Dlaczego pierwsi ludzie zgrzeszyli? Problem wolnej woli

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego pierwsi ludzie zgrzeszyli? Problem wolnej woli

Postautor: KAAN » 29 sie 2019, 19:51

chwat pisze:Ha ha ha :)
Tyle twojego, wyśmiej się może coś mądrego wymyślisz w międzyczasie. I twój post jest właśnie widoczną próbą manipulowania rozmową, złapałeś się we własne sidła :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego pierwsi ludzie zgrzeszyli? Problem wolnej woli

Postautor: chwat » 29 sie 2019, 20:02

KAAN pisze:
chwat pisze:Ha ha ha :)
Tyle twojego, wyśmiej się może coś mądrego wymyślisz w międzyczasie. I twój post jest właśnie widoczną próbą manipulowania rozmową, złapałeś się we własne sidła :)

No pewnie.
Bo moje sidła są takie, że rozumienie "to jest Ciało moje", znaczy "jest" i że "nie cudzołóż" oznacza "nie można".
Moja próba manipulacji jest tu okrutnie widoczna. :)


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego pierwsi ludzie zgrzeszyli? Problem wolnej woli

Postautor: KAAN » 29 sie 2019, 20:26

chwat pisze:
KAAN pisze:
chwat pisze:Ha ha ha :)
Tyle twojego, wyśmiej się może coś mądrego wymyślisz w międzyczasie. I twój post jest właśnie widoczną próbą manipulowania rozmową, złapałeś się we własne sidła :)

No pewnie.
Bo moje sidła są takie, że rozumienie "to jest Ciało moje", znaczy "jest" i że "nie cudzołóż" oznacza "nie można".
Moja próba manipulacji jest tu okrutnie widoczna. :)
Jeszcze bardziej brniesz w kanał, nie ośmieszaj się bardziej, kończmy to bo robi się bardzo brudno.
EOT.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego pierwsi ludzie zgrzeszyli? Problem wolnej woli

Postautor: chwat » 29 sie 2019, 21:00

KAAN pisze:
chwat pisze:
KAAN pisze:Tyle twojego, wyśmiej się może coś mądrego wymyślisz w międzyczasie. I twój post jest właśnie widoczną próbą manipulowania rozmową, złapałeś się we własne sidła :)

No pewnie.
Bo moje sidła są takie, że rozumienie "to jest Ciało moje", znaczy "jest" i że "nie cudzołóż" oznacza "nie można".
Moja próba manipulacji jest tu okrutnie widoczna. :)
Jeszcze bardziej brniesz w kanał, nie ośmieszaj się bardziej, kończmy to bo robi się bardzo brudno.
EOT.

Niech wasza mowa bedzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. (Mt 5,37)

Moja mowa jest taka:

"to jest Ciało moje" - u mnie jest
"nie cudzołóż" - u mnie znaczy nie wolno

Proste, czyste, jednoznaczne: tak - tak


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości