liberalizm na maksa!

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
napisano
Posty: 93
Rejestracja: 29 sie 2010, 13:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

liberalizm na maksa!

Postautor: napisano » 29 sie 2010, 14:01

Witam!
Jestem Chrześcijaninem Katolikiem, od jakiegoś czasu zauważam że z Kościołem protestanckim dzieje sie coś bardzo złego, wystarczy zobaczyć na zachód, na błogosławienie związków jednopłciowych pozwalanie na adopotowanie przez nie dzieci, również bywają głosy za aborcją... Zawsze protestantyzm wydawał mi sie jednoznaczny w bronieniu moralności a tutaj takie kwiatki... Pisząc to nie mam zamiaru na was napadać tylko prosze o wyjaśnienie tej sytuacji; Jezus mówi, że po owocach poznacie... czyżby to były owoce reformacji Lutra? coś co dobrze sie zaczęło może tak sie skończyć? co będzie dalej? jak daleko posunie sie liberalizm...
W Polsce z tego co mi wiadomo to najbardziej liberalny jest "wolny kościół reformowany"... na myśl o tym czuje wielki ból i brak jakiegokolwiek wpływu na to by było inaczej...

co o tym myślicie?

pozdrawiam was bracia i siostry


Bóg powiedział: Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie. (Izajasza 55,3)
napisano
Posty: 93
Rejestracja: 29 sie 2010, 13:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: napisano » 29 sie 2010, 14:38

Wybacz jestem nowy na forum, jeśli można to prosze o przeniesienie tematu do działu w którym powinien sie znajdować (byle nie kosz ;-) )

pozdrawiam


Bóg powiedział: Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie. (Izajasza 55,3)
napisano
Posty: 93
Rejestracja: 29 sie 2010, 13:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: napisano » 29 sie 2010, 14:51

Chociaż przy wejściu pisze forum dla protestantów i sympatyków; myśle że przez moją troske o sytuacje panującą w Kościołach można mnie nazwać sympatykiem wiec myśle ze temat powinien zostać w tym dziale...
a więc zapraszam do dyskusji ;-) już bez off-topówwww


Bóg powiedział: Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie. (Izajasza 55,3)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 sie 2010, 15:08

napisano pisze:od jakiegoś czasu zauważam że z Kościołem protestanckim dzieje sie coś bardzo złego, wystarczy zobaczyć na zachód,


Tak, masz racje, ale radziłabym, aby każdy swoje podwórko sprzątał, bo w KK źle się dzieje od momentu jego powstania. Widzisz nasze źdźbło poprzez swoją belkę.

napisano pisze: was bracia i siostry


Chyba trochę zagalopowałeś się :-/
Jezus powiedział, że bratem, siostrą jest mu ten, który pełni wolę Ojca. Czy Ty szukasz woli Bożej i pełnisz Ją? A Jego wolą jest przede wszystkim, aby człowiek narodził się na nowo z Ducha Świętego. Jestes narodzony powtórnie??


napisano
Posty: 93
Rejestracja: 29 sie 2010, 13:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: napisano » 29 sie 2010, 15:41

Tak, masz racje, ale radziłabym, aby każdy swoje podwórko sprzątał, bo w KK źle się dzieje od momentu jego powstania. Widzisz nasze źdźbło poprzez swoją belkę.


temat jest o legalizacji (!) w Kościołach protestanckich grzechu niemoralności.

Chyba trochę zagalopowałeś się


Skąd wiesz ze sie zagalopowałem? dlaczego twierdzisz ze nie jestem narodzony z wody i Ducha? Może wiesz lepiej ode mnie? dlaczego z góry założyłaś że nie jestem? Skąd wiesz ze nazywając forumowiczów braćmi i siostrami nie uwzględniłem kryteriów które podałaś?
Obłuda, obłuda jeszcze raz obłuda... po Tobie od razu "widać" żeś nowo narodzona... ale jakoś nie bardzo chce wiedzieć z jakiego "ducha".

Proponuje wrócić do tematu a nie atakować w nim mnie lub Kościół Katolicki; jeśli ktoś ma ochote to prosze o założenie osobnego wątku typu "Katolicki liberalizm na maksa" albo "użytkownika napisano liberalizm na maksa"; natomiast w tym dziale prosze skupić sie na temacie, jeśli dla Ciebie Małgosiu to za trudne to prosze nie pisz.

pozdrawiam was ukochani bracia i ukochane siostrzyczki w Bogu.


Bóg powiedział: Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie. (Izajasza 55,3)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 sie 2010, 15:50

Czytaj uważnie:
Małgorzata pisze:Jestes narodzony powtórnie??


To pytanie, czy stwierdzenie jak mi sugerujesz??
napisano pisze: dlaczego twierdzisz ze nie jestem narodzony z wody i Ducha?


Pytanie ma zupełnie inny wydźwięk niż stwierdzenie.
Wystawiłeś kolce. Obawiasz się czegoś?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 29 sie 2010, 15:56

napisano pisze:Obłuda, obłuda jeszcze raz obłuda... po Tobie od razu "widać" żeś nowo narodzona... ale jakoś nie bardzo chce wiedzieć z jakiego "ducha".

jak tu z Tobą dyskutowac skoro juz w czwartmposcie piszesz coś takiego :( w dodatku piszesz w miejscu nie przeznaczonym dla katolików


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
napisano
Posty: 93
Rejestracja: 29 sie 2010, 13:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: napisano » 29 sie 2010, 16:09

Chyba trochę zagalopowałeś się :-/
Jezus powiedział, że bratem, siostrą jest mu ten, który pełni wolę Ojca. Czy Ty szukasz woli Bożej i pełnisz Ją? A Jego wolą jest przede wszystkim, aby człowiek narodził się na nowo z Ducha Świętego. Jestes narodzony powtórnie??


Tylko dlatego ze jestem katolikiem zadajesz mi to pytanie; dlaczego zadajesz mi pytanie czy pełnie wole Ojca? staram sie jak najlepiej potrafie - taka moja odpowiedz, a teraz ja zadam pytanie skoro chcesz to wałkować - skąd pomysł że tego nie czynie?

jak tu z Tobą dyskutowac skoro juz w czwartmposcie piszesz coś takiego :( w dodatku piszesz w miejscu nie przeznaczonym dla katolików


Pisze o obłudzie bo poczułem sie jak ktoś gorszy; wyczułem z postu Małgorzaty wyższość, zwłaszcza przy stwierdzeniu ze sie zagalopowałem nazywając forumowiczów braćmi... zostawie to lepiej bez komentarza...

piszesz w miejscu nie przeznaczonym dla katolików


Owszem nie jest to miejsce dla katolików ale jest dla
1.protestantów
2.sympatyków

skoro nie jestem protestantem to kim jestem? myśle ze odpowiedz jest łatwa...

To może przejdzmy do tematu... chyba ze nikt nie ma ochoty o tym dyskutować to można przerobić temat w to czy jestem narodzony z Ducha i wody czy też nie... no i do tego jaki jestem straszny ze pisze co myśle....

z braterskim pozdrowieniem.


Bóg powiedział: Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie. (Izajasza 55,3)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 sie 2010, 16:16

napisano pisze:skąd pomysł że tego nie czynie?

Ano stąd:
napisano pisze:staram sie jak najlepiej potrafie


Jeżeli Ty się starasz, to na nic się to zda. Sami z siebie to my nic nie możemy. Tylko Chrystus w nas może. Stąd moje pytanie o nowe narodzenie, bo tylko w tych, którzy są nazwani dziećmi Boga i mają ożywionego ducha, mieszka Duch Święty, który wprowadza we wszelką Prawdę. A Prawdą, jak wiemy, jest Jezus Chrystus.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 29 sie 2010, 16:26

napisano pisze:skoro nie jestem protestantem to kim jestem? myśle ze odpowiedz jest łatwa...

sympatykiem ?
i z sympatii do protestantów założyłeś temat ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 29 sie 2010, 17:25

Proponuję się nie skupiać na nie budujących dyskusjach i odpowiadaniu atakiem, za ,,atak na protestantyzm''.

Zwróćmy uwagę, że użytkownik ''Napisano'', może nie mieć dużego pojęcia jak zróżnicowane jest co określamy mianem protestantyzm.
Poza tym chyba jest wiele definicji protestantyzmu.

Do protestantyzmu zaliczane są liberalne społeczności, które trudno nazwać chrześcijańskimi, które popierają wspomniane przez Ciebie Napisano obrzydliwości.

Ale i do protestnatyzmu zaliczane są rownież takie ,,twory'' jak mennonici, czy w Polsce: Kościół Wolnych Chrześcijan, czy Chrześcijańska Wspólnota Zielonoświątkowa.

Myślę, że w wyżej wymienionych społecznościach nie znajdziesz wspomnianych przez Ciebie rzeczy.

Masz rację, zły jest stan wielu dzisiejszych kościołów protestanckich. Z pewnością wiele z tych ,,kościołów'' ma niewiele wspólnego z Kościołem Jezusa Chrystusa.

Ja specjalnie nie czuję potrzeby określania siebia jako protestant. Należę do Kościoła Boga Żywego, który nie jest zamknięty w żadnej strukturze.


Bóg chce uświęcenie dla swego narodu, dlatego nie porozumieniem jest akceptacja grzechów.

Życzę Ci ''Napisano'' Bożego błogosławieństwa i poznawania Pana Jezusa Chrystusa.

Pozdrawiam


Haloors
Posty: 167
Rejestracja: 17 sie 2010, 18:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Haloors » 29 sie 2010, 18:29

Wolny Kościół Reformowany - został założony przez osoby zajmujące się walką o przywileje dla gejów i lesbijek. Cały ten kościół ma tyle samo wspólnego z chrześcijaństwem i protestantyzmem co z buddyzmem i islamem - czyli absolutnie nic.

Cała ta organizacja jest tylko i wyłącznie tubą propagandową który mąci w głowach niezdegradowanym gejom i lesbijkom, chcąc im "uświadomić" że da się połączyć chrześcijaństwo z aktywnym homoseksualizmem.


Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 29 sie 2010, 21:04

Problemem osób zrzeszonych w niektórych religiach, gdzie się podkreśla ważność instytucji, organizacji kościelnych, wyznaniowych jest postrzeganie innych w ten sam sposób.

Błędem jest pytanie jednych protestantów o drugich protestantów, z prostej przyczyny. protestanci jako tacy nie tworzą jednolitej organizacji z kolegium zarządzającym, papieżem czy czymś podobnym. Dlatego też pytanie tutaj osób o zachowanie innych na zachodzie gdzieś tam, to jak obarczanie np mnie winą za to że jakiś Kowalski, Polak z pochodzenia ukradł komuś rower za oceanem.

Jak istnieje chrześcijaństwo, tak istnieją ci co się podają za chrześcijan a nimi nie są, albo przestali nimi być przez swoje postępowanie i nauki jakie propagują.

To co głosił Luter, nie zawsze jest warte naśladowania. Biblia mówi, aby słowa sprawdzać z Pismem i tego co jest pożyteczne tego się trzymać, bez uwielbienia dla osób, pastorów, papieży, reformatorów i etc... bo można obudzić się w sekcie, zamiast w życiu z Chrystusem.

Dla przykładu wielu katolików widzi siebie w wielowiekowej organizacji kościelnej z tradycją itd... innych postrzega jako osoby po przeciwnej stronie "barykady", a tą "tamtą" stroną dla niego jest protestantyzm, w jego mniemaniu monolit sterowany przez innego np zbiorowego "papieża" lub "papieża" o imieniu Kalwin, Luter i inni... co do pewnych osób spośród protestantów pewnie będzie to racja, ale cały ruch protestancki, to nie jednolita organizacja.

W KrK wielu sprzeniewierzyło sie jego naukom, i w ukryciu udają tych kim nie są. W protestantyzmie wielu zapomniało o Chrystusie a szuka tego co łechcze uszy i czyni życie z tym światem prostsze. Więc jeżeli zadajemy pytanie dlaczego ci to i tamto, to najpierw spytajmy siebie, jak to pytanie zadać, aby było oparte na rzeczywistości, a nie na błędnych założeniach...

W ogóle nie lubię nazwy "protestantyzm" bo w moim odczuciu dotyczy to tylko ruchu z kilku wieków temu. Owszem do dzisiaj mamy kilka zasad protestantyzmu, ale wole nazwę zbory biblijne, albo EWANGELICZNE ( nie mylić z ewangelikalnymi i ewangelickimi - co się często zdarza niezorientowanym )... ale połapać się w tym nie wielu potrafi.


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"

Obrazek

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości