Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: KAAN » 23 cze 2019, 07:46

Luba pisze:
KAAN pisze:
Luba pisze: ... holistycznie....
To także wypaczenie pochodzące od złego.



Holistycznie...czyli calosciowo....czy ja czegos nie rozumiem...?...Przywolalam tylko wyrazenie uzyte przez Dragonara....Skoryguj mnie, KAAN, jesli jestem w bledzie....Licze na rzeczowe argumenty :->
Holistyczność jest pojęciem filozoficznym i socjologicznym, poczytaj o znaczeniu tego słowa, a dorabianie nowych znaczeń i łączenie z Ewangelią ma na celu rozmycie i zniekształcenie przekazu Pana Jezusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: KAAN » 23 cze 2019, 07:53

ami pisze:O życiodajnym Świetle pochodzącym ze Źródła Światłości, obecnym w każdym z nas jako: Światłość,Duch Boży, Królestwo Boże, Miłość, głosił Dobrą Nowinę Jezus i apostołowie.
Nie w każdym człowieku jest Duch Boży, miłość, Królestwo Boże i na pewno nie ma w tobie Źródła Światłości, bo Słowo Boże wyraźnie mówi że tylko nawrócony człowiek, zbawiony z łaski na podstawie wiary ma w sobie Ducha Świętego. Najpierw musisz uznać ze jesteś grzesznikiem i nie masz życia wiecznego, a potem z pokorą musisz poprosić o łaskę i zbawienie.

ami pisze: Podobnie nikt nie widzi żeńskiego aspektu Boga.
Nie ma nic o tym w objawieniu Bożym, Bóg się przedstawiał jako Ojciec a nie matka i jako Pan Jezus, a nie pani Jadzia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Luba » 23 cze 2019, 11:43

KAAN pisze:Holistyczność jest pojęciem filozoficznym i socjologicznym, poczytaj o znaczeniu tego słowa, a dorabianie nowych znaczeń i łączenie z Ewangelią ma na celu rozmycie i zniekształcenie przekazu Pana Jezusa.



No dobra, KAAN...to w takim razie wyjasnij mi, prosze, o jaka "holistycznosc" ( czy moze "holizm") w zwiazku z "mahometanizmem" chodzi Dragonarowi.... :)

Bo ja zrozumialam, ze chodzi mu wlasnie o podejscie holistyczne w znaczeniu"calosciowe, ogolne".... :)

Ale KAAN....tak szczerze mowiac, to ja w ogole nie kapuje, czego ty sie przyczepiles...?

Przeciez w tym temacie nie rozmawiamy o prawdziwosci " przekazu Pana Jezusa" lecz o przekazach swietej ksiegi islamu... :O


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Luba » 23 cze 2019, 12:27

KAAN pisze:
ami pisze:O życiodajnym Świetle pochodzącym ze Źródła Światłości, obecnym w każdym z nas jako: Światłość,Duch Boży, Królestwo Boże, Miłość, głosił Dobrą Nowinę Jezus i apostołowie.
Nie w każdym człowieku jest Duch Boży, miłość, Królestwo Boże i na pewno nie ma w tobie Źródła Światłości, bo Słowo Boże wyraźnie mówi że tylko nawrócony człowiek, zbawiony z łaski na podstawie wiary ma w sobie Ducha Świętego. Najpierw musisz uznać ze jesteś grzesznikiem i nie masz życia wiecznego, a potem z pokorą musisz poprosić o łaskę i zbawienie.


No nie zartuj, KAAN....skad ty czerpiesz taka wiedze...?

Era grzesznikow juz sie skonczyla....Trwala do czasu wypelnienia prawa, ktore po tym akcie przestalo obowiazywac.... :)

Taka jest Tora Boga Ojca , przekazana ludzkosci przez Syna i przekazywana nadal przez Ducha Prawdy... :)

Jak tak czytam te twoje teksty, ktore maja ugodzic w czlowieczenstwo ami, to zastanawiam sie, kim ty jestes naprawde.... :-(

Skoro wmawiasz ludzim grzechy to znaczy, ze nie zrozumiales do dzis, ze grzech (cokolwiek to znaczy) stracil swoja moc bezpowrotnie...i Syn Bozy wszystkim wybaczyl....i w tej sprawie pozostaje w jednosci z Ojcem...zreszta jak i w kazdej innej sprawie.... :) :)

ami pisze: Podobnie nikt nie widzi żeńskiego aspektu Boga.
Nie ma nic o tym w objawieniu Bożym, Bóg się przedstawiał jako Ojciec a nie matka i jako Pan Jezus, a nie pani Jadzia.


Oczywiscie, ze jest....Trzeba tylko zdjac religijne okulary, przez ktore patrzysz na Boga :)

Slowo Boze zawiera przekaz, ze" Bog stworzyl czlowieka jako mezczyzne i kobiete na swoje podobienstwo"....Czlowiek to nierozlaczna jednosc damsko-meska, ktora czlowiek wazyl sie rozdzielic, a Mojzesz osmielil sie ten proceder uprawomocnic, za co zostal skrytykowany przez Syna Bozego w dyskusji z faryzeuszami.

To wlasnie Mojzesz ma na swoim koncie wypaczenie obrazu Boga...i znaczenia pojecia "czlowiek"....oraz poczatkuje epoke patriarchow, ktorzy obdzieraja kobiete z autorytetu, ktory otrzymala od Boga, poniewaz jak wynika z przekazanej nam Tory Boga, w pojeciu Boga zawiera sie aspekt zenski...dokladnie tak samo jak w pojeciu "czlowiek".

Czlowiek nie jest tylko mezczyzna, ani tylko kobieta...Czlowiek to obraz Boga stworzony "jako mezczyzna i kobieta.

Poczytaj o tym w Biblii, KAAN....otwierajac przy tym swoje serce i umysl na Prawde.... :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: KAAN » 23 cze 2019, 13:21

Luba pisze:
KAAN pisze:
ami pisze:O życiodajnym Świetle pochodzącym ze Źródła Światłości, obecnym w każdym z nas jako: Światłość,Duch Boży, Królestwo Boże, Miłość, głosił Dobrą Nowinę Jezus i apostołowie.
Nie w każdym człowieku jest Duch Boży, miłość, Królestwo Boże i na pewno nie ma w tobie Źródła Światłości, bo Słowo Boże wyraźnie mówi że tylko nawrócony człowiek, zbawiony z łaski na podstawie wiary ma w sobie Ducha Świętego. Najpierw musisz uznać ze jesteś grzesznikiem i nie masz życia wiecznego, a potem z pokorą musisz poprosić o łaskę i zbawienie.
No nie zartuj, KAAN....skad ty czerpiesz taka wiedze...?
Z Biblii której ty nie uznajesz za autorytet.

Era grzesznikow juz sie skonczyla...
Przeciwnie, grzesznicy panują na tym świecie pod rządami szatana.
Taka jest Tora Boga Ojca , przekazana ludzkosci przez Syna i przekazywana nadal przez Ducha Prawdy... :)
Fantazjujesz.
Jak tak czytam te twoje teksty, ktore maja ugodzic w czlowieczenstwo ami, to zastanawiam sie, kim ty jestes naprawde.... :-(
Jak czytam jakie brednie wypisujesz to nie wiem kim ty naprawdę jesteś.
Skoro wmawiasz ludzim grzechy ...
Nie ma ani jednego człowieka bez grzechu, ty także jesteś pogrążona w grzechu i musisz się nawrócić jeśli nie chcesz znaleźć się w piekle.
ami pisze: Podobnie nikt nie widzi żeńskiego aspektu Boga.
Nie ma nic o tym w objawieniu Bożym, Bóg się przedstawiał jako Ojciec a nie matka i jako Pan Jezus, a nie pani Jadzia.
Oczywiscie, ze jest....Trzeba tylko zdjac religijne okulary, przez ktore patrzysz na Boga :)
Nie ma, fantazjujesz.

Czlowiek nie jest tylko mezczyzna, ani tylko kobieta...Czlowiek to obraz Boga stworzony "jako mezczyzna i kobieta.
Nie ma w tym obrazie przekazu o żeńskości Boga, po prostu nie dostrzegasz obrazu Chrystusa i Kościoła, nie jest to zrozumiałe dla niewierzących.

Poczytaj o tym w Biblii, KAAN....otwierajac przy tym swoje serce i umysl na Prawde.... :)
Ja już czytałem, czego nie można powiedzieć o tobie; uznaj autorytet Słowa Bożego bo błądzisz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Luba » 23 cze 2019, 15:11

KAAN pisze:
Jak tak czytam te twoje teksty, ktore maja ugodzic w czlowieczenstwo ami, to zastanawiam sie, kim ty jestes naprawde.... :-(
Jak czytam jakie brednie wypisujesz to nie wiem kim ty naprawdę jesteś.
Skoro wmawiasz ludzim grzechy ...
Nie ma ani jednego człowieka bez grzechu, ty także jesteś pogrążona w grzechu i musisz się nawrócić jeśli nie chcesz znaleźć się w piekle.


Chcialbys abym byla pograzona w grzechu...ale nie jestem, bo podazam droga Prawdy a nie prawa, ktore zdeaktualizowane zoatalo 2000 lat temu :-D

W zadnym piekle tez sie nie znajde, bo Tora Boga przekazuje mi informacje, ze "pieklo i diably " zostana unicestwione na zawsze w jeziorze ognia....jak smieci za jerozolimskim murem....bo to sa smieci...czyli ludzkie wymysly....klamstwa....

Nie wmawiaj ludziom grzechow, KAAN....

Rzeczywistoscia Boga jest Prawda...Ja , dzieki Objawieniu , poznaje te rzeczywistosc i staje sie jej czescia.... :)

Grzech jest "produktem" ciemnosci, w ktorej obowiazywalo tzw. prawo....przez ktore poznawalo sie grzech wlasnie (cokolwiek to pojecie oznacza).

Nie ma juz prawa, KAAN....Nadszedl czas Prawdy...rowniez dla ciebie :)

A skoro nie ma juz prawa, to i grzech stal sie reliktem mrocznej przeszlosci...

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :)


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Oliwka » 23 cze 2019, 20:13

KAAN cos jestes nie do informowany
Jesli czytam ,że Bóg stworzył ich na Swój Obraz i oryginał jako mężczyzne i kobiete
to nie da sie inaczej rozumiec ze Elohim w Sobie jest Męski i Żenski .
i nie przystoi ci drwic z tego.

holistyczny -caościowy
jeszcze powiedz ,ze laptop zmienia ewangelie i telef komórkowy i co tam jeszcze :-)


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: KAAN » 24 cze 2019, 00:04

Luba pisze:Chcialbys abym byla pograzona w grzechu...
Nie chciał bym ale obiektywnie jesteś, oszukujesz samą siebie przypisując sobie sprawiedliwość której nie posiadasz.

W zadnym piekle tez sie nie znajde, bo Tora Boga przekazuje mi informacje, ze "pieklo i diably " zostana unicestwione na zawsze w jeziorze ognia.
Znajdziesz się i nie ma od tego ucieczki jeśli się nie nawrócisz:

Objawienie św. Jana 20:15 I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.

To jest piekło, jezioro ogniste.

Nie wmawiaj ludziom grzechow, KAAN....
Ty wmawiasz sobie że grzechu nie masz, oszukujesz samą siebie, ja cię po prostu ostrzegam, gdybym cię nie ostrzegł byłbym winien grzechu zaniechania.

dzieki Objawieniu , poznaje te rzeczywistosc i staje sie jej czescia..
Ale ci ktoś namieszał w głowie !!!

Grzech jest "produktem" ciemnosci, w ktorej obowiazywalo tzw. prawo...
Tkwisz w ciemności fałszywej ideologii, a grzech jest buntem przeciwko Bogu.

Nie ma juz prawa, KAAN....Nadszedl czas Prawdy...rowniez dla ciebie :)
Nadal tkwisz w prawie bo nie jesteś pod łaską, głosisz fałszywe ideologie nieobecne w Słowie Bozym, dlatego nie masz wiary jaką głosił Pan Jezus, a to prowadzi cię na zagładę.

A skoro nie ma juz prawa, to i grzech stal sie reliktem mrocznej przeszlosci...
Prawo istnieje, ani jena jota ni kreska nie przeminęło z zakonu. Zakon nie działa tylko dla zbawionych w Panu Jezusie, z łaski na podstawie wiary.

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :)
Nie przyjmuję twojego pozdrowienia w imieniu ducha rzekomej prawdy, to nie jest Boże, bo jest zprzeczne z objawienie Słowa Bożego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: KAAN » 24 cze 2019, 00:06

Oliwka pisze:Widocznie nie Jesli czytam ,że Bóg stworzył ich na Swój Obraz i oryginał jako mężczyzne i kobiete
to nie da sie inaczej rozumiec ze Elohim w Sobie jest Męski i Żenski .
i nie przystoi ci drwic z tego.
Widocznie nie umiesz czytać ze zrozumieniem, jeśli nie nauczysz się tego to nadal będziesz wymyślać fałszywe ideologie. Przeczytaj w końcu Biblię i zrozum jak się przedstawiał Pan Bóg i kim jest Pan Jezus, jest Pan Bóg a nie pani bóg, jest Pan Jezus, a nie pani Jadzia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Oliwka » 27 cze 2019, 21:29

W koncu to ja przeczytaam Biblie calutka i tym sie róznimy,ze ty cztasz pod dyktando swoich przełozonych
a ja pytajac Pana Jezusa Jego Ducha .
Dlatego bedzie rozdzwięk miedzy nami ale właściwie czy ty jestes zdolny do zgody z drugim człowiekiem ?
bo jak cie czytam jak sie odnosisz jak traktujesz innych to sie zastanawiam jak to cie musi nadymac.
Jedynie z Noemi ale kto wie moze to twoja żona ? odpowiadac nie musisz .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Noemi » 27 cze 2019, 22:58

Oliwka skad wpadł Ci do głowy pomysł ,czytam to poraz kolejny , od zawsze mieszkam w województwie lubelskim jestem w KZ ,KAAN w KWCH zgadzamy się bo jesteśmy bratem i siostrą w Jezusie Chrystusie Panu Naszym.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: KAAN » 28 cze 2019, 00:09

Oliwka pisze:W koncu to ja przeczytaam Biblie calutka i tym sie róznimy,ze ty cztasz pod dyktando swoich przełozonych
a ja pytajac Pana Jezusa Jego Ducha .
Znaczy że źle pytasz i nie rozumiesz, gdybyś rozumiała to z pewnością zauważyłabyś że Pan Bóg jako Pan Bóg a nie pani bóg, a Pan Jezus jako Pan Jezus a nie pani Jadzia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Luba » 30 cze 2019, 02:56

KAAN pisze:
Luba pisze:Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :)
Nie przyjmuję twojego pozdrowienia w imieniu ducha rzekomej prawdy, to nie jest Boże, bo jest zprzeczne z objawienie Słowa Bożego.



KAAN, moje pozdrowienie jest sprzeczne tylko z ewangelia, ktora glosil Pawel, wmawiajac wszystkim, ze to natchnione Slowo Boze.

Tymczasem Syn Bozy nigdy nie powolywal mordercow na swoich apostolow.

Czy zwrociles uwage na taki szczegol, ze Pawel po swoim rzekomym nawroceniu nadal morduje....?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: KAAN » 30 cze 2019, 09:16

Luba pisze:
KAAN pisze:
Luba pisze:Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :)
Nie przyjmuję twojego pozdrowienia w imieniu ducha rzekomej prawdy, to nie jest Boże, bo jest sprzeczne z objawienie Słowa Bożego.
KAAN, moje pozdrowienie jest sprzeczne tylko z ewangelia, ktora glosil Pawel,
Ewangelia jest jedna i tą Ewangelię głosił Paweł jeśli wierzysz w inną ewangelię to jest to słuchasz ludzi przeklętych:

List do Galacjan 1:8 Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
9 Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!


Czy zwrociles uwage na taki szczegol, ze Pawel po swoim rzekomym nawroceniu nadal morduje....?
Piszesz nieprawdę, fałszywie oskarżasz Pawła. To nie jest z Ducha Bożego !


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Oliwka » 30 cze 2019, 13:42

Noemi pisze:Oliwka skad wpadł Ci do głowy pomysł ,czytam to poraz kolejny , od zawsze mieszkam w województwie lubelskim jestem w KZ ,KAAN w KWCH zgadzamy się bo jesteśmy bratem i siostrą w Jezusie Chrystusie Panu Naszym.

Wiesz nie dociekam nie szukam gdzie kto mieszka
teraz wiem ze zgadzacie sie religijnie jako religijna siostra i brat
wiesz jesli chodzi o mnie to nie zgadzam sie z bracmi i siostrami oni maja swoje religijne dogmaty
ja patrze co na to Duch Mesjasza ,dlatego zakonczyłam zgodnosc pogladów .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości