Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Postautor: MMW » 08 mar 2016, 08:01

Co polecicie? ;)

Dodam tylko, że u baptystów martwią mnie ekumeniczne zapędy pana Wicharego, zaś ewangeliczni mają kiepską podbudowę teologiczną, chyba nie wydali żadnych wybitnych ewangelizatorów czy nauczycieli.


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Postautor: MMW » 08 mar 2016, 09:07

Proszę, tylko nic związanego z charyzmatykami. Tu nie miejsce na dyskusję, czy mają rację, czy nie mają, ale ja po kilkunastu latach doświadczeń stwierdzam, że nie mają i tym się kieruję.

Edycja: pamiętam, że kilkanaście lat temu, gdy chodziłem pół roku na Zagórną, to stale im na coś brakowało pieniędzy i bez przerwy, niezależnie od worka/tacy, o coś prosili [fakt, że nie mnie osobiście, tylko wszystkich no i nie kazali płacić dziesięciny]. Prawie jak kler katolicki ;)

Z kolei u baptystów doczepił się do mnie jakiś dziadek, który tak mnie mordował natychmiastowym uzyskaniem członkostwa w tym zborze [już mi nawet prorokował, że zostanę tam do końca życia], że w końcu sobie poszedłem ;)

Edycja 2: Biorę też pod uwagę luteran [Plac Małachowskiego], bo nie mają tych młodzieżowych, koszmarnych, popowych piosenek, co dla mnie jest wielką zaletą [przepadam za Bachem] ale z kolei nie wiadomo, czy nagle nie zaczną błogosławić parom seksualnym jak ich współwyznawcy z zachodu :roll:


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Postautor: MMW » 08 mar 2016, 10:39

Efendi pisze:No jeśli nie chcesz za bardzo odchodzić od KRK to luteranie jak najbardziej. Tam sie liczy tradycja ;) Nikt nie pyta czy sie nawrociles, wazne ze płacisz składkę ;)


Może nie jest tak źle, ale z ciekawości, ile to kosztuje? [tylko proszę o pewne informacje a nie plotki].


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Postautor: MMW » 08 mar 2016, 10:45

Ktoś podpowiedział mi jeszcze ten zbór:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bc ... y_w_Polsce

Zupełnie nic o nim nie wiem i bardzo chętnie usłyszę opinie [są aż 3 w Warszawie].

Co do 1% - to nieźle - od dochodów netto czy brutto? A klerowi katolickiemu zarzuca się pazerność =P


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Postautor: MMW » 08 mar 2016, 10:55

Efendi pisze:MMW. To ja ci poleciłem :P Ale nei Kościół Chrystusowy w Polsce, lecz Kościół Chrystusowy w RP znany tez jako Kościół Zborów Chrystusowych


Było na PW, dlatego nie chciałem upubliczniać. To jeszcze coś jest? Zaraz sprawdzę...

Wracając do zborów - chodziło mi o informacje o tym:

http://www.chrystusowi.pl/


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Postautor: MMW » 08 mar 2016, 12:04

Już nie mogę edytować, więc dopiszę:

Przejrzałem filmiki z tych społeczności i [wyłączając luteran] forma jest skierowana raczej do gimbusów, a nie do człowieka dobijającego 40-ki. Panienki zawodzące na scenie w rytm muzyki pop-rock to nie jest coś, z czym chciałbym przebywać w niedzielę. W zasadzie nie widzę różnic w oprawie, wszędzie to samo, grupa docelowa 14-20 lat :cry: Wiem, jestem malkontentem, szemrzę jak żyd na pustyni i mam dziwnego ducha :lmao:


Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Postautor: Dezerter » 08 mar 2016, 12:19

MMW pisze:Już nie mogę edytować, więc dopiszę:

Przejrzałem filmiki z tych społeczności i [wyłączając luteran] forma jest skierowana raczej do gimbusów, a nie do człowieka dobijającego 40-ki. Panienki zawodzące na scenie w rytm muzyki pop-rock to nie jest coś, z czym chciałbym przebywać w niedzielę. W zasadzie nie widzę różnic w oprawie, wszędzie to samo, grupa docelowa 14-20 lat :cry: Wiem, jestem malkontentem, szemrzę jak żyd na pustyni i mam dziwnego ducha :lmao:

wszędzie dobrze gdzie nas nie ma?
też "zwiedziłem kilka kosciołów i najbardziej z tego co piszesz to by ci było u Kościół Ewangelicznych chrześcijan - mi się podobało.
A w KRK nie znalazłeś wspólnoty, która by ci pasowała? - mamy bardzo duży wybór - każdy zakon ma jakieś oferty dla świeckich. Ja ci polecam poznać bliżej (jeśli nie znasz) benedyktynów


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Postautor: MMW » 08 mar 2016, 12:36

Ja jestem konserwatywny i niestety nie lubię amerykanizacji i macdonaldyzacji wszystkiego co możliwe - dlatego 7 lat spędziłem u darbystów, gdzie wszystko wyglądało jak w XIX wieku ;-) Tyle, że 7 lat z 5-6 emerytami w kawalerce również może zmęczyć. Drażnią mnie gitary elektryczne, bo nie lubię rocka - jeśli już, to wolę elektronikę, ale na nabożeństwie normalne pieśni a capella.

Co do wspólnot katolickich - problemem jest elementarna teologia [zmuszałem się do jej akceptacji, wbrew oczywistym wnioskom z Biblii] oraz niekonsekwencja. KK przedsoborowy jest dla mnie bardziej przekonujący, bo przynajmniej konsekwentnie głosili naukę z przeszłości, choćby sprzeczną z Biblią. Teraz jest poplątanie z pomieszaniem: duchacze, babcie z różańcami, sekciarski neokatechumenat, masońskie Opus Dei, msze z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie itp.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Postautor: Imperator » 08 mar 2016, 12:58

Moze sprawdz Kosciol Dobrego Pasterza w Warszawie. Wzoruje sie na prezbiterianizmie. Mysle ze moze ci odpowiadac. Forumowicz Filip tam chodzil.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Postautor: MMW » 08 mar 2016, 13:32

Imperator pisze:Moze sprawdz Kosciol Dobrego Pasterza w Warszawie. Wzoruje sie na prezbiterianizmie. Mysle ze moze ci odpowiadac. Forumowicz Filip tam chodzil.


Słyszałem o nim, ale mam ogromny opór związany z tym, że prowadzi go jeden człowiek [Moner Shaded - Syryjczyk z pochodzenia] i nie ma innych placówek, co łatwo może doprowadzić do sekciarstwa.


Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Postautor: Filip » 08 mar 2016, 14:17

Może nie jest tak źle, ale z ciekawości, ile to kosztuje? [tylko proszę o pewne informacje a nie plotki].


Przy czym jedyną sankcją za niepłacenie jest brak możliwości głosowania na zebraniach członkowskich. Swoją drogą ta kwota oczywiście nie idzie "do kieszeni kleru" (pensja księdza o ile mi wiadomo nie jest przesadnie wysoka, a ów w przeciwieństwie do księdza katolickiego ma rodzinę). Budżetem zarządza rada parafialna i jeżeli płacisz składki, to masz wpływ na decyzje z nim związane.

Słyszałem o nim, ale mam ogromny opór związany z tym, że prowadzi go jeden człowiek [Moner Shaded - Syryjczyk z pochodzenia] i nie ma innych placówek, co łatwo może doprowadzić do sekciarstwa..


KDP poza pastorem ma grupę starszych, którzy odpowiadają za zbór. Co do innych placówek - na pewno bardzo chcieliby je mieć ;-)


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Postautor: kontousunięte1 » 08 mar 2016, 14:53

Przepraszam bardzo,ale chyba macie przeogromne zarobki,że tak was oburza ten 1%. W moim przypadku to byłoby trochę ponad 100 zł rocznie.Czy na kolektę,jeśli ktoś chodzi np.w każdą niedzielę i daje 10zł...hm, policzcie.
Słusznie zauważa Filip,że to nie idzie nie wiadomo gdzie /w przeciwieństwie do coniedzielnych zbiórek z mszy-rzadko kto z ambony się rozlicza z tych kolekt,a i tak kto ich tam sprawdzi??/.
Mnie bardzo by odpowiadał system finansowania,jaki jest w niektórych krajach na Zachodzie: wierni opodatkowują swoje dochody dla konkretnego kościoła. A nie,jak u nas-95% katolików /już to widzę ile by zostało,gdyby przełożyć to na dobrowolne utrzymanie kościoła. Pewnie by się te bmw,mercedesy itd.zmieniane co roku skończyły../.No,ale jest jak jest.Póki co nie ma co liczyć na zmiany,o ile nie na gorsze i bardzie pro-rzymskie.


Awatar użytkownika
Niedźwiadek
Posty: 96
Rejestracja: 28 lis 2014, 22:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Postautor: Niedźwiadek » 08 mar 2016, 14:55

Zajrzyj do ewangelików reformowanych. Powinno się Tobie spodobać. http://reformowani.org.pl/


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Postautor: MrSponge » 08 mar 2016, 15:17

MMW pisze:Przejrzałem filmiki z tych społeczności i [wyłączając luteran] forma jest skierowana raczej do gimbusów, a nie do człowieka dobijającego 40-ki. Panienki zawodzące na scenie w rytm muzyki pop-rock to nie jest coś, z czym chciałbym przebywać w niedzielę. W zasadzie nie widzę różnic w oprawie, wszędzie to samo, grupa docelowa 14-20 lat :cry: Wiem, jestem malkontentem, szemrzę jak żyd na pustyni i mam dziwnego ducha :lmao:


Ożesz... Coś Ty tam oglądał? =D :sweet:


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Warszawa: baptyści Waliców vs Ewangeliczni Zagórna

Postautor: MMW » 08 mar 2016, 15:17

Przepraszam, jeśli Was zanudzam, ale wciąż intensywnie rozmyślam [mam zastój w pracy, to mogę].

==> Filip
Dzięki za wyjaśnienie. Lepiej wiedzieć, w co się człowiek pakuje, zwłaszcza finansowo.

==> kontousunięte1
Wynagrodzenie w wysokości niecałych 900 PLN miesięcznie to raczej unikat w skali kraju.

==> Niedźwiadek
Odpowiada mi teologia reformowana, ale nie libertynizm, który podobno propaguje KER [błogosławieństwa gejów i podobne].

==> MrSponge
To naprawdę był youtube a nie redtube, jak między wierszami sugerujesz ;)



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości