Zadaj pytanie ateiście

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: kruszynka » 21 paź 2016, 19:53

nesto pisze:stnienie kosmitów jest niemal pewne, zważywszy na miliardy miliardów gwiazd.

Yhm
http://kiepscy.org.pl/443-gatunek/

No chyba, że masz jeszcze inne źródło :P


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 21 paź 2016, 20:01

@kruszynka :lol:
Wskazane przez Ciebie źródło jest bardziej wiarygodne, niż to, które mówi, że martwy człowiek jest Bogiem Stworzycielem.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: kruszynka » 21 paź 2016, 20:05

nesto pisze:Wskazane przez Ciebie źródło jest bardziej wiarygodne

Gratuluję szczerości :-D


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: 2tm31617 » 21 paź 2016, 20:56

nesto pisze:Wiara w to, że martwy człowiek jest Bogiem Wszechmogącym jest bardziej irracjonalna niż wiara kosmitów.
Istnienie kosmitów jest niemal pewne, zważywszy na miliardy miliardów gwiazd.

2tm31617 pisze:Za kogo uważasz ludzi z ogonami?

Za ludzi. podobnie jak tych, którym wyrosną zęby mądrości.

Jeszcze raz zwracam Ci uwagę, abyś postarał się pisać "bardziej po polsku".


brak dowodów na kosmitów potwierdza tylko biblijną wyjątkowosć Ziemi :)

Bardzo dobrze, ludzie z ogonami to ludzie. Czyli zaprzeczyłeś ewolucji. Nie, pardon, Ty domniemasz, że ewolucja ma racje, bo ta domniema na podstawie mutacji.
a czego dowodem jest wodogłowie, owrzodzenie, trędowatość i gęste owłosienie twarzy?


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 21 paź 2016, 21:45

2tm31617 pisze:a czego dowodem jest wodogłowie, owrzodzenie, trędowatość i gęste owłosienie twarzy?

Nie interesuję się Twoimi przypadłościami... :lol:

2tm31617 pisze:brak dowodów na kosmitów potwierdza tylko biblijną wyjątkowosć Ziemi :)

Bakterie w moim jelicie pewnie również myślą, że są wyjątkowe.
To Twoje "myślenie" w porównaniu do ogromu wszechświata jest podobne do "myślenia" bakterii w odniesieniu do myślenia człowieka.
Napiszesz pewnie, że bakteria "nie myśli" bo nie ma mózgu. Tak samo pewnie sądzi o nas samych każda wyższa forma życia.
Bakterie także nie widzą takich "wyższych form". Nie znaczy to, że nas nie ma.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: kruszynka » 21 paź 2016, 22:15

nesto pisze:Tak samo pewnie sądzi o nas samych każda wyższa forma życia.

Ciekawe jak wysokie konsekwencje w postaci poniesienia kosztów pościgu poniosła ta wyzsza forma zycia
http://kulturawplot.pl/2015/04/22/prima ... pszy-zart/

Jak wynika z artykułu, nie sądziła.... :P że będzie aż tak :D


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: 2tm31617 » 21 paź 2016, 22:24

Widzisz. Interesujesz się tymi mutacjami do których TE może dorabiać historyjki.
Napisałem, że nie ma dowodu na kosmitów. Życia poza Ziemia nie można wykluczyć, ale póki tego nie wiemy to Twoja teoria o możliwym "zaszczepieniu" życia na Ziemi jest bajką.

Kolejne pytanie
Dlaczego ateiści nie chca uwierzyć w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego? Idzie przecież za tym dobro, miłość, pokój... Łatwe do utrzymania


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 21 paź 2016, 23:16

2tm31617 pisze:Widzisz. Interesujesz się tymi mutacjami do których TE może dorabiać historyjki.
Napisałem, że nie ma dowodu na kosmitów. Życia poza Ziemia nie można wykluczyć, ale póki tego nie wiemy to Twoja teoria o możliwym "zaszczepieniu" życia na Ziemi jest bajką.


Jest to tylko jedna z teorii. Takich "bajek" jak sam zauważyłeś. Nikt nie wie, jak powstało życie, ale nie znaczy to, że mam uwierzyć w zupełnie nieprawdopodobne rzeczy, które wymyślili starożytni rybacy.

2tm31617 pisze:Dlaczego ateiści nie chca uwierzyć w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego? Idzie przecież za tym dobro, miłość, pokój... Łatwe do utrzymania

Nie chodzi o wartości, ale o podstawy wiary.
Wartości są dobre i wszystko OK, ale... jeśli chodzi o wiarę, to nie są tylko wartości, ale cała reszta.
Ponadto, oprócz dogmatów wiary jak np. uznanie zmarłego człowieka, za Boga Stworzyciela - jest pranie mózgów ludziom, którzy są podatni lub zwyczajnie głupsi.
Sztaby teoretyków religijnych "pierze mózgi" owieczkom i trzepie kasę, osiąga władzę, zaszczyty, spełnia się.
Kiedyś innowierców - niechrześcijan, zarzynano jak bydło.
Dzisiaj już innowierców się nie zarzyna, ale stara ich ośmieszyć, zastraszyć, ubliża się im itp.
A teraz końcowe zdanie:
Wiara w zmarłego człowieka jako Boga Najwyższego jest najbardziej irracjonalną z możliwości, które mogą tłumaczyć powstanie świata... ;-)


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: KAAN » 22 paź 2016, 09:40

nesto pisze:Wiara w zmarłego człowieka jako Boga Najwyższego jest najbardziej irracjonalną z możliwości, które mogą tłumaczyć powstanie świata... ;-)
Wierzysz w martwego człowieka, dlatego takie głupoty wypisujesz na forum, Bóg jest żywy, a Pan Jezus zmartwychwstał. Jesteś martwy duchowo i podobni tobie trupy duchowe mieszają ci w głowie kretyńskimi teoriami a ty w nie wierzysz.
Możesz pokazać choć jeden dowód swoich twierdzeń? Możesz pokazać jeden dowód że ewolucja miała miejsce?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: 2tm31617 » 22 paź 2016, 16:18

KAAN pisze:
nesto pisze:Wiara w zmarłego człowieka jako Boga Najwyższego jest najbardziej irracjonalną z możliwości, które mogą tłumaczyć powstanie świata... ;-)
Wierzysz w martwego człowieka, dlatego takie głupoty wypisujesz na forum, Bóg jest żywy, a Pan Jezus zmartwychwstał. Jesteś martwy duchowo i podobni tobie trupy duchowe mieszają ci w głowie kretyńskimi teoriami a ty w nie wierzysz.
Możesz pokazać choć jeden dowód swoich twierdzeń? Możesz pokazać jeden dowód że ewolucja miała miejsce?


podtrzymuję! :)


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 23 paź 2016, 13:56

2tm31617 pisze:podtrzymuję! :)

Podałem kilka - ale skoro tego nie dostrzegłeś, to proponuję edukację.
Ja już nie pomogę niestety, musisz zwrócić się do specjalisty - pedagoga.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: KAAN » 23 paź 2016, 14:17

nesto pisze:Podałem kilka ...
Ani jednego, ściemniasz cały czas, nie masz argumentów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: 2tm31617 » 23 paź 2016, 14:22

nesto pisze:
2tm31617 pisze:podtrzymuję! :)

Podałem kilka - ale skoro tego nie dostrzegłeś, to proponuję edukację.
Ja już nie pomogę niestety, musisz zwrócić się do specjalisty - pedagoga.

my za każdym razem Twoje dowody obaliliśmy. Najlepszym dowodem, że mamy rację będzie jeśli wytniesz sobie niepotrzebne ewolucyjne narządy. A później dowiesz się (jeśli nie chcesz zawczasu poczytać), co nauki medyczne odkryły ważnego w tych organach.

Czekamy na rzeczywiście mocne dowody na ewolucję, takie co muszą się rzucić w oczy, przeciez jest ich ponoć tysiace...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: KAAN » 23 paź 2016, 18:42

Wzywam do merytorycznej dyskusji, od tej chwili niemerytoryczne posty beda kasowane,a w przypadku recydywy karane punktem. Trolowanie odchodzi na całego


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwia
Posty: 118
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Oliwia » 26 paź 2016, 23:50

kruszynka pisze:Mogę Ci opowiedzieć, jak to w tym dniu, którym Pan dał mi Ducha Św odmienił mnie o 180 stopni, tak że sama musiałam się sobie przyglądać by siebie na nowo poznać, ale czy uwierzysz mi? Wątpię.


Ja Ci wierzę, że tak to widzisz, czujesz. Widzę, że jesteś szczera.

kruszynka pisze:Dowodem jest przede wszystkim zmartwychwstanie.


Jakbym to zobaczyła to bym uwierzyła :)

kruszynka pisze:Dobrze, ale jeśli to wielka bujda, to jak wytłumaczyć to, że swiadkowie Jezusa dawali się za nią zabić? Za wymyśloną przez siebie bujdę? Proszę Cie...


A co ja mogę wiedzieć o stanie psychiki kogoś tam 2 tys lat temu...Nic.
Ludzie zabijają się obecnie ze znacznie bardziej błahych powodów.

Przede wszystkim ja nie widzę sensu aby zmuszać siebie samego do uwierzenia w coś. Zwłaszcza gdy za tym czymś nie stoją żadne namacalne dowody. Trąci mi to jakimś fanatyzmem niestety.


KAAN pisze:świadectwa które można znaleźć w stworzeniu


Świadectwo czego można znaleźć wg Ciebie w stworzeniu? I w jakim stworzeniu?

KAAN pisze:Tak, stworzenie jest fundamentalnym faktem. 
Ciekawie to ujął prof. Krzysztof Meissner, fizyk. Rekomenduję ci posłuchać jego wykładów, bardzo ciekawe i odnoszące się trochę do wiary.
https://www.youtube.com/watch?v=291sutj35Mo


Znam wykłady profesora. Bardzo ciekawe. Brak jednak jest jakichś fundamentalnych faktów dowodzących istnienia któregoś ze znanych bogów.

KAAN pisze:Wierzący ludzie sa pewni tego w co wierzą mają absolutną pewność nie tylko co do faktu istnienia Boga, ale też do tego że spełni wszystko co obiecał w swoim Słowie.
List do Hebrajczyków 11:1 A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.


Czytałam biblię i z tą pewnością to średnio jest.
Np. Jezus obiecał, że przyjdzie ponownie za życia ówczesnego mu pokolenia i nie przyszedł jednak...



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości