Kult Aniołów i Świętych

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kult Aniołów i Świętych

Postautor: Ix12 » 20 lut 2019, 07:51

Suzuja pisze:
lx12 pisze:(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą


Dotrze do was w końcu że ten zakaz tyczy się podobizn Boga? A powstał od dlatego że żydzi zaczęli oddawać cześć cielcowi ze złota. Którego uważali za Boga. Nigdzie ten fragment nie zakazuje tworzenia obrazów i rzeźb. Zresztą, nie wiem od kiedy chrzescijan obowiązuje prawo starego testamentu ale w takim raz powinniście czcić szabat, i składać ofiary, nie zapominajmy też o obrzezaniu. No który pierwszy?

Pierral, to teraz podaj źródło tego cytatu. Bo szczerze wątpię że jest on prawdziwy. Ale nawet jeśli jest, to oczywistym jest to co powiedział Albertus, iż św. Cyryl nie głosił o sola scriptura bo ta zasada jest wewnętrznie sprzeczna i nieznana Kościołowi aż do XVI wieku. Tymbradziej za życia Cyryla kanon Pisma nie był jeszcze arbitralnie ustalony. Najprawdopodniej jest to polemika z manichejczykami. Zresztą, Sam się powołujesz na niebiblijne źródła odnośnie wiary więc jak to z Tobą jest?


Tam nie pisze podobizn Boga. Tak, szabat to jedno z 10 przykazań..Przestrzegasz je czy nie?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kult Aniołów i Świętych

Postautor: Suzuja » 20 lut 2019, 11:43

Ale chodzi o podobiznę Boga. Co wynika z kontekstu kulturowego, historycznego i teologicznego. A szabatu nie przestrzegam bo nie jestem żydem. Teraz czekam na odpowiedź, kiedy się obrzezasz?



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości