Szukajcie a znajdziecie ja znalazlem

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
makaveli23
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Anglia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Szukajcie a znajdziecie ja znalazlem

Postautor: makaveli23 » 25 paź 2008, 17:37

Szukalem i znalazlem przawdziwych ludzi wierzacych w Chrystusa jako zbawiciela Pozdrawiam :-)


Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 25 paź 2008, 17:50

:-D cieszę się razem z Tobą!


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 25 paź 2008, 18:01

To miło.
A jak to poznałeś? Masz jakiś sposób?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 25 paź 2008, 18:02

Popieram pytanie chrześcijanina, też jestem ciekawy.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 25 paź 2008, 18:12

Cieszę się wraz z Tobą Makaveli :-) Tylko tak poza konkursem zapytam się jeszcze -- a czy poznałeś również Chrystusa? :-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
makaveli23
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Anglia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makaveli23 » 25 paź 2008, 20:03

Od 2 lat pracuje w anglii i to wlasnie tutaj poznalem ludzi wierzacych ze Chrystus jest zbawicielem. Bedac jeszcze w polsce w wieku moze 19 lat
(mam teraz 24) przestalem chodzic do kosciola katolickiego nie potrafie wyjasnij dlaczego ale przestalem. Przyjezdzajac do anglii (znalazlem prace przez agencje) czulem ze jest ze mna Bog poprostu to odczuwalem. Poczatkowo mialem pracowac na farmie pieczarek poznalem kilku rodakow ktorzy bardzo nazekali na prace na tej farmie wiec zaczalem sie martwic i wieczorem prosilem Boga o inna prace. Rano nastepnego dnia mialem spotkanie w agencjii z agentem i ku mojemu zdziwieni powiedzial mi ze bede pracowal w firmie zajmujacej sie zielenia(trawa zywoploty). Tego dnia znowu odczulem obecnosc Boga. Kiedy juz trafilem do czlowieka z ktorym mialem pracowac okazalo sie ze to sa baptysci. W polsce dokladnie w moim miescie pytajac ludzi jak rozumieja pojecie baptysta jednoznacznie odpowiadaja swiadek jechowy wiec chyba zrozumiecie ze to byla pierwsza mysl jaka mi przyszla do glowy. Zmienilem zdanie na ten temat po drugim nabozenstwie. Zaczalem zauwazac ze ci ludzie sa bardzo szczesliwi i zastanawialem sie co im daje takie szczescie skad sie to bierze az pewnego dnia zapytalem mojego szefa skad w nim tyle radosci szczescia poweidzial tylko 2 slowa Jezus Chrystus. Nie pytalem o nic wiecej, postanowilem kupic biblie zaczalem czytac i zaczalem czuc jak slowa bibli zmieniaja mnie. Czulem cieplo w sercu ktorego nigdy wczesniej nie czulem ale ciagle czulem ze potrzebuje czegos wiecej. Pewnego dnia czytajac ew. Jana rozdzial 3 zrozumialem ze musze sie narodzic na nowo, zaufac Chrystusowi jako mojemu zbawcy i odrzucic wszelkie zlo ktore jest we mnie. Modlac sie do Boga prosilem go o wybaczenie wszystkich popelnionych grzechow o pomoc w dorastaniu jako chrzescijanin. Zufalem Jezusowi i kazdego dnia czuje jak wypelnia on moje serce radoscia. :-D


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 25 paź 2008, 20:27

Alleluja! :-D


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 25 paź 2008, 20:32

fantomik pisze:Alleluja! :-D


... i do przodu! ;-)


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 25 paź 2008, 21:04

Chwała Panu! :)


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 25 paź 2008, 21:59

:thumbup: :clap:


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Tyrion
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2016, 22:47
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szukajcie a znajdziecie ja znalazlem

Postautor: Tyrion » 27 kwie 2016, 07:13

Możesz powiedzieć w jakim mieście znajduje się ten zbór baptystów?


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szukajcie a znajdziecie ja znalazlem

Postautor: konto skasowane » 27 kwie 2016, 07:45

Tyrion, na prawdę myślisz że wątek pisany 8 lat temu jest nadal aktualny? Zapoznaj się z regulaminem Forum. Zamykam.


.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości