Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: nadrozd » 17 lis 2018, 22:15

fryderyk pisze:
nadrozd pisze:tak CIEBIE 


No to jesteś w błędzie. Nie uważam tego co napisałeś za prawdę.

nadrozd pisze:Uwazasz ze nie ma BOga .


Nie. Ponownie jesteś w błędzie.

nadrozd pisze:wiec konsekwencja jest ze pochopdzisz od małpy


Ponownie błąd...
Jestem potomkiem swoich rodziców – ludzi :)

nadrozd pisze:a małpa odzidziczyła inteligencje droga ewolucji od Jednokomorkowca.


O rany, znów błąd...

Jak widzisz nadrozd, błądzisz.



Wiedze ze ci jakies bledy wyskoczyly to dobrze :)

A z kad sie wzieli twoi rodzice ?
I ich rodzice....

I ich rodzice.

I rodzice malpy...
A z kad ske wziela malpa....


No ? Wiem wyciagniecie wnioskow boli ;) i ich nie wyciagniesz.
Ale wierzysz dokladnie tak jak napisalem .
Uwazasz Ze pochodzisz od malpy a malpa z jednokomorkowca wiec inteligencje tez droga ewolucji ma po nim :)
Wiec i ty tez masz inteligencje po tym jednokomorkowcu twoim pra pra rodzicu ;)

Tylko bpisz sie tego powiedziec na glos ;P bo to obviach....jak tak powie sie prosto z mostu.i wstyd.
I wolal bys to ubrac w mnjejsza dawke obciachu. I inteligentniejsze slowka ;)

Jak mowie mnie to nie przeszkadza.
Twpj wybor.
Jal ktos chce sie sam ponizac to ja nic na to nie poradze.

Natomiast jak sie nie zgadzasz ze pochodzisz od malpy a inteligencje masz po jednpkomorkowcu....
To Masz Racje
To znaczy ze twoje przekonania sa biblijne....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 17 lis 2018, 22:41

Luba pisze:
Albertus pisze: Mam na myśli głównie sytuację ludzi a w szczególności kobiet takich jak ty.


Mam pytanie, Albertus....

Czy w calej twojej katolickiej karierze kiwnales chociazby palcem u lewej nogi aby przywrocic kobiecie autorytet, z ktorego obdarli ja zydowscy i chrzescijanscy patriarchowie ?...a ktorym byla obdarzona przez Stworce ?

A z fryderykiem się już wystarczająco nadyskutowałem na początku jego pisania na tym forum. Od 4 lat zadaje takie same głupie pytania


A dlaczego glupie ?

Udalo ci sie w ogole na ktores odpowiedziec ?


To znaczy co konkretnie należałoby przywrócić kobiecie w Polsce?

Żadnej kariery wprawdzie nie zrobiłem ale gdyby niespodziewanie się zdarzyło to chciałbym wiedzieć co konkretnie mam ewentualnie przywracać :)

Na pytania fryderyka dłuższy czas starałem się odpowiedzieć, Jak to możesz się przekonać czytając jego początkowe posty na forum. Ale mniejsza z tym.

Natomiast dlaczego nie odpowiedziałem na jego aktualne głupie pytanie to już pisałem. Mam powtórzyć?
Ostatnio zmieniony 17 lis 2018, 22:53 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: nadrozd » 17 lis 2018, 22:43

Na poczatek moze sprawdzic jakke proroctwa sie wypelnily kiedy ksiegi byly spisane...
Wiem zw dave hunt takie ksiazki napisal...
Ale zeby miec pozytek z pisma to serio trzeba Cos wiedziec...,,


A jak ktos chce poznac dlaczego Pismo świete ma zawsze racje
To musial by zapoznac sie z zasasami heurystyki najpierw.........

https://www.youtube.com/watch?v=_NVMw34HX4M
Trzeba Miec odpowiednie narzedzia i wiedze.....
Bo to ze pismo ma racje nie znaczy ze ludzie je umieja czytac....



Bo jak twoj pastor ci wciska ze wino to byl sok winogronowy, to znaczy ze nie mozna takiemu komos ufac ;)
A jak twoj ksiadz zaprasza cie w imjeniu zbawcy na kielich przymierza co niedziele cytujac pismo
"Bierzcie i pijcie z niwego wszyscy " tp jak mozesz mu ufac jak w tak prostej sprawie kłamie co niedziela....i zaprasza a nie pozwoli nawet tknac....szydzi tym z Jezusa.

Ten swiat i jego pomysly to Kpina niezaleznie czy to nauka, religia czy polityka.....
to sie kupy nie trzyma.....

To nie jest tak ze drwie tylko z ateistow a z innyh nie....

Chce tylko wam pokazac ze to wszysto jest grubymi nicmi szyte
Ze wszyscy mamy zle podejscie.....
Ze co chwila nas ktos w konia robi.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 17 lis 2018, 23:01

Luba pisze:
Albertus pisze:Tylko że nie sposób udowodnić rzeczy które są w większości jeszcze przed nami. To kwestia wiary
.

A wiara to fikcja...narkotyk, ktory uzaleznia do tego stopnia, ze czlowiek jest zdolny zrobic wszystko dla niego :-(

Dales sie zrobic w bambuko.
Ktos spreparowal dla ciebie sugestywne opowiesci i kazal ci w nie uwierzyc, nie podajac zadnych argumentow...oprocz narzedzi tortur i zelaznych pretow :-(

Nie sadzisz, ze to bardzo naiwne ?

Co masz na potwierdzenie, ze droga wiary jest tą wlasciwą drogą ?

Dlatego nie ma sensu odpowiadać na głupie pytania


Jesli chodzi o te pytania, to ich zadaniem jest raczej dotarcie do twojego naturalnego czlowieczenstwa i poruszenie go...wydobycie na swiatlo dzienne spoza religijnej skorupy... :)

To troche tak, jak na kanapce u psychoanalityka :)


Normalnie jakbym słyszał Marksa - religia to opium dla mas.

A potem okazało się że ateistyczny komunizm to opium dla mas...

Nie wiem jak to jest na kanapce u psychoanalityka ale wiem jak to jest w Kościele świętym gdzie, dzięki miłości Boga który daje nam łaskę i odpuszczenie grzechów, można budować miłość pośród słabości i ułomności ale w nadziei na życie wieczne z Chrystusem :)


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 18 lis 2018, 00:43

Luba pisze:A wiara to fikcja...narkotyk, ktory uzaleznia do tego stopnia, ze czlowiek jest zdolny zrobic wszystko dla niego :-(
Jeszcze jeden element twojej ideologicznej mieszanki firmowej: marksizm :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 18 lis 2018, 10:10

A z kad sie wzieli twoi rodzice ?
I ich rodzice....

I ich rodzice.

I rodzice malpy...
A z kad ske wziela malpa....


No ? Wiem wyciagniecie wnioskow boli ;) i ich nie wyciagniesz.
Ale wierzysz dokladnie tak jak napisalem .
Uwazasz Ze pochodzisz od malpy a malpa z jednokomorkowca wiec inteligencje tez droga ewolucji ma po nim :)
Wiec i ty tez masz inteligencje po tym jednokomorkowcu twoim pra pra rodzicu ;)

Tylko bpisz sie tego powiedziec na glos ;P bo to obviach....jak tak powie sie prosto z mostu.i wstyd.
I wolal bys to ubrac w mnjejsza dawke obciachu. I inteligentniejsze slowka ;)

Pewnie i tak ten post zostanie usunięty, jak wiele innych, ale co tam...ostatni raz próbuję.
Myślę, że się mylisz nadrozd. TEORIA Darwina jest tylko teorią i jest stosunkowo nowym "wymysłem". Jeśli ktoś nie wierzy dosłownie w biblijne przekazy (taki przecież jest temat), wcale nie oznacza to, że wierzy w teorię Darwina, że wierzy w pochodzenie od małpy, czy jak to mile zaznaczyłeś ... ma rozum po jednokomórkowcu.
Czyż równie "śmiesznie" dla osoby postronnej, niewierzącej nie brzmi to, że Bóg bawił się w kałuży błota i ulepił człowieka?, a potem wyjął mu żebro i co?-nożykiem wyciachał kobietę? Popatrz bezstronnie, jak to wygląda.
Oprócz wersji biblijnej, oprócz teorii ewolucji jest kilka innych opcji wartych przemyślenia i przynajmniej wzięcia pod uwagę. Ale rozumiem, że Pismo święte ma zawsze rację, więc tak: Bóg z błota ulepił Adama :roll:
Wszyscy zadowoleni? To dobrze.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 18 lis 2018, 12:08

Torcik pisze:Czyż równie "śmiesznie" dla osoby postronnej, niewierzącej nie brzmi to, że Bóg bawił się w kałuży błota i ulepił człowieka?
Dla wierzącego tym bardziej śmieszne i głupie, bo każdy zbawiony wie że:

Gen 1:26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.


Nie znasz Biblii dlatego nie wierzysz w stworzenie pierwszego człowieka, ale pochodzenie człowieka od małpy.

, a potem wyjął mu żebro i co?-nożykiem wyciachał kobietę?
Nie wierzysz w moc samego Boga stworzyciela, który nie musiał mieć nawet nożyka; powiedział i stało się.

Gen 2:21 Wtedy zesłał Pan Bóg głęboki sen na człowieka, tak że zasnął. Potem wyjął jedno z jego żeber i wypełnił ciałem to miejsce.
22 A z żebra, które wyjął z człowieka, ukształtował Pan Bóg kobietę i przyprowadził ją do człowieka.
23 Wtedy rzekł człowiek: Ta dopiero jest kością z kości moich i ciałem z ciała mojego. Będzie się nazywała mężatką, gdyż z męża została wzięta.
24 Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym ciałem.

Ewangelia św. Jana 1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.


Popatrz bezstronnie, jak to wygląda.
Patrzę, patrzę i widzę; ludzie są zaślepieni swoim grzechem i nie widzą dzieła Bożego i jego mocy, mają gdzieś objawienie w Panu Jezusie i idą prosto do piekła.

Ale rozumiem, że Pismo święte ma zawsze rację
Amen.

więc tak: Bóg z błota ulepił Adama :roll:
Wszyscy zadowoleni? To dobrze.
Głupota chodzi przed upadkiem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Suzuja » 18 lis 2018, 15:41

KAAN pisze:Nie znasz Biblii dlatego nie wierzysz w stworzenie pierwszego człowieka, ale pochodzenie człowieka od małpy


No bo wcale nie ma biologów ewolucjnych którzy nie czytali księgi rodzaju np. Biolog i pseudo znawca religi Riczi Dawkins. Btw, nawet w protestantyzmie do lat 60'tych XX wieku, fundamentalny kreacjonizm był uważany za dziwactwo


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 18 lis 2018, 15:43

nadrozd pisze:Ale wierzysz dokladnie tak jak napisalem .
Uwazasz Ze pochodzisz od malpy a malpa z jednokomorkowca wiec inteligencje tez droga ewolucji ma po nim :)
Wiec i ty tez masz inteligencje po tym jednokomorkowcu twoim pra pra rodzicu ;)

Tylko bpisz sie tego powiedziec na glos ;P bo to obviach....jak tak powie sie prosto z mostu.i wstyd..


Dobrze Ci wychodzi dyskutowanie samemu ze sobą ;D
Baw się więc dobrze, nie zamierzam Ci w tym przeszkadzać ;)

Gdybyś miał ochotę na chwilę refleksji to podpowiem Ci, że popełniasz powszechny na tym forum błąd logiczno-językowy zwany sofizmatem rozszerzenia lub bardziej znany jako "straw man" (ang).

To typowe zachowanie gdy jest się niepewnym swego, nie ma się sensownych argumentów, jest się złośliwym i na dodatek zazwyczaj na tyle słabo kumatym, że nawet nie zdaje się samemu sprawy, że popełnia się ten błąd :puppyeyes:

Luba pisze:User F. raczej pyta o argumenty, dlaczego chrzescijanie wierza , ze...( jak w temacie)

:thumbup:

Albertus pisze:Tylko czy ktoś w ogóle twierdzi że "Pismo Sw. ma zawsze racje" ?

No chyba większość na tym forum.
Taki jest ten temat dlatego pytam.

Albertus pisze:Ale że Pismo Święte czytane w pełnym kontekście i w Duchu w jakim zostało napisane ma rację jeśli chodzi o kwestie zbawienia to oczywiście tak.

No i właśnie dlaczego uważasz biblia w kwestiach zbawienia człowieka ma rację? Wiem, że w to wierzysz, ale czy poza tym masz jakiekolwiek argumenty na poparcie tego?


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 18 lis 2018, 17:12

KAAN - to fakt, że Bóg jest stwórcą człowieka na ziemi. Jednak teoria stworzenia jest wymysłem wyobraźni i twórczości piszącego, bo żaden piszący nie był jej świadkiem.
To prawda, że szatan to upadły anioł, ale nie stworzony przez Boga, bo ten anioł zła jest odwieczny. To nie zbuntowany anioł, którego stworzył Bóg. Wszystkie istoty w niebie - te dobre i te złe - nazwane są aniołami.
Tak jak pisze w proroctwie Jana - i posłał swoich aniołów, by wyrządzali szkodę ziemi, to nie Bóg ich posłał, ale szatan posłał swoich aniołów, by wyrządzali szkodę ziemi. To nie z woli Boga ziemia jest doświadczana złem, ale z woli szatana. Bóg mógł to przerwać niszcząc to, co stworzył, ale cały czas daje ludziom szansę - prawo życia i wyboru. To prawo jest dane aż do żniw.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 18 lis 2018, 17:39

wybrana pisze:KAAN - to fakt, że Bóg jest stwórcą człowieka na ziemi. Jednak teoria stworzenia jest wymysłem wyobraźni i twórczości piszącego, bo żaden piszący nie był jej świadkiem..
Nie ma w Biblii czegoś takiego jak teoria stworzenia, Biblia jest dokumentem działalności Bożej.
To prawda, że szatan to upadły anioł, ale nie stworzony przez Boga, bo ten anioł zła jest odwieczny.
Taaa... dwóch odwiecznych. Jak już coś piszesz to pomyśl trochę a nie wal głupot.
To nie zbuntowany anioł, którego stworzył Bóg.
Wiesz lepiej od Boga?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 18 lis 2018, 17:39

wybrana pisze:KAAN - to fakt, że Bóg jest stwórcą człowieka na ziemi. Jednak teoria stworzenia jest wymysłem wyobraźni i twórczości piszącego, bo żaden piszący nie był jej świadkiem.
To prawda, że szatan to upadły anioł, ale nie stworzony przez Boga, bo ten anioł zła jest odwieczny. To nie zbuntowany anioł, którego stworzył Bóg. Wszystkie istoty w niebie - te dobre i te złe - nazwane są aniołami.
Tak jak pisze w proroctwie Jana - i posłał swoich aniołów, by wyrządzali szkodę ziemi, to nie Bóg ich posłał, ale szatan posłał swoich aniołów, by wyrządzali szkodę ziemi. To nie z woli Boga ziemia jest doświadczana złem, ale z woli szatana. Bóg mógł to przerwać niszcząc to, co stworzył, ale cały czas daje ludziom szansę - prawo życia i wyboru. To prawo jest dane aż do żniw.


Skąd pomysł że szatan nie był stworzony przez Boga? To by oznaczało że Bóg nie jest tak naprawdę Bogiem, nie jest wszechmocny ani Jedyny. To co mówisz to wielobóstwo.

I twierdzisz że to upadły anioł. Jeśli upadły to znaczy że kiedyś był nieupadły. Co to znaczy? Że przed upadkiem był dobry Bóg i dobry nie stworzony przez Boga szatan?

Jak Bóg mógł przerwać to że ziemia jest doświadczana złem niszcząc wszystko co stworzył skoro to niestworzony przez Boga szatan posyła swoich aniołów aby wyrządzali ziemi szkodę jak to twierdzisz?

I skoro przed "czasem żniw Bóg nie zsyła żadnych kar na złoczyńców to czym jest czas żniwa? Nie będzie żadnych kar? Nie bedzie sądu?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 18 lis 2018, 17:54

KAAN pisze:
wybrana pisze:KAAN - to fakt, że Bóg jest stwórcą człowieka na ziemi. Jednak teoria stworzenia jest wymysłem wyobraźni i twórczości piszącego, bo żaden piszący nie był jej świadkiem..
Nie ma w Biblii czegoś takiego jak teoria stworzenia, Biblia jest dokumentem działalności Bożej.
To prawda, że szatan to upadły anioł, ale nie stworzony przez Boga, bo ten anioł zła jest odwieczny.
Taaa... dwóch odwiecznych. Jak już coś piszesz to pomyśl trochę a nie wal głupot.
To nie zbuntowany anioł, którego stworzył Bóg.
Wiesz lepiej od Boga?

KAAN, weź moją prawdę pod uwagę i opierając się na niej przeczytaj proroctwo Jana, a łatwo go zrozumiesz.
Przeczytaj Ewangelię i zauważysz, że one również ją potwierdzają.
I jeszcze mam do ciebie pytanie- o jakich siedmiu Duchach Boga w niebie - pisał Jan?
Kim byli w niebie 24 Starców, którzy zasiadali na swoich tronach w niebie?
Znasz Niebo i jego prawa?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 18 lis 2018, 18:07

Albertus pisze:
Skąd pomysł że szatan nie był stworzony przez Boga? To by oznaczało że Bóg nie jest tak naprawdę Bogiem, nie jest wszechmocny ani Jedyny. To co mówisz to wielobóstwo.

Jest siła ciemności - zła i siła dobra - Bóg.
Jak Bóg mógł przerwać to że ziemia jest doświadczana złem niszcząc wszystko co stworzył skoro to niestworzony przez Boga szatan posyła swoich aniołów aby wyrządzali ziemi szkodę jak to twierdzisz?

A to nie wiesz, że Bóg dobra jest silniejszy i ma większą władzę.
I skoro przed "czasem żniw Bóg nie zsyła żadnych kar na złoczyńców to czym jest czas żniwa? Nie będzie żadnych kar? Nie bedzie sądu?

Kto wierzy w Jezusa Chrystusa może uniknąć sądu i żyć wiecznie.
Będzie sąd i będzie kara.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 18 lis 2018, 18:19

czyli wielobóstwo


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości