Wyznanie Katolika

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Krzysztof 277
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2020, 21:08
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Odszedłem od kościoła katolickiego chce iść droga Jezusa Chrystusa chce należeć do grupy ludzi którzy mówią i uczą tak jak nakazuje Pismo święte Przy opcji wybierz wyznanie ? Nawet nie wiedziałem ze tyle jest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Wyznanie Katolika

Postautor: Krzysztof 277 » 18 sie 2020, 22:48

Witam wszystkich jestem nowy w temacie odszedłem od kościół katolickiego Może po krótko powiem swoje wyznanie i co mnie tu sprowadza Pewnie było mase takich pytań na forum jak bym dobrze poszukał . Co mnie tu sprowadza hmmm nie wiedza pytania pragnienie aby dobrze trafić do ludzi do zboru Który naucza z godnie z biblia .
Moje małe wyznanie a potem moje pytania

Ja generalnie nigdy nie chodziłem do kościoła nie wierzyłem ale przyszedł czas na mnie Myślałem ze jestem chory miałem bóle brzucha bardzo mocne nie mogłem spać na prawym lewym boku myślałem ze to Coś poważnego wiadomo jak trwoga to do Boga Zacząłem czytać pismo pomoc w internecie wiadomo dostrzegłem problem w kościele katolickim kult Maryjny Modlitwy do Aniołów tak byłem wychowany chyba jak większość z nas To chyba jest najprostsze ze wszystkich zeczy do ogarnięcia na początku
Ale do tego jeszcze wrócę Odważyłem się w końcu iść do lekarza i okazało się ze to helikobakter to bakteria która nie leczona powoduje poważne problemy nie będę się rozwodził w temacie Ja dostałem leki i okazało się ze wszystko ok ból ustał Oraz wiara chęć szukania Boga też wszystko w kąt To było chwilowe ponieważ pragnąłem
Już bliskości z Bogiem po miesiącu wszystko wróciło Chęć czytania modlenia się samo powróciło ze zdwojona siła Pamietam ze wyspowiadałem się Przed Bogiem szczerze aż płakałem poszedłem spać następnego dnia pomodliłem się i wtedy to się stało Po zakończeniu modlitwy wstałem z kolan i poczułem nie samo wite szczęście radość nie da się tego opisać to nie taka radość jak dostałem podwyższę czy ze wygrałem wycieczkę np to było uczucie które trwało 30s
Było tak wielkie ze czułem ze mam uśmiech na twarzy ale go nie miałem pamietam ze patrzyłem w lusterku bo czułem ze buzia mi się tak mocno moje usta uśmiechają się radość jaka mnie przepełniła nie znałem tego uczucia nigdy wcześnie nigdy Dlatego wiem ze Bóg istnieje wiem i nie chce go urazić ze coś źle zrobię za czołem szukać wspólnoty kościoła który by mi wskazał drogę naukę I co się okazało ze to jakiś horror dosłownie Protestanci dzielą się na tak dużo kościołów ze to szok Dla czego biblia nie jest przez was protestantów tak samo rozumiana i nauczana nie potrafię sobie tego poukładać co najlepsze dla osoby takiej jak ja każdy z każdej wspólnoty może mi przedstawić racje ze to on ma racje zacytuje pare cytatów z pisma i koniec leżę Czy prawo 10 przykazań obowiązuje czy nie Nie którzy powiedzą ze jesteśmy pod nowym prawem i dekalog nas joz nie dotyczy No dobrze ale Jezus powiedział ze przyszedł go wypełnić Bo skoro nas już nie dotyczy to co szkodzi modlić się do Królowej niebios Obrazów wiecie i co mi chodzi mamy sobie wybierać to co mi pasuje a co nie Co z sobotą ?Jakie święta Obchodzić ?Cieszyłem się ze odnalazłem Adwentystów ale znalazłem posty ze to tez nie ze wierzą tam w jakaś kobietę czy coś takiego i podczas chrztu składa się jakaś dziwna formułkę Bracia i siostry Bóg istniej i patrzy na nas ja wiem ze jest poczułem to może przeżyłem chrzest w duchu ? Nie wiem Wiem za to ze nie chce go urazić obrazić Ale jak się w tym odnaleźć ? Wczoraj znalazłem ze są wspólnoty mesjańskie ktoś coś słyszał wie o co chodzi ? Oglądałem film niebo istnieje na prawdę piękny film Może taki kościół jak tego pastora ojca tego chłopczyka Nie śmiejcie się proszę jestem nowy który chce iść razem z Panem proszę o rady wiem ze pytań wiele


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wyznanie Katolika

Postautor: KAAN » 19 sie 2020, 09:03

Krzysztof 277 pisze:Witam wszystkich jestem nowy w temacie odszedłem od kościół katolickiego...
Ja też, to było ok 40 lat temu, bo zobaczyłem prawdę.
Ja generalnie nigdy nie chodziłem do kościoła
Ja przeciwnie, byłem zaangażowany w sodalicji mariańskiej.

Dlatego wiem ze Bóg istnieje wiem i nie chce go urazić ze coś źle zrobię za czołem szukać wspólnoty kościoła który by mi wskazał drogę naukę I co się okazało ze to jakiś horror dosłownie Protestanci dzielą się na tak dużo kościołów ze to szok
Poprawniej byłoby napisać, że chrześcijanie dzielą się na wiele denominacji; to co niekatolickie nie musi być od razu protestantyzmem. Protestanci to ci którzy przynależą do ruchu chrześcijańskiego wywodzącego się od Lutra, jest wiele wyznań nie mających z lutrem nic wspólnego poza wspólnym wyznawaniem pewnych prawd biblijnych. Ja na przyklad wyznaję protestanckie zasady "sola" i biblijne zasady wiary jak np. zbawienie z łaski, nie z uczynków, albo doktrynę trójcy, ale należę do ruchu braterskiego który jest w nurcie zborów Pańskich bez tradycji dotykającej katolicyzmu lub innych wyznań chrześcijańskich.
Spróbuj widzieć wierzących jako należących do Kościoła - ciała Chrystusowego, Oblubienicy Zbawiciela, gromadzących się w zborach Pańskich.
Dla czego biblia nie jest przez was protestantów tak samo rozumiana i nauczana nie potrafię sobie tego poukładać co najlepsze dla osoby takiej jak ja
To co opisujesz to brak jedności duchowej w obrębie nominalnego chrześcijaństwa wynikający z tego, że poszczególne grupy chrześcijan w tym katolicy przyjmują sobie za autorytet człowieka, hierarchię kościelną, tradycję kościelną, który to autorytet ma wpływ na wykład Biblii i postrzeganie samej Biblii. Moja wspólnota odrzuca autorytety pozabiblijne w sprawach doktryny i kieruje się samym Słowem Bożym.
każdy z każdej wspólnoty może mi przedstawić racje ze to on ma racje zacytuje pare cytatów z pisma i koniec leżę
To normalne, ponieważ w coś wierzy to przekonuje otoczenie o swojej racji, dlatego niezwykle istotną sprawą jest to abyś ty, osobiście poznawał Słowo Boże i wzrastał w poznawaniu Pana Jezusa. Katolicy mają z tym problem, wiem bo sam byłem katolikiem, ponieważ hierarchia katolicka odcina wierzących od Słowa i podaje swoją wersję wiary. To jest nawet zawarte w odpowiedzi na pytanie kim jest katolik; musi przyjmować to co KK do wierzenia podaje, tak jest napisane w katechizmie.
Czy prawo 10 przykazań obowiązuje czy nie Nie którzy powiedzą ze jesteśmy pod nowym prawem i dekalog nas joz nie dotyczy No dobrze ale Jezus powiedział ze przyszedł go wypełnić Bo skoro nas już nie dotyczy to co szkodzi modlić się do Królowej niebios Obrazów wiecie i co mi chodzi
Całkiem cię rozumiem, problem polega na tym, że musisz zrozumieć czym jest wiara chrześcijańska. To nie jest wyznanie jakiegoś spisu prawd i przestrzeganie ich. Wiara chrześcijańska polega na zaufaniu Panu Jezusowi, oddaniu w jego ręce swojego życia. Z tej perspektywy prawo mojżeszowe przestaje działać jak prawo, ale staje się wskazówko co Panu Bogu się podoba albo nie podoba. W tym miejscu zacytuję ci fragment Słowa opisujący sedno wiary chrześcijańskiej:

Ef 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.


mamy sobie wybierać to co mi pasuje a co nie
Wybierać to co Panu Bogu się podoba.

Co z sobotą ?
Jakie święta Obchodzić ?Cieszyłem się ze odnalazłem Adwentystów ale
To ruch nominalnie chrześcijański, niektórzy z nich podważają boskość Pana Jezusa i z tego powodu nie są chrześcijanami, wierzą prorokini E. G. White i jej pisma uznają za natchnione jak Biblia.
Ale jak się w tym odnaleźć ?
Systematycznie studiuj Słowo Boże, módl się poszukuj prawdy, jeśli szukasz Boga na pewno znajdziesz.
Na tym forum możesz zadawać pytania, zakładaj wątki w odpowiednich działach i poprzez dyskusję będziesz mógł wybrać właściwą drogę. To forum jest o tyle bezpieczne że żadna denominacja nie ma tutaj "monopolu na prawdę", ale może przedstawiać swoje zrozumienie Słowa, dlatego nie ma niebezpieczeństwa totalnego zindoktrynowania i popchnięcia w herezję. Wybierzesz osobiście wiarę dla siebie.
Wczoraj znalazłem ze są wspólnoty mesjańskie ktoś coś słyszał wie o co chodzi ?
To wspólnoty w obrębie Izraela, to żydzi którzy uznali Pana Jezusa za Mesjasza.

Nie śmiejcie się proszę jestem nowy który chce iść razem z Panem proszę o rady wiem ze pytań wiele
Ostatnią rzeczą jaką bym zrobił i wszyscy na tym forum to wyśmiewanie się z czyjejś wiary, jestem pewien że będziesz traktowany ze zrozumieniem i przychylnością.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wyznanie Katolika

Postautor: believer » 19 sie 2020, 10:43

Protestanckie kościoły wywodzą się z Reformacji Lutra. Uproszczając: z Reformacji powstały 2 główne wyznania Luteranie i kalwini (reformowani). Zachowali oni liturgię, szaty duchownych i chrzest dzieci, odrzucają mszę jako ofiarę i kapłaństwo tak jak rozumie to Kościół Kat.

W późniejszych wiekach powstały nowe wyznania ponieważ dostrzegano w Biblii nowe rzeczy jak np. chrzest przez zanurzenie na wyznanie wiary, uproszczono nabożeństwa, starano się przywrócić model nowotestamentowy kościoła. Ruchy te powstały w różnych częściach świata i tak ewangeliczni chrześcijanie w Rosji, Kościół Chrystusowy w USA i stamtąd zawitały do Polski.
Ewangeliczne zbory w czasie PRL tworzyły jeden kościół, dopiero w 1987 rozdzieliły się 5 wyznań. Wyznania te maja bardzo podobna naukę, różnią się detalami, uznają się nawzajem, nikt nie mówi, że tylko u nich jest zbawienie, czasami współpracują ze sobą np. w czasie ewangelizacji, czy konferencji.
Powstały również inne dziwne grupy (sekty) jak Świadkowie, Badacze, branhamiści itp. Z reguły ich nauka bardziej opiera się na jakimś człowieku, niż na Biblii, chociaż starają się do tego nie przyznawać.

W Kościele Katolickim też jest wiele wspólnot, grup, ruchów a niektóre grupy wyłoniły się z niego, a uznają się za katolików jak starokatolicy, mariawici, polskokatolicy. Czasami katolicy nie zgadzają się ze sobą: widziałem dyskusję katolika, który mówił przeciwko katolickiej Odnowie w Duchu. Więc KK to żaden monolit.

Najważniejsze to aby czytać i znać Biblię, szczególnie Nowy Testament, wtedy bez trudu można wyłapać fałszywe nauczanie.

Ja przyjąłem taką zasadę: nie interesuje się wszystkimi wyznaniami, grupami na świecie, a nawet w Polsce, tylko tymi, z którymi mogę mieć jakiś kontakt osobisty czyli tymi, które są w moim mieście i okolicy.
Zobacz jakie zbory są w Twoim pobliżu i napisz, to wtedy będzie można coś konkretnego o nich powiedzieć.

Pozdrawiam :-D


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości