żyć w duchu, możesz mieć martwego ducha, a jednak piszesz coś na komputerze. Gdybyś była człowiekiem zbawionym to choćbyś leżała w trumnie i nie mogłabyś pisac na forum to byłabyś żywa duchowo.
Słowo Boze mówi że istnieje egzystencja czyli istnienie po śmierci ciała np.
Łuk 16:19-31,
Ap 6:9 A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.
10 I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi?
)

Śmierć ciała nie oznacza braku świadomości i istnienia. Po zmartwychwstaniu wszyscy będą żywi ciałem, ale duchowo jedni będą martwi a drudzy będą mieli życie wieczne.

'masz zaimplementowane w swojej świadomości niewłaściwe rozumienie' martwego duchowo człowieka a śmierci duszy.
W Biblii nie ma przykładów żyjącego ciała w oderwaniu od duszy a nawet są one określeniem całego człowieka;
Ale są przykłady żyjącej duszy w oderwaniu od ciała.

To już prędzej dusza da radę żyć bez ciała niż samo ciało bez duszy;
No widzisz, zaczynasz myśleć poprawnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: alessa » 26 wrz 2016, 20:18

KAAN pisze:
alessa pisze:KAAN proszę Cię...
Żyje ale nie żyje, egzystuje a nie żyje, zmartwychwstaje na wieczną śmierć w której trochę żyje...
Przekręcasz moje twierdzenia celowo, żeby sprawić wrażenie, że ty piszesz logicznie i poprawnie. Jak mnie prosisz to jeszcze raz napiszę, że nie rozumiesz czym jest życie w duchu i w ciele. Żyjąc teraz w ciele nie musisz żyć w duchu, możesz mieć martwego ducha, a jednak piszesz coś na komputerze. Gdybyś była człowiekiem zbawionym to choćbyś leżała w trumnie i nie mogłabyś pisac na forum to byłabyś żywa duchowo.


Ale nie w sensie życia pozagrobowego, na dowód czego pełno cytatów Ci przytoczyłam. Przejście ze śmierci do życia nie oznacza że dzieje się to natychmiast po śmierci ciała i jeszcze przed zmartwychwstaniem.

Słowo Boze mówi że istnieje egzystencja czyli istnienie po śmierci ciała np.
Łuk 16:19-31,
Ap 6:9 A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.
10 I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi?
)


Jan w apokalipsie widział różne rzeczy o co najmniej 2 tys. lat do przodu. I nawet jeśli dana akcja rozgrywa się przed zmartwychwstaniem jest to taka sama przenośnia jak przypowieść z Łazarzem.
Nie raz wam to na tym forum tłumaczono a wy uczepiliście się tych dwóch przykładów i powtarzacie je w kółko jakby reszta Biblii mówiąca coś wręcz przeciwnego, w ogóle nie istniała.
Dusze zabitych pod ołtarzem egzystują czy już żyją w niebie? i po co dopytują się o sąd jeśli miejscówki już zostały przydzielone

Śmierć ciała nie oznacza braku świadomości i istnienia. Po zmartwychwstaniu wszyscy będą żywi ciałem, ale duchowo jedni będą martwi a drudzy będą mieli życie wieczne.


Możesz podać mi jakieś przykłady biblijne życia pozagrobowego w ciele z martwym duuchem

'masz zaimplementowane w swojej świadomości niewłaściwe rozumienie' martwego duchowo człowieka a śmierci duszy.
W Biblii nie ma przykładów żyjącego ciała w oderwaniu od duszy a nawet są one określeniem całego człowieka;
Ale są przykłady żyjącej duszy w oderwaniu od ciała.


I czy te przykłady również mógłbyś mi podać (oprócz tych dwóch oklepanych)

To już prędzej dusza da radę żyć bez ciała niż samo ciało bez duszy;
No widzisz, zaczynasz myśleć poprawnie.


ale ja wcale tak nie myślę. mówię tylko że taki błąd logiczny jest o wiele łatwiej strawny niż teoria z pozagrobowym życiem samego ciała. Nawet zwierzęta mają duszę która po ich śmierci wraca do Boga. Nic bez duszy nie będzie samoistnie żyło, tym bardziej na tamtym świecie


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości