Świat i wierzący.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 15 lip 2021, 11:49

Kesja777 pisze:a wiesz, ze sumienie może być różnie ukształtowane?
Wiem, człowiek może tłumić głos swojego sumienia i unikać odpowiedzialności przed Panem Bogiem. Grzech powoduje psucie sumienia, czy znasz takie określenie że ktoś nie ma sumienia jeśli postępuje podle i niesprawiedliwie?
Kesja777 pisze:można wpędzić człowieka w poczucie winy zupełnie bezpodstawne
A kto to robi? Czy nie ludzie ze skrzywionym sumieniem? Sumienie jest głosem Bożym w człowieku.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 15 lip 2021, 15:46

Ok, czyli Biblia nie jest potrzebna, jeśli jest sumienie. A co to znaczy, że sumienie jest głosem Bożym? Jakbyś definicję mógł podać, bo rozumiem, że to nie Duch Święty, bo z nim kontaktu nie masz

Ci, którzy zarabiają na tym, że ludzie chodzą do kościoła i płacą albo za przebaczenie albo na kolektę


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 15 lip 2021, 17:30

Kesja777 pisze:Ok, czyli Biblia nie jest potrzebna, jeśli jest sumienie.
Przeciwnie dobre sumienie kieruje człowieka do Słowa Bożego.
A co to znaczy, że sumienie jest głosem Bożym?
Pan Bóg stworzył człowieka z sumieniem które podpowiada człowiekowi co jest dobre a co złe i w ten sposób człowiek może dokonywać właściwych wyborów.
Jakbyś definicję mógł podać, bo rozumiem, że to nie Duch Święty, bo z nim kontaktu nie masz
Duch Święty współdziała z człowiekiem który poddaje się Jego działaniu i z tego powodu człowiek wierzący może żyć sprawiedliwym życiem.
Kesja777 pisze:Ci, którzy zarabiają na tym, że ludzie chodzą do kościoła i płacą albo za przebaczenie albo na kolektę
A co to ma wspólnego z tematem wątku?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 15 lip 2021, 19:03

spytałeś, kto żeruje na poczuciu winy, to odpowiedziałam

temat wątku to "świat i wierzący" - jak Ci nie pasuje, to przerzuć do "dyskusji Kesji"

z resztą nie zgadzam się Twoimi interpretacjami, które uważasz za prawdę nieomylną i raczej nie widzę sensu dalszej dyskusji

chcesz mi jeszcze coś zacytować z Biblii ku mojemu zbawieniu?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 15 lip 2021, 20:12

Kesja777 pisze:z resztą nie zgadzam się Twoimi interpretacjami,
Ja nie interpretuję, ja wykładam.
Kesja777 pisze: które uważasz za prawdę nieomylną i raczej nie widzę sensu dalszej dyskusji
Jeśli nie uznasz autorytetu Biblii...
Kesja777 pisze:chcesz mi jeszcze coś zacytować z Biblii ku mojemu zbawieniu?


Ewangelia św. Jana 3:18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 16 lip 2021, 15:04

Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. 29 Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije. 30 Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło. 31 Jeżeli zaś sami siebie osądzimy14, nie będziemy sądzeni. 32 Lecz gdy jesteśmy sądzeni przez Pana, upomnienie otrzymujemy, abyśmy nie byli potępieni ze światem.

To ja zdaję sprawę przed Bogiem, nie Ty za mnie. Rozumiem, że jesteś pewny swego zbawienia, to ok. Tyle, że mnie skazujesz na potępienie, nie znając mnie. Bóg wie wszystko, a Ty o mnie nie wiesz nic.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 16 lip 2021, 15:32

Kesja777 pisze:To ja zdaję sprawę przed Bogiem, nie Ty za mnie.
Owszem, od pierwszego uczynku do ostatniego zdasz sprawę Panu Bogu.
Rozumiem, że jesteś pewny swego zbawienia, to ok. Tyle, że mnie skazujesz na potępienie, nie znając mnie.
Nie ja cię skazuję ale Słowo Boże, ja chcę cię z tego skazania uratować pokazując ci drogę wiary w Pana Jezusa; w nim jest tylko zbawienie.
Kesja777 pisze: Bóg wie wszystko, a Ty o mnie nie wiesz nic.
Nie nic, pisząc tu na forum dałaś poznać cząstkę swojej duszy. Widzę w tym krzyk twojego sumienia które mówi ci abyś poszukiwała prawdy i dlatego tu dyskutujesz. Sama przedstawiłaś się jako osoba poszukująca; masz w sercu głód prawdy i Boga. Pan Bóg patrzy cały czas na ciebie i słyszy twoje wszystkie myśli, nigdzie się przed jego majestatem nie ukryjesz. Możesz wyznać wiarę i przyznać się przed Nim do wszystkich twoich grzechów, które popełniłaś, popełniasz i będziesz popełniać i jeśli twoje serce będzie szczere w wierze z pewnością Pan Bóg zbawi cię.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 17 lip 2021, 12:24

Ja szukam prawdy, a Biblię znam.

Rozbawiasz mnie :)

Pisze tu, bo lubię się udzielać na różnego rodzaju forach.

Wyluzuj.

O to właśnie mi chodzi:

"Możesz wyznać wiarę i przyznać się przed Nim do wszystkich twoich grzechów, które popełniłaś, popełniasz i będziesz popełniać"

Mam czyste sumienie i to sumienie nie pozwala mi się z Tobą zgadzać w pewnych kwestiach. Jeśli nastawiasz się na to, że popełnisz grzech (błąd)w przyszłości, to do niczego taka wiara, bo nie daje ona mocy do zwycięstwa w pokuszeniu, a jeśli rozmyślnie się grzeszy, nie ma ofiary za grzech


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 17 lip 2021, 12:39

Kesja777 pisze:Ja szukam prawdy, a Biblię znam.
Nie znasz :)
Pisze tu, bo lubię się udzielać na różnego rodzaju forach.
Jeśli to jest główny powód twojego pisania, to nic nie zostało z twoich deklaracji poszukiwania prawdy.
"Możesz wyznać wiarę i przyznać się przed Nim do wszystkich twoich grzechów, które popełniłaś, popełniasz i będziesz popełniać"
Mam czyste sumienie i to sumienie nie pozwala mi się z Tobą zgadzać w pewnych kwestiach.
Nie masz czystego sumienia, według Słowa Bożego nie wierząc w prawdę Bożą nie możesz mieć spokojnego ducha. Kompletnie nie ustosunkowałaś się do swojego grzechu, ale próbujesz wyślizgnąć się od oskarżającego cię sumienia twierdząc że masz je czyste. Pomyśl, czy nie jesteś winna żadnego grzechu?
Piszesz że znasz Biblię, to napisz czy ktoś grzeszny może być w społeczności z Bogiem?

Jeśli nastawiasz się na to, że popełnisz grzech (błąd)w przyszłości, to do niczego taka wiara, bo nie daje ona mocy do zwycięstwa w pokuszeniu, a jeśli rozmyślnie się grzeszy, nie ma ofiary za grzech
Czy jesteś bezgrzeszna?

I List św. Jana 1:10 Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 18 lip 2021, 12:33

Mam czyste sumienie i o tym tez jest w Biblii.

"Umiłowani, jeśli serce nas nie oskarża, mamy ufność wobec Boga, i o co prosić będziemy, otrzymamy od Niego, ponieważ zachowujemy Jego przykazania i czynimy to, co się Jemu podoba."

Kończę pisanie, bo gadasz sam do siebie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 18 lip 2021, 12:53

Kesja777 pisze:Mam czyste sumienie i o tym tez jest w Biblii...
Tyle że w Biblii jest o sumieniu ludzi zbawionych; zadałem ci pytanie czy jesteś bezgrzeszna. Od odpowiedzi bardzo zależy twój wizerunek wiary.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości