Jaki Kościół protestancki wybrać?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Agata
Posty: 112
Rejestracja: 04 kwie 2008, 19:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata » 05 paź 2008, 20:20

Może to po części wina zmieniającej się pogody Meliso - i Twój nastrój jest w pełni usprawiedliwiony ;-)

Co do atmosfery - cóż... ja chyba do końca życia nie zapomnę, że kiedy pierwszy raz byłam w kościele, to usłyszałam tylko przerażającą kakofonię dźwięków. Dziś wiem, że to piękna muzyka, tylko głośniki były źle ustawione ;)

Kiedy jesteś między chrześcijanami, to wszyscy bez wyjątku, są Twoimi braćmi i siostrami :). I to jest piękne. Niezależnie od wieku. Może nawet o tym nie wiesz, ale potrzebujesz Osoby, a nie Osoby-w-swoim-wieku :). Ja jestem w zborze obecnie jedyną osobą między 20 a 30 rokiem życia. Ponad dziesięć lat rozpiętości i ja jedna... a mimo to jestem w domu :)

Co do wyboru - pamiętaj, że to nie Ty masz go dokonać. Tylko pozwolić prowadzić się Panu. Pozwól Mu na to! Daj Bogu szansę. Opowiedz Mu co czujesz, co myślisz. Opowiedz Mu jak było! Powiedz wszystko co "leży Ci na wątrobie" (żołądku, jak powiedzieliby mieszkańcy krajów anglojęzycznych ;-)), zapytaj. On udziela jasnych odpowiedzi, On prowadzi tych, którzy Mu ufają. Powierz Mu swą drogę, a On wszystko Ci uczyni... (Psalm 37).

Będę się za Ciebie modliła :-)

PS Ja też fałszuję ;)


sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 05 paź 2008, 20:39

fantomik pisze:J Wiele osób będąc np. baptystami po przeprowadzce mogli jedynie udać się do np. kościoła Zielonoświątkowego gdyż innego zwyczajnie nie było w ich okolicy, itp...

ja mialam dokladnie odwrotnie :)

Mysle, ze musisz sie przygotowac na dziwne reakcje katolickich kolezanek. Poszukaj tu na forum watkow o tym jak rozmawiac z rodzina i znajomymi.
Co do materialow to moze poczytaj stronki, kosciolow, ktore chcesz odwiedzic. np. http://www.kz.pl/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zb%C3%B3r_ ... %C5%82awiu
http://www.inodlaboga.pl/
http://www.kech.pl/

Moim zdaniem, teraz glownie powinnas sie skupic na lekturze Biblii.

Pan napewno wskaze Ci miejsce gdzie chce Cie miec :) gdzie bedziesz mogla wzrastac w wierze.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
Melisa
Posty: 38
Rejestracja: 01 paź 2008, 12:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Melisa » 05 paź 2008, 20:48

Chyba coś mi faktycznie leżało na żołądku :( Właśnie zwymiotowałam. Nic dziwnego, że tak podle się czułam. Teraz jest trochę lepiej. Ale martwię się, bo już daaawno nie wymiotowałam. Nie jadłam nic niezdrowego ani podejrzanego, może jestem chora? :(
Dziękuję za modlitwę...


sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 05 paź 2008, 21:53

Haereticus :) fajny argument hihi nie wpadlam na to.
Meliso, ja mialam dwa dni temu bole brzucha i tez nie wiem po czym, jedlismy z mezem to samo, jemu nic a ja walczylam dwa dni. Myslalam na poczatku, ze to alergia, bo mnie zaczynalo wszystko swedziec ale cos mi raczej zaszkodzilo.
A teraz zmykam do lozeczka, bo jestem bardzo zmeczona a kto wie ile razy mojemu dziecku zachce sie jesc dzis w nocy.
Szybkiego powrotu do zdrowia :)


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
iwona
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwie 2008, 18:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: iwona » 05 paź 2008, 22:18

Witaj Meliso! Od 2 lat dojeżdżam do zboru zielonoświątkowego "Syloe" w Inowrocławiu. Jeśli masz pytania dotyczące zboru,chętnie odpowiem. Mój e- mail: iwacies@poczta.fm


Agata
Posty: 112
Rejestracja: 04 kwie 2008, 19:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata » 06 paź 2008, 11:47

Melisa pisze:Chyba coś mi faktycznie leżało na żołądku :( Właśnie zwymiotowałam. Nic dziwnego, że tak podle się czułam. Teraz jest trochę lepiej. Ale martwię się, bo już daaawno nie wymiotowałam. Nie jadłam nic niezdrowego ani podejrzanego, może jestem chora? :(
Dziękuję za modlitwę...


Widzisz? Wszystko na żołądku (może jednak ci Brytyjczycy mają rację z tym żołądkiem? ;)).

Może to po prostu z nerwów?

Najważniejsze to nie martwić się bez potrzeby :-)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 paź 2008, 13:59

Gdybym mógł wyrazić swoje skromne zdanie w tej dziedzinie, to należy przyjrzeć się konkretnemu zborowi co głosi, sama nazwa nie świadczy o wszystkim. Zbory zielonoświątkowe są bardzo zróznicowane w swoich praktykach i wierzeniach, podobnie jak np. baptyści. Są zbory o nastawieniu bardzo charyzmatycznym i takie które nie róznią się prawie wcale od baptystów, czy ewaangelicznych, nawet niektóre zbory wolnych są pod wpływem nauki charyzmatycznej. Myślę, że nalezy poznać społeczności w okolicy i wybrać ten który najbliżej stoi Slowa Bożego. Nalezy unikać skrajności. Najważniejsza jest prawdziwa ewangelia zbawienia i to żeby Pan Jezus był w centrum uwagi starszych prowadzących zbór.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ryszard
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ryszard » 27 lis 2008, 09:47

Wybór Kościoła to powazna sprawa i trudna. Po pierwsze musisz sobie odpowiedzieć na pytanie:
1. Czy twój dotychczasowy koscioł ci już nie odopowiada? jakie nauki telogiczne sprawiają, że w nim nie możesz nadal być?
2. jeśli na pierwsze pytanie udzielisz sobie odpowidz iż kościół ten jest daleki od prawdy ewangelicznej i moje dalsze trwanie w nim jest niemożliwe, to musisz zadać sobie drugie pytanie: Jakie kościoły są w mojej okolicy zamieszkania?
3. Po trzecie nalezy przyjrzeć się tym zborom, uczęszczając na nabożeństwa raz tu raz tam zobaczyć jaka jest atmosfera, jaka teologia, jak wygląda nauczanie. nastepnie nalezy porozmawiać z pastorami zborów i wiernymi.
Decyzja niestety należy już do ciebie, Ewangeliczni i Zielonoświątkowcy to dobre zbory, Adwentyści mają dość trudną do akceptacji teologię (oczywiście dla mnie)


Herezjarcha
Posty: 20
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Herezjarcha » 27 lis 2008, 11:44

Puritan pisze:Kościół adwentystów to nie jest kościół chrześcijański.


Różne nieprzemyślane zdania czytałem na tym forum, ale powyższe bije wszelkie rekordy :!: Więcej nie jestem w stanie napisać, bo jak można dyskutować z kimś, kto prezentuje tak nierozważne poglądy?

A swoją drogą, to czy regulamin tego forum dopuszcza bezkarność tego typu stwierdzeń???


Ich weise nicht...
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 27 lis 2008, 15:47

Tak się składa, że przeczytałem książkę fałszywej prorokini Ellen G. White Wielki Bój (Great Controversy) więc wiem o co chodzi.

Według Adwentystów:
- Chrystus nie zmartwychwstał cieleśnie
- Chrystus to archanioł Michał
- Chrystus nie jest pośrednikiem pomiędzy ludźmi a Bogiem Ojcem:
- Ellen White przepowiedziała, że Chrystus powróci w 1844
- Ellen White kontaktowała się ze swoim zmarłym mężem
- Adwentyści głoszą zbawienie z uczynków

Chociaż kościół ten z pozoru może przypominać kościół ewangeliczny, to jest to bardzo niebezpieczna sekta.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Herezjarcha
Posty: 20
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Herezjarcha » 27 lis 2008, 20:16

Nie to mnie martwi Młody Człowieku, że niczego nie zrozumiałeś z lektury "Wielkiego Boju", nie to, że publicznie pomawiasz KADS o rzeczy, których nie głosi [masz prawo tego nie wiedzieć, że jest dokładnie na odwrót!]. Ani nawet nie to, że w swojej beztroskiej nieodpowiedzialności szermujesz terminem "sekta"....

Tak naprawdę martwi mnie głównie to, że swoją nieprawdziwą wypowiedź napisałeś ponad 1.5 miesiąca temu i żaden administrator, czy moderator tego forum, w żaden sposób nie zareagował :!:

Rozumiem, że władze forum nie odpowiadają za głupoty, które czasami są tu wypisywane, ale ta bierność wobec kłamliwej wypowiedzi "Puritana" jest skandaliczna. Czy to zmowa milczenia, czy "tylko" totalna niewiedza???


Ich weise nicht...
Herezjarcha
Posty: 20
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Herezjarcha » 27 lis 2008, 21:16

Czy chodzi Ci o moje wyznanie? Miałem już okazję to wyjaśniać na forum. Zerknij, proszę, do działu: "Przedstawiamy się" a tam temat: "Pytania na dzień dobry".

Forum działa z jakimś błędem technicznym, którego nie umiano mi wytłumaczyć. Mówiąc krótko powinno być: brak denominacji, sympatyk protestantyzmu.


Ich weise nicht...

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości