Spowiedź i modlitwa

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
lille
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2019, 09:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Spowiedź i modlitwa

Postautor: lille » 27 lip 2019, 22:53

Witam
Na czym polega spowiedź w Kościołach Ewangelikalnych? Mam na myśli, czy klęka się przed Bogiem i wyznaje mu się grzechy: „zrobiłam to i to...” czy coś w tym stylu:
https://www.gotquestions.org/Polski/Prz ... zenie.html (tam jest podana modlitwa).

Drugie pytanie jest odnośnie tego, czy można modlić się bezpośrednio do Boga i Ducha Świętego, czy Jedyną Osobą, do której mamy się modlić jest Jezus?


Valzer
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:04
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź i modlitwa

Postautor: Valzer » 27 lip 2019, 23:20

Człowiek zbawiony swoje grzechy oddaje bezpośrednio w ręce Pana Jezusa i Pan ten grzech zabiera, tego grzechu już nie ma. Co do tego, czy wyznajemy na siedząco czy stojąco, nie ma to znaczenia, zależy też od sytuacji. Zdarzy się, że zgrzeszymy, szybko opamiętamy i od razu przeprosimy Pana. Ważna jest szczerość, wiara i zaufanie. Liczy się, aby grzech wyznać.

1J 1: 8-10
8. Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma.
9. Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.
10. Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego.

1J 2: 1,2
1. Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby ktoś zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.
2. On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.


Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i wspólnota Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi. Amen.
lille
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2019, 09:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź i modlitwa

Postautor: lille » 28 lip 2019, 08:39

Dziękuję za odpowiedź. Czyli to znaczy, że mam wypowiedzieć przed Bogiem swoje grzechy tak, jak czyni się to na spowiedzi usznej?


Valzer
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:04
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź i modlitwa

Postautor: Valzer » 28 lip 2019, 19:34

Nie wiem co dokładnie masz na myśli mówiąc "spowiedź uszna".


Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i wspólnota Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi. Amen.
lille
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2019, 09:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź i modlitwa

Postautor: lille » 29 lip 2019, 20:09

„Spowiedź uszna” w KRK polega na wyznaniu grzechów księdzu, i dlatego pytam, czy protestanci ewangelikalni powinni wyznawać konkretne grzechy Bogu w modlitwie (np. obmawiałam znajomą, pokłóciłem się z rodzicami) i prosić o wybaczenie, czy wystarczy ogólnie wyznać, że popełniło się grzechy, przeprosić za nie i prosić Boga o wybaczenie?


Valzer
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:04
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź i modlitwa

Postautor: Valzer » 29 lip 2019, 20:15

Musisz być w porządku z Bogiem, nic nie ukrywać, nie udawać. Te grzechy, które znasz, pamiętasz - wyznaj. Potem możesz poprosić o wybaczenie grzechów, których nie pamiętasz. Bardzo polecam Ci przeczytać także Psalm 51, modlić się jak Dawid.


Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i wspólnota Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi. Amen.
ania4321
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2019, 13:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Nie chcę nic pisać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź i modlitwa

Postautor: ania4321 » 24 lis 2019, 13:27

Protestanci nie spowiadają się księdzu, poza luteranami.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości