Diabeł

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: hmhmm » 04 sty 2016, 17:44

Dobrze, daj mi proszę kilkanaście minut, będę się teraz zastanawiał.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: magda » 04 sty 2016, 17:46

hmhmm zacznij szanować ludzi to i ciebie będa szanowali , pisz na temt i nie wypisuj tego co powyżej robisz , Zajmij się tym czego nauczał Jezus a wtedy będziesz sie ludziom podobał i polubią cię. Jak dalej będziesz taki rozlazły trollto nie dziw sie ze cie olewają.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: hmhmm » 04 sty 2016, 17:50

magda pisze:hmhmm zacznij szanować ludzi to i ciebie będa szanowali , pisz na temt i nie wypisuj tego co powyżej robisz , Zajmij się tym czego nauczał Jezus a wtedy będziesz sie ludziom podobał i polubią cię. Jak dalej będziesz taki rozlazły trollto nie dziw sie ze cie olewają.

Moim przeznaczeniem jest być ofiarą losu, na której inni mogą się wyżyć. I cudzym pionkiem. Więc pokornie skorzystam z Twojej rady i będę was wszystkich kochał, nieważne ile razy mnie ignorujecie, olewacie moje słowa i mieszacie z błotem.


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: koleżanka » 04 sty 2016, 18:11

hmhmm jesteś kochany choć by nie wiem co się działo.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: hmhmm » 04 sty 2016, 18:23

koleżanka pisze:hmhmm jesteś kochany choć by nie wiem co się działo.
Dzięki, aż mi się serce rozgrzało:)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: Samolub » 04 sty 2016, 18:29

Swoje patologie i kompleksy przerzuca na nowe osoby na forum... ciagle miauczy i domaga się pieszczot.

viewtopic.php?f=1&p=480867#p480867


To ze niby robi to w sposob zartobliwy to tylko taka przykrywka i dobra mina do złej gry. Kiedy nie dostaje tego co chce wariuje... to tez powinno nam uzmyslowic ze raczej jest czlowiekiem potrzebujacym. Niestety zniecheca do Siebie i mimo dobrych checi nie da się go polubić.

Gdyby oparł się na Chrystusie i Chrzescijanstwie mimo... znalezlibysmy wspolny jezyk. Tak bardzo przypomina mi moja przyjaciolke ze tylko chyba płciom się roznią. Czyli drzemią w nim potezne mozliwosci, ale woli pograzac się we własnym lochu i ciemnosciach.

Zamiast narzucac swoje nauki i wizje zaczalby hmhmm może prace od podstaw i zawiazaniu milej relacjii z wybraną osobą? Bo pozadania mesjanstwa gubią go i łatwo nim manipulować. Weź to jako rade


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: hmhmm » 04 sty 2016, 18:34

Samolub
Dobrze, że moich dawnych grzechów nie wyciągnąłeś, jak uwodzenie cudzych dziewczyn i narzeczonych. Zanim Bóg na nie mi tak dokopał, że nie bardzo jest jak się ruszyć.

Twoją cenną radę przyjmuję. Nawet jej użyję. A z różnego rodzaju nauczaniem skończę.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: Samolub » 04 sty 2016, 18:40

Brawo


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: hmhmm » 04 sty 2016, 18:45

Twoją rolą mówić, moją słuchać.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: Samolub » 04 sty 2016, 18:54

:spi:

Żegnam


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: hmhmm » 04 sty 2016, 18:55

Lubisz wygrywać? Bo że przegrać nie umiesz, to już wiem. A przy okazji dzięki za wykopanie z forum. Zostawiam Ci piękny, kolorowy, wirtualny świat i dziewczyny jpg. Miłej zabawy :)
Ostatnio zmieniony 04 sty 2016, 19:03 przez hmhmm, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: Samolub » 04 sty 2016, 19:02

W czym wygrać, w czym przegrać. Dziwne rozumowanie... czego się spodziewać po kimś kto stworzył fałsztwy świat w którym żyje. To nie moje sprawy, wiedz że dodaje cie do wrogow i od tej pory nie slysze. Bez odbioru


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: koleżanka » 04 sty 2016, 19:13

hmhmm pisze:
koleżanka pisze:hmhmm jesteś kochany choć by nie wiem co się działo.
Dzięki, aż mi się serce rozgrzało:)


Bo ja nigdy nikogo nie skreślam cieszę się nawet, że poszukujesz bo kto szuka to znajduje. :)
I nie jesteś nic nie wart a cenny. :)


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: vanity » 04 sty 2016, 23:06

magda pisze:Dlaczego djabeł postępuje wbrew zdrowemu rozsadkowi i walczy z Bogiem wiedzac ze przegra.???????


Skad ta pewnosc, ze diabel przegra, skad wiesz, ze diabel wie, ze przegra ? Jesli operujesz na takich aksjomatach to nic dziwnego, ze odnajdujesz na sile wyzsze cele do bezsensu cierpienia. Bylem w tej hipnozie, kreacji perfekcyjnego swietego boga i ultra zlego szatana, czarno bialy swiat dla dzieci, to daje ulge. To dopiero poczatkowy etap, choc wielu do niego wraca, bo jest bezpieczny. Jesli dojdziesz do momentu w ktorym teodycea cie zacznie jednoczesnie smieszyc i przerazac, to wtedy mozna znalezc jakis wspolny grunt do dyskusji, ale dla ciebie chyba lepiej, zebys nie wiedziala, Zegnam w pokoju.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: vanity » 05 sty 2016, 00:54

Samolub pisze:Vanity, mylisz się
Nie potrzeba żadnego próbowania sprawdzonych czy wchodzenia w syfy w celu testowania Siebie samego. Sam zdradzasz troche swoje pragnienia... życząc innym negatywnych doświadczeń, żeby widzieli coś z innego punktu widzenia. Sprawa jest prostsza niż Ci się zdaje. A jeśli ktoś robi źle to jest wiele innych sposobów.
Nie jesteś lepszy przez doświadczenia które prowadzą Cie do takich wniosków bo inni wnioski wyciągają bez doświadczeń. Jedno i drugie prowadzi w dobrym kierunku, możesz zrobić to prościej i wygodniej z wiary i zaufania Bogu.


Tkwisz w tak waskich ramach teorii, ze moze nawet kumple Hioba by nie zdzierzyli. Przeczytaj prosze cala ks. Hioba, ale bez hollywoodzkiego nastawienia na happy end i pochopnych wnioskow. Do teorii dodajesz selektywnosc na poziomie ewangelii sukcesu, ktora bardzo boi sie weryfikacji ducha w praniu i odgania ją wytrychami w postaci niezlomnej wiary w slowo, zaufania, prostoty przekazu ewangelii, nieskalanej dobroci boga, nietestowania itp. Rozpatrujesz problem w prymitywnej kategorii lepszy gorszy, a nie w kategorii poziomu swiadomosci, jak gdyby ten zabieg mial zdyskredytowac moj przekaz. Spojrz na biblie, ilu teoretykow zycia zrobilo tam kariere ?
Co sadzisz o kanapowych wojownikach w piaskownicy, ktorzy mowia tak jakby byli gladiatorami ? Nie chcialbys ich wypuscic na arene ? Czy w moze w ramach wlasnego milosierdzia, zyczenia pozytywnych doswiadczen, kupilbys im ołowiane zolnierzyki i glaskal po glowach utwierdzajac ich w wlasnej wielkosci ? A moze jestes jednym z nich ? Jesli tak to wiele wyjasnia.
A to jak postrzegasz KAAN-a to tylko konsekwencja zamkniecia w ciasnym swiecie doktryn.
Mlodosc bije z twoich wypowiedzi, a za tym idzie werwa i improwizacja.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości