PROBLEMY Z PAWŁEM

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
QQBARA
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2019, 08:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lublin
Gender: Male
Kontaktowanie:

PROBLEMY Z PAWŁEM

Postautor: QQBARA » 08 sie 2019, 08:51

Witam,
Jestem nowym Użytkownikiem. Mam 51 lat, formalnie jestem w KRK ale od kilku lat czytam PŚ i szukam Prawdy Bożej.
Przeczytałem już różne ciekawe dyskusje na tym forum i chcę podyskutować z Wami na temat różnic w nauczaniu pomiędzy Pawłem który nazywał siebie apostołem Jezusa a Panem Jezusem. Piszę ogólnie ponieważ nie wiem czy można tu na ten temat dyskutować, próbowałem to robić na forum Katolik.pl i tam moje wpisy były blokowane.
Uważam że jest to temat BARDZO WAŻNY ponieważ połowa Nowego Testamentu są to listy Pawła. Duża część nauczania kościołów protestanckich opiera się na nauczaniu Pawła. KRK też czyta na mszach listy Pawła.
Czy nie widzicie że teologia Pawła różni się od nauczania Jezusa ?
Czy ktoś chce o tym podyskutować ?


J 8.31 Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli»
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: PROBLEMY Z PAWŁEM

Postautor: KAAN » 08 sie 2019, 09:08

Nauczanie apostoła Pawła jest nauczaniem Pana Jezusa, Paweł otrzymał objawienie bezpośrednio od Pana Jezusa:

Gal 1:11 A oznajmiam wam, bracia, że ewangelia, którą ja zwiastowałem nie jest pochodzenia ludzkiego;
12 Albowiem ja nie otrzymałem jej od człowieka, ani mnie jej nie nauczono, lecz otrzymałem ją przez objawienie Jezusa Chrystusa.


Dlatego Paweł jest apostołem, że został powołany bezpośrednio przez Pana Jezusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
QQBARA
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2019, 08:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lublin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: PROBLEMY Z PAWŁEM

Postautor: QQBARA » 08 sie 2019, 19:47

Skąd wiemy że Paweł otrzymał objawienie od samego Pana Jezusa ?
Wiemy to z listu do Galatan oraz z innych listów ale tylko tych które napisał Paweł.

Różnic pomiędzy nauczaniem Pawła i Jezusem jest tak dużo że nie wiem od czego zacząć.
Na razie podam tylko 3 żeby było o czym dyskutować ale żeby się nie pogubić.

1. Ilu jest Apostołów Pana Jezusa

Paweł sam siebie nazywa Apostołem którego wybrał Pan Jezus, ale z 4 Ewangelii wiemy że Pan Jezus wybrał 12 apostołów (liczba bardzo ważna ponieważ nawiązuje do 12 pokoleń Izraela) i gdy Judasz go zdradził 11 pozostałych Apostołów wybrało 12 Apostoła ponieważ uważali że musi być 12 Apostołów.
Opisują to Dzieje Apostolskie 1.21
"Trzeba więc, aby jeden z tych, którzy towarzyszyli nam przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał10 z nami, 22 począwszy od chrztu Janowego aż do dnia, w którym został wzięty od nas do nieba, stał się razem z nami świadkiem Jego zmartwychwstania».
23 Postawiono dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, z przydomkiem Justus, i Macieja. 24 I tak się pomodlili: «Ty, Panie, znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś, 25 by zajął miejsce w tym posługiwaniu i w apostolstwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść swoją drogą». 26 I dali im losy, a los padł na Macieja. I został dołączony do jedenastu apostołów"

Wynika z tego że Paweł był 13 Apostołem chociaż powinno ich być tylko 12.

2. Czy jesteśmy zbawieni z wiary czy z uczynków ?

Paweł uważa że z wiary:
EF: 2.8 "Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: 9 nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił"

Jezus mówi żeby przestrzegać przykazań, a więc z uczynków:
MT 19.16 "A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» 17 Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». 18 Zapytał Go: «Które?» Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, 19 czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!»


3. Czy jesteśmy "z góry" przeznaczeni do zbawienia czy nie ma przeznaczenia i musimy na to zasłużyć ?

Paweł uważa że jest przeznaczenie:
EF1.5 Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli,

EF: 2.8 Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: 9 nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.

Jezus mówi że na zbawienie trzeba sobie zasłużyć:
J 15.2 Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy.

ŁK 20.35 Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić.

To na razie tyle. Proszę o komentarz.


J 8.31 Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli»
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: PROBLEMY Z PAWŁEM

Postautor: KAAN » 08 sie 2019, 22:52

QQBARA pisze:Skąd wiemy że Paweł otrzymał objawienie od samego Pana Jezusa ?
Wiemy to z listu do Galatan oraz z innych listów ale tylko tych które napisał Paweł.
Paweł powołuje się na to, że jego nauka jest taka sama jak innych apostołów:

Gal 2:6 A co się tyczy tych, którzy cieszyli się szczególnym poważaniem - czym oni niegdyś byli, nic mnie to nie obchodzi; Bóg nie ma względu na osobę - otóż ci, którzy cieszyli się szczególnym poważaniem, niczego mi nie narzucili,
7 Raczej przeciwnie, gdy zobaczyli, że została mi powierzona ewangelia między nieobrzezanymi, jak Piotrowi między obrzezanymi -
8 Bo ten, który skutecznie działa przez Piotra w apostolstwie między obrzezanymi, skutecznie działał i przeze mnie między poganami -
9 Otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, Jakub i Kefas, i Jan, którzy są uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na dowód wspólnoty, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych;


Apostoł Piotr wspomina Pawła i potwierdza jego rangę jako głosiciela prawdy:

II List św. Piotra 3:15 A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was;
16 Tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie.


Różnic pomiędzy nauczaniem Pawła i Jezusem jest tak dużo że nie wiem od czego zacząć.
Powinieneś posłuchać tego co pisze apostoł Piotr i zastanowić się czy nie należysz do tej grupy ludzi o których pisze Piotr.

1. Ilu jest Apostołów Pana Jezusa
Paweł sam siebie nazywa Apostołem którego wybrał Pan Jezus, ale z 4 Ewangelii wiemy że Pan Jezus wybrał 12 apostołów (liczba bardzo ważna ponieważ nawiązuje do 12 pokoleń Izraela) i gdy Judasz go zdradził 11 pozostałych Apostołów wybrało 12 Apostoła ponieważ uważali że musi być 12 Apostołów.
Apostołów Pana Jezusa jest dwunastu, wszystkich ich wybrał Pan Jezus osobiście. Maciej nie jest apostołem ponieważ został wybrany przez ludzi w starotestamentowy sposób opisany w prawie. Z czasie łaski zakon (prawo) nie obowiązuje zbawionych.

2. Czy jesteśmy zbawieni z wiary czy z uczynków ?

Paweł uważa że z wiary:
EF: 2.8 "Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: 9 nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił"

Jezus mówi żeby przestrzegać przykazań, a więc z uczynków:
MT 19.16
Zły przykład podajesz, bo nie podajesz kontekstu; to było pytanie człowieka który myłśał ze przez uczynki może zostać zbawiony, dlatego Pan Jezus powiedział mu o zakonie którego nikt nie był w stanie wypełnić, dlatego w dalszej części historii ten człowiek odszedł zasmucony.
Pan Jezus wyraził się jasno w rozmowie z Nikodemem na jakiej podstawie człowiek jest zbawiony:

J 3:14 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy,
15 Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17 Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.


3. Czy jesteśmy "z góry" przeznaczeni do zbawienia czy nie ma przeznaczenia i musimy na to zasłużyć ?
Nikt nie jest z góry zbawiony albo potępiony, ale jeśli ktoś uwierzy jest zbawiony i tego zbawienia nie może utracić:

Paweł uważa że jest przeznaczenie:
EF1.5 Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli,

EF: 2.8 Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: 9 nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.
Przeznaczył nas którzy wierzymy, mamy przeznaczenie spowodowane wiarą.

Jezus mówi że na zbawienie trzeba sobie zasłużyć:
J 15.2 Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy.

ŁK 20.35 Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić.
Te wersety nie mówią o zasłudze, nie można zasłużyć sobie na zbawienie, zbawieni jesteśmy z łaski która jest skuteczna przez wiarę Panu Jezusowi bo gdyby przez zakon było usprawiedliwienie to niepotrzebny byłby Mesjasz. Pan Jezus przyszedł i pozwolił sie przybić do krzyża z miłości do nas, bo wiedział od początku że każdy zgrzeszy, a grzech rodzi śmierć. Pan Jezus wykupił nas od śmierci, jeśli chcesz być z Panem Jezusem w niebie uwierz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: PROBLEMY Z PAWŁEM

Postautor: marioosh666 » 09 sie 2019, 06:24

Jak ktoś wbija klin między Jezusa, a Pawła to zwodziciel. Środowiska lewackie namiętnie to robią. Według nich Jezus to hippis miłujący każdego takim jaki jest, a Paweł to homofob, wróg kobiet i nienawistnik. Dobrze, że nie antysemita ;) Dlaczego należy uznać Jego wkład to już zostało wyjaśnione.


Są ludzie i moderatorzy...
QQBARA
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2019, 08:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lublin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: PROBLEMY Z PAWŁEM

Postautor: QQBARA » 09 sie 2019, 11:24

marioosh666 pisze:Jak ktoś wbija klin między Jezusa, a Pawła to zwodziciel. Środowiska lewackie namiętnie to robią. Według nich Jezus to hippis miłujący każdego takim jaki jest, a Paweł to homofob, wróg kobiet i nienawistnik. Dobrze, że nie antysemita ;) Dlaczego należy uznać Jego wkład to już zostało wyjaśnione.


Bracie "marioosh666' po pierwsze to Twój pseudonim brzmi diabelsko i uważam że chrześcijanin nie powinien nazywać się symbolem bestii "666" także proszę usuń te numerki z nazwy z szacunku dla innych użytkowników na tym chrześcijańskim forum.
Po drugie nie jestem lewakiem. Mam 51 lat i poglądy konserwatywne i dla mnie nazywanie mojego Boga Jezusa hippisem jest ....... niewłaściwe.
Po trzecie jak już napisałem w moim pierwszym wpisie, ja od kilku lat staram się szukać Prawdy. Jak powiedział nasz Pan Jezus w Ew. Jana 8.31
«Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami 32 i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli»
Ja kieruję się tymi słowami.
A tutaj w tym wpisie że "Należy uznać Jego wkład, to już zostało wyjaśnione" brzmi jak na stronie www.katolik.pl gdzie próbowałem o tym dyskutować ale moderatorzy nie umieszczali moich wpisów dając mi odpowiedz identyczną jak wyżej. Protestantyzm zrodził się z dyskusji religijnych i mam nadzieję że dalej je można u Was prowadzić.


J 8.31 Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli»
QQBARA
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2019, 08:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lublin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: PROBLEMY Z PAWŁEM

Postautor: QQBARA » 09 sie 2019, 12:28

1.
Gal 2:7 Raczej przeciwnie, gdy zobaczyli, że została mi powierzona ewangelia między nieobrzezanymi, jak Piotrowi między obrzezanymi -

Paweł piszę jak wyżej a Jezus każe głosić Ewangelię wszystkim nie mówi kto ma nauczać kogo:

Mt 28.19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody4, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».


[/quote]Apostołów Pana Jezusa jest dwunastu, wszystkich ich wybrał Pan Jezus osobiście. Maciej nie jest apostołem ponieważ został wybrany przez ludzi w starotestamentowy sposób opisany w prawie. Z czasie łaski zakon (prawo) nie obowiązuje zbawionych.

Czyli uważasz że jedenastu Apostołów dokonało nieważnego wyboru ?
Czyli uważasz że jedenastu Apostołów wybranych osobiście przez Jezusa nie miało racji a rację miał jeden człowiek który twierdził że ukazał mu się Jezus i mianował go na Apostoła ? Dlaczego Jezus nie poinformował o swojej decyzji (że wybrał Pawła) pozostałych jedenastu ?

2.
Czy jesteśmy zbawieni z wiary czy z uczynków ? Paweł uważa że z wiary, Jezus mówi żeby przestrzegać przykazań, a więc z uczynków.

Zacytuję tym razem List Jakuba 2.14:
Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić?8 15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, 16 a ktoś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!» - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda? 17 Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. 18 Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. 19 Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą.


3.
/quote]Te wersety nie mówią o zasłudze, nie można zasłużyć sobie na zbawienie, zbawieni jesteśmy z łaski która jest skuteczna przez wiarę Panu Jezusowi bo gdyby przez zakon było usprawiedliwienie to niepotrzebny byłby Mesjasz.


1. Skoro nie można sobie zasłużyć na zbawienie jak pisze Paweł to po co Jezus każe wypełniać przykazania ?

2. Przykład z życia. Czy na przykład ktoś taki jak Józef Stalin który był w młodości 2 lata w prawosławnym seminarium duchownym i tam na pewno ślubował wierność Jezusowi, na pewno był wierzący itd ale później coś mu się zmieniło i stał się zbrodniarzem zostanie zbawiony ?
Paweł głosił że zbawienie jest z wiary. A może Stalin w głębi ducha wierzył że Bóg istnieje i modlił się do niego - tego nie wiemy. Uczynków dobrych nie miał ale one przecież nie są konieczne (wg Pawła) do zbawienia więc czy będzie zbawiony ?


J 8.31 Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli»
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: PROBLEMY Z PAWŁEM

Postautor: KAAN » 09 sie 2019, 14:25

QQBARA pisze:1.
Gal 2:7 Raczej przeciwnie, gdy zobaczyli, że została mi powierzona ewangelia między nieobrzezanymi, jak Piotrowi między obrzezanymi -

Paweł piszę jak wyżej a Jezus każe głosić Ewangelię wszystkim nie mówi kto ma nauczać kogo:

Mt 28.19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody4, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».
Próbujesz być mądrzejszy od samego apostoła; to że Pan Jezus napisał o wszystkich narodach to nie napisał ze każdy z apostołów ma iść do wszystkich narodów, to zwykła nadinterpretacja tekstu, nie ma sprzeczności w słowach Pawła i Pana Jezusa.
Apostołów Pana Jezusa jest dwunastu, wszystkich ich wybrał Pan Jezus osobiście. Maciej nie jest apostołem ponieważ został wybrany przez ludzi w starotestamentowy sposób opisany w prawie. Z czasie łaski zakon (prawo) nie obowiązuje zbawionych.

Czyli uważasz że jedenastu Apostołów dokonało nieważnego wyboru ?
Tak, specjalnie Duch Święty umieścił s Biblii tą historię, żeby nie było wątpliwości co do tego kim jest apostoł Pana Jezusa.

Czyli uważasz że jedenastu Apostołów wybranych osobiście przez Jezusa nie miało racji a rację miał jeden człowiek który twierdził że ukazał mu się Jezus i mianował go na Apostoła ? Dlaczego Jezus nie poinformował o swojej decyzji (że wybrał Pawła) pozostałych jedenastu ?
Powiadomił i dlatego po wizycie w Jerozolimie apostołowie zgodzili się z Pawłem i podali mu prawicę na znak akceptacji i zgodności. Nie czytałeś fragmentu listu Piotra? Czy Piotr się myli w swoim liście?

Czy jesteśmy zbawieni z wiary czy z uczynków ? Paweł uważa że z wiary, Jezus mówi żeby przestrzegać przykazań, a więc z uczynków.
Zacytuję tym razem List Jakuba 2.14:
Najpierw piszesz o Panu Jezusie a potem cytujesz list Jakuba, a czy czytałeś J 3:14-18? Nie odniosłeś się do tego fragmentu ani słowem, ja odpisuję komentarzem na prawie każdy cytat.
List Jakuba (cały) pokazuje różnicę pomiędzy wiarą deklaratywną i wiarą prawdziwą. Pierwsza nie daje owoców w postaci uczynków, a druga owocuje dobrymi uczynkami bo:

Ef 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.


Uczynki zbawionego sa owocem jego wiary i efektem działania Ducha Świętego w zbawionym którzy są do tego przeznaczeni, to ich nowa natura.

1. Skoro nie można sobie zasłużyć na zbawienie jak pisze Paweł to po co Jezus każe wypełniać przykazania ?
Nie ma takiego przekazu w Biblii, Pan Jezus nie kazał przestrzegać przykazań aby osiągnąć zbawienie, cytowałem ci J 3:14-18, czy odniosłeś się do tych słów?

2. Przykład z życia. Czy na przykład ktoś taki jak Józef Stalin który był w młodości 2 lata w prawosławnym seminarium duchownym i tam na pewno ślubował wierność Jezusowi, na pewno był wierzący itd ale później coś mu się zmieniło i stał się zbrodniarzem zostanie zbawiony ?
Odniosłeś się powyżej do listu Jakuba, właśnie to jest taki przypadek, co to pomoże że ktoś deklaruje swoją wiarę? Jeżeli nie uwierzy naprawdę co będzie skutkować owocami w postaci dobrych uczynków, to wyznanie wiary jest duchowym oszustwem, wyznanie bez wiary nie daje zbawienia.
Paweł głosił że zbawienie jest z wiary. A może Stalin w głębi ducha wierzył że Bóg istnieje i modlił się do niego - tego nie wiemy. Uczynków dobrych nie miał ale one przecież nie są konieczne (wg Pawła) do zbawienia więc czy będzie zbawiony ?
Może w coś wierzył, ale nie wierzył tą wiarą która daje owoce, znaczy że wierzył niewłaściwie, tak jak demony.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
QQBARA
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2019, 08:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lublin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: PROBLEMY Z PAWŁEM

Postautor: QQBARA » 10 sie 2019, 10:15

Nie odniosłeś się do tego fragmentu ani słowem, ja odpisuję komentarzem na prawie każdy cytat.


Ja też odpisuję NA PRAWIE każdy cytat. Nie odpisuję na każdy bo byśmy się w tym pogubili, co nie znaczy że zgadzam się ze wszystkimi Twoimi komentarzami.

Nie ma takiego przekazu w Biblii, Pan Jezus nie kazał przestrzegać przykazań aby osiągnąć zbawienie


Chyba nie czytałeś tego co mówił Jezus bo w uszach masz słowa Pawła. Tak niestety właśnie robią niektórzy ewangelicy słuchają Pawła a nie Jezusa.

Mt 19.16 A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» 17 Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». 18 Zapytał Go: «Które?» Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, 19 czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!

Reszta komentarzy później


J 8.31 Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli»
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: PROBLEMY Z PAWŁEM

Postautor: KAAN » 10 sie 2019, 10:36

QQBARA pisze:[Chyba nie czytałeś tego co mówił Jezus bo w uszach masz słowa Pawła. Tak niestety właśnie robią niektórzy ewangelicy słuchają Pawła a nie Jezusa.
Ponieważ nie pytasz a polemizujesz i na dodatek nie jesteś protestantem, przenoszę ten wątek do działu ogólnego i proszę o nieudzielanie się w działach dla protestantów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: PROBLEMY Z PAWŁEM

Postautor: christianinroman » 10 sie 2019, 19:29

QQBARA. Paweł był apostołem i Barnaba też, bo dosłownie apostoł znaczy ,,wysłannik". Biblia nie opisuje każdego szczegółu z wszystkich zdarzeń i sytuacji w życiu ludzi wierzących, bo inaczej mielibyśmy bibliotekę. BOSKI Autor tej księgi tak to postanowił i nie trzeba szukać dziury w całym zapisie, by coś podważyć lub upierać się przy swoim. Biblia zachęca do szukania Boga bo to się spotyka z wielką nagrodą - Hebrajczyków 11.6.


marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: PROBLEMY Z PAWŁEM

Postautor: marioosh666 » 10 sie 2019, 20:03

QQBARA pisze:Bracie "marioosh666' po pierwsze to Twój pseudonim brzmi diabelsko i uważam że chrześcijanin nie powinien nazywać się symbolem bestii "666" także proszę usuń te numerki z nazwy z szacunku dla innych użytkowników na tym chrześcijańskim forum.

Nie mam możliwości usunięcia tych numerków także nie do mnie takie uwagi.
QQBARA pisze:Po drugie nie jestem lewakiem. Mam 51 lat i poglądy konserwatywne i dla mnie nazywanie mojego Boga Jezusa hippisem jest ....... niewłaściwe.

Nie nazywałem Cię lewakiem. Sam kiedyś miałem podobne wątpliwości co Ty, więc wskazałem kierunek z którego idzie zwodzenie. Jak przeczytasz ich wywody to potwierdzisz, że taki obraz Jezusa tworzą i... wielu się nabiera :(
QQBARA pisze:A tutaj w tym wpisie że "Należy uznać Jego wkład, to już zostało wyjaśnione" brzmi jak na stronie http://www.katolik.pl gdzie próbowałem o tym dyskutować ale moderatorzy nie umieszczali moich wpisów dając mi odpowiedz identyczną jak wyżej. Protestantyzm zrodził się z dyskusji religijnych i mam nadzieję że dalej je można u Was prowadzić.

Poszukam, bo taka dyskusja na pewno już była prowadzona w Internecie i ktoś wykonał solidną pracę, żeby się rozprawić z tematem. Tu się nie da odpowiedzieć jednym cytatem. Warto, żebyś najpierw sam poszukał i postarał się zrozumieć, a później przyszedł z wątpliwościami.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: PROBLEMY Z PAWŁEM

Postautor: pietrobus » 12 sie 2019, 20:54

No właśnie. W NT Paweł w liście do Efezjan przedstawia się Efe 1:1-2 "Paweł, Z woli Bożej apostoł Chrystusa Jezusa, do świętych w Efezie i wierzących w Chrystusa Jezusa. Łaska wam i pokój od Boga naszego i od Pana Jezusa Chrystusa".


To jest tym apostołem, czy nie jest?


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: PROBLEMY Z PAWŁEM

Postautor: KAAN » 13 sie 2019, 10:36

Jest :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości