Kto pelni wole Ojca ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Luba » 14 paź 2018, 14:42

KAAN pisze:
Luba pisze:
"Uświęć ich6 w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą".Jan 17,17
Gdzie jest to Słowo?


Mam Je wypisane na tablicy serca :)

Biblia jest dla poszukujacych. Ja juz znalazlam swoje miejsce.


Opisane w Biblii osoby, ktore przybraly postac aniolow swiatlosci ,wywarly na mnie bardzo destrukcyjny wplyw, ktory obserwuje teraz u ludzi wielkiej wiary, chociazby u ciebie, KAAN.

Dzieki Slowu dostrzeglam w koncu Prawde w Biblii, ktora niegodziwiec ukryl za klamstwem biblijnych bohaterow , nazywajac to klamstwo Slowem Bozym, a wszystkich, ktorzy w to wierza nazwal chrzescijanami ,a wczesniej zydami.

Twoim Bogiem jest JHWH, ktory dla chrzescijan wcielil sie w tajemnicza Trojce .To on podyktowal swoim przedstawicielom na ziemi swoje prawo, dzieki ktoremu Syn prawdziwego Boga zawisl na krzyzu ,a potem olsnil swojego faryzejskiego slugusa i
wyslal go jako wilka w owczej skorze z misja do ludzi, dla ktorych na chwile zgaslo swiatlo Prawdy, wmawiajac im, ze Ojciec niebianski wydal swojego Syna na smierc jako ofiare za grzesznikow i ze te ofiare nalezy celebrowac i karmic nia swoje ego az do kresu wyznaczonych dni.

Bardzo inteligentne, czyz nie ?

Co bylo dalej ,zapisane jest w historii chrzescijanstwa i swiata.

Co bedzie, zapisane jest w Ksiedze Zycia.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Albertus » 14 paź 2018, 15:13

Luba pisze:
KAAN pisze:
Luba pisze:Gdzie jest to Słowo?


Mam Je wypisane na tablicy serca :)

Biblia jest dla poszukujacych. Ja juz znalazlam swoje miejsce.


Opisane w Biblii osoby, ktore przybraly postac aniolow swiatlosci ,wywarly na mnie bardzo destrukcyjny wplyw, ktory obserwuje teraz u ludzi wielkiej wiary, chociazby u ciebie, KAAN.

Dzieki Slowu dostrzeglam w koncu Prawde w Biblii, ktora niegodziwiec ukryl za klamstwem biblijnych bohaterow , nazywajac to klamstwo Slowem Bozym, a wszystkich, ktorzy w to wierza nazwal chrzescijanami ,a wczesniej zydami.

Twoim Bogiem jest JHWH, ktory dla chrzescijan wcielil sie w tajemnicza Trojce .To on podyktowal swoim przedstawicielom na ziemi swoje prawo, dzieki ktoremu Syn prawdziwego Boga zawisl na krzyzu ,a potem olsnil swojego faryzejskiego slugusa i
wyslal go jako wilka w owczej skorze z misja do ludzi, dla ktorych na chwile zgaslo swiatlo Prawdy, wmawiajac im, ze Ojciec niebianski wydal swojego Syna na smierc jako ofiare za grzesznikow i ze te ofiare nalezy celebrowac i karmic nia swoje ego az do kresu wyznaczonych dni.

Bardzo inteligentne, czyz nie ?

Co bylo dalej ,zapisane jest w historii chrzescijanstwa i swiata.

Co bedzie, zapisane jest w Ksiedze Zycia.


Czyli ty uważasz że Jezus Chrystus nie oddał dobrowolnie swojego życia z miłości do nas i dla naszego zbawienia?


Czy dobrze rozumiem twoje poglądy?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Luba » 14 paź 2018, 15:26

Nie moge juz edytowac, a chcialam zamiescic w tym poscie jeszcze kilka waznych przemyslen.

Oto moj uzupelniony, poprzedni post.


KAAN pisze:
Luba pisze:
"Uświęć ich6 w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą".Jan 17,17
Gdzie jest to Słowo?


Mam Je wypisane na tablicy serca :)

Biblia jest dla poszukujacych. Ja juz znalazlam swoje miejsce.


Opisane w Biblii osoby, ktore przybraly postac aniolow swiatlosci ,wywarly na mnie bardzo destrukcyjny wplyw, ktory obserwuje teraz u ludzi wielkiej wiary, chociazby u ciebie, KAAN.

Dzieki Slowu dostrzeglam w koncu Prawde w Biblii, ktora niegodziwiec ukryl za klamstwem biblijnych bohaterow , nazywajac to klamstwo Slowem Bozym, a wszystkich, ktorzy w to wierza nazwal chrzescijanami ,a wczesniej zydami.

Wybrane ludy. Jakiez to elitarne jest.

W przeszlosci tak bardzo dbalam, aby nalezec do grona wybranych i moc patrzec z gory na nieszczesnikow, ktorzy nie czcili JAHWE, ktory zmienia sie niczym kameleon(" jestem kim jestem"," staje sie kim sie staje") , realizujac swoj plan i wmawiajac swoim, ze to "zbawienie z laski przez wiare" .



Twoim Bogiem jest JHWH, ktory dla chrzescijan wcielil sie w tajemnicza Trojce , a dla islamistow w Allaha.

To aniol smierci.

Jego wyznawcy zwiastuja smierc i walcza ze soba nienawidzac sie wzajemnie.


To on podyktowal swoim przedstawicielom na ziemi swoje prawo, dzieki ktoremu Syn prawdziwego Boga zawisl na krzyzu ,a potem olsnil swojego faryzejskiego slugusa i wyslal go jako wilka w owczej skorze z misja do ludzi, dla ktorych na chwile zgaslo swiatlo Prawdy, wmawiajac im, ze Ojciec niebianski wydal swojego Syna na smierc jako ofiare za grzesznikow i ze te ofiare nalezy celebrowac i karmic nia swoje ego az do kresu wyznaczonych dni.

Bardzo inteligentne, czyz nie ?

Co bylo dalej ,zapisane jest w historii chrzescijanstwa i swiata.

Co bedzie, zapisane jest w Ksiedze Zycia.


Ja zyje dla Ojca w niebie, ktorego Objawil mi Duch Prawdy, Zycia, Milosci, Pokoju, Madrosci...

Pisze tu o Nim ze szczerego serca aby rozdawac za darmo to, co otrzymalam od mojego Ojca w wielkiej obfitosci :)


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Torcik » 14 paź 2018, 15:44

Czyli ty uważasz że Jezus Chrystus nie oddał dobrowolnie swojego życia z miłości do nas i dla naszego zbawienia?


Czy dobrze rozumiem twoje poglądy?

Albrtus wprawdze nie do mnie kieruje swoje pytanie, ale pozwolę sobie na wypowiedź. Nie chce tu mówić za Luba, pewnie sama odpowie. Mam wrażenie jednak, że dość dobrze rozumiem jej wpisy. A to dlatego, że kiedyś "badałam" sprawę Boga YHWH i doszłam do całkiem podobnych wniosków. Co więcej, wiem, że cała masa ludzi doszła do wniosków podobnych. Są nawet prace, książki, wykłady mądrych i głęboko wierzących osób, dla których Jahwe nie jest Ojcem Pana Jezusa. Wystarczy zacząć od zbadania kim jest Jahwe, który w pewnym momencie dziejów pojawia się u żydów. Należy sięgnąć do pozabiblijnych źródeł (również żydowskich i narodów ościennych), należy sprawdzić skąd wziął się Abraham i Mojżesz i trochę szerzej (dziś byśmy powiedzieli - alternatywnie) poczytać, dochodzić...I wtedy bez trudu można odkryć wątpliwą reputację Jahwe i jego pochodzenie.
Na pewno nie jest to Bóg Wszechmogący, Stwórca. A kim jest - szukajcie a znajdziecie.
Dorzucę jeszcze taką refleksję, którz towarzysz mi od wielu lat. Jaki Ojciec skazuje jedyne dziecko na śmierć okrutną, poniżającą godnośc, aby go przebłagać? Przecież to nie ma sensu żadnego. Czy wszechmocny nie może innego sposobu wymyślić, aby usatysfakcjonować swoje ego z powodu grzechu ludzi, których sam podobno stworzył i przewidział wszystko? Bóg skazuje Boga za to, aby wybaczyć stworzonym przez siebie popapranym ludziom??? A może należy przebłagać kogoś innego? Kogo? Władcę wyższego od Jahwe? To są pytania.
Jak miłosierny ojciec może chcieć śmierci jedynego dziecka? Ludzki ojciec wzdryga się na samą myśl o takim czynie, prawda. Ja jako matka za żadne skarby nie poświęciłabym swoich dzieci w żadnej intencji, nawet najszlachetniejszej. Widać bóg spaprał stworzenie i sam musiał ponieść konsekwencje swoich błędów. Może tego ktoś wysoki się domagał i nie było innego wyjścia? Oczywiście, to tylko spekulacje, bo nie wiem, jakie wojny prowadzili i prowadzą bogowie. A że prowadzą to nawet Paweł pisze.
Ale to tylko takie luźne myśli.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Luba » 14 paź 2018, 15:51

Albertus pisze:
Czyli ty uważasz że Jezus Chrystus nie oddał dobrowolnie swojego życia z miłości do nas i dla naszego zbawienia?




Owszem, uwazam.

Syn Bozy wiedzial dokad idzie i kto jest tam panem.

A jednak przyszedl i dal swiadectwo Prawdzie, za ktora , niestety, zadano mu smierc w krainie klamstwa i nienawisci do Prawdy, czyli tym samym do naszego jedynego prawdziwego Ojca i Jego Syna. Obaj ,pozostajac w jednosci i w milosierdziu chca pociagnac potomstwo Adama, bladzace w ciemnosciach ograniczonych prawem JHWH, do Nowego Porzadku, opartego na Prawdzie, ktory to porzadek byl od poczatku przewidziany dla stworzonego z MILOSCI czlowieka.


Pisze tu , jak widzisz, o moim ukochanym Ojcu, do ktorego wciaz sie zwracam slowami, ktore przekazal swoim uczniom Syn Bozy, bedac na ziemi.

Kiedys tez powtarzalam te slowa, nie rozumiejac jeszcze wielu spraw.

Wlasciwie zawsze bardzo tesknilam do Domu Ojca :)


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Albertus » 14 paź 2018, 16:10

Luba pisze:
Albertus pisze:
Czyli ty uważasz że Jezus Chrystus nie oddał dobrowolnie swojego życia z miłości do nas i dla naszego zbawienia?




Owszem, uwazam.

Syn Bozy wiedzial dokad idzie i kto jest tam panem.

A jednak przyszedl i dal swiadectwo Prawdzie, za ktora , niestety, zadano mu smierc w krainie klamstwa i nienawisci do Prawdy, czyli tym samym do naszego jedynego prawdziwego Ojca i Jego Syna. Obaj ,pozostajac w jednosci i w milosierdziu chca pociagnac potomstwo Adama, bladzace w ciemnosciach ograniczonych prawem JHWH, do Nowego Porzadku, opartego na Prawdzie, ktory to porzadek byl od poczatku przewidziany dla stworzonego z MILOSCI czlowieka.


Pisze tu , jak widzisz, o moim ukochanym Ojcu, do ktorego wciaz sie zwracam slowami, ktore przekazal swoim uczniom Syn Bozy, bedac na ziemi.

Kiedys tez powtarzalam te slowa, nie rozumiejac jeszcze wielu spraw.

Wlasciwie zawsze bardzo tesknilam do Domu Ojca :)


Czyli śmierć Jezusa na krzyżu nie miał żadnej wartości zbawczej?


Czy możesz coś więcej napisać na temat tego rzekomego Ojca różnego do Boga ST?

Czy to nas stworzył? I w ogóle co jest jego dziełem?

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że twoje poglądy to nic nowego. To po prostu stary kręty gnostycyzm który usiłował zainfekować chrześcijaństwo w pierwszych wiekach i któremu Ojcowie z mocą się przeciwstawili ale który co jakiś czas powraca.

Powraca w wielu odmianach. Ciekawe której odmiany ty niestety stałaś się ofiarą...?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: KAAN » 14 paź 2018, 17:42

Luba pisze:
KAAN pisze:
Luba pisze:Gdzie jest to Słowo?
Mam Je wypisane na tablicy serca :)
Nie wierzę ci, zbyt błędne ideologie płyną od ciebie.
Biblia jest dla poszukujacych. Ja juz znalazlam swoje miejsce.
Złe miejsce, jak tam pozostaniesz będziesz miała kłopoty na sadzie Bożym.
Opisane w Biblii osoby, ktore przybraly postac aniolow swiatlosci ,wywarly na mnie bardzo destrukcyjny wplyw...
Znaczy że nie poznałaś Pana Jezusa, bo jedynie w Biblii jest prawda o nim.
Dzieki Slowu dostrzeglam w koncu Prawde w Biblii
Nie ma Słowa poza Biblią, prezentujesz fałszywą ideologię.
Twoim Bogiem jest JHWH,
To prawda.
ktory dla chrzescijan wcielil sie w tajemnicza Trojce .
W nic się nie wcielał, od początku był Ojciec, Syn i Duch Święty.
Bardzo inteligentne, czyz nie ?
Bardzo głupie głosisz tu idee.
Tkwisz w odstępstwie, nie jesteś chrześcijanką, musisz się nawrócić bo inaczej czeka cię sąd ostateczny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Luba » 15 paź 2018, 12:24

Albertus pisze:
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że twoje poglądy to nic nowego.


Alez oczywiscie, ze zdaje sobie z tego sprawe.



To po prostu stary kręty gnostycyzm który usiłował zainfekować chrześcijaństwo w pierwszych wiekach i któremu Ojcowie z mocą się przeciwstawili ale który co jakiś czas powraca.



Jakkolwiek nazwiesz Prawde, ktora wyznaje przed ludzmi i jakiekolwiek ludzkie autorytety tu przywolasz, nie zdolasz zaprzeczyc historii twojej przestepczej organizacji religijnej, ktora ludzi o takich pogladach jak moje rzucala lwom na pozarcie.
W taki sposob przejawiala sie ( i przejawia do dzis )moc ojcow twojej rzymskiej organizacjii.

Powraca w wielu odmianach.


Prawda, ktora tutaj wyznaje jest tak autentyczna i niezmienna, ze nie mozna jej z niczym innym pomylic, w przeciwienstwie do pogladow tzw. chrzescijanskich po obu stronach barykady, gdzie zaden czlowiek nie jest w stanie nadazyc za tempem rozwoju rodzacych sie tam klamstw, w kolebeczkach mnozacych sie jak przez pączkowanie denominacji chrzescijanskich.

Prawda nie powraca. Ona tu jest od 2000 lat i zawsze byla...niewidoczna dla swiata, w ktorym ty tkwisz po same uszy.

Jesli jak papuga powtarzasz za swoimi ojcami, ze to gnoza, znaczy to, ze Jej nie rozpoznajesz .

Ciekawe której odmiany ty niestety stałaś się ofiarą...?


Slowa, ktore czytasz, niosa ogromny potencjal swiatla, ktorego ty bardzo potrzebujesz.

Nazywasz mnie ofiara...Syna Bozego nazywasz rowniez ofiara.... :)

Zastanow sie ,ktora ewangelie glosisz, Albertusie :)

Nie zapominaj przy tym , ze Syn Bozy zwyciezyl juz swiat i stal sie Panem naszego zycia i smierci.

Zycze ci z calego serca, abys pojal swoim umyslem i wzial sobie do serca Prawde, ze uczen Jezusa to zwiastun ZYCIA, a nie smierci, tak , jak to zwiastuje "apostol" Pawel.

Zycie albo smierc, Albertusie. Masz jeszcze mozliwosc wyboru :)


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Przeemek » 16 paź 2018, 09:46

Pielgrzym_diakon pisze:@KAAN,

Czy byłbyś w stanie wziąć odpowiedzialność za czyjąś traumę po poddaniu się złej władzy przez to co piszesz? Skąd moje pytanie? Moje pytanie wynika z mojego życiowego doświadczenia. Spierając się o słowa w temacie wiara-pewność możesz komuś zrobić krzywdę. Dlaczego?

Jako młody chłopak wiedziałem, że Bóg jest i jest dobry. Innej wersji nie brałem pod uwagę. Zły bóg mnie nie interesował. Jednak chodząc do kościoła (protestanckiego) regularnie słyszałem, że muszę uwierzyć. Muszę uwierzyć. Muszę uwierzyć.

Słowo "wiara" jest tak popularne i używane w wielu kontekstach. Nie wiem jak inni, ale ja niestety przez wiele lat życia znałem tylko jedną definicję - niepełna pewność. Wierzymy bowiem w coś czego nie jesteśmy pewni. Jeśli jesteśmy pewni, to wiemy. Tak definiuje słowa większość rzeczywistości w której żyjemy.

.....

Teraz jestem po ponad dwóch latach leczenia siebie. Jednak teraz też wiem, że mogę wiedzieć. Nie muszę opierać się tylko na wątpliwościach. Moim oparciem może być PRAWDA.

.....

Pewność, pewność. Niesamowicie pasuje to do definicji z listu do Hebrajczyków. Pasuje również do wielu innych fragmentów Biblii. Dlaczego więc nasza wiara jest niepewnością tego czego się spodziewamy, przeświadczeniem, że może jest coś poza tym co widzimy?

Takiej wiary nie jestem w stanie już kupić. Kupiłem, zjadłem i zatrułem się. Teraz leczę się u boku Jezusa z tego co kiedyś słyszałem, że jest Jego nauką. Szanujmy więc proszę siebie nawzajem. Nie każdy musi myśleć tak samo jak ja. Nie każdy musi myśleć jak Ty.


Wiara to nie jest opieranie się na wątpliwoaściach, wiara jest czymś co jest rzeczywiste i prawidziwe, o tym właśnie mówi rozdział (Hbr11), do którego zapewne nawiązałeś. Sam przyznałeś, że znałeś "kontekst" wiary, więc może nie znałeś takiego kontekstu o jakim naucza nas Bóg w Biblii.


Wiara jest przekonaniem/dowodem:
"Wiara natomiast jest podstawą spełnienia się tego wszystkiego, co jest treścią nadziei; przekonaniem o prawdziwości tego, co niewidzialne."(Hb11:1)

Wiara ma "filary":
"(2) Dzięki wierze pojmujemy, że wszystko, co istnieje w czasie i przestrzeni, zostało ukształtowane słowem Boga, tak że to, co widzimy, nie powstało z rzeczy widzialnych."(Hbr11: 2)

"......kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje ......"(Hbr11: 6)



A więc wiara jest też synonimem ufności i nadziei. Nawróceni na Chrystusa i Boga, mają prawo do nadzieji, która jest oczekiwaniem już na otrzymane zbawienie i życie wieczne z Jezusem:
"(23) Lecz nie tylko ono, ale i my sami, którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha, i my również całą istotą swoją wzdychamy, oczekując <przybrania za synów> - odkupienia naszego ciała. (24) W nadziei bowiem już jesteśmy zbawieni. Nadzieja zaś, której [spełnienie już się] ogląda, nie jest nadzieją, bo jak można się jeszcze spodziewać tego, co się już ogląda? (25) Jeżeli jednak, nie oglądając, spodziewamy się czegoś, to z wytrwałością tego oczekujemy." (Rz8)

"(12) Nadto także Izajasz powiada: Przyjdzie potomek Jessego, powstanie Ten, który ma rządzić poganami, w Nim poganie pokładać będą nadzieję. (13) A Bóg, [dawca] nadziei, niech wam udzieli pełni radości i pokoju w wierze, abyście przez moc Ducha Świętego byli bogaci w nadzieję."(Rz15)

A na co możesz mieć nadzieję? w której to właśnie masz pewność, że sie z stanie?
"(1) Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia. (2) Albowiem prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło cię spod prawa grzechu i śmierci. " (Rz8)

Przykłady na czym to polega też są opisane w Biblii:
" (8) Przez wiarę usłuchał Abraham, gdy został powołany, aby pójść na miejsce, które miał wziąć w dziedzictwo, i wyszedł, nie wiedząc, dokąd idzie."(Hbr11: 8)

A więc jeżeli szczerze się nawrócisz na Boga(uwierzysz) i decydujesz sie za nim podążać, to życie chrześcijanina wygląda trochę jak u Abrahama. Oddajesz je całkowicie Chrystusowi i Bogu, nie wiesz dokąd idziesz, ale ufasz i masz nadzieję że On ciebie poprowadzi. Czasem wylądujesz na pustyni i będziesz mieszkał w namiocie, ale ostatecznie trafisz do miejsca gdzie Bóg da ci wieczny pokój i zatroszczy się o wszystkie twoje potrzeby.

Ponieważ:
"(6) Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu;......."(Hbr11)

A Bóg:
"......nagradza tych, którzy go szukają."(Hbr11)

Wiec możesz mieć pewność, że jak wierzysz w Boga, to spełni On to o co go poprosisz. Tylko będzie to w Jego określony sposób i przez Boga określonym czasie. Tak jak obietnica dana Abrahamowi, Czy Noemu - który czekał ponad 100 lat (a nie wiedział jak długo będzie musiał czekać) na nią w nadziei i wiara jego się nigdy nie zachwiała.


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Torcik » 16 paź 2018, 10:05

Wiec możesz mieć pewność, że jak wierzysz w Boga, to spełni On to o co go poprosisz. Tylko będzie to w Jego określony sposób i przez Boga określonym czasie. Tak jak obietnica dana Abrahamowi, Czy Noemu - który czekał ponad 100 lat (a nie wiedział jak długo będzie musiał czekać) na nią w nadziei i wiara jego się nigdy nie zachwiała.

To tylko pogratulować. My nie mamy tyle czasu, jak Abraham. To raz.
Chyba to jednak wielkie uproszczenie twierdzić: "Wiec możesz mieć pewność, że jak wierzysz w Boga, to spełni On to o co go poprosisz". Z powodu niespełnionych próśb można bardzo łatwo odejść od wiary, a przynajmniej mocno się zachwiać. Ja nie miałabym odwagi takiej tezy stawiać.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: KAAN » 16 paź 2018, 10:23

Pewność jest elementem wiary chrześcijańskiej; przeciwieństwem tego jest zwątpienie - tragiczny stan człowieka nie mającego oparcia w Bogu i bez nadziei. Bez pewności nie ma pełnego zaufania Zbawicielowi, nie ma radości oczekiwania obietnic Bożych. Przeemek bardzo dobrze pokazał aspekt podstaw i istoty wiary na podstawie Hbr 11.
W tym tygodniu skończyłem czytanie ciekawej książki J. C. Ryle "Holiness", jest tam obszerny fragment o pewności. Ryle to anglikanin, ale żyjący w czasie dziewiętnastowiecznego przebudzenia i miał "braterskie" poglądy, był i jest ceniony przez braci.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Przeemek » 16 paź 2018, 10:41

Torcik pisze:
Wiec możesz mieć pewność, że jak wierzysz w Boga, to spełni On to o co go poprosisz. Tylko będzie to w Jego określony sposób i przez Boga określonym czasie. Tak jak obietnica dana Abrahamowi, Czy Noemu - który czekał ponad 100 lat (a nie wiedział jak długo będzie musiał czekać) na nią w nadziei i wiara jego się nigdy nie zachwiała.

To tylko pogratulować. My nie mamy tyle czasu, jak Abraham. To raz.
Chyba to jednak wielkie uproszczenie twierdzić: "Wiec możesz mieć pewność, że jak wierzysz w Boga, to spełni On to o co go poprosisz". Z powodu niespełnionych próśb można bardzo łatwo odejść od wiary, a przynajmniej mocno się zachwiać. Ja nie miałabym odwagi takiej tezy stawiać.

Wyciagasz z kontekstu. Nie buduj doktryny Koscioła na bazie jednego wersetu. Historia z Noe jest dla nas wzorem wiary do nasladowania i nauką jak działa Bóg, nie bierzesz tego dosłownie.

Ja przede wszystkim kieruje sie Pismem. Oczywiście, że niektóre zagadnie wymagające większego wyjaśnienia. Jednak moja teza opierała sie już na wyprowadzonych argumentach. A dla szukającego jest już temat do dalszego zgłębiania.

W Biblii jest o wiele więcej na ten temat i w nawiązaniu do wiary/ufności jaką nawrócony człowiek posiada:

"(21) Umiłowani, jeśli serce nas nie oskarża, mamy ufność wobec Boga, (22) i o co prosić będziemy, otrzymamy od Niego, ponieważ zachowujemy Jego przykazania i czynimy to, co się Jemu podoba."(1J3)


(22) I otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie." (Mt:21)

" (31) Wiemy, że Bóg grzeszników nie wysłuchuje, natomiast Bóg wysłuchuje każdego, kto jest czcicielem Boga i pełni Jego wolę. " (J9)

(14) Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą."(J5)


I już po troche szerszej analizie, widać że nie chodzi o to by prosić Boga o nowy samochód, tylko prośby zgodne z Jego wolą. Jeżeli dobrze zrozumiesz o czym naucza Biblia to nie dojdzie do niespełnionych próśb. Ważne jest szczere nawrócenie objawiajace się zachowywaniem przykazań, znam ludzi którzy nie musieli czekać 100 lat na spełnienie próśb, ale od ciebie kiedy one się spełnią nie zależy. Moja teza jest jak najbardziej na miejscu.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2018, 11:02 przez Przeemek, łącznie zmieniany 4 razy.


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Luba » 16 paź 2018, 10:43

KAAN pisze:Pewność jest elementem wiary chrześcijańskiej; przeciwieństwem tego jest zwątpienie - tragiczny stan człowieka nie mającego oparcia w Bogu i bez nadziei. Bez pewności nie ma pełnego zaufania Zbawicielowi, nie ma radości oczekiwania obietnic Bożych.


KAAN, ale ta pewnosc ma wynikac z "poznania Boga i Jego Syna" a nie z wiary, jak to naucza Pawel, ktory zyjac w tym samym czasie co Jezus na ziemi, nawet sie z Nim nie spotkal.

Pawel nie pomaga nam poznac "prawdziwego Boga i Syna", bo on zna tylko "Chrystusa ukrzyzowanego".

"Ukrzyzowany Chrystus" nie jest przeciez "prawdziwym Bogiem", ktorego mamy poznac, aby otrzymac zycie wieczne.

Mam nadzieje, ze sie z tym zgodzisz, KAAN.



Przeemek bardzo dobrze pokazał aspekt podstaw i istoty wiary na podstawie Hbr 11.


Przemek, owszem, bardzo dobrze wykazal "aspekt podstaw i istoty wiary". Powiedzialabym nawet, ze zrobil to lepiej niz sam autor listu do Zydow :)

Tyle tylko, ze wiara to nie jest POZNANIE...nawet jesli sie wierzy, majac PEWNOSC.


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Noemi » 16 paź 2018, 10:49

Torcik pisze:
Wiec możesz mieć pewność, że jak wierzysz w Boga, to spełni On to o co go poprosisz. Tylko będzie to w Jego określony sposób i przez Boga określonym czasie. Tak jak obietnica dana Abrahamowi, Czy Noemu - który czekał ponad 100 lat (a nie wiedział jak długo będzie musiał czekać) na nią w nadziei i wiara jego się nigdy nie zachwiała.

To tylko pogratulować. My nie mamy tyle czasu, jak Abraham. To raz.
Chyba to jednak wielkie uproszczenie twierdzić: "Wiec możesz mieć pewność, że jak wierzysz w Boga, to spełni On to o co go poprosisz". Z powodu niespełnionych próśb można bardzo łatwo odejść od wiary, a przynajmniej mocno się zachwiać. Ja nie miałabym odwagi takiej tezy stawiać.

jeśli ktoś mysli o modlitwie Panie Boże daj mi samochód lub inne dobra tego świata a nie otrzyma tego to rzeczywiście jego wiara może się zachwiać lub nawet odejść od wiary ,pytanie czy taka osoba jest naprawdę na nowonarodzona


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Torcik » 16 paź 2018, 11:01

Zabawne wnioski. O samochód, powiadasz? A może o zdrowie dla jedynego dziecka, chorego śmiertelnie? Powiedz takie coś rodzicom na oddziałach onkologii dziecięcej, chociażby.
Wiesz, Kaan, J.C.Ryla znam z innych książek i bardzo, ale to bardzo go cenię. Przepraszam cię, ale do ciebie nie mam ani grama sympatii. Prawie każda wypowiedź twoja, do prawie każdej osoby jest sygnałem, że lepiej od takich wierzących trzymać się jak najdalej.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości