Cuda eucharystyczne - jak rozmawiać z rodziną?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
artlis552
Posty: 40
Rejestracja: 22 lip 2020, 15:06
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Cuda eucharystyczne - jak rozmawiać z rodziną?

Postautor: artlis552 » 28 sie 2020, 09:34

Witam.
Czy w Biblii można znaleźć jakiś konkretny cytat negujący cuda eucharystyczne? Jest wiele teorii, które ja oczywiście uznaję o:

- fałszywych prorokach
- fałszywych cudach,
- o tym że Jezus zasiada po prawicy Ojca gdyż dostąpił wniebowstąpienia ciałem i duchem tak więc nie może być tutaj obecny w przemienionej hostii. Zwłaszcza, że Jego powtórne przyjście zapowiedziane jest na dzień sądu ostatecznego

Jak, jednak rozmawiać z upierdliwą rodziną, która na siłę próbuje mnie nawracać odbijając piłeczkę, że:

- fałszywe cuda to nie u nich
- badania krwi z hostii zawsze się zgadzają
- Bóg nie daje przez nie żadnych wskazówek jak w objawieniach, a jedynie pokazuje nam, że jest obecny w hostii a co za tym idzie katolicy mają rację

Ja rozumiem, że każdy wierzy w co chce, jednak wiele doktryn i dogmatów kk można obalić naprawdę solidnym cytatem. Czy i w tej sprawie Pismo zawiera bardziej szczegółowe informacje?

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cuda eucharystyczne - jak rozmawiać z rodziną?

Postautor: KAAN » 28 sie 2020, 10:25

artlis552 pisze:Witam.
Czy w Biblii można znaleźć jakiś konkretny cytat negujący cuda eucharystyczne? Jest wiele teorii, które ja oczywiście uznaję o:

- fałszywych prorokach
- fałszywych cudach,
- o tym że Jezus zasiada po prawicy Ojca gdyż dostąpił wniebowstąpienia ciałem i duchem tak więc nie może być tutaj obecny w przemienionej hostii. Zwłaszcza, że Jego powtórne przyjście zapowiedziane jest na dzień sądu ostatecznego
No właśnie, wiesz co to jest. Ponieważ żyjemy w czasach coraz bliższych przyjścia Pańskiego z pewnością stosuje się do tego czasu tekst Pawła:

II List do Koryntian 11:13 Tacy bowiem są fałszywymi apostołami, pracownikami zdradliwymi, którzy tylko przybierają postać apostołów Chrystusowych.
14 I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości.
15 Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości; lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki.


Ci którzy opowiadają o różnych cudach jawią się jako słudzy Boży, apostołowie ewangelii, ale jak widać wokoło, ich uczynki świadczą kim są.

Jak, jednak rozmawiać z upierdliwą rodziną, która na siłę próbuje mnie nawracać odbijając piłeczkę, że:

- fałszywe cuda to nie u nich
- badania krwi z hostii zawsze się zgadzają
- Bóg nie daje przez nie żadnych wskazówek jak w objawieniach, a jedynie pokazuje nam, że jest obecny w hostii a co za tym idzie katolicy mają rację
Doktryna przeistoczenia jest fałszywa, wystarczy że pokażesz im to w Biblii. Pan Jezus jest teraz w niebie i siedzi po prawicy Ojca i przyjdzie na ziemię w czasie sądu wielkiego ucisku, a nie teraz w kawałku opłatka. Teraz obecny jest wśród wierzących Duch Święty - Pocieszyciel, którego Pan Jezus posłał po swoim wniebowstąpieniu.
Ja rozumiem, że każdy wierzy w co chce, jednak wiele doktryn i dogmatów kk można obalić naprawdę solidnym cytatem. Czy i w tej sprawie Pismo zawiera bardziej szczegółowe informacje?
Biblia nie odnosi się bezpośrednio do doktryny przeistoczenia, bo jest fałszywa jak wiele innych i nie była obecna w czasach NT. Jednak wystarczy poszukać w Biblii czym jest pamiątka wieczerzy Pańskiej aby znaleźć fałszywość całej doktryny przeistoczenia np.:

1Kor 10:15 Przemawiam jak do rozsądnych: Rozsądźcie sami, co mówię.
16 Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy, czyż nie jest społecznością krwi Chrystusowej? Chleb, który łamiemy, czyż nie jest społecznością ciała Chrystusowego?
17 Ponieważ jest jeden chleb, my, ilu nas jest, stanowimy jedno ciało, wszyscy bowiem jesteśmy uczestnikami jednego chleba.


przeanalizuj i wyciągnij wnioski.
Pozdrawiam
Także pozdrawiam :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
artlis552
Posty: 40
Rejestracja: 22 lip 2020, 15:06
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Cuda eucharystyczne - jak rozmawiać z rodziną?

Postautor: artlis552 » 28 sie 2020, 10:54

Ten cytat z listu do Koryntian powalił mnie głębią teologiczną :p W dużym skrócie:

Kielich błogosławieństwa = społeczność krwi Chrystusowej = ludzie wierzący, którzy „łączą się” w cierpieniu, które koniec końców było dla naszego zbawienia (przez przelaną krew dostąpiliśmy odpuszczenia grzechów)

Chleb = społeczność ciała Chrystusa = kościół = ludzie wierzący powołani do zbawienia (
przez ofiarowane ciało jesteśmy powołani do zbawienia)

Czy to w miarę poprawny tok rozumowania ?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cuda eucharystyczne - jak rozmawiać z rodziną?

Postautor: KAAN » 28 sie 2020, 12:49

artlis552 pisze:Ten cytat z listu do Koryntian powalił mnie głębią teologiczną :p W dużym skrócie:

Kielich błogosławieństwa = społeczność krwi Chrystusowej = ludzie wierzący, którzy „łączą się” w cierpieniu, które koniec końców było dla naszego zbawienia (przez przelaną krew dostąpiliśmy odpuszczenia grzechów)

Chleb = społeczność ciała Chrystusa = kościół = ludzie wierzący powołani do zbawienia (
przez ofiarowane ciało jesteśmy powołani do zbawienia)

Czy to w miarę poprawny tok rozumowania ?
Dość poprawne twoje rozumowanie; w pierwszym punkcie zamieniłbym " którzy „łączą się” w cierpieniu" na stwierdzenie " którzy mają między sobą więzy krwi Pańskiej, która oczyszciła nas ze wszystkich grzechów. Mając Ojca w niebie jesteśmy jednej krwi, jako bracia i siostry w Panu Jezusie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
artlis552
Posty: 40
Rejestracja: 22 lip 2020, 15:06
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Cuda eucharystyczne - jak rozmawiać z rodziną?

Postautor: artlis552 » 28 sie 2020, 12:51

Jak zwykle wielkie dzięki za pomoc ;)



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości