CO PO ŚMIERCI CIAŁA?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: CO PO ŚMIERCI CIAŁA?

Postautor: magda » 11 lut 2016, 09:35

Efendi pisze:magda pisze:
Dlaczego protestanci do dzis nie pozbyli sie nauk w jakie wierzą katolicy , nieważne skad je wytrzasnęli to nauka pochodząca od djabła, zarzucająca Bogu kłamstwo , Czekam aż protestanci ochłoną i pozbedaą sie resztek katolickiej nauki.


No tak. Lepiej wierzyc w nauki Ellen White i innych zwodzicieli


Zgłosiłam ten post bo sobie za dużo pozwalasz i to nie pierwszy raz kogosś atakujesz i piszesz głupoty. Nie wierzeę w E.White i nawet jej nie trawie . wierze natomiast ze katolickie nauki są fałszywe a ty tych nauk bronisz. przuypisujac mi wierzenie w E.W nie podoba mi sie to i twoje atakowanie adwentystów, Ten kościół przynajmnie poprawia swoje nauki jak widzi błąd a twój jest skostniałay nawet mimo tego ze ewidentnie wierzy w katolicka naiuke nie zmienia tego wiec nie broń katolickich nauk, dodam że bywam u babtystów i bardziej sie czują jak bym przyszła do klubu niż do koscioła połowa naborzeństwa to gadnie o kościele jaki jest wspaniały jak wspanialisa ci co pracują dla kscioła co sie cymś zajmują jacy cudowne są dzieci grajacy na pianini , pani od szkówłki niedzielnej itp, To twoj kosciół jest w Aliansie i para sie brataniem z katolikami wiec nie krytykuj innych kościołów bo chodzisz do lipnego niestety ,może inni co maja swój jeden zbór nie widza o baptystach wiele ale ja widzeę co to za kościół i powiem ci bywam w jednym i tym samym od kilku lat a nikt do mnie nie podszedł zeby porozmawiać traktują mnie jak powietrze , W zielonoświatkowym dla odróznienie jak przyszłam pierwszy raz to mnie zagadano podano krzesło i po naborzeństwie podszedł pastor pomocniczy dał ni brosury Wiec nie krytykój innych jak sam nie masz czegos lepszego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: CO PO ŚMIERCI CIAŁA?

Postautor: kontousunięte1 » 11 lut 2016, 09:50

Macie rację.Ja też nie rozumiem,dlaczego tyle łatek się adwentystom przypina i ciągle z tą nieszczęsną Elen wyjeżdża. Był taki czas,że słuchałam wielu kazań właśnie z ich zborów i ani razu nikt nie powoływał się na E.W. zawsze tylko Biblia była cytowana. Zresztą przypomnijcie sobie,jak kilka osób nalegało,aby Zbyszka nie blokować i dać dostęp pisania w działach protestanckich. Ja do dziś nie rozumiem /chociaż chyba ktoś mi to kiedyś tłumaczył,już nie pamiętam/,dlaczego nie uważa się adwentystów za protestantów. Więc za kogo?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: CO PO ŚMIERCI CIAŁA?

Postautor: Samolub » 11 lut 2016, 16:46

Po prostu za Adwentystow, niektorzy uznają za wyznanie Protestanckie, zeby definitywnie stwierdzic jakie musi sie zmienic opinia. Wiadomo że pewne kwestie chocby 5 sola nie byly w Adwentyzmie respektowane do końca. A znowu Chrzest nie byl uzalezniony tylko z wiary w Chrystusa i takie niuanse zaważaja na tym ze Adwentyzm można nazwac protestującym ale nie protestanckim... w kazdej chwili to sie zmienic może. Ale to tylko zblizenia wyznan i pogladow

Nic nie stoi na przeszkodzie, w Adwentyzmie masz osoby nalezace do Kościoła Bożego
Bo bledy i rożnice dotyczą spraw drugo lub trzeciorzednych. Np nauka o predestynacjii czy jej odwrotnosc nie ma znaczenia co do kwestii Zbawienia, a wiedza ta nie jest przez Boga egzaminowana czy wymagana na Ziemii. Wiec mimo roznic teologiczbych, organizacyjnych, wiekszego natezenia na jakas nauke Protestanci i Adwentyści wierza w jedna Ewangelie

A to czy Ellen White cos powiedziala, to wiekszosc Chrzescijan se gdyba co bedzie za 5-10 lat i maja racje. Jeżeli jej nauki nie były uzupelnieniem Pisma i przez nie korygowane, to było to błedne, co nie znaczy że E.W byla falszywym prorokiem, oszustka, po prostu pisala co wiedziala i każdy obserwujac swiat przewiduje historie w przod. A Ci co to czytali i propagowali skorektowali sie do Zboru, to nie są drudzy Swiadkowie Jehowy czy Mormoni

Posłuchaj sobie ich Pastorów Efendi co mowia, jak mowia i do kogo. Wiadomo że krytyka jest najlepszym motywatorem zmian w Zborze, ale krytyka tego co złe. Złośliwość szkodzi Adwentystom, a powinnes sie raczej o nich modlić i zyczyc im tego by dazyli ku lepszemu.

W pewnych aspektach np ekumenia z KRK dla wielu denominacjii Protestanckich powinni byc wzorem : )


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: CO PO ŚMIERCI CIAŁA?

Postautor: niebieska777 » 11 lut 2016, 19:19

sAMolub - Zgadzam się w pełni z tym co napisałeś :)
chciałam podobnego posta strzelić, ale mnie uprzedziłeś ;) z tym może wyjątkiem że nie słuchałam kazań, ale wykładów prof.Waltera Veitha no i Zbyszka mamy tu na forum ;)


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: CO PO ŚMIERCI CIAŁA?

Postautor: magda » 11 lut 2016, 22:11

No o ile sie orientuję to mój chrzest był uzależniony od wierzenia ze EW jest prorokiem i od przuyżeczenia płacenia dziesuięciny ale to było sto lat temu teraz juz nie ma tego jest to zwykły chrzest w imie ojca syna Ducha i nic do tego Potem modlitwa z nałożeniem rąk. Duzo sie zmieniło bo ten kościół naprawia swoje błędy ,z 5 sola tylko biblia nie jest respektowane bo oprócz Biblii była EW ale teraz juz prawie sie jej nie włącza do nauczania tylko są jej publikacje kto chce to czyta a nic nie czepiaja sie jak nie czyta, Biblia jest głownym nauczaniem i myśle że to też poprawią.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: CO PO ŚMIERCI CIAŁA?

Postautor: magda » 11 lut 2016, 22:28

Bo już 100 razy tłumaczyłam że nie chcę EW a ona tam ciagle jest moze teraz mniej ale osobiście nie sprawdziłam tyle co sie do mnie pofatygował pastor bo się im zagubiłam i zniknęłam i pogadałam z nim to owszem jest duzo lepiej ale jednak nie to . Mnie sie podobaja 5 sola bez EW. co nie znaczy ze jest to kosciół zły który trzzeba stale tepić i porównywać do ŚJ bo biżej im do protestantów niż do świadków.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: CO PO ŚMIERCI CIAŁA?

Postautor: Samolub » 12 lut 2016, 00:50

Efendi nie chodze do nich bo z wieloma rzeczami sie nie zgadzam, ale za zwodzicieli czy heretyków ich nie uważam, czasem dodaja dodatkowe nauki poza Biblia

I właściwie kiedyś ich również odwiedze

Patrz przyklad: grzechem jest sex przed slubem, ale mieszkanie czy spanie z kobieta to nie grzech, w Katolicyzmie to bedzie grzech

Tak samo z papierosami, zaleceniami do Zboru etc.a znowu w kilku kwestiach nie stosuja sie do Pisma, z tym że ja widze albo nadgorliwosc albo nie dopatrzenia, oczywiście to irytujace ale maja dobre intencje, a że jesteśmy grzeszni, nie idealni to ja zawsze patrze na intencje i motywacje... wiec widze w nich Braci i Siostry a nie heretyków odrazu


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: CO PO ŚMIERCI CIAŁA?

Postautor: Zbyszekg4 » 12 lut 2016, 17:26

Efendi pisze:
Samolub pisze:Patrz przyklad: grzechem jest sex przed slubem, ale mieszkanie czy spanie z kobieta to nie grzech, w Katolicyzmie to bedzie grzech


Rozumiem, że teraz mówisz o adwentystach, że dla nich to nie grzech?
Bo to oczywiście grzech sam w sobie nie jest, ale jest to narażanie sie na grzech, jeśli mieszka sie ze swoim lubym przed ślubem ;) I przy okazji może być zgorszeniem dla innych, więc oczywiście nie należy mieszkać z nikim przed ślubem. I akurat w ewangelicznych zborach jest to raczej oczywiste.

Jeśli ktoś uważa, że dla adwentystów nie jest problemem mieszkanie przed ślubem "mających się ku sobie", to źle myśli... :nerwus:
Mamy takie stanowisko jak ewangeliczni.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: CO PO ŚMIERCI CIAŁA?

Postautor: niebieska777 » 12 lut 2016, 17:27

Efendi pisze:; Jesli tak wam sie adwentysci podobaja, tak super tam jest to czemu jeszcze nei nalezycie do nich??
To samo samolub i Niebieska.

Bez zadnych emocji, klotni itp. Ot normalnie, z ciekawosci pytam.


bo nie miAłam nigdy okazji, mozliwosci


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: CO PO ŚMIERCI CIAŁA?

Postautor: Samolub » 12 lut 2016, 21:26

Zbyszku czyli to nie jest grzech? : )
To ciekawe co powiesz na domy Chrześcijan w pierwszych wiekach gdzie przemieszkiwali rozni ludzie we wspolnocie. Powszechne bylo też przyjmowanie ludzi samotnych , wedrujacych etc.

Teraz ludzie nauczani są innego modelu, ale oczywiście mieszkanie z obcymi (brak pokrewienstwa) ludzmi nie jest grzechem

To był tylko taki przyklad że nagorliwym można byc a wcale to dobrych owocow nie przyniesie innym. Zbyszku ja Ci niczego nie zabraniam, napominac mozesz tylko czy nazwiesz to grzechem?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: CO PO ŚMIERCI CIAŁA?

Postautor: Zbyszekg4 » 12 lut 2016, 21:35

Napisałem o osobach "mających się ku sobie", a nie o wspólwierzących w ogólności.
Grzechem jest sex przed ślubem, a mieszkanie wspólne przed ślubem jest niepotrzebnym wystawianiem się na taki właśnie grzech, na pokusę do niego....
Dlatego się nie pochwala takich sytuacji, choć wiadomo że nie dasz rady upilnować każdego.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: CO PO ŚMIERCI CIAŁA?

Postautor: magda » 13 lut 2016, 13:25

Teraz tez się przyjmuje do domu braci z innych miast jak mają przyjechać i adwentyści przyjmują w Warszawie na foksal to jest duzo adwentystów z ukrainy i też mieszkają jak przyjadą u braci a mój syn jak pojechał na ukrainę to też go adwenyści tam ugoscili nie miał problemu zeby tydzień mieszkać u braci. inna sprawa z ludźmi co sie maja ku sobie i mieszkaliby razem bez osób trzecich w jednym mieszkaniu , nie praktykuje sie takich rzeczy w ogóle wśród chrzescijan.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości