Zadaj pytanie ateiście

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 07 lis 2016, 16:46

nesto pisze:Dawno nie czytałem podobnie bezsensownych i nieinteligentnych wpisów.
Czy nie wstydzicie się swojej ignorancji? Przecież to, co tutaj wypisujecie jest poniżej poziomu przedszkola...


Samolub pisze:Piszę co myśle


Piszesz, co myślisz.. A to znaczy, że WCALE nie myślisz..
:crazy:

KAAN pisze:A znasz jakiegoś Boga?

Oliwia pisze:Czy znam jakichś bogów? Tzn nie znam ich oczywiście osobiście, bo uważam że są to fikcyjne postacie literackie, np.:
Atena, Zeus, Thor, Odyn, Allah, Jahwe, Sziwa, i wielu innych.

KAAN pisze:No dlatego nie ma z tobą o czym rozmawiać.

Swoisty (idiotyczny) sposób prowadzenia dyskusji przez usera ukrywającego się pod pseudonimem Kaan.
Na dodatek ów człowiek jest tutaj moderatorem :lol: :lol:
Ciekawe forum, prawda?
Oliwio - proponuję Ci, abyś podyskutowała z obrazem na ścianie. Uzyskasz konkretniejsze i bardziej inteligentne odpowiedzi, na nurtujące Ciebie pytania.

Popatrz np. na to:
Samolub pisze:Ateizm to najprostszy sposób na bycie glupim =P

Chamskie. Prymitywne odzywki chrześcijan i obrażanie.
Daj Oliwio spokój sobie i nie próbuj logicznie dyskutować z chamskimi userami.

Samolub pisze:Ateizm niesie za sobą ślepą głupotę =D HAHA oglupia ludzi kazać im wierzyć w różne wymysły ubrane pod łatka "naukowe" to tak jakby rzucić się z urwiska w przepaść bo ktoś tak powiedział że nic się nie stanie i stwierdzić w locie że rzeczywiście nic mi się nie stało.

Nie jestem w stanie wytłumaczyć, jak można taki głupi tekst wymyślić.. :eek:

2tm31617 pisze:Ale żeby mnie wyprowadzić z możliwego błędu mam pytanie:
Jakie jest mądre zdanie ateisty?

Powyżej masz natomiast "pytanie do ateisty", które jest tak niewyobrażalnie denne, że nie można nawet napisać "idiotyczne", aby nie obrażać idiotów.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich chrześcijan i gratuluję im "reprezentantów"
:lol: :lol: :lol:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Samolub » 07 lis 2016, 17:28

Oliwia, chciałaś abym Ci wytłumaczył czym jest świat duchowy. Wytłumaczyłem Ci w najwiekszym skrócie żebyś zrozumiała podstawy i terminologię.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: 2tm31617 » 07 lis 2016, 19:28

nesto pisze:
2tm31617 pisze:Ale żeby mnie wyprowadzić z możliwego błędu mam pytanie:
Jakie jest mądre zdanie ateisty?

Powyżej masz natomiast "pytanie do ateisty", które jest tak niewyobrażalnie denne, że nie można nawet napisać "idiotyczne", aby nie obrażać idiotów.


Czyli to było mądre zdanie?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: KAAN » 07 lis 2016, 20:06

nesto pisze:Swoisty (idiotyczny) sposób prowadzenia dyskusji przez usera ukrywającego się pod pseudonimem Kaan.
Za brak merytoryki i uporczywe przytyki at personam dostajesz punkt karny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Samolub » 07 lis 2016, 22:04

To przyznaj też Biblii ostrzezenie, że Pan zsyła na nich ostry obłęd =D

I mowie o ideii "rozumu" ateistyczego (nie o czyimś mozgu) sprawdz kontekst =P nikogo nie obraziłem procz jakiejs ideologii ktora jest zła !


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Oliwia
Posty: 118
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Oliwia » 07 lis 2016, 23:00

nesto pisze: Oliwio - proponuję Ci, abyś podyskutowała z obrazem na ścianie. Uzyskasz konkretniejsze i bardziej inteligentne odpowiedzi, na nurtujące Ciebie pytania.


Chyba coś jest na rzeczy :hihi:


KAAN, rozczarowałeś mnie. Liczyłam na poważniejszą dyskusję, a Ty sobie po prostu kpisz i dyskusję zamieniasz w jakieś śmieszne i kompletnie bezzasadne przytyki do mnie.

Taka dziecinada mnie nie interesuję i mam nadzieję, że są jednak na tym forum poważniejsi ludzie.

W zasadzie to odebrałeś mi resztkę ochoty na rozmowę z Tobą ale może się zrehabilitujesz i wyjaśnisz swoje słowa:


Oliwia pisze: „Czy znam jakichś bogów? Tzn nie znam ich oczywiście osobiście, bo uważam że są to fikcyjne postacie literackie, np.:
Atena, Zeus, Thor, Odyn, Allah, Jahwe, Sziwa, i wielu innych.”
KAAN pisze:No dlatego nie ma z tobą o czym rozmawiać. 


???

Oliwia pisze: „Z tego co wiem, to nauka nie zna odpowiedzi na pytanie, dlaczego stałe fizyczne są takie, a nie inne.”
KAAN pisze:I dlatego nie ma jak z tobą rozmawiać, bo nic nie wiesz.


???

KAAN pisze:To jest ta część rzeczywistości w której mieszka Bóg i całe duchowe stworzenie.


To jest już koniec definicji duchowego świata :) ?
Jakie ma właściwości, cechy, stałe prawa ten świat?
Co to jest duchowe stworzenie i który Bóg mieszka w tym świecie?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Samolub » 08 lis 2016, 04:42

Oliwia lubi konkrety, tylko kiedy podaje się jej konkrety to prosi o bardzo skomplikowaną ścieżkę dedukcji by sama dojść do konkretu przy pomocy innych, ale jednocześnie sama.

Heh bardzo ciężki przypadek, zakup sobie psychologa/filozofa/klauna nadwornego =D

tak serio wyluzuj majtki usiadz wygodnie i zacznij od zbadania samej siebie, nikt nie bedzie za Cb myślał, dostajesz pracę domową polegającą na uszeregowaniu "informacjii i faktów" według podpunktów.

a) własna perspektywa
b) automatyczna niszczarka informacji
c) szufladkowanie/odkładanie informacjii
1. Przez środki masowego przekazu
2 Przez normy społeczne
d) racjonalne wyjaśnienie (w tym naukowe w Twoim wypadku)
e) blokada upartego ego
f) syndrom owczego stada
g) lideryzm/autorytet
h) blokada następnego poziomu (jedna informacja rodzi kolejne pytania, wnioski)
i) iluzja niezależności
j) defetyzm świadomości
k) fałszywa alternatywa
l) płapka dziecięcej naiwności

Good Luck ! =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Samolub » 08 lis 2016, 05:09

Pewne zachowania np w obozach koncentracyjnych, podczas operacjii wojskowych, podczas wojny medialnej, reklama, korporacja mają swoją specyfikę dezinformacjii, tak samo można wmówić bezsilność tłumu wobec garstki uciskowców, rzeczywistość też ma wiele odcieni na gruncie narodowym, religijnym, informacyjnym itd.

Jeszcze głębszym poziomiem jest świat duchowy, jeśli nie wiesz co dzieje się obecnie w jakimś rejonie świata to skąd mozesz wiedzieć co dzieje się w świecie duchowym, gdzie nie ma reporterów? =D pomyśl tak logicznie... Czy jest to takie proste zagadnienie by można bylo je zrelacjonować, oprócz tego zakładać należy ostrożność informacjii od innych, trzeba wszystko zważyć sprawdzić. Źródłem pewnej informacjii jest coś takiego jak syndrom Tomasza (zobaczę-uwierze)


Awatar użytkownika
Oliwia
Posty: 118
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Oliwia » 08 lis 2016, 08:44

Samolub pisze: jeśli nie wiesz co dzieje się obecnie w jakimś rejonie świata to skąd mozesz wiedzieć co dzieje się w świecie duchowym, gdzie nie ma reporterów?  pomyśl tak logicznie...


Myśląc logicznie dochodzę do wniosku, że świat duchowy = świat wyobrażony.
Świat duchowy, o którym tu mówicie, w którym mieszkają duchowe stwory i bogowie z jednej strony nie istnieje naprawdę, a z drugiej naprawdę istnieje – np. właśnie w Twojej głowie :)

Dlatego nie jesteście w stanie go w żaden sensowny sposób definiować, bo każdy w swojej głowie wyobraża go sobie trochę inaczej, a nie ma żadnego sposobu żeby te wyobrażenia zweryfikować w rzeczywistości.

To kto się teraz napuszy i swoje braki w wiedzy będzie próbował przykryć przytykami ad personam :) ? Nie robią one na mnie wrażenia ;)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: KAAN » 08 lis 2016, 11:32

Oliwia pisze:
KAAN pisze:To jest ta część rzeczywistości w której mieszka Bóg i całe duchowe stworzenie.
To jest już koniec definicji duchowego świata :) ?
Wystarczy.
Jakie ma właściwości, cechy, stałe prawa ten świat?
To nie dotyczy świata duchowego, fizyka nie opisuje duchowości.
Co to jest duchowe stworzenie
Jak sama nazwa wskazuje to to co zostało stworzone jako duchowe, proste.
który Bóg mieszka w tym świecie?
Jest jeden Bóg Stworzyciel wszystkiego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwia
Posty: 118
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Oliwia » 08 lis 2016, 12:09

KAAN pisze:Oliwia pisze: „To jest już koniec definicji duchowego świata  ? „
Wystarczy.


Dla mnie nie wystarczy aby zrozumieć czym to jest. Tak jak nie wystarczające do zrozumienia czym jest Planeta Ziemia byłoby stwierdzenie, że jest to miejsce w którym mieszkają ludzie.

KAAN pisze:To nie dotyczy świata duchowego, fizyka nie opisuje duchowości.


A co opisuje duchowość? Muszę tak ciągnąć za język bo naprawdę chciałabym wiedzieć.

KAAN pisze:Jak sama nazwa wskazuje to to co zostało stworzone jako duchowe, proste.


Jednak nadal nie wiadomo co to jest „duch”, „duchowe”.

KAAN pisze:Jest jeden Bóg Stworzyciel wszystkiego.

Dlaczego jeden, a nie dwóch lub czterech, albo stu?


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: believer » 08 lis 2016, 12:11

Ja osobiście nie analizuję jak funkcjonuje świat duchowy w który wierzę, bo słabo się znam na fizyce i nawet nie wiem jak funkcjonuje materialny, jak działa prąd i co to jest woda, czy wszechświat jest skończony i gdzie on jest umieszczony. Polecałbym lekturę książek Józefa Kajfosz, który jest wierzącym naukowcem z Krakowa fizykiem i przyrodnikiem. Widziałem, a jestem zdrowy psych, no w miarę XP , jak się zazębia świat duchowy ze światem materialnym np. poszedłem ostatnio z ciekawości na konferencję na temat demonów i pastor z Kanady rozpoczął modlitwę o wypędzenie demonów z ludzi. Nie wiem co się tam działo w świecie duchowym bo nie widziałem ale ludzie niektórzy zaczęli spadać z krzeseł, tarzać się po ziemi, krzyczeć itp., mnie coś złapało za gardło i dusiło, że nie mogłem oddychać. Zwiałem stamtąd bo się nie zgadzam z teoriami i praktykami tam głoszonymi, wierzę w świat duchowy ale mam inne podejście do praktyki wypędzania demonów, tam się jednak na bank coś się objawiało tylko dokładnie nie wiem co, czyli czy demony wychodziły, czy wchodziły, ogólnie są w tym temacie różne podejścia w chrześcijaństwie, faktem jest, że tam coś objawiało się konkretnego. Generalnie byłem sceptykiem ale jak się nawróciłem w 1989 w Warszawie zstąpiło na mnie światło i byłem w nim, doznałem szoku, bo byłem niby nawrócony od 2 tyg. ale z takim rozumowym podejściem teologicznym. Mój znajomy, którego znam ponad 20 lat i mu wierzę, przeżył śmierć kliniczną i mi opowiadał, że rozmawiał z istotą i co mu powiedziała. Jak ktoś chce się najłatwiej zapoznać ze światem duchowym to można zacząć (co nie polecam) przyzywać imienia szatana i zobaczyć co się zmieni w życiu. Są świadectwa byłych okultystów co widzieli i słyszeli jednym z nich jest pastor baptystów Leszek Korzeniecki, można na you tube zobaczyć jego świadectwo.

Co do tematu: raczej nikt z chrześcijan nie analizuje składu i zasad funkcjonowania świata duchowego np. w Dz.Ap. 10 objawił się anioł Korneliszowi i wiemy że pojawił się nagle, znikąd, był odziany w lśniąca szatę i to wystarcza nikt nie analizuje składu szaty anioła i gdzie była wyprodukowana itp., jest w Objawieniu nowe miasto Jeruzalem, że będzie lśniące wspaniałe i to wystarcza i nikt nie analizuje, czy tam będzie kanalizacja, MPO i jak to będzie funkcjonować, w którym miejscu będzie to miasto i jak ono wisi w powietrzu teraz i jak się utrzymuje i nie spada. W Biblii jest kilka takich miejsc, gdzie jest napisane, że rzeczy do zbawienia są nam już podane przez Boga, a pewne ukryte bo są nam do niczego niepotrzebne zob. Ikor 15 rozdział co mówi na temat nowych ciał po zmartwychwstaniu, jak będą wyglądały i funkcjonowały i niby pewne rzeczy są tam wyjaśniane, że będą nowe, duchowe ale nie wiadomo jak będą wyglądać, czy będą jeść i na jakiej zasadzie będą funkcjonować, w Ikor 13 ap. Paweł powiedział, że teraz pewne rzeczy widzimy jak w zwierciadle, niedoskonale, jakby odbicie tych spraw, a kiedyś jak nastanie doskonałość to wszystko poznamy. Mnie mało interesuje analiza fizyczna i mechaniczna świata duchowego objawianego w Biblii czyli Boga, aniołów, demonów bo jak wspomniałem mało co potrafię zanalizować świat materialny, a mimo to w nim żyję i z niego korzystam.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: KAAN » 08 lis 2016, 13:33

Oliwia pisze:
KAAN pisze:Oliwia pisze: „To jest już koniec definicji duchowego świata  ? „
Wystarczy.
Dla mnie nie wystarczy..
Twój problem.
KAAN pisze:To nie dotyczy świata duchowego, fizyka nie opisuje duchowości.
A co opisuje duchowość?
Objawienie Biblii.
KAAN pisze:Jak sama nazwa wskazuje to to co zostało stworzone jako duchowe, proste.
Jednak nadal nie wiadomo co to jest „duch”, „duchowe”.
Wiadomo, ty nie wiesz, a to wielka różnica. Nie możesz uogólniać, twoja niewiedza nie implikuje niewiedzy innych.
KAAN pisze:Jest jeden Bóg Stworzyciel wszystkiego.
Dlaczego jeden, a nie dwóch lub czterech, albo stu?
Tak już jest, Bóg objawił się jako jeden, znaczy że jest jeden.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwia
Posty: 118
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Oliwia » 08 lis 2016, 13:51

KAAN pisze:Objawienie Biblii.


To gdzie w biblii znajdują się opisy „duchowości” ?

KAAN pisze:Wiadomo, ty nie wiesz, a to wielka różnica. Nie możesz uogólniać, twoja niewiedza nie implikuje niewiedzy innych.


To co to jest „duch”, „duchowe”? Jaki jest stan wiedzy o tym?

KAAN pisze:Tak już jest, Bóg objawił się jako jeden, znaczy że jest jeden.


No coś Ty? Przecież wielu bogów już się objawiło... Znaczy, że jest wielu?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: KAAN » 08 lis 2016, 14:38

Oliwia pisze:
KAAN pisze:Objawienie Biblii.
To gdzie w biblii znajdują się opisy „duchowości” ?
Przeczytaj, w całej Biblii jest o duchowości, Biblia jest duchową księgą.
KAAN pisze:Wiadomo, ty nie wiesz, a to wielka różnica. Nie możesz uogólniać, twoja niewiedza nie implikuje niewiedzy innych.

To co to jest „duch”, „duchowe”? Jaki jest stan wiedzy o tym?
Nie ma stanu wiedzy, cały czas operujesz materialistycznymi pojęciami, pisałem ci, że ateista nie może poznać duchowości z definicji.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość