Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Pankracy » 15 lut 2021, 16:17

Michał Diabeł pisze:Żydzi nie uznają trójcy, jakim cudem może być taka rozbieżność kiedy i chrześcijaństwo i judaizm opierają się na tym samym?

Bo Żydzi nie opieraja sie na Nowym Testamencie. Nie uznaja przeciez Jezusa Chrystusa. Opieraja sie na Starym Testamencie a chrzescijanie przede wszystkim na nowym.
Muzulmanie tez opieraja sie na tych samych historiach opisanych w Biblii a tez nie maja Trojcy bo Jezusa uznaja jako jednego z wielu prorokow


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: MrSponge » 16 lut 2021, 09:59

Michał Diabeł pisze:Przecież ten dogmat wprowadzono późno.

Data ogłoszenia jakiegoś dogmatu nie jest równoznaczna z tym, że od tej daty uruchamia się jakieś magiczne "czary mary" i teraz już wszyscy w coś wierzą (inna sprawa co ogłoszenie dogmatu implikuje). Dogmaty z reguły ogłaszało się po wielu latach - czasami po setkach lat - dyskusji. Niektóre np. w kościele rzymskokatolickim ogłaszano raz, po to by po setkach lat technicznie je definiować i zawężać pole ich interpretacji.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Pankracy » 16 lut 2021, 10:28

Trzeba zaznaczyc ze oficjalny "dogmat" przyjeto w 380 a pierwsze jego "przeblyski" w 325 roku. A wjec na dlugo przed Wielka Schizma i odlaczenje sje Rzymu od kosciola


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: MrSponge » 16 lut 2021, 13:24

No zaznaczmy. Ale oprócz zaznaczenia coś więcej? Po co to zaznaczamy i jaka dalsza myśl stoi za zaznaczeniem?
Zaznaczamy, że w 380 roku jak piszesz i...?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Pankracy » 16 lut 2021, 19:00

Żeby nie było niedomówień że to jeden z wielu wymysłów kościoła katolickiego który przejeli protestanci czy cos ;) Bo ja wiadomo po Wielkiej Schizmie Rzym juz tylko coraz bardziej zaczal odplywac


Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Michał Diabeł » 21 lut 2021, 20:52

Pankracy, ale mówimy o koncepcji Trójcy, chrześcijanie uznają Jezusa za Mesjasza żydzi nie i każdy to wie, natomiast koncepcja trójcy jest szersza, a Bóg ze starego i nowego testamentu jest przecież ten sam prawda? Skoro najpierw żydzi nie rozpoznali Boga w trzech osobach to opcje mamy dwie
Albo koncepcja trójcy jest fałszywa
Albo Pan Izraela wprowadził swój naród w błąd

MrSponge
Data ogłoszenia dogmatu jest równoznaczna z obowiązkiem wierzenia właśnie tak jak ogłoszą to aryckapłani i uczeni w piśmie i tradycji czyli wcześniej mogłeś sobie wierzyć że nie ma czegoś takiego jak trójca natomiast po pewnym czasie już po ogłoszeniu dogmatu stajesz się wyklęty i wypadałoby publicznie spalić na stosie za herezje, ale to nie te czasy, nie wypada psuć sobie w ten sposób wizerunku no i wreszcie jest to jednak przestępstwo. Mogłeś wcześniej uznawać przykładowo że Maryja nie była dziewicą Jezus miał rodzeństwo i nikt nie miał pretensji, po ogłoszeniu dogmatu musisz uznawać że Maryja to Matka Boża zawsze dziewica i nawet nie masz prawa dyskutować że było inaczej chodź nawet z treści biblii wynika coś zupełnie przeciwnego.
To jest podobna sytuacja jak teraz w trakcie plandemii...wcześniej szaliki,chusty, przyłbice były wporządku teraz szatańskie nasienie z Morawieckim i Niedzielskim na czele ogłoszą ,,dogmat" czy rozporządzenie że one nie są wporządku i trzeba nosić konkretny rodzaj maseczki...najlepiej ubrać skafander kosmiczny i zamknąć się w szafie na klucz przed straszliwym wirusem który nawet nie istnieje...

Ja to postrzegam prosto bo jestem prostym człowiekiem, 3 osoby boskie znaczy to samo co trzej bogowie...chrześcijaństwo zatem to politeizm


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 22 lut 2021, 00:56

Michał Diabeł pisze:Skoro najpierw żydzi nie rozpoznali Boga w trzech osobach to opcje mamy dwie
Albo koncepcja trójcy jest fałszywa
Albo Pan Izraela wprowadził swój naród w błąd
Istnieje trzecia możliwość: Żydzi nie potrafią dostrzec prawdy w Bożym objawieniu.
Michał Diabeł pisze:Ja to postrzegam prosto bo jestem prostym człowiekiem, 3 osoby boskie znaczy to samo co trzej bogowie...chrześcijaństwo zatem to politeizm
Rozumujesz według ciała, a nie według Ducha, który odsłania prawdę. Człowiek także jest istotą troistą na wzór i podobieństwo Boże, tak został stworzony:

Gen 1:27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.

I List do Tesaloniczan 5:23 A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza, i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Michał Diabeł » 27 lut 2021, 20:14

Boże objawienie dotyczyło przyjścia Mesjasza, tego oczekiwali i dalej oczekują Żydzi, wystarczy pomyśleć trochę a nie powielać utarte slogany, Bóg w trzech osobach na pewno poinformowałby o tym fakcie swój naród bo to istotna informacja a nie poinformował ponieważ Bóg w trzech osobach jest twierdzeniem absurdalnym i znaczy to samo co trzej bogowie po prostu czyli jesteście politeistami a to że Jezus jest mesjaszem nie dowodzi że jest Bóg w trzech osobach tak samo jak noszenie maseczki nie dowodzi że jestem zarażony covidem :)

No i zobacz na Biblię, najpierw masz wersję że stworzył Bóg człowieka jako mężczyznę i kobietę, potem druga wersja że kobieta to taki dodatek dla faceta bo Bóg się nie może zdecydować jaką tu dać pomoc dla chłopa, no to niech będzie baba... Tak czy inaczej gdzie ty tu widzisz stworzenie troistego człowieka na podobieństwo troistego Boga to ja nie wiem, nie można tak interpretować tekstu. Dalej dodajesz Pawła który pisze listy...pisanie listów to nie jest natchnienie, Paweł pisze od siebie i był faryzeuszem a Jezus o takich mówił plemię żmijowe, nasienie szatana, żadnego faryzeusza Jezus nigdy nie powoływał w trakcie swojej misji poza tym jak uruchomisz wyobraźnię to Szaweł mógł sie z Jezusem nawet widzieć osobiście, wniosek jest oczywisty dla człowieka który potrafi wyciągać wnioski...nawrócenie Szawła to fikcja, zauważ do kogo są adresowane jego listy Rzymian, Kolosan, Koryntian, Tesaloniczan...zadaj sobie pytanie czemu nie masz listów Rzymian, Kolosan, Koryntian, Tesaloniczan do Pawła? Listy to korespondencja a nie prawdy objawione czy dogmaty, dlaczego mamy wierzyć tylko jednej wersji Pawła? Jedna wersja to miała racje bytu ale w ZSRR. Ale nawet Paweł nie głosił czegoś takiego jak Trójca.
Biblia niestety nie jest tym czym sie wydaje np. mówiąc Pan Bóg zwracasz się do dwóch zupełnie różnych postaci i nawet o tym nie wiesz, nie ma to nic wspólnego z trójcą.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 28 lut 2021, 13:14

Michał Diabeł pisze:Boże objawienie dotyczyło przyjścia Mesjasza, tego oczekiwali i dalej oczekują Żydzi
Dlatego go oczekują, że Go przegapili. Źle rozumieją ST, dlatego błądzą.
Bóg w trzech osobach na pewno poinformowałby o tym fakcie swój naród...
I poinformował, ale Żydzi nie chcą uznać tej informacji. Dlatego nie uznają NT.
Bóg w trzech osobach jest twierdzeniem absurdalnym...
Z ludzkiego punktu widzenia tak, ale objawienie mówi prawdę o troistym Bogu w osobach Ojca, Syna i Ducha Świetego.
No i zobacz na Biblię, najpierw masz wersję że stworzył Bóg człowieka jako mężczyznę i kobietę, potem druga wersja że kobieta to taki dodatek dla faceta bo Bóg się nie może zdecydować jaką tu dać pomoc dla chłopa, no to niech będzie baba...
To nie druga wersja, tylko opis tego samego z innej strony. Pierwszy opis to opis porządku, a drugi opis zawiera w sobie motywy stwarzania.
Tak czy inaczej gdzie ty tu widzisz stworzenie troistego człowieka na podobieństwo troistego Boga to ja nie wiem.
Ja wiem, bo znam cały przekaz. Czy ty uznajesz całą Biblię za prawdę i Słowo Boże?
, nie można tak interpretować tekstu.
Można i trzeba, zgodnie z kontekstem bliższym i dalszym.
Dalej dodajesz Pawła który pisze listy...pisanie listów to nie jest natchnienie,...
Bo...
Paweł pisze od siebie i był faryzeuszem a Jezus o takich mówił plemię żmijowe,
Nawróconym faryzeuszem i już nie jest od nawrócenia plemieniem żmijowym :)
nawrócenie Szawła to fikcja
To twoja prywatna ocena, ja się z nią nie zgadzam na podstawie Słowa Bożego.
Ale nawet Paweł nie głosił czegoś takiego jak Trójca.
Głosił tylko ty nie umiesz tego zobaczyć w Biblii.
Biblia niestety nie jest tym czym sie wydaje np. mówiąc Pan Bóg zwracasz się do dwóch zupełnie różnych postaci i nawet o tym nie wiesz, nie ma to nic wspólnego z trójcą.
Nie masz wiedzy na ten temat, to są tylko twoje opinie i to błędne. Jeśli chciałbyś prowadzić naprawdę konstruktywną rozmowę, to najpierw musiałbyś oprzeć się o jakiś solidny autorytet i posiąść odpowiednią wiedzę. Z twoich kategorycznych wypowiedzi wynika, że masz swój prywatny model boga (jakiegoś) do którego chcesz zdeformować Słowo Boże. To ci się nie uda, szkoda twojej siły i zabiegów, lepiej zaufaj Bogu i poznaj jego prawdziwą istotę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Michał Diabeł » 28 lut 2021, 21:06

Skoro Bóg poinformował o fakcie żydów że jest trójcą czemu Żydzi nie uznają tego dogmatu? Kwestia mesjasza nie ma tu nic do rzeczy, podawałem tu wypowiedź Boga do ludu Izraela, tak stawiając sprawę to Bóg wychodzi na kogoś nieprecyzyjnego, jeśli myślisz że potrzeba wielkiego autorytetu żeby to stwierdzić mylisz się, jeden Bóg w trzech osobach jest twierdzeniem absurdalnym, poprawnie powinieneś to nazwać trzej bogowie no ale wtedy mamy następny problem bo wychodzi na to że chrześcijaństwo to politeizm i jak tu traktować taką wiarę poważnie?
Trzeba zrozumieć jedno, Bóg ten prawdziwy, dobry ojciec jest w Biblii postacią marginalną i nie jest to bóg Izraela nazywany Panem.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 01 mar 2021, 00:06

Michał Diabeł pisze:Skoro Bóg poinformował o fakcie żydów że jest trójcą czemu Żydzi nie uznają tego dogmatu?
Bo są niewierzący, odstąpili od Boga jak to robili w prawie całej swojej historii.
Kwestia mesjasza nie ma tu nic do rzeczy, podawałem tu wypowiedź Boga do ludu Izraela
Właśnie dlatego że nie uznają Pana Jezusa za Mesjasza odpadli od Boga, są odstępcami. Cały ST zawiera proroctwa na temat przyjścia Mesjasza.
jeśli myślisz że potrzeba wielkiego autorytetu żeby to stwierdzić mylisz się, jeden Bóg w trzech osobach jest twierdzeniem absurdalnym,
Jest stwierdzeniem fundamentalnym, twój umysł nie jest dla nikogo żadnym autorytetem. Nikt cię nie będzie słuchał jeśli nie podeprzesz się jakimś autorytetem.
poprawnie powinieneś to nazwać trzej bogowie no ale wtedy mamy następny problem bo wychodzi na to że chrześcijaństwo to politeizm i jak tu traktować taką wiarę poważnie?
Nie musisz traktować poważnie, to twój wybór, za swoje wybory odpowiesz przed Bogiem na sądzie, ja ciebe nie osądzam, ale Słowo Boże przeciwko któremu występujesz.
Trzeba zrozumieć jedno, Bóg ten prawdziwy, dobry ojciec jest w Biblii postacią marginalną i nie jest to bóg Izraela nazywany Panem.
To tylko twoje fantazje, oparte o twoje wyobrażenia, prawda jest zawarta w całej Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Michał Diabeł » 07 mar 2021, 20:49

1. Dlaczego Anioł Pana albo sam Pan nie wie z kim toczy pojedynek i panicznie boi się wzejścia zorzy?
2. Dlaczego Pan nie potrafi pokonać Jakuba z kontuzją mimo że nie było problemu zniszczyć Sodome i Gomore z tysiącami mieszkańców?
3. Dlaczego po zmianie imienia przez tego Pana Jakubowi na Izrael dalej imię patriarchy używane jest zamiennie natomiast w przypadku Abrama i jego żony Saraj imię pozostaje zmienione trwale czyli Abraham i Sara.
4. Pan rzuca swojego Syna na śmierć krzyżową nie zapewniając jakiekolwiek wsparcia. Z natury wiemy że dobry ojciec tak nie postępuje więc jaki naprawdę jest Pan Izraela który też kazał składać ofiary ze zwierząt.

To nie żadne herezje, proponuję odrzucić strach przed sądem Pana i spełniać dobre uczynki. Wracając do Jezusa mam wrażenie że jest obecny wśród nas ale nie zdajemy sobie sprawy otóż możecie mnie nawet ukamienować ale mam wrażenie że Słońce to właśnie przemieniony Jezus który obecny jest właśnie pod taką postacią! Nie jest to żadna gwiazda, kula gazu czy tym podobne bzdury. Cóż symbol najświętszego sakramentu jest wtedy oczywisty ten okrąg i promienie zupełnie tak jak postrzegamy słońce.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 07 mar 2021, 23:34

Michał Diabeł pisze:1. Dlaczego Anioł Pana albo sam Pan nie wie z kim toczy pojedynek i panicznie boi się wzejścia zorzy?
Wiedział, to było pytanie dla Jakuba a nie dla Pana, twoja teza nie ma oparcia w tekście.
2. Dlaczego Pan nie potrafi pokonać Jakuba z kontuzją mimo że nie było problemu zniszczyć Sodome i Gomore z tysiącami mieszkańców?
Potrafił i go pokonał, całe wydarzenie było kształtowaniem charakteru Jakuba.
3. Dlaczego po zmianie imienia przez tego Pana Jakubowi na Izrael dalej imię patriarchy używane jest zamiennie natomiast w przypadku Abrama i jego żony Saraj imię pozostaje zmienione trwale czyli Abraham i Sara.
Nie ma to żadnego znaczenia.
4. Pan rzuca swojego Syna na śmierć krzyżową nie zapewniając jakiekolwiek wsparcia. Z natury wiemy że dobry ojciec tak nie postępuje więc jaki naprawdę jest Pan Izraela który też kazał składać ofiary ze zwierząt.
Pan Jezus narodził się po to by umrzeć na krzyżu i zmartwychwstać, to był plan zbawienia człowieka.
Wracając do Jezusa mam wrażenie że jest obecny wśród nas ale nie zdajemy sobie sprawy otóż możecie mnie nawet ukamienować ale mam wrażenie że Słońce to właśnie przemieniony Jezus który obecny jest właśnie pod taką postacią!
:) masz wielką fantazję.
Nie jest to żadna gwiazda, kula gazu czy tym podobne bzdury. Cóż symbol najświętszego sakramentu jest wtedy oczywisty ten okrąg i promienie zupełnie tak jak postrzegamy słońce.
Trolujesz czy rzeczywiście masz takie pokręcone poglądy ?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Michał Diabeł » 12 mar 2021, 09:34

To teraz tak, jeśli mowa o trójcy to człowiek jest uczyniony na podobieństwo Boga, podstawowa komórka społeczna to rodzina a zatem Bóg to ojciec, Jezus to syn czyli Duch to żeńska cząstka...tylko wtedy mamy zgodność, reszta to absurd politeistyczny nie ma innego wyjaśnienia, jeden Bóg w trzech osobach a trzej bogowie znaczy prawie to samo, prawie bo różnica jest tylko taka że pierwsze twierdzenie jest absurdem i wymaga leczenia psychiatrycznego, im dłużej bada się te teologiczne zagadnienia tym człowiek staje sie odrealniony. Im więcej będzie dogmatów tym mniej wiernych, ale to może bardziej tyczy się kościoła katolickiego.
Wracając do poświęcenia Jezusa nie uważam już że jego ofiara nie była konieczna, jeśli sprawiedliwy dobry człowiek umiera to przeminął tak jak i zły człowiek, morderca, gwałciciel ich los jest taki sam, wszyscy równi czyli po śmierci panuje komuna! chodzi o to że dobry ojciec za dobro wynagradza a za zło karze, w przeciwnym wypadku nie jest sprawiedliwy i miłosierny a ofiara Jezusa nie ma tu nic do rzeczy. Ale według prawa Pana musi na ziemi narodzić się Jezus tylko po to żeby zginąć ale nie jakoś przypadkowo tylko zakatowany zmaltretowany aby powoli umierać w ofierze, to nie miłość do ludzi tylko okrucieństwo Pana Izreala przemawiające się w jego prawie i jego narodzie którzy to wybrani także dopuszczali się mordów, bałwochwalstwa, sodomii. Jeśli więc po owocach poznajemy dobrego i złego to kim jest Pan Izreala? ponadto jeżeli w Apokalipsie mamy zapowiedź pasienia narodów rózgą żelazną to odnosząc to do Jezusa będą to rządy twarde albo nawet brutalne. Zestawiając to z samym początkiem ludzkości, sielskim życiem nago na łonie natury, nie brzmi to optymistycznie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 12 mar 2021, 11:52

Michał Diabeł pisze:To teraz tak, jeśli mowa o trójcy to człowiek jest uczyniony na podobieństwo Boga, podstawowa komórka społeczna to rodzina a zatem Bóg to ojciec, Jezus to syn czyli Duch to żeńska cząstka..
Człowiek został stworzony na podobieństwo Boże a nie rodzina, człowiek jest troisty, a nie rodzina.
twierdzenie jest absurdem i wymaga leczenia psychiatrycznego,
Ja bym to twierdzenie odwrócił:
Przypowieści Salomona 26:4 Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, abyś i ty nie upodobnił się do niego.
... zły człowiek, morderca, gwałciciel ich los jest taki sam, wszyscy równi czyli po śmierci panuje komuna!
Komuna dla grzechu, tak, wszyscy nienawróceni zginą w piekle. Natomiast zbawieni nie będą w tym samym miejscu co upadli ludzie.

List do Filipian 3:20 Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa,

... ponadto jeżeli w Apokalipsie mamy zapowiedź pasienia narodów rózgą żelazną to odnosząc to do Jezusa będą to rządy twarde albo nawet brutalne. Zestawiając to z samym początkiem ludzkości, sielskim życiem nago na łonie natury, nie brzmi to optymistycznie.
Żelazna laska dotyczy czasu sądów nad upadłym i wrogim światem. Dla zbawionych będzie coś całkowicie odmiennego:

Ap 21:3 I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi.
4 I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już. nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.
5 I rzekł Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko nowym czynię. I mówi: Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe.
6 I rzekł do mnie: Stało się. Jam jest alfa i omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości