Mój dialog z Islamem

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Mój dialog z Islamem

Postautor: Hallers » 16 lut 2008, 09:09

Admin :[/color][color=red] Wycięte na prośbę Hallersa
Ostatnio zmieniony 20 maja 2008, 06:13 przez Hallers, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Soul Winner » 17 kwie 2008, 16:30

Muzułmanie wykonują karę śmierci na konwertytach bo tak nakazuje Koran. Katolicy w średniowieczu wykonywali karę śmierci na Żydach i chrześcijanach bo tak nakazywali papieże. Jestem przekonany, że jedną z bestii Apokalipsy jest katolicyzm a drugą bestią jest islam.

Pozwolę sobie na krótkie podsumowanie Islamu:

W 622r. rzekomo przyszedł do Mahometa archanioł Michał i przekazał mu "świętą księgę" - Koran. Według tej księgi Allah, a nie trójjedyny Jahwe jest Bogiem. Islam zaprzecza, że Jezus jest Bogiem i umarł na krzyżu aby odkupić ludzkość.

Koran naucza, że każdy bojownik islamski który zginie podczas walki z niewiernymi otrzyma w nagrodę 77 dziewic w muzułmańskim raju. Ludzie którzy wierzą we wszystko co mówi Koran zostają terrorystami samobójcami. Mówienie, że Islam to religia pokoju jest po prostu śmieszne.

Islam jest to religia która pozornie jest przeciwna rozpuście. Muzułmanki muszą nosić specjalne ubranie tzw. hidżab http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Hijabexamples2.jpg

Jednakże jest to tylko pozór, Koran zezwala na prostytucję: Muslim (8:3252).

Islam jest to religia która jest przeciwna chrześcijaństwu - np. w Arabii Saudyjskiej zabronione jest budowanie kościołów chrześcijańskich. Islam to jedno z arcydzieł Szatana.


Pedro
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2008, 17:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pedro » 17 kwie 2008, 22:25

Hallers, mógłbyś podać link do tego forum muzłumańskiego?


Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 18 kwie 2008, 06:50

http://islam.fora.pl/ - o ile dobrze pamiętam był to dział Szariat.

Najśmieszniejsze jest to że Ci sami ludzie którzy twierdzą że w zabójstwie apostaty nie ma nic złego, nadal biorą udział w dyskusjach na różnych stronach i starają się przekonać innych rozmówców do tego że islam jest religią tolerancji. Fakt faktem oni tak właśnie pojmują tolerancję i wolność wyznania :roll:


rachuciachu
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rachuciachu » 19 maja 2008, 16:08

Hallers: a czy tamte osoby wiedzą, że skopiowałeś ich rozmowę? ;>
z resztą co to za zmiana nicków jak i tak w tekscie pojawiają się imiona...


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 maja 2008, 16:17

A Arabia Saudyjska? 18-stego marca (jeśli dobrze pamiętam) tego roku wykonany został przez rząd Arabii Saudyjskiej wyrok śmierci na konwertycie (z Islamu na Chrześcijaństwo), w sądzie nie otrzymał możliwości obrony. Więc z tym nie obowiązywaniem to bym jeszcze wyroku nie wydawał, w szczególności, że istnieje całkiem spory odsetek Muzułmanów, którzy opowiadają się za światowym rządem Islamskim.

PS. (własnie zauważyłem, że mój przedmówca wyedytował swój post usuwając to do czego się odniosłem :-/)

Pozdrawiam,
f.


rachuciachu
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rachuciachu » 19 maja 2008, 16:26

aa sorry, bo chciałam rozwinąć to co napisałam, ale w nowym poście.
wybacz: napisalam wcześniej, że nie ma takiego państwa gdzie szariat obowiązywał by w 100%. (dla wszystkich którzy nie wiedzą o co chodziło)
a KSA to inny temat chyba, bo oni wypaczają wszystko trochę tak...


Gość
Posty: 188
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Gość » 19 maja 2008, 16:53

rachuciachu pisze:Hallers: a czy tamte osoby wiedzą, że skopiowałeś ich rozmowę? ;>
z resztą co to za zmiana nicków jak i tak w tekscie pojawiają się imiona...

Świetnie!.Otóż to....
Panie Hallers nie wiem czy pan szanowny wie ale kopiowanie czyjś rozmów bez zgody może być nawet karalne.
Radziłbym zacząć iść drogą prostą(tych co się wystrzegają złych rzeczy) a nie być hipokrytą....
Fajnie tak obgadywać kogoś za plecami co?.
A pochwaliłeś się iż zostałeś wyrzucony z tamtego forum??.Zapewne nie bo to nieciekawe.
Proponuje dojrzeć a nie obrażać się za wyrzucenie z forum i obgadywać na innym forum kogoś.
Zostało wywołane moje imię i zastanawiam się co zrobić z tym fantem.
Proponuje ci wykasować tą rozmowę i zająć się wiarą a nie bałwochwalstwem.
To tyle z mojej strony.
Zarejestrowałem się tutaj tylko po to aby ukazać to haniebne zachowanie z twojej strony.
Wstyd! i hańba młody człowieku!.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 maja 2008, 16:58

Wypaczają czy nie wypaczają, znam Muzułmanów, którzy uważają ich za przykład dla krajów muzułmańskich. I niestety nie jest to nieznaczny margines, a wszelakie ataki (medialne) na Arabię Saudyjską (czy dowolny inny kraj islamski tak naprawdę) wielu Muzułmanów traktuje jako atak na wszystkich wyznających Islam. Wiele osób cały czas mówi, że islam jest taki spokojny i łagodny i w ogóle cacy, ale niestety nadal jest ogromna ilość fanatyków, którzy mordują innych nie w ramach jakiegoś "odwetu na najeźdzców" (tj. partyzanci) tylko w imię Allaha oraz Koranu. I jak wiele razy o tym rozmawiam z Muzułmanami to zwykle żaden nie potępi takiego postępowania tylko większość stara się ich usprawiedliwić (np. bo "tylko odgrywają się na okupantach" -- ale czemu w imię religii? albo, moje ulubione -- "chrześcijanie robili w przeszłości to samo") . I to jest wg. mnie chore i wskazuje na ogólny problem wśród Muzułmanów.

PS. W poprzedniej wersji postu nie zawarłeś "100%" ;-) ale nic nie szkodzi. Wg. mnie nie chodzi w ilu procentach, ale w ogólności łączenie religii z prawem państwowym jest marnym pomysłem -- co nie raz zweryfikowała już historia.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 19 maja 2008, 17:08

Moim zdaniem, nieco przegiąłeś z tym "obgadywaniem, wstydem i hańbą", Gościu.... Nie widzę nic złego w zacytowaniu odcinka dyskusji, co się robi powszechnie na wszystkich forach - cytuje się, podaje się linki - to według Ciebie jest zabronione?
Co się tyczy uwagi rachuciachu, to osoby, czyje wypowiedzi zostali zacytowane, moim zdaniem powinni mieć świadomość takiej możliwości przy zabieraniu się do pisania w miejscu publicznym...


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 maja 2008, 17:10

Gość pisze:[...]Panie Hallers nie wiem czy pan szanowny wie ale kopiowanie czyjś rozmów bez zgody może być nawet karalne.
Jeżeli nie jest to zastrzeżone oraz jest umieszczone do wglądu publicznego to karalne być nie może, co najwyżej można dochodzić swoich racji w toku postępowania cywilnego jeżeli np. opublikowany byłby cytat wyrwany z kontekstu wpływający negatywnie na opinię osoby cytowanej (tj. pomówienie). Jednakże Hallers w sumie podał źródło oraz dostarczył obszerny kontekst. Więc "straszaki" proszę zostawić przed drzwiami. Jak wyrażasz swoją opinię w internecie to należy się liczyć, że znaczna ilość osób ją przeczyta.
Gość pisze:[...]Fajnie tak obgadywać kogoś za plecami co?.
Myślę, że nie było to celem Hallersa -- ja to odebrałem bardziej jako ostrzeżenie przed osobami próbującymi "zakamuflować" tę (wspomnianą) ideę Islamu czy też jego wyznawców.
Gość pisze:[...]Zostało wywołane moje imię i zastanawiam się co zrobić z tym fantem.
Może pomyśleć o założeniu konta o nazwie innej niż "gość"? Chyba że wstydzisz się swoich własnych opinii.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 19 maja 2008, 17:12

co do cytowania, to zależy od regulaminu. myślę, że powinno być dokładnie w nim zaznaczone, że kopiowanie i cytowanie wypowiedzi z forum jest zabronione bez wiedzy i zgody administracji i autorów tychże wypowiedzi. tyle w kwestii formalnej.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
rachuciachu
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rachuciachu » 19 maja 2008, 17:14

fantomik: nie znam Muzułmanina który popierałby terrorystów. :)
jest to naprawdę tak mały procent wszystkich wyznawców Islamu, ze nie powinniśmy uogólniać. mz. nie powinniśmy tego porównywać też do krucjat chrześcijańskich bo były to zupełnie inne czasy, ciemnoty jeszcze, że tak powiem, ale ich też zdecydowanie nie popieram.
przesada w każdą stronę jest zła.


rachuciachu
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rachuciachu » 19 maja 2008, 17:16

tamto forum jest zamknięte i nie ma do niego wglądu nikt kto nie jest zalogowany, więc myślę, że jednak nie powinno się wynosić informacji ot tak.
ja też czesto kopiuję rózne rzeczy z innych forów no ale wcześniej się pytam o zgodę osób które to pisały.
pozdrawiam
Oł.


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 19 maja 2008, 17:21

rachuciachu pisze:jest to naprawdę tak mały procent wszystkich wyznawców Islamu,

mały, ale jakże znaczący i głośny...

podejrzewam, że ludzie, którzy w holandii sugerowali niejakiemu geertowi wildersowi (który ważył się podnieść rękę na koran), żeby rozważył sobie końcowe losy theo van gogha to raczej nie byli posępni islamscy terroryści obwieszeni dynamitem.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości